Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

elo, co tam? fajny ten peżot wyżej

12 godzin temu, larry.bigl napisał:

Miał ktoś z Was przyjemność jeździć Mercedesem GL z roczników 2008-2010 mniej więcej?

ta, ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DannyKay napisał:

elo, co tam? fajny ten peżot wyżej

ta, ja

Sporadycznie czy miałeś w posiadaniu? Jeśli opcja druga to jak oceniasz auto jako model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporadycznie, teściu brata ma i raczej jest zadowolony. Z tym, że to są użytkownicy typu "jeździ, to jeździ, na ch^$ drążyć temat" 8:E
 Pamiętam jedną śmieszną akcję, jak jedna dioda led w tylnej lampie zdechła. Wtedy przestała działać cała lampa i na desce oczywiście choinka. Próbowali to naprawiać, ale się nie udało, więc kupili w aso nową lampę za jakieś chore pieniądze.

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak strasznie drogie te lamy nie są - niecały tysiaczek :-) Gorzej w razie kuku z silnikiem - wał korbowy to okolice dyszki (ale w razie czego znajomy ma "ns tanie" 5 czy 6 nowych silników po 24k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o których? v8 CDI?

Jakbym brał czy to ML czy GL to albo benzyna albo V6 CDI. W V8 CDI na pewno nie chciałbym się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy. Chore pieniądze. Ostatnio jak robili mi tył, to głupia klapa bagażnika, to ponad 5k €.

PS: właśnie ktoś zajechał i7 pod blok. Kurde, to już na zdjęciach to auto lepiej wygląda. Na żywo, to wygląda jak chiński samochód zrobiony z przesadą.

Sąsiad ma mustanga mach-e. Kurde, dzisiaj widziałem jak sąsiadka wsiada. Niby SUV, a przy wsiadaniu kalectwo jak w sportowym coupe :E

 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wg Was suvy są warte rozważenia tak do 80k żeby można dostać na wyposażeniu (żeby to nie było rzadkie wyposażenie w modelu a raczej coś często spotykane):

- grzanie foteli przód i tył

- wentylowane fotele przód

- Webasto

- dobre nagłośnienie

- pamiec ustawień foteli

- jakość wykonania wnętrza na przyzwoitym poziomie 

- Xenon albo LED 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo XC70 3gen, niby nie suv ale przeswit jak w suvie, napędy jak w suvie, miejsca fciul i wyposażenie na wypasie, do tego świetne pancerne silniki 3.0T R6 284KM lub 3.2 R6 234KM, ewentualnie D5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gen 3 czyli? Bo mi tu OtoMoto nie pokazuje generacji. Z wyglądu to nadal bardziej kombiak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma XC70 z 2010r i rzeczywiście autko spoko ale jeśli po faceliftingu mniej więcej to ta sama bryła to zmiana moim zdaniem bezsensu. 

Z ciekawości wklepalem w OtoMoto wyszukiwanie SUVa dowolnej marki i w kryteriach dodałem to co wspomniałem wcześniej +rocznik nie starszy niż mam + moc minimum 170KM i.... Nic szałowego w cenie do 80k nie ma :E

Dramat, wychodzi na to, że moja E klasa ma na tyle fajne wyposażenie, że niestety ciężko będzie znaleźć nowsze auto w którym nie będę musiał z czegoś co mam zrezygnować :E bezsensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, w211 jest cholernie ciężkie do przebicia pod względem silników i wyposażenia nawet dla aut 10 lat młodszych. Tym bardziej suvy, x5, q7 czy touareg pewnie spełnią wymagania, ale raczej przebiją budżet. A kia sorento ?

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile Sorento z zewnątrz wygląda przyjemnie tak środek...trochę tanim starym Fiatem mi wieje (mówię o generacji 2015+) :E

Gdybym miał z czegoś zrezygnować żeby poszerzyć możliwe modele to sam nie wiem nawet z czego. A i zwiększać budżetu bym nie chciał. Coś czuję, że pozostanę z tym samochodem na dłużej :E

W pracy chodza plotki, że może niedługo służbówki zaczną dawać, podobno może będzie okazja na Arteona się załapać. Myślę że darowanemu koniowi nie będę już w zęby zaglądać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że porównujecie nie dość, że różne segmenty aut, to różne klasy aut, a jedynym wspólnym kryterium jest cena maksymalna. Nie kupisz suva z podobnym wyposażeniem za podobną cenę. Albo idziesz z klasą samochodu w dół, albo dorzucasz do budżetu. 

A wszelkie Volvo XC, Audi Allroad, Skoda Scout, itd., to są zwykłe osobówki na szczudłach. Jest tam uterenowione zawieszenie i napęd, ale to nadal wygląda jak passat z dzwigniętym zawieszeniem, żeby łatwiej do pola dojechać. @katystopejowi się podoba, bo dojedzie takim na ryby :E

Edytowane przez marko125-91
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że lubisz dobrą zabawę to siakiś Range Rover (Sport) - ale eksploatacja może być... interesująca :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak na mobile.de wbije się takie wymagania to wychodzą X5, GL i ww Range, a z "normalnych" aut XC60 oraz Mazda CX-5. Mazdy niestety z dieslem 2.2,a do tego kur.ia totalnie nic nie ma do silnika, Volvo się nie przyjrzałem, ale zapewne z tym dwulitrowym wynalazkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, serwal4 napisał:

No chyba, że lubisz dobrą zabawę to siakiś Range Rover (Sport) - ale eksploatacja może być... interesująca :E 

aż tak mu źle życzysz? :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marko125-91 napisał:

Dziwne, że porównujecie nie dość, że różne segmenty aut, to różne klasy aut, a jedynym wspólnym kryterium jest cena maksymalna. Nie kupisz suva z podobnym wyposażeniem za podobną cenę. Albo idziesz z klasą samochodu w dół, albo dorzucasz do budżetu. 

A wszelkie Volvo XC, Audi Allroad, Skoda Scout, itd., to są zwykłe osobówki na szczudłach. Jest tam uterenowione zawieszenie i napęd, ale to nadal wygląda jak passat z dzwigniętym zawieszeniem, żeby łatwiej do pola dojechać. @katystopejowi się podoba, bo dojedzie takim na ryby :E

No tak ale wiesz, ja porównuję do W211 wartej jakieś 25-30k przy obecnych cenach vs SUV z minimum tego samego rocznika (końcówka 2007) ale za kwotę do 80k :E 

I serio, nie ma za wielu egzemplarzy odhaczających to co wspomniałem wcześniej:

- grzanie foteli przód i tył

- wentylowane fotele przód (to chyba powoduje że sporo wystawionych na aukcjach samochodów odpada w filtrach)

- Webasto (i to kolejny powód)

- dobre nagłośnienie

- pamiec ustawień foteli

- jakość wykonania wnętrza na przyzwoitym poziomie 

- Xenon albo LED 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo Webasto usunie Ci 90% aut z rynku jak nie więcej, wentylowane fotele to domena klasy premium.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bergercs napisał:

Mazdy niestety z dieslem 2.2,a do tego kur.ia totalnie nic nie ma do silnika, 

Mazda to jest zdecydowanie półka niżej, albo i dwie. Już samo badziewne wygłuszenie będzie dyskomfortem dla osoby przesiadającej się z premium. Poza tym w Mazdach jest ciągle problem z korozją, 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazdy to bym w ogóle nie brał pod uwagę. Teściowa ma taką 19 rok 2.2 diesel, to jest ciaśniejsze niż mój Outlander, gorzej (sic!) zrobione w środku i gorzej wyciszone. Tak, da się gorzej 8:E wyposażenie też dupy nie urywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megane 2.0 dCi. Automat. 2010.

Na trasie krajowkami trochę ponad 8 litrów.

To chyba normalne nie jest co? Ja wiem że wróżenie z fusów, ale od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna chopy :E Szykuję wyprawkę dla maleństwa (tak, na mnie też przyszedł czas, będę miał córę :E ) i jestem w szoku jak się goli rodziców na wózkach np. Trochę rurek, plastiku i szmaty i jeb, cena 3,5k :E Chyba trzeba wejść w ten biznes :D

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...