Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, resistance napisał:

I w jaki sposób to wpłynie na twoje życie?

Taki, że mam jedno auto mniej do wyboru w przyszłości. Młody jestem, jeszcze bym się dorobił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2023 o 16:21, resistance napisał:

I w jaki sposób to wpłynie na twoje życie? 

Nikt i tak nowych aut czy to spalinowych czy elektryków nie produkuje na lata. Świat się zmienił, a wam marzy się powrót do produkcji aut pokroju Audi 80 i uważacie że motoryzacja po ponad 100 latach właśnie na tym etapie mniej więcej powinna stanąć. 

Co ty tutaj farmazonisz. Chyba normalnym jest, że powinno się brać przykład z tego co jest dobre. Audi 80 miało genialne zabezpieczenie i marzy mi się, aby coś co dało się zrobić lata temu, było dzisiaj normalnym standardem. Nikt nie marzy o autach dosłownie tego pokroju, ale zapewne nikt z nas, by nie płakał z powodu utrzymania wysokiej jakości pewnych standardów. 

Świat się zmienił, co nie oznacza, że można akceptować totalną chałę jaka dzisiaj często i gęsto występuje w autach. Autach, które są coraz droższe. 

Wpadki z innymi sprawami już celowo pomijam, bo w ostatnich latach klient stał się dojną krową, a lipę można wciskać latami i to wiedząc, że coś kompletnie nie działa/ nie służy żywotności. 

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biało złote, po wgraniu do Lifocolor paleta: biały, szary, złty 7509

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.... ?

Tata był daltonistą... Zatem ja chyba też trochę 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zdunzdun napisał:

Wpadki z innymi sprawami już celowo pomijam, bo w ostatnich latach klient stał się dojną krową, a lipę można wciskać latami i to wiedząc, że coś kompletnie nie działa/ nie służy żywotności. 

Coraz mniej osób kupuje auta na lata. Postęp technologiczny w samochodach przypomina bum komputerowy na początku XXI wieku. Człowiek kupił komputer, który po dwóch latach był przestarzały. Do tego naprawy tego wszystkiego stawiają w wątpliwość trzymanie auta po naście lat. Klasa premium z początku lat 90 była dobrze wyposażonymi, ale stosunkowo prostymi w naprawie autami. Jakość wykonania ma tutaj małe znaczenie. Roczniki od 2010 wzwyż już nie są już tak tanie w obsłudze przez skomplikowanie tego wszystkiego. Tyle, że to skomplikowanie jest po części, by zachęcić klienta do kupna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak w jednym poście twierdzić, że auta elektryczne to obowiązek, bo dbamy o planetę, a w drugim usprawiedliwianie produkowania jednorazówek /i nie będę wdawał się w dyskusję - uważąm, że elektryki na obecną chwilę to ślepy zaułek i koniec/.

Reklamy "profilowane" coraz lepsze - kilka dni temu wyświetliła mi się informacja o wprowadzeniu przez Lidla do sprzedaży czajnika elektrycznego smart. Z ciekawości spojrzałem, po czym zacząłem szukać ofert ni Kettle Pro od Xiaomi (stal, dobry termostat Strixa, podtrzymywanie temperatury itd). Temat odpuściłem, Dzisiaj zaczął cieknąć stary czajnik. ONI WIEDZĄ WCZEŚNIEJ

  • Haha 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bergercs napisał:

Nie ma jak w jednym poście twierdzić, że auta elektryczne to obowiązek, bo dbamy o planetę, a w drugim usprawiedliwianie produkowania jednorazówek /i nie będę wdawał się w dyskusję - uważąm, że elektryki na obecną chwilę to ślepy zaułek i koniec/.

masz prawo do swojej opinii. byc moze troche wypaczonej, bo mocno siedzisz w ICE, tak z zamilowania, jak i zawodowo, ale nie zmienia to faktu, ze wyboru juz dokonano i jest to BEV. wiec w mojej opinii "stanie" za ICE to juz takie troche plyniecie pod "prad" ;)  a wybor zawsze bedzie, tylko z czasam coraz trudniejszy, obarczony dodatkowymi konsekwencjami, az dojdzie sie do sciany ekonomiczno-czasowo-jakosciowej. sytuacja jak z paliwem bezolowiowym. 20 lat zajelo calkowite zakonczenie jego produkcji na swiecie. tak wiec ICE jescze pozycje, ale z czasem jego "zycie" bedzie trudniejsze niz poczatki BEV. ewolucja z rewolucja przemyslowa. ale to juz nie za naszej kadencji :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mALEK napisał:

.tak wiec ICE jescze pozycje, ale z czasem jego "zycie" bedzie trudniejsze niz poczatki BEV. ewolucja z rewolucja przemyslowa. ale to juz nie za naszej kadencji :)

Za dużo medialnej propagandy.  Życie może okazać się bardziej brutalne niż fantazje naćpanych europejskich polityków opłacanych przez chciwe korpo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, marko125-91 napisał:

Coraz mniej osób kupuje auta na lata. Postęp technologiczny w samochodach przypomina bum komputerowy na początku XXI wieku.

Jeżeli to ma być argumentem... Postęp technologiczny, który zdaje się być dzisiaj często pod wieloma względami cofnięciem kilka kroków wstecz. Gdzie jest postęp jakościowy? Przez lata auta (pisząc ogólnie) ewoluowały w dobrą stronę. Generalnie były pewniejsze, solidniejsze, bezpieczniejsze, znacznie mniej korodowały, czasami nawet dealerzy oferowali dodatkowe opcje choćby jak wykonane odpłatnie przez nich zabezpieczenie antykorozyjne na życzenie klienta. Niektóre marki stawiano za wzór ergonomii, brak przeładowania przyciskami konsol centralnych itp. Dzisiaj mamy totalny odwrót. Chała ;) 

Gdzie jest w tym wszystkim konsument? Gdzie jest w tym wszystkim faktyczne dbanie o środowisko? Uj wie, ale, jeżeli to jest ten bum technologiczny to ja dziękuje. 

 

22 godziny temu, marko125-91 napisał:

Jakość wykonania ma tutaj małe znaczenie. Roczniki od 2010 wzwyż już nie są już tak tanie w obsłudze przez skomplikowanie tego wszystkiego.

Ma ogromne, bo jakoś można było dalej tłuc (i na Europę!) C-Elysee, czy 301 do praktycznie dzisiaj z 1.6 TU5 pamiętającym lata 90 te i dalej spełniającym normy Euro. Widocznie da się tanio i prosto, da się nawet przystosować do dzisiejszych norm, ale lepiej wkładać gównolit, który zbiera z każdej strony bardzo negatywne opinie. 

Jeszcze jak już przy jakości jesteśmy. FIAT do nowego Tipo wkładał niby stare sprawdzone 1.4 FIRE. Szkoda tylko, że kluczowe elementy zostały wykonane z gównolitu stąd tak szybka degradacja tego silnika choćby na LPG. Bez problemu można to naprawić, bo części do tego są i można kupić wszystko z tej dobrej starszej rewizji, ale czemu taka lipa została odwalona przez producenta? 

Edytowane przez zdunzdun
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2023 o 12:29, bergercs napisał:

Reklamy "profilowane" coraz lepsze - kilka dni temu wyświetliła mi się informacja o wprowadzeniu przez Lidla do sprzedaży czajnika elektrycznego smart. Z ciekawości spojrzałem, po czym zacząłem szukać ofert ni Kettle Pro od Xiaomi (stal, dobry termostat Strixa, podtrzymywanie temperatury itd). Temat odpuściłem, Dzisiaj zaczął cieknąć stary czajnik. ONI WIEDZĄ WCZEŚNIEJ

Profilowanie po tym czego szukałeś to normalna sprawa, po części z tego żyję :E Ale ile razy na podstawie rozmów z kimś, twarzą w twarz, dostawałem później reklamy, to dopiero ryje głowę i to nie tylko jeżeli chodzi o reklamy. Przykład z tamtego tygodnia. Wróciłem z treningu, na którym naciągnąłem sobie coś w plecach, pomarudziłem trochę żonie, ogarnąłem się, usiadłem do kompa, włączyłem YouTube, a w polecanych między innymi link do filmu 'fix your pain in back problem' z grafiką ilustrującą dokładnie to miejsce, gdzie mnie napierdziela :D

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to z takich historii to mam jeszcze jak pojechaliśmy kiedyś w delegacje, ustawione Google Mapsy, droga sobie mija, rozmawiamy, a telefon w pewnym momencie: "nie słyszę co mówisz" :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego tak wolno pojawiają się opony z DOT 2023? W rozmiarze 245/45/17 mega mało jest...na oponeo i sklep opon odpowiednio 1 model i 2 modele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, B@nita napisał:

Za dużo medialnej propagandy.  Życie może okazać się bardziej brutalne niż fantazje naćpanych europejskich polityków opłacanych przez chciwe korpo.

a te chciwe korpo to tzw. "lobby paliwowe" od momentu zaorania ziemi/dna morza w poszukiwaniu ropy, poprzez wydobycie, nastepnie transport, rafinacje, dystrybucje, spzedaz? a ze po drodze jakas wojenka sie trafi, bo ktos tam ma wiecej ropy niz ja, a to w koncu ja jestem ten silniejszy, to tylko drobna niedogodnosc. wycieki z platform i tankowcow, to tez tyko wypadki przy pracy. tak tylko wyrazam opinie, bo nie oczekuje zadnej konstruktywnej polemiki. przeciez wiadomo, ze nic od elektormobinosci gorszego nie moze nas juz spotkac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mALEK napisał:

a te chciwe korpo to tzw. "lobby paliwowe" od momentu zaorania ziemi/dna morza w poszukiwaniu ropy,

Lobby paliwowe nie produkuje i nie sprzedaje samochodów. Pomyliłeś pojęcia.

Z Gretą piszesz na fejsie?:rotfl:

4 minuty temu, mALEK napisał:

 przeciez wiadomo, ze nic od elektormobinosci gorszego nie moze nas juz spotkac.

Twój elektryk kopci tak samo jak przeciętny benzyniak, tyle, że rurę wydechową ma w Bełchatowie, taka różnica. Pomijam margines, gdy ktoś ma panele.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zdunzdun napisał:

Gdzie jest w tym wszystkim konsument? Gdzie jest w tym wszystkim faktyczne dbanie o środowisko? Uj wie, ale, jeżeli to jest ten bum technologiczny to ja dziękuje. 

Kup sobie Dacię z LPG, zabezpiecz podwozie. Będziesz miał tanio i prosto...

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marko125-91No właśnie nie bardzo. Renault żongluje od kilku lat silnikami, że przeciętny Kowalski się pogubi w entych odmianach TCE. Obecne pierdziawki w Dacii nie dają żadnej pewności, że to będzie trwałe i na lata ;)  Ja osobiście bym się bał, to już nie jest typowo najprostsze auto jakie się da mieć. 

Na szczęście podwozie w Dacii daję radę, ale tutaj nie chodzi mi  tylko o Dacie, a ogólne walenie w ciula klientów. Ja rozumiem, że można lubić kolorowe bajerki, ale pisanie o tym, że motoryzacja dzisiaj ma się dobrze i wszystko jest cacy, bo mamy inne czasy to zakrawa na kpinę i gwałt na samym sobie ;). Jakość ogólna leży i kwiczy, fakt niezaprzeczalny. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Trepcia napisał:

Yyy... no ja wlasnie teraz czekam na samochod, ktory planuje miec 7-8 lat 8:E

Camry? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Trepcia napisał:

Camry. Czerwona z jasnym środkiem :wiggle:

Odważnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mogę wnętrza w tych Toyotach. No ale przynajmniej najoszczędniejsze hybrydy. 

6-8 lat to długo.  Ciekawy jestem, czy za 2 lata będziesz tak samo mówił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2023 o 14:53, B@nita napisał:

Twój elektryk kopci tak samo jak przeciętny benzyniak, tyle, że rurę wydechową ma w Bełchatowie, taka różnica. Pomijam margines, gdy ktoś ma panele.

BEV "kopci" tylko raz - w elektrowni, a ICE min trzy  - podczas rafinacji, dystrybucji i samego spalania paliwa. o sprawnosci energetycznej juz nawet nie wspomne - ICE potrzebuje w przeliczeniu ok  80-100 kWh /100 km. w BEV przejade na tym 400-600km..ale podejrzewam, ze bedac niewolnikiem "lobby paliwowego" bedzisz mial duzy problem z przyswojeniem tego. do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 1.03.2023 o 10:09, mALEK napisał:

BEV "kopci" tylko raz - w elektrowni, a ICE min trzy  - podczas rafinacji, dystrybucji i samego spalania paliwa. o sprawnosci energetycznej juz nawet nie wspomne -

Mam gdzieś sprawność energetyczną gdy mam przed sobą trasę o długości 800-1000km która zajmuje mi normalnie 7-10 godzin a nie dwa dni i planowania trasy w poszukiwaniu ładowarki..:rotfl:. gdzie przy takiej trasie strach włączyć w EV zimą ogrzewanie a latem klimę bo zasieg spadnie , że o przyciśnięciu pedału gazu do 140-150km/h nawet nie wpomnę.ale nie ogarniasz tego będąc  niewolnikiem lobby energetycznego i motoryzacyjnego przy wsparciu sprzedajnych urzędników. Jak pisałem, marketing urabia główki. Kupując auto kupuje towar który ma mi służyć a nie ja mam się do niego dostosować i zmieniać tryb życia.

Autko na bateryjkę dobre jako drugie czy trzecie do miasta i do pracy i jak się nie mieszka gdzieś w bloku.

Jak ci kopcenie i sprawność energetyczna przeszkadza to po co ci auto? Rowerek i do lasu, może grete spotkasz i będziecie poziomki zbierać razem.:E

 

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, mALEK napisał:

podczas rafinacji, dystrybucji i samego spalania paliwa

No tak, bo produkcja bateryjki jest bezemisyjna:E

mALEK@,żeby nie było, ja jestem zwolennikiem aut EV, ale nie w obecnej postaci, nie z tymi wszystkimi ułomnościami i przede wszystkim cenami. To co sie dzieje to nie żadna ekologia tylko polityka gnojenia społeczeństwa. Niedługo przeciętnego obywatela unii nie będzie stać w ogóle na nowe auto(kasowane są z produkcji małe auta), a urzędasy z ue którzy nam to wciskają i bredzą o jakiejś potrzebie ratowania planety sami ja zatruwają korzystając na ogromną skalę z odrzutowców i potężnych paliwożernych limuzyn.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2023 o 11:57, Trepcia napisał:

Yyy... no ja wlasnie teraz czekam na samochod, ktory planuje miec 7-8 lat 8:E

Jak dalej będzie jak jest to ja będę na auto czekać tyle, ile Ty swoim zamierzasz jeździć :E

Czekam od listopada 2021, a samochodu jak nie było tak nie ma. Ba, nie ma żadnego przewidywanego terminu produkcji, a ta kończy się na dobre z końcem czerwca. Są dwie opcje - albo fabryka pociśnie i niebawem dostanę tego strucla, albo ... przyjdzie z fabryki pismo z przeprosinami, że nie udało się wyprodukować mojego auta :lol2:

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...