Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Marko ja mam w samym Civicu ponad 500 tankowań.

W mojej okolicy shelle i bp to jest dramat. Nawet gazownik je odradza, mówię o inworocławiu, Bydgoszczy i Toruniu.

Nie wiem, może mam pecha, może ten sam właściciel i oszczędza na filtrach.

W każdym razie na Orlenie nigdy się nie zawiodłem.  Pewnie przypadek, kumam. Ale tak akurat mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Miałem zakładać nowy temat, ale zapytam tutaj. Mam kilka pytanek.

Miałem dziś kolizję. W skrócie dostałem: po prostu w tyłek (dość solidnie) jak stałem na światłach. Uszkodzona klapa, tylni zderzak, lewa tylna podłużnica, tylni pas, przedni zderzak, przednia

klapa (uderzyłem w  Panią przede mną), ogólnie się tam poprzesuwało wszystko. Autko nie pali (czy to zafiksował komputer, czy akumulator oberwał?).  Nikt nie potrzebował pomocy

lekarskiej. Moje autko oberwało najmocniej.  Ja, Pani i sprawca trzeźwi jak niemowlaki.

Ogólnie chyba szkoda całkowita raczej-tak się na teraz nastawiam.   Tak mówił mi kuzyn, który się zna.   Auto jest niezdolne do jazdy. 

Była policja, sprawca się przyznał, mam jego telefon, nr polisy. Zgłosiłem szkodę do PZU (a jakże,...internetem). Poszły fotki. Sprawca też ma tam ubezpieczenie.  W sumie to nieistotne, ale

samochód  to Honda   Jazz.

1. Jak długo mogą trwać te formalności wszystkie (wiem, ze długi weekend...), na co powinienem zwrócić uwagę podczas tych procedur?    Na pierwszą część pytania wystarczy mi odpowiedź

orientacyjna.

2. Jestem osobą z niesprawnością ruchową. Potrzebuje dostosowanego auta-minimum to ręczny gaz i hamulec, oraz AT. Moja honda miała jeszcze specjalną windę do wciągania wózka.

Mam jeszcze Webasto,    ale to tutaj nieistotne raczej.  Zaznaczyłem, ze chce auto zastępcze. Co wówczas?  Wiem, ze ubezpieczyciel ma generalnie chyba obowiązek zapewnić auto

zastępcze, ale co w takiej sytuacji jak powyżej?   Ja  usłyszałem: "niech oni się martwią".

3. Policja odebrała mi dowód rejestracyjny w systemie (normalne). Jeśli będę naprawiał to mam jechać na przegląd.  Jak wygląda wówczas przywracanie dowodu?  Diagnosta w  CEPIK-u?

Nigdy tak nie miałem, dlatego pytam.😟

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jazz 2 [ten z początku 2000] to niestety nastaw się na szkodę całkowitą.

To znacznie utrudnia sprawę z autem zastępczym, należy się chyba tylko do momentu stwierdzenia tej szkodu [no chyba, że udowodnisz, że jednak dasz radę naprawić auto]

Schody się zaczynają z tym że to auto przystosowane dla Ciebie.nie wiem jak z tym.

Z tego co mi się kojarzy to chaberek z joemostera to motokiller, on też jest osobą na wózku, może zna procedury z autopsji. Napisz do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autko jest z 2005 r (najechane 165 tys). Ogólnie nastawiam się na szkodę całkowitą (na teraz), ale wolałbym jednak naprawę. Pewnie wyszłoby taniej, no i po prostu szkoda mi tej Hondy.

Teraz i tak jest długi weekend, więc sprawa nie ruszy. Honda stoi sobie na podwórku i czeka na ruch ubezpieczyciela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim nie daj sobie zaniżyć kwoty za całkę. Nie wiem jak jest teraz, ale kilka lat temu gdy mojemu przyjacielowi skasowano auto to dostał wycenę szkody na 15k + 9k za wrak, a jak okazuje się nikt nawet go za 3k nie chciał kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A myślicie, ze przeszłoby coś takiego, jakbym domagał się zwrotu kosztów naprawy u Autoryzowanego dilera/warsztatu?  

Gdzieś słyszałem (mam nadzieje, ze to nieprawda), ze rzeczoznawca przy wycenie, nie  bierze pod uwagę tego dodatkowego wyposażenia dla ON.

Tak patrzyłem na otomoto, to Jazzy z tego rocznika (słabsze wersje silnikowe) chodzą po 9-12 tys., ale tylko dwa ogłoszenia znalazłem.  Nie wiem wogóle jak to się ma do wyceny

ubezpieczyciela.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Flik napisał:

A myślicie, ze przeszłoby coś takiego, jakbym domagał się zwrotu kosztów naprawy u Autoryzowanego dilera/warsztatu?  

Zapewne już pierwsza pozycja z wyceny naprawy przez ASO oznaczałałoby całkę.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był tutaj jakiś temat o motocyklach? 

Będę potrzebował zakupić kurtkę na skuter, damską. Ma chronić przed warunkami pogodowymi: deszcz, wiatr, zimno. Jaka kurtka będzie wystarczająca przy szalonych prędkościach do 45kmh? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Poleci ktoś dobrą firmę przewodu paliwowego ? Potrzebuję max 1m, śr wew 8mm, diesel. Na allegro fagumit czy northfighter, ale podobno oba syf, semperit też ludzie narzekają, a parker tylko do LPG dostępny.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pany, na co się nastawiać i jak szybko? Pod pokrywą silnika też mi się poci na jakimś krućcu...

qwBO5Nw.jpg

Pamiętajcie, że Żony zawsze mają rację.

Ostatnio jedziemy sobie i z przeciwka leci ciężarówka z naczepą, obrzuciła nas kamyczkami. Na pierwszy rzut oka nic się nie stało ale Żona mówi, żebym zapisał nagranie, machnąłem ręką bo drobne kamyczki. To było w czwartek, dziś umyłem szyby i kilka drobnych odprysków, nagrania nie ma :(

Edytowane przez lesiu155
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 13.08.2022 o 19:45, marko125-91 napisał:

Będę potrzebował zakupić kurtkę na skuter, damską. Ma chronić przed warunkami pogodowymi: deszcz, wiatr, zimno. Jaka kurtka będzie wystarczająca przy szalonych prędkościach do 45kmh? 

Przy takiej prędkości większość markowych tak naprawdę. Najlepiej wziąć taką z 2 podpinkami to będzie stosunkowo uniwersalna.

Wróciłem wczoraj z 4 dniowego wypadu na Rumunię, w sumie główne drogi lepszej jakości niż się spodziewałem. Na Węgrzech faktycznie jak ktoś ma diesla może być niewesoło. :E

Edytowane przez grall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chcę kupić sobie kawiarkę, wstępnie Bialetti z nierdzewki, tylko 4 czy 6tz ? Zależy mi tylko na dobrym espresso czasem doppio czyli podwójne, może żonę w to też wkręcę ale wątpię czyli w zasadzie tak żebym po zapażeniu miał dla siebie te 30-50ml i mooooże żona 50mm + mleko, doradźcie bo wiem że ktoś z nas używa :E

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam jakiejś tam (nawet nie pamiętam jakiej bo dostałem w prezencie, działa) tylko, że bez większego zastanowienia - robię sobie z rana kubek kawy w kawiarce i tyle :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam noname. Wydaje mi się, że kawiarka to jest takie "urządzenie", że nic tam nie ma co by powodowało że warto dopłacić do znaczka. Chyba że sam znaczek tak bardzo Ci się podoba :)

Nie kupuj większej, jak nie wykorzystasz - najlepszy wywar Ci zrobi taka dopasowana wielkością. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, katystopej napisał:

Chcę kupić sobie kawiarkę, wstępnie Bialetti z nierdzewki, tylko 4 czy 6tz ? Zależy mi tylko na dobrym espresso czasem doppio czyli podwójne, może żonę w to też wkręcę ale wątpię czyli w zasadzie tak żebym po zapażeniu miał dla siebie te 30-50ml i mooooże żona 50mm + mleko, doradźcie bo wiem że ktoś z nas używa :E

Mam i używam Bialetti :) 
Z 6tz wychodzi ok. 280 ml kawy (niby odpowiednik 6x50 ml), ja po prostu przelewam całą zawartość do kubka, ponieważ pasuje mi ta gęstość i intensywność :) 

Kawiarka ma to do siebie, że działa 0-1, tzn. nie ma możliwości zrobienia np. połowy wsadu, ponieważ w połowie parzenia zacznie przelatywać przez nią sama gotująca się woda. Czyli na twoje zapotrzebowanie 4tz lepiej się sprawdzi.

Zgadzam się z poprzednim komentarzem, że jest to na tyle proste urządzenie, że nie warto dopłacać do znaczka - jedynie zwróć uwagę na dostępność części eksploatacyjnych - uszczelki (mi po 2 latach zaczęła się kruszyć), sitka.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany pytanie bo teraz jak sprzedałem Auto miałem pełne zniżki na OC i rok z AC i teraz jak przedłużałem w lipcu wziąłem dalej z AC na 4 raty, dostanę tam parę groszy zwrotu ok. 

Ale teraz tak, wyjeżdżam służbowo i tak do roku nie będę miał auta żadnego na siebie. Czy tracę zniżki na OC i co z AC też stracę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, baQus napisał:

Zgadzam się z poprzednim komentarzem, że jest to na tyle proste urządzenie, że nie warto dopłacać do znaczka - jedynie zwróć uwagę na dostępność części eksploatacyjnych - uszczelki (mi po 2 latach zaczęła się kruszyć), sitka.

Wiadomo, że przepłacać za znaczek nie ma co, ale jak mam dać z aluminium 70zł to po stokroć wolę nierdzewkę za 120 ;)  gdyby to były kwoty rzędu kilkuset złotych to można się zastanowić, ale tu różnica jest pomijalna dla mnie.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płyny zimowe mogą iść 80% w górę. Z tej okazji kupiłem 2x5l koncentratu Clarena (do -40).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takich przypadkach to powinni zaczynać news od zdjęcia, danych personalnych i miejsca zamieszkania.
Oprócz kary powinna się wstydu najeść. Co za porąbany świat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

komentarz z filmikiem z zawieszenia też na propsie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, marko125-91 napisał:

E tam. Pijana matka gubi dzieciaka, pijany typ zatrzymany przez innego łamie mu nogę, pijany typ ucieka z miejsca wypadku gdzie są ofiary śmiertelne, pijany wjeżdża w pieszych na pasach u ucieka. Dzień jak co dzień w tym kraju, ale to zielone jest najgroźniejsze. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem wczoraj sobie moduł, termokurczki z klejem i taśmę parciana od 3 sprzedawców, wszyscy deklarowali dostawę na środę.

Dosyć że wysłali wczoraj to InPost dostarczy dziś.

Uwielbiam paczkomaty!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi