Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakis sub ktory w miare zagra pod 80-90w rms? Mam radio Sony dsx gs80 z opcją sub direct. Skrzynka od logitechow z5500 śmigała az miło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skąd się wziął gest "oplucia" swojej dłoni przed uściskiem odbijającym umowę? :E tak po piwku rozkminiam, szukam ale znaleźć nie mogę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wypada napluć wprost w twarz frajerowi, którego "się robi"  :szczerbaty:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje jakichś wskazówek co do pewnego problemu z moim autkiem. Otóz posiadam Hondę Jazz 2005r.

Problem dotyczy kodowania obu pilotów. Od razu mówię, ze pastylka w obu  wymieniona jest na nową.

Otóż pewnego razu z niewiadomych powodów rozkodowały mi się obydwa piloty jakie posiadam. Auto było nieużywane ok. pół roku. Nie był to problem zużytych baterii.

Koduje w/g  tej procedury (przeklejona z innego forum) Very Happy:

 

- włączyć zapłon
- następujące czynności powtórzyć trzykrotnie:
*w ciągu 4 sekund: naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania.
*w ciągu 4 sekund: wyłączyć zapłon.
*w ciągu 4 sekund: włączyć zapłon.
*w ciągu 4 sekund: naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania.
- Samochód zostanie zablokowany i odblokowany

- w ciągu 9 sekund:
* Naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania pierwszego pilota
* Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
* Naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania drugiego pilota
* Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
* Naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania trzeciego pilota
* Samochód zostanie zablokowany i odblokowany

- wyłączyć zapłon
- wyciągnąć kluczyk
- sprawdzić działanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania

Pilot A działa. Koduje pilot B. Działa bezproblemowo, ale wówczas przestaje działać pilot w kluczyku A.

Ktoś wie w czym rzecz?  Dlaczego zaprogramowanie dwóch pilotów powoduje, ze jeden z nich przestaje działać?  Wcześniej oba działały ok.

Kluczykiem niedziałającego pilota, nie mogę także odpalić silnika.

 

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, larry.bigl napisał:

Panowie, skąd się wziął gest "oplucia" swojej dłoni przed uściskiem odbijającym umowę? :E tak po piwku rozkminiam, szukam ale znaleźć nie mogę :E

To po prostu gest oznaczający dobicie/ przypieczętowanie targu.  Coś mi się kiedyś obiło o uszy, ze wywodzi się z targów końskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Flik napisał:

To po prostu gest oznaczający dobicie/ przypieczętowanie targu.  Coś mi się kiedyś obiło o uszy, ze wywodzi się z targów końskich.

No właśnie mi o samą genezę gestu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, larry.bigl napisał:

No właśnie mi o samą genezę gestu chodzi.

 Jest takie powiedzenie (albo było) "przypieczętować coś własną krwią". Moze krew została zastąpiona przez ślinę. Jednak to tylko takie moje luźne dywagacje.😁

Ktoś coś w sprawie mojego dziwnego problemu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPT4:

Tradycja plucia na rękę przed uściskiem i zawarciem umowy słownej wywodzi się ze starych zwyczajów i wierzeń ludowych. Był to symboliczny sposób na zaznaczenie ważności i świętości danego słowa czy obietnicy. Plucie na rękę miało podkreślić, że zawarta umowa jest ważna i zostanie dotrzymana, a osoby zawierające umowę są zobowiązane do jej realizacji. Współcześnie ten zwyczaj jest raczej rzadko praktykowany, a w niektórych kulturach może być uznawany za niehigieniczny i niestosowny.

Zwyczaj ten miał też charakter magiczny – w niektóre kulturach wierzono, że plucie na rękę przed zawarciem umowy słownej ma moc zabezpieczająca przed złem i zapewniająca, że umowa zostanie dotrzymana. Miało to także związek z wierzeniami, że ślina ma moc oczyszczającą i ochronną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah ten Chat Gpt. ;)dzieki Gang.

 

Dziś z ciekawości sprawdziłem przyspieszenie swojej W211. Katalogowo powinien mieć na oponach 225/50/16 7.3s. Mi wyszło 8.5s na oponach 245/45/17.

Mierzyłem przez Vgate (czyli odczyt odb z prędkościomierza). Zastanawiam się czy na pomiar mogło mieć wpływ to że jest zimniej, opony są szersze niż w fabryce, mogły nie być rozgrzane (zmierzyłem kawałek po odjechaniu od domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat mi stuka na pclabie dziś. Kiedyś to byo, teraz to nie ma. 

Pclab się skończył po przejęciu przez KŚ. Co ciekawe pierwszy portal o komputerach, który odwiedzałem w necie dalej funkcjonuje i ma praktycznie taki sam wygląd jak wtedy gdy zaglądałem na niego prawie 20 lat temu. Chodzi o twojepc 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Pclab się skończył to nie wiem co napisać o innych forach it, chyba się jeszcze nie zaczęły :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś jakiś economy zestaw fibr? Tak chociaż z 5 sztuk na użytek domowy ale coś co faktycznie wchłania wodę i daje się tego używać - kiedyś kupiłem polecany zestaw z Tesco to dramat jest. I żeby ew do samochodu też to się nadawało. A work stuffa do domu nie będę kupował, bez przesady... Znalazłem waxpro po taniości, nadaje się? 80/20 minimum poliester/poliamid

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, resistance napisał:

10 lat mi stuka na pclabie dziś.

W lutym będzie 17 lat na PCL :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie strzeli 15 w grudniu :E fakt, forum trochę inaczej wygląda pod względem interakcji nie kiedyś. Ale jak czasami widzę swoje stare posty to się z siebie śmieje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, serwal4 napisał:

W lutym będzie 17 lat na PCL :E 

W mnie też już ponad 15 lat 😮 

Pamiętam jak się rejestrowałem, by uzyskać pomoc w składaniu PC. Jak ten czas zapiernicza ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee za miesiąc 9 lat ;)

Ale i tak jakoś się tutaj zadomowiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwotne konto chyba 2007, potem mi je bez żadnego słowa zablokowali. Kurde, to były czasy. 2dni przerwy i 300 postów w blabli do nadrabiania.

3 godziny temu, larry.bigl napisał:

Trochę brzmi momentami jak wyznania w klubie AA 

Po tylu latach co się dziwić. Ludzie sporo o sobie wiedzą, a część zna się osobiście.

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie niby 9 lat, ale to drugie konto, bo pierwsze dostało bana z dupy o nazwie "zapas" - ktoś chyba myślał, że jestem czyimś multi XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...