Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

W klasycznym też nie ma bo klasyczny to stałe 4x4. Lycone ma haldexa 3gen, tam jest stałe spięcie 5% i w zależności od tego co czytają czujniki abs dopina się więcej. Ale fakt faktem jest to fajna sprawa niezależnie od auta, no może poza wiskozą z aut typu suzuki sx4 bo to generalnie jest zabawka, a nie napęd na 4 buty. Też pomaga, ale nie nadaje się do pobawienia bo szybko zaczyna się to palić. 

Znajomy od kumpla z pracy ma freemonta tego 3.5, też z wiskozą, raz pojechał się pobawić i napęd się upalił 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zrozumiałeś. W klasycznym miałem na myśli z silnikiem spalinowym. Od Twojego ruchu pedału gazu masz po drodze reakcję silnika, potem reakcję skrzyni biegów, potem reakcję dyfra i dopiero masz to na kołach. U mnie jest po prostu impuls z pedału gazu bezpośrednio na silnik elektryczny, który bezpośrednio napędza każde koło osobno. Zwłoka pojawia się dopiero, jak brakuje pary z baterii i musi dołączyć silnik spalinowy w celu zapewniania zasilania, ale to inny przypadek...

Tak samo ESP nie musi ratować jedynie spowalnianiem któregoś koła, tylko może dodać mocy na dane koło...

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, marko125-91 napisał:

Nie zrozumiałeś. W klasycznym miałem na myśli z silnikiem spalinowym. Od Twojego ruchu pedału gazu masz po drodze reakcję silnika, potem reakcję skrzyni biegów, potem reakcję dyfra i dopiero masz to na kołach. U mnie jest po prostu impuls z pedału gazu bezpośrednio na silnik elektryczny, który bezpośrednio napędza każde koło osobno. Zwłoka pojawia się dopiero, jak brakuje pary z baterii i musi dołączyć silnik spalinowy w celu zapewniania zasilania, ale to inny przypadek...

Tak samo ESP nie musi ratować jedynie spowalnianiem któregoś koła, tylko może dodać mocy na dane koło...

Twój opis brzmi jakby to trwało minuty, w rzeczywistości są to ułamki sekund, podobno 0,15 sekundy. Twój impuls ile zejdzie z czasu? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czas reakcji na pedał przyśpieszania to nie wiem. Producent podaje za to czas reakcji samego napędu i jest to 0,0001sekundy, i koło może sobie wziąć tyle mocy ile potrzebuje, a nie ile dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,
może ktoś podpowiedzieć bo zwariowałem już trochę. Może ktoś miał taką sytuację?
Otóż 5 wrześnie zatrzymała mnie policja za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 
Użyli nielegalnego urządzenie trucam1, więc nie przyjąłem mandatu i sprawa została skierowana do sądu. W aplikacji Obywatel prawo jazdy widnieje jako "dokument nieważny', ale w punktach karnych nic nie mam. 
Wychodzi na to, że sprawa sądowa cały czas jest w toku i nie mam decyzji co do zatrzymania mojego prawa jazdy.
Zadzwoniłem w zeszłym tygodniu do urzędu miasta zapytać co z moim prawkiem, czy muszę wypełniać jakieś dokumenty aby mi zwrócili, to powiedzieli, że nic nie muszę u nich robić tylko jak skończy mi się 6 grudnia 3msc od daty zatrzymania, to idę na komendę i mi 'odblokują'. Zadzwoniłem więc na komendę i powiedzieli, że to nic nie da jak przyjadę 6 grudnia do nich bo nie mogą odblokować i że muszę czekać na wyrok sądu. Wtf? Czyli jak teraz sprawa będzie trwała sobie jeszcze z pół roku, to nie mogę jeździc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyżby cwaniakowanie wyszło klasycznie, na minus? :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam że zabieranie prawka za przekroczenie o ponad 50 jest bardzo ok. 

Tu nawet jak ktoś się zagapi, co  i mi się zdarza oczywiście [widzę znak koniec zabudowanego i to przerażenie, że nie zauważyłem początku :E]

w Polsce jest coraz więcej dobrych dróg, poza autostradami i eskami nie ma sensu jechać ponad 100. To nic nie daje. 

btw. Śnieg tej zimy leży dłużej niż chyba w całym poprzednim sezonie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie to bardziej zafascynowała historia gościa, którego nie stać na kupno przyzwoitych zimówek, ale chce kupić Subaru :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie tu cwaniakowanie? Przy wyprzedzaniu mnie zmierzyli urządzeniem, które straciło homologacje kilka lat temu. Nie ma opcji żebym na tak krótkim odcinku rozpędził się do ponad 100 km/h.

Nie zapłaciłem 1500zl mandatu i sprawa trafiła do sądu, czekam tylko aż się przyznają do błędu i wyślą decyzję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.12.2023 o 21:43, DannyKay napisał:

Czyżby cwaniakowanie wyszło klasycznie, na minus? :E

Obawiam się, że ci co opracowali te przepisy mieli na myśli dokładnie taki rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuzyn mieszka w bloku wybudowanym 4-5 lat temu. Mają hale garażową i zarządca nikomu nie dał pozwolenia na ładowarkę, a teraz dodatkowo wprowadzili zakaz wjazdu elektrykami... Więc kuzyn (programista) musiał odpuścić elektryka, mimo że bak paliwa mu starcza na pół roku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gang napisał:

) musiał odpuścić elektryka, mimo że bak paliwa mu starcza na pół roku. 

Elektryki są o tyle droższe od wersji tradycyjnych, że różnica w cenie zakupu zwróciłaby mu się przy takich przebiegach po około 8000 lat :-) A jeśli chodzi o emisję spalin to bak na pół roku to raczej też zieloni go nie powieszą. a jeśli go aż tak mocno sumienie ciśnie to niech kupi hybrydę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bak paliwa na pół roku, to lepiej taksówką jeździć. I taniej...

Na elektryka trzeba mieć warunki. Trzeba czekać na zmianę technologii akumulatorów.

Zakaz wjazdu do garażu podziemnego: jeśli jest to Twoje miejsce parkingowe (z księgą wieczystą), to mogą Cię cmoknąć: sprawa do sądu i nie powinno być wielkich problemów z wygraną. Z podciągnięciem kabla pod ładowarkę mogą być jednak problemy.

Co do ładowarek: mam 4 pod blokiem i od 3 lat nie widziałem, żeby była jakaś awaria. Stawiam, że popsute ładowarki, to bardziej problem z jakością operatorów niż z samą technologią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalnie zawód napisałem w nawiasie ;) tam nie chodzi o zwrot/opłacalność/itd. 

jakość ładowarek jest różna, szczególnie teraz jak to jest coraz bardziej popularne ;/ sam mam w pracy dwie bardzo drogie ładowarki i szału nie ma z jakością. Obie nie mają pół roku, używane sporadycznie a w każdej serwis był już 2 razy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, marko125-91 napisał:

Trzeba czekać na zmianę technologii akumulatorów.

Najwcześniej 2027-2028.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, bergercs napisał:

Elektryki są o tyle droższe od wersji tradycyjnych, że różnica w cenie zakupu zwróciłaby mu się przy takich przebiegach po około 8000 lat :-)

nie kazdy patrzy na EV przez pryzmat tylko i wylacznie paliwa oraz kiedy mu sie zakup zwroci. wiem, trudno zrozumiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Gang napisał:

Kuzyn mieszka w bloku wybudowanym 4-5 lat temu. Mają hale garażową i zarządca nikomu nie dał pozwolenia na ładowarkę, a teraz dodatkowo wprowadzili zakaz wjazdu elektrykami... Więc kuzyn (programista) musiał odpuścić elektryka, mimo że bak paliwa mu starcza na pół roku. 

Pewnie hala na oddzielnej księdze i zakaz nieważny ;-) Z ładowarką łatwiej po prostu zgłosić o dostęp do prądu niż straszyć janusza ładowarką

U mnie w hali już 3 prywatne ładowarki, coraz rzadziej czuć diesle w hali ale jeszcze trochę brakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, mALEK napisał:

nie kazdy patrzy na EV przez pryzmat tylko i wylacznie paliwa oraz kiedy mu sie zakup zwroci. wiem, trudno zrozumiec ;)

Czyli wybór podyktowany koniecznością jak najbardziej upierdliwego  korzystania. Taka odmiana masochizmu?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, bergercs napisał:

Czyli wybór podyktowany koniecznością jak najbardziej upierdliwego  korzystania. Taka odmiana masochizmu?

dla jednych upierdliwe korzystanie, dla innych mozliwosc uwolnienia sie od jeszcze bardziej upierdliwego korzystania z ICE. co kto lubi, mamy wolnosc wyboru. jeszcze  :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, mALEK napisał:

dla jednych upierdliwe korzystanie, dla innych mozliwosc uwolnienia sie od jeszcze bardziej upierdliwego korzystania z ICE. co kto lubi, mamy wolnosc wyboru. jeszcze  :>

XD 

Artykuł na pajączku ładnie wyjaśnił. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, mALEK napisał:

jeszcze bardziej upierdliwego korzystania z ICE.

rozwiń tę myśl, bom ciekaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, huudy napisał:

Artykuł na pajączku ładnie wyjaśnił. 

wyjasnil tyle, ze najwiecej problemow maja przewaznie testujacy samochody ;) czy to znaczy, ze wszyscy posiadacze EV je maja? zdecydowanie nie.

34 minuty temu, DannyKay napisał:

rozwiń tę myśl, bom ciekaw

nie ma co rozwijac, bo to nie ICE :) wsiadam do nagrzanego, odmrozonego auta na podjezdzie  i odjezdzam nie budzac przy tym innych. bez znaczenia czy mam -5, czy -15st. ot cala filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi