Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jaki olej 5W30 polecacie? 6L potrzebne. I skąd brać bo na pepperze piszą, że na allegro często podróbki.

Edytowane przez ThePodrygi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ThePodrygi napisał:

Jaki olej 5W30 polecacie? 6L potrzebne. I skąd brać bo na pepperze piszą, że na allegro często podróbki.

Zgodny z normami wymaganymi przez producenta. Jak zamawiasz w większym sklepie typu Filtry Gdańsk, Motostacja, MotoNet czy Petrostar to nie ma mowy o podróbkach. A bardzo często z tych firm są najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, larry.bigl napisał:

Nie znam numeru nastawnika, numer turbiny to a6420901480. 

na nastawniku mam numery 712120 6NW 009 420 ale nie widze numeru G-xxx bo zasłonięty jest turbiną. W wolnej chwili wymontuję. 

Jak będzie pełen nr nastawnika to sprawdzę czy mam.

A pod tym nr turbo mam kilka turbin, z czego jedna Gottenberga (w środku OE) 1835zł  (cena z nastawnikiem) - jak to się ma do ceny regeneracji?

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, bergercs napisał:

Jak będzie pełen nr nastawnika to sprawdzę czy mam.

A pod tym nr turbo mam kilka turbin, z czego jedna Gottenberga (w środku OE) 1835zł  (cena z nastawnikiem) - jak to się ma do ceny regeneracji?

Regeneracja turbo z nastawnikiem wyszło 1340zł (ale jak widać nastawnik do poprawy).

Wcześniej zrobili mi turbinę do C klasy 203 i tam wyszło pico bello. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Pajton? VW widać bardzo chce być w lidze premium - ciekawe czy tym razem się uda 

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jakiś wynalazek na rynek chiński, ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Latam od jakiś tysiąca km na Bridgestone turanza t005 zamiast Continental Eco contact 6 na przodzie i super. Duże prędkości, deszcz, kałuże itp nie mam uwag w stosunku do  Conti. Bardzo fajne oponki. Mieście na dohamowanaich również bdb i przewidywalnie. I wydają się być ciche, ale ciężko ocenić że względu na wygłuszenie auta.

255/60/18

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2023 o 21:47, larry.bigl napisał:

Regeneracja turbo z nastawnikiem wyszło 1340zł (ale jak widać nastawnik do poprawy).

Wcześniej zrobili mi turbinę do C klasy 203 i tam wyszło pico bello. 

Turbina wróciła z reklamacji - nastawnik miał luz. Nie wiedza skąd się wziął ale od ręki dali nowy, nastawili go na maszynie z turbiną. Wczoraj wrócił. Czekam na zrobienie auta (kilka dodatkowych rzeczy wpadło, świece żarowe itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Petru23 napisał:

Latam od jakiś tysiąca km na Bridgestone turanza t005 zamiast Continental Eco contact 6 na przodzie i super. Duże prędkości, deszcz, kałuże itp nie mam uwag w stosunku do  Conti. Bardzo fajne oponki. Mieście na dohamowanaich również bdb i przewidywalnie. I wydają się być ciche, ale ciężko ocenić że względu na wygłuszenie auta.

255/60/18

masz kapcie 255 w Fordzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Petru23 napisał:

255/60/18

Chyba 225/60R18 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, huudy napisał:

masz kapcie 255 w Fordzie? 

225 się znaczy 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polityka cenowa ASO mnie zaskakuje - klocki przód do Rifter/Berlingo/Proace City na "dużych" hamulcach /wer. po 2021/ 601,23 netto. Zacisk do tego samochodu 600,02 netto (w ASO Peugeota, bo w Toyocie /za taki sam, także z logo PSA/ 815 netto).

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bergercs napisał:

Polityka cenowa ASO mnie zaskakuje - klocki przód do Rifter/Berlingo/Proace City na "dużych" hamulcach /wer. po 2021/ 601,23 netto. Zacisk do tego samochodu 600,02 netto (w ASO Peugeota, bo w Toyocie /za taki sam, także z logo PSA/ 815 netto).

To jeszcze nic, zerwij osłonę przegubu w mercedesie, to dopiero cyrk:

https://www.youtube.com/watch?v=wx1gLeait6Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kapselki ukradzione? :D I co on tak wysoko stoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto dopiero zjechało z lawety wczoraj po południu. Jest jeszcze przed przeglądem zerowym, dlatego kapselki i nasadki śrub są w bagażniku, a na amortyzatorach blokady transportowe. Będzie siedział niżej po ich zdjęciu :)

 

22 godziny temu, Grzechu_1990 napisał:

Ty, zapomnieli go pomalować.

Ej, racja... zostawili w podkładzie :/

Edytowane przez seeba03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki!

A co do wysokości, to Fluence w sumie niewiele mniejsze szpary w nadkolach ma, i to bez blokad transportowych :E 
Parę cm więcej i uznałbym go za cross-over'a :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2023 o 21:48, seeba03 napisał:

Dzień dziecka ... :)

Gratki. Przez chwilę chodził mi po głowie ten kolor. Na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach.

 

Dzisiaj trochę poczułem nutkę emocji właścicieli aut elektrycznych. Zapomniałem naładować ebike'a... W głowie miałem, że pokazywał jeszcze ~25km zasięgu. Dzisiaj stwierdziłem, że pojedziemy na festyn z okazji 150-lecia jakiejś tam ochotniczej straży pożarnej. Trasa 8,9km. Włączam rower, a tam... 18km zasięgu :E Obróciłem w dwie strony, zasięg do zera spadł mi... 100metrów od domu :lol2: tyle dobrze, że nawet jak jest zero, to można dalej pedałować. Tyle, że sam rower uzbrojony w siodełko, łańcuchy, torby, itd., to ~40kg. Ze mną i dzieckiem, to 150kg. Nóżki nie lubią takiego pedałowania :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak cos ale dla mnie elektryczne rowery to jest coś niepojętego. 
Nie istnieje już nic bardziej nie ekologicznego niż rower elektryczny w porównaniu do zwykłego. 

 

O ile starsze osoby, albo ludzie z problemami zdrowotnymi to jeszcze jest do zrozumienia, to żeby facet w sile wieku korzystał z elektryka 😮 i to jeszcze na trasie 9km :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasze społeczeństwo jest leniwe. Często bywam w głownym biurze firmy w Amsterdamie i wprost uwielbiam to, że poruszanie się tam rowerem jest tak łatwe (ok, jest tłoczno ale łatwo). I że KAŻDY to robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gang napisał:

Co jak cos ale dla mnie elektryczne rowery to jest coś niepojętego. 
Nie istnieje już nic bardziej nie ekologicznego niż rower elektryczny w porównaniu do zwykłego. 

To jest nic, byłem w Bobowózki (dzięki, @lycone ), oglądamy i jeden wózek mi się wydawał dziwny. Pytam się gościa czy to jest to co myślę, a on, że tak. Kurła, wózek elektryczny. I to jeszcze nic, nie dość, że pomaga jechać z dzieckiem to jest sam się potrafi bujać po kliknięciu w aplikacji :lol2: 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak dzieciak non stop na bujaniu leci to potem przestaje trawić jak nie ma ruchu:P

Wózek też dla mnie jest do przełknięcia bo różne choroby ludzie mają i czasami potrzeba pomocy. 

Ale rower dla zdrowego chłopa.. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gang napisał:

O ile starsze osoby, albo ludzie z problemami zdrowotnymi to jeszcze jest do zrozumienia, to żeby facet w sile wieku korzystał z elektryka 😮 i to jeszcze na trasie 9km :D 

Widzisz... Nic nie wiesz, a oceniasz. 

1. Może u Ciebie jest płasko jak stół, u mnie jednak jest teren górzysty i jak staniesz na rolkach na potencjalnie równym terenie, to i tak samoistnie zaczniesz jechać do przodu albo do tyłu. 

2. Nie znasz mojego stanu zdrowia, a oceniasz. Od ponad 15 lat poważne problemy z kręgosłupem i ok. 18lat temu poważny wypadek z kolanem... Ale tak, łatwo oceniać, chłop w sile wieku 

3. Skoro mam rower elektryczny, to będę nim robił i 50km na wycieczkę z dzieckiem i 1km po bułki. 

Edytowane przez marko125-91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...