Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

A pewnie parka na pierwszy rzut oka słodko pierdząca ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka po prostu normalna. 

Ani on, ani ona nie zarabiają dużo. [sądząc po stanowiskach] mieszkanie w bloku po jej babci. 

Masakra... Kosmici

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa też jakoś kosmicznie droga nie jest, zwłaszcza jakaś rozpuszczalna. 

No ale różni ludzie są. Gorzej jak łaska normalna a ma chore jazdy o takie pierdoły. Szkoda dziewczyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo Laguna III z tym poczciwym starym 1.6 16v od Renault jest zawalidrogą i nie jedzie? :E

Pytam serio, bo coś się trafiło fajnego nie zajechanego z historią (kumpel robi w jaszpolu w Łodzi) i niemal do końca sprzedaży serwisowane w aso. Nie potrzebuję czegoś mocnego, to ma być auto do spakowania rodziny i tyle, ale trochę obawiam się, że jednak z "pakunkiem" i pełną załogą będzie wyraźnie słabo. Miałem okazję raz tylko jechać trójką, ale to było w kombi i z 2.0 od Nissana no i tam nawet jakoś to sobie radziło, bez szału oczywiście, ale w zupełności wystarczająco do typowej jazdy. Dodam, że auto byłoby używane głównie na dojazdy do miasta i raz w roku na jakiś większy wypad jak wakacje itp. Jest sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak L, ale Scenic 3 z tym silnikiem to duży test na cierpliwość. Z drugiej strony jak głównie do miasta to pewnie styknie.

Trzeba było mówić - dwa tygodnie temu kumpel sprzedawał swoją L3 kombi w 1.5dci (kupił nowego Sportage) za 13500 - dwa lata temu wymienione sprzęgło z dwumasą (LUK), rozruszknik (AS), rok temu wsadzał nowe wahacze (OE). Też powolne, ale mega oszczędne auto.

Edytowane przez bergercs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają Megane III w kombi z 1.6 16v 110km.
Zapakowana na 3 dni, w 3 Osoby (no, ja ważę jak 1.5 osoby) + 40-kilowy pies do Wisły (~100km) dojechała; Ale to prędkości 50-90km/h. 
Ale jeśli L3 ma służyć do miasta + raz w roku na wakacje ... bym pomyślał.

Z drugiej strony w domu mieliśmy Megane MK2 w kombi (na 205/45/17" kole fabrycznym) w 1.5 dci 82km (nie, panewki nas nie martwiły bo auto nowe z salonu);
I na wakacje w 4 osoby z pełnym bagażnikiem też zajechała, wymagając "ciut" więcej cierpliwości przy rozpędzaniu :lol2:

A taką L3 w kombi 1.5dci za 13.5k sam by szarpał....
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gang napisał:

Byliśmy u znajomych [u koleżanki żony z pracy] i moja żona poprosiła o kawę... Okazało się że facet kawy nie pije, więc kawy nie mają w domu.  Niby całkiem normalnie [jestem zdania że gospodarz ustala zasady a nie gość] Ale ta jego żona kawę uwielbia i pije wszędzie gdzie się da,  Nie mają w domu bo facet nie pozwala jej kupować..., Laska się poryczała. 

Pojechałem niby po ciasto i kupiłem kawę im do domu. 

 

Też nie pije kawy, a nawet ekspres w domu stoi. Damn, a tyle mogłem zaoszczędzić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie pije. Myślałem że tutaj jestem jedyny ;e

 

Ekspresu nie mamy, bo ja nie pije, żona nie lubi kawy z ekspresu a żeby coś dla gości kupić to jest nam dalekooooo ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, jak bardzo trzeba dbać o ekspres do kawy (higiena), to nie widzę sensu posiadać go i nie używać. 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kawę lubie, nawet bardzo, ale z lenistwa i konieczności dbania o ekspres mam kawiarkę bialetti 4tz i sprawdza się świetnie, kupuje jedną kawę typowo pod kawiarkę, bardzo mi smakuje i nie mam potrzeby nic zmieniać :E Rano przed pracą 1 kawa, po pracy druga, w pracy nie potrzebuję bo jak machnę taką 4tz z rana to jak po amfetaminie czasem jestem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zero kawy, energetyków czy innych napoi z kofeiną.
Tak, coca-cola również. Ogółem unikam jak ognia gazowanych trunków.

Pomijając podniesienie ciśnienia, to i tak dalej zasypiam :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bergercs napisał:

Trzeba było mówić - dwa tygodnie temu kumpel sprzedawał swoją L3 kombi w 1.5dci (kupił nowego Sportage) za 13500 

Niby diesel mnie nie interesuje, ale w tych pieniądzach brałbym w ciemno ;)

43 minuty temu, katystopej napisał:

kupuje jedną kawę typowo pod kawiarkę

Jaką jak można wiedzieć? Też mam Bialetti, dostałem teraz od żony w prezencie i bym poeksperymentował :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, serwal4 napisał:

Od dłuższego czasu zero kawy, energetyków czy innych napoi z kofeiną.
Tak, coca-cola również. Ogółem unikam jak ognia gazowanych trunków.

Pomijając podniesienie ciśnienia, to i tak dalej zasypiam :E 

Herbaty też nie? 

5 minut temu, zdunzdun napisał:

Jaką jak można wiedzieć? Też mam Bialetti, dostałem teraz od żony w prezencie i bym poeksperymentował

Też trochę kaw do kawiarki przerobiłem. Zupełnie inne czasem kawy mi pasują kawiarka vs ekspres. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herbatę zdarzy mi się wypić raz na jakiś czas;
Głównie w okresie jesienno-zimowym, jak się zmarzniętym wróci do domu / wejdzie do pracy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marko125-91 napisał:

Patrząc na to, jak bardzo trzeba dbać o ekspres do kawy (higiena), to nie widzę sensu posiadać go i nie używać. 

Z tego powodu żona chciała prosty model bez pojemnika na mleko czy coś takiego. Ja tam się nie znam, ale nie widzę, żeby było z tym dużo roboty, przynajmniej w Magnifica S. 

Herbatę piję codziennie praktycznie. Bardzo lubię :D

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zdunzdun napisał:

Jaką jak można wiedzieć? Też mam Bialetti, dostałem teraz od żony w prezencie i bym poeksperymentował :) 

https://www.konesso.pl/product-pol-72-Kawa-mielona-Lavazza-Crema-e-Gusto-250g.html

 

W lidlu jest dostępna, od dzisiaj akurat na promocji 2x250g 20zł, kupię znowu ze 3kg 8:E tylko ostrzegam, mocna franca ale nie jest przy tym kwaśna, delikatnie wyczuwalna nuta orzechowa. Ja piję nie słodzoną z dodatkiem mleka.

Edytowane przez katystopej
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, katystopej napisał:

mocna franca ale nie jest przy tym kwaśna, delikatnie wyczuwalna nuta orzechowa

Nie piłem jej, ale z tego opisu podręcznikowy przykład kawy jakiej nie lubię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu rozpętałem dyskusje o tej czarnej mazi :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak olej w trybie long life spuszczany z tfsi po 200kkm 8:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, zdunzdun napisał:

Jak bardzo Laguna III z tym poczciwym starym 1.6 16v od Renault jest zawalidrogą i nie jedzie? :E

Ona swoje spali w każdych warunkach. 1.5dCi rekordziści schodzą poniżej 5.5L/100km a i tak szybsza jest. I w miarę mało kłopotliwa. Przed liftem phII się uważa czy panewki już zrobione, poza tym egzemplarze zachodnie lubią mieć gigantyczne przebiegi.

No i 1.6 raczej tylko w biedzie są, dizelek nawet z dwururką można trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Everyman napisał:

Ona swoje spali w każdych warunkach. 1.5dCi rekordziści schodzą poniżej 5.5L/100km 

5.5 w jakim trybie ? Mieszanym ? Trasa ? W trybie mieszanym Volvem V40 1.9dci robiłem 6.2 regularnie bez zawracania głowy ekojazdą. Żaden wyczyn 5.5 w 1.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ze spalaniem - jak wspomniałem, sprzedający L3 kupił Sportage 1.6 T-GDI 150 koni. Pali mu to (jazda w ogromnej większości po mieście) 8,2. Rok temu kupił żonie Xceeda w 1.5T-GDI 160 koni: tam przy takiej samej jeździe ma 6,1 benzyny na setkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 DIG-T 163KM, średnie spalanie ze 50kkm - 8.1. Normalna jazda

Jak naprawdę dziaduję, to potrafi pokazać 6,9, ale to już skrajność trudno osiągalna 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździe 1.5 dCi. Ale w citanie. Tryb mieszany spalanie od 5,3 do 5,5

A citan to trochę powietrza przed sobą pcha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...