Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję zmienić Superba na Kodiaqa. Za niewielką dopłatą zyskuje 1 rok młodsze auto, niższy przebieg o 40k km i motor 2.0 TDI BiTurbo 240KM 500Nm z DQ500 z potencjałem na 300KM i jeszcze więcej Nm. 

Tracę podgrzewaną kierownicę, podwójne szyby, wentylację foteli, ale jest tam alcantara to nie powinno być tragedii, do tego Kodiaq ma inny układ bagażnika, na oko gorszy, bo więcej zakamarków. 

Myślicie, że ma sens taka zmiana czy olać temat i jeździć obecną kurą przez kolejne 4 lata i 100k km? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeździłeś? To od Ciebie zależy, czy będzie Ci pasowało auto z umieszczonym sporo wyżej środkiem ciężkości. Dla bagażnika zostałbym przy superbie. Do tego, nie wiem jak jeździsz na urlopy, ale SUV + bagażnik dachowy >2m. U mnie jest to dokładnie 2,30m, więc 90% garaży podziemnych i wielopoziomowych jest niedostępna, a nawet pod wiaduktami trzeba się pilnować :E

dochodzi też, że obecne auto znasz pod względem użytkowania i serwisu. Więc jakieś zaufanie do jego stanu technicznego masz 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od upodobań.

Ale tak teoretyzujac to będzie downgrade wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym raczej nie zamienił, głównie ze względu na to, że w obecnym masz podwójne szyby i wentylację foteli. Od kiedy mam właśnie wentylację to wiem, że następnym razem będzie to must have dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lycone, daj se spokój. Wyposażenie, silnik i bagażnik na minus dla Kodiaqa, dodatkowo będzie na pewno głośniej z racji właśnie podwójnych szyb i dużo większego oporu powietrza. Gdyby to była różnica 3-4 lat młodszego auto to ok, ale nie rok. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde na takie odpowiedzi liczyłem :E Ta zmiana to trochę taka fanaberia, żeby sprawdzić coś innego. Kodiaqiem jeździłem jeszcze zanim wziąłem Superba i było całkiem spoko, ale gorzej się prowadził niż Superb, z tym, że w tym drugim i moim obecnym jest DCC, a w Kodiaqu nie było. Tutaj jest wersja RS, to pewnie lepiej by się prowadził niż tamten testowy. W każdym razie trzeba sobie odpuścić i kiedyś wymienić na coś świeższego. 

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanko, jaki tani klucz elektryczny do odkręcenia śrub przy wymianie tylnych tarcz?

Z przodu wystarczyło skręcić koła i poszło elegancko przedłużką, ale z tyłu mam ograniczone pole manewru.

Druga sprawa jaki interfejs (najtaniej) do cofnięcia tłoczka z tyłu w VW z elektrycznym postojowym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, katystopej napisał:

zlodziejstwo powinno być zawsze karane

Ale tutaj ofiary mi nie szkoda to jest kara za głupotę.

1000zl życia jej nie złamie a ma nauczkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Licznik w Fordzie Ka mojej żony umarł.Znalazłem w necie z podobnym przebiegiem na gwarancji i pasujący.Oryginalny ma 54k z groszem,a z neta 57k.

Orientuje się ktoś czy taki licznik trzeba synchronizować z komputerem czy można go tak zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznij od rozebrania i wyczyszczenia styków w kostkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, do promki na Orlenie na paliwo wystarczy dać kartę Vitay przy kasie? Pytam bo jutro będę lał na Orlenie pierwszy raz od baaardzo dawna.

Akurat mają spoko cenę na ON, 6,73zl bez zniżek. Z tym rabatem byłoby 6,43 co już jest przyjemniejsze dla oka niż 7,5 :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca rozumiem odp..link prowadzi do promki na Shell.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Aplikacje musisz mieć i aktywować kupon.

Jak te kupony się skończą to wiem jak wyrobić biznestanka z 10 groszowym rabatem.

Ja tankuje na Orlenie też z powodu jakości. Na gazie mam ponad 200 000km. Filtry po 10000 zawsze są jak nowe. A jak zatankuje na bo czy shellu to potem syf jest.

Edytowane przez Gang
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale bezsens. Myślałem że karta wystarczy. No nic, dzięki za odp 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tankuję z kartą nie robią żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, larry.bigl napisał:

Nie do końca rozumiem odp..link prowadzi do promki na Shell.

Myśl, myśl...

8 godzin temu, Gang napisał:

Ja tankuje na Orlenie też z powodu jakości. Na gazie mam ponad 200 000km. Filtry po 10000 zawsze są jak nowe. A jak zatankuje na bo czy shellu to potem syf jest.

Porównanie bez sensu. Kawa w kawiarni A jest niedobra, bo piłem tam herbatę. I tak na pewno jest w każdej kawiarni tej sieci 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, marko125-91 napisał:

Myśl, myśl...

No rozumiem, że Shell ma też promkę 30gr ale jak ma się to do mojej sytuacji w której Orlen akurat w tym momencie ma najlepszą cenę w okolicy? :E Shell u mnie zazwyczaj jest kilka gr na litrze drożej niż Circle K albo Orlen :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja z lenistwa, a teraz też już z braku lepszych alternatyw (na miejscu z dużych stacji mam tylko Orlen), tankuję na Orlenie. Ostatnio nawet skorzystałem z tej promki, 15 zł "rabatu". Śmiech na sali. Teraz chyba nawet normalna cena jest niższa, niż to co miałem z rabatem :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedaję samochód i możliwe, że dziś to zrobię. Jako sprzedający na co mam zwrócić uwagę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W umowie wpisz dokładną godzinę sprzedaży a po wszystkim obowiązkowo idź do urzędu wyrejestrować samochód i wyślij to też do ubezpieczalni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaniż cenę na papierze i weź gotówkę :E:E:E  

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, katystopej napisał:

W umowie wpisz dokładną godzinę sprzedaży a po wszystkim obowiązkowo idź do urzędu wyrejestrować samochód i wyślij to też do ubezpieczalni.

Zgłosić sprzedaż, nie wyrejestrować :) 

I można to zrobić elektronicznie, nie trzeba iść do urzędu. Jak sprzedałem BMW, 5 min po podpisaniu umowy miałem już to zgłoszone w Urzędzie i ubezpieczalni :) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi