Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym musiał robić Egr w foce  mk2 fl  duratec 2.0 (benzynka ) to czego szukać - Pierburga czy coś ?
Ile tak przyjemność  może kosztować ?
   Niedługo przegląd i ubezpieczenie, auto w zimę głownie stało, a nic nie padło nawet akumulator to w lutym najpierw krzywa felga teraz check engine....

Kupowałem w maju to z tyłu głowy - może  pali dużo ale ma tylko dwunasę i egr z takich newralgicznych rzeczy, zresztą to nie diesel.... 🤣

Na razie kosztowało mnie to 150zeta za diagnostykę i skasowanie błędu kompem, ale wróciło po 2h i kilku podpaleniach silnika.  Mehanik ostrzegał zę raczej tak będzie a wczyszczenei sie nei bawi bo bez sensu i jak coś mam wymieniać.

Do 18-nastego mam przegląd a z checkiem na desce raczej nie przejdzie?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, bergercs napisał:

Zaczynam rozumieć budowlańców - po godzinie rycia flexem w żelbetonie, jedyne o czym marzyłem to zimne piwo :-)

Ja jak robię remonty to nadużywam piwek :E ale to ta przyjemna część 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.02.2024 o 09:24, Gang napisał:

Następnym na pewno nie będzie LG, jak Samsung już wejdzie w OLEDy to spróbuje coś od nich. 

To już się wydarzyło :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale najpierw stary musi umrzeć 😜

Co do checka i przeglądu nie powinien przejść, o ile diagnosta zauważy... 

Ciekawe kiedy PL będą te przeglądy na prawdę sumiennie robione 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, bergercs napisał:

Zaczynam rozumieć budowlańców - po godzinie rycia flexem w żelbetonie, jedyne o czym marzyłem to zimne piwo :-)

Typowa sobota :E

Godzinę temu, Gang napisał:

Ale najpierw stary musi umrzeć 😜

Co do checka i przeglądu nie powinien przejść, o ile diagnosta zauważy... 

Ciekawe kiedy PL będą te przeglądy na prawdę sumiennie robione 

Ja próbuję sprzedać swój stary sprzęt. O dziwo największy problem jest ze sprzedażą telewizora, ale tutaj po prostu będę zjeżdżał z ceną w dół. Co najbardziej mnie zaskoczyło, to ludzie wręcz biją się o tylne satelity do mojego soundbara. Jest to absurdalne, bo ostatnia licytacja na ebayu skończyła się na prawie 400EUR. Równolegle za tyle można kupić kompletny Soundbar z subem i tymi satelitami. Więc wystawiłem satelity i soundbara osobno :E 

Z przeglądami nic się nie zmieni, dopóki stacje diagnostyczne będą działać na zasadzie konkurencji. Zachęcali paliwem, zachęcali jakimiś myjniami, itd. To teraz pocztą pantoflową idzie, gdzie się po prostu nie czepiają :)

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Tomcat napisał:

Jakbym musiał robić Egr w foce  mk2 fl  duratec 2.0 (benzynka ) to czego szukać - Pierburga czy coś ?
Ile tak przyjemność  może kosztować ?

Pierburg (7.24809.73.0) ~300,00 zł, robocizna... 100-150zł?
Ewentualnie masz Magneti Marelli (571822112108) za ~200,00 zł lub NRF (48332)  ~230,00 zł;

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, seeba03 napisał:

TV mierzę miarą TV, a nie telefonów ;)

Naprawdę nie mam powodów do narzekań, ale w sumie nie jestem przesadnie wymagającym użytkownikiem. Czasem Netflix, czy YT i … tyle.

Nie porównuję do telefonów, po prostu oprogramowanie w telewizorach działa bardzo wolno. Mi TV służy do netflixa i konsoli, dlatego tego oleda kupiłem. Ale za każdym razem jak potrzebuję włączyć ustawienia to przypomina o sobie to jak wolno działa soft ;)

Nie jest to dla mnie uciążliwe, ale jest tutaj sporo do poprawy. Nawet głupie przełączanie kanałów jest jakieś takie mułowate. A ostatnio z ciekawości odpaliłem stary TV mamy (jakiś samsung lcd 40") żeby zobaczyć czy jeszcze działa i byłem pod wrażeniem jak ten tv sprawnie działa pod względem obsługi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Kowal napisał:

Nie porównuję do telefonów, po prostu oprogramowanie w telewizorach działa bardzo wolno. Mi TV służy do netflixa i konsoli, dlatego tego oleda kupiłem. Ale za każdym razem jak potrzebuję włączyć ustawienia to przypomina o sobie to jak wolno działa soft ;)

Nie jest to dla mnie uciążliwe, ale jest tutaj sporo do poprawy. Nawet głupie przełączanie kanałów jest jakieś takie mułowate. A ostatnio z ciekawości odpaliłem stary TV mamy (jakiś samsung lcd 40") żeby zobaczyć czy jeszcze działa i byłem pod wrażeniem jak ten tv sprawnie działa pod względem obsługi. 

U mnie TV to tylko ekran. Wszystko inne leci przez Shield TV. Działa to błyskawicznie. Mam też Fire stick 4k Max i miałem na testy chromecast. Działa to całkiem spoko, ale Shield TV jest poziom wyżej. Telewizji nie mam od kilkunastu lat podłączonej :D

9 godzin temu, marko125-91 napisał:

Typowa sobota :E

Ja próbuję sprzedać swój stary sprzęt. O dziwo największy problem jest ze sprzedażą telewizora, ale tutaj po prostu będę zjeżdżał z ceną w dół. Co najbardziej mnie zaskoczyło, to ludzie wręcz biją się o tylne satelity do mojego soundbara. Jest to absurdalne, bo ostatnia licytacja na ebayu skończyła się na prawie 400EUR. Równolegle za tyle można kupić kompletny Soundbar z subem i tymi satelitami. Więc wystawiłem satelity i soundbara osobno :E 

Z przeglądami nic się nie zmieni, dopóki stacje diagnostyczne będą działać na zasadzie konkurencji. Zachęcali paliwem, zachęcali jakimiś myjniami, itd. To teraz pocztą pantoflową idzie, gdzie się po prostu nie czepiają :)

Swój poprzedni TV 82" sprzedawałem przez 7 miesięcy. W końcu zadzwonił gościu,  spakowałem TV i wysłałem. Sprzedawałem też 40" jakiś stary to poszedł w 1 dzień :D Podobnie szybko poszło 65".

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pamiętam jak się przeprowadziłem i po poprzednim właścicielu sprzedawałem plazmę 50", no działała, żarła prądu w opór, ważyła chyba ze 30kg. Wystawiłem na olx i też poszła chyba w 1 dzień, a mi zależało tylko na tym żeby ktoś to wytargał 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, bergercs napisał:

Ja zaczynam mieć powoli dość swojej budowy, a tak szczerze mówiąc, to moja robota dopiero się zaczyna 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Kowal napisał:

po poprzednim właścicielu sprzedawałem plazmę 50", no działała, żarła prądu w opór, 

Przynajmniej w zimie mogłeś zakręcić kaloryfer :E

ps: da się w tych LG ustawić, żebym mógł przesłać obraz z telefonu na telewizor, ale także wtedy jak telewizor jest w Standby? Na AndroidTV telewizor był zawsze widoczny w sieci, a tutaj w LG dopiero jak włączę TV :hmm: i jak wspominałem wcześniej, nie mogę tutaj w ustawieniach nic znaleźć :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię, a w dodatku przesyłanie obrazu działa na co drugim telefonie ;e

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.02.2024 o 20:00, DannyKay napisał:

Ja zaczynam mieć powoli dość swojej budowy, a tak szczerze mówiąc, to moja robota dopiero się zaczyna 8:E

Została mi kuchnia - to co musieli zrobić "zewnętrzni" - czyli to co sam nie potrafię: płytki nad blat, przeniesienie rury gazowej, nowe rury wody/odpływu - już zrobione, więc musiałem* się zabrać za to, co sam mam zrobić.

*Zamówione/zapłacone meble - trzeba się wyrobić przed montażem.

A więc - zrywanie ze ścian wszystkiego co nie trzyma się idealnie (czyli mniej więcej 3 ściany z 4), żeby potem to zagipsować - więc kurzu na kilogramy ( a jestem uczulony). Potem elektryka - tam gdzie za szafkami (dolne w L - na obu ścianach zażyczyłem sobie odsunięcie od ścian szafek /standardowo jedna/ - dopłata do połączenia rzymskiego 270 plus koszt dodatkowego blatu jakieś 600/ pozwala tam lecieć kablami po ścianie, gniazdka także naścienne) - ale góra i jedna ściana gdzie chcę wcisnąć jeszcze szafka, niestety trzeba ryć. Zacząłem od góry w L - pod kabel wycinanie kątówką z tarczą diamentową - robota bajka (oprócz kurzu), ale robienie otworu pod gniazdko to masakra. Dzisiaj za to się wziąłem - wiertło 6, nawiercanie w kilkunastu miejscach, potem 10, żeby nawierty "rozerwać" - oczywiście centralnie w środku planowanego miejsca leci pręt 😁 Noż qr....Na drugiej ścianie zastanawiam się czy nie lepiej ciąć w meblach niż znowu bawić się w żelbetonowego kreta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wystarczyło kupić koronkę do betonu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już nie jestem taki kamikaze. Idę wypożyczyć sprzęt na dobę i robię. Tamtego lata miałem w domu do rozbicia blok betonowy 1x1x1metr, wkopany w ziemię. Myślę, robione to było x dziesiąt lat temu, więc albo mam szczęście i będzie więcej piachu niż cementu, albo mam pecha. No i miałem pecha :ESzybko olx, wypożyczyłem młot wyburzeniowy, 2godziny i po temacie.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

3 kable na krzyż i marudzi :E Samych obwodów do sterowania roletami mam 19 na dwóch kondygnacjach. Każda zasilana indywidualnie z modułu w rozdzielnicy. Do tego 4 osobne obwody w kuchni + siła do indukcji, 4 obwody gniazd na górę, 5 na dole, oświetlenie, łączniki schodowe, krzyżowe, skrętki, koncentryk, alarm i automatyka blablabla. Wszystko bruzdowane.

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, mam problem ze zmywarką - Siemens SN657x03me/51 - po zmywaniu mam trochę wody na zamku drzwiczek. Pierwsza myśl - uszczelka puszcza więc wymieniłem ale to samo, więc to nie uszczelka. Tak jakby drzwo nie dociągało u góry, ale tylko na środku? Może ktoś ma jakiś pomysł. A boję się, że woda w końcu zaleje sterownik...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, DannyKay napisał:

Wszystko bruzdowane.

Masz dom z żelbetu i robiłeś to zwykłą kątówką? 

2 godziny temu, lesiu155 napisał:

Tak jakby drzwo nie dociągało u góry, ale tylko na środku? Może ktoś ma jakiś pomysł. A boję się, że woda w końcu zaleje sterownik...

Sprawdź płaszczyzny drzwi i komory. Może się coś wypaczyło i masz bananowe drzwi. Może masz mikroszczelinę i to para wodna się tam skrapla. Stawiam na to

Kurła, eko terroryści biegają w nocy po dzielnicy i spuszczają powietrze w SUVach. Tyle, że zostawiają kartkę za wycieraczką. 

Mam nadzieję, że hybrydy nie ruszą. 

Wyprane mózgi 🤬

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To też zostaw kartkę za szybą: "Jestem hybrydą, nie spuszczaj mi luftu w oponach" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Widziałem tę kartkę w lokalnej gazecie. coś w stylu "wiemy, że jesteś wściekły, ale pomyśl  o środowisku. Koncerny wmawiają ci, że potrzebujesz tak duże auto, ale to nieprawda...".

Oni są na tyle głupi, że w ubiegłym roku zablokowali jedną nitkę mostu (bardzo ważnego w mieście). A dlaczego są głupi? Bo ta nitka była od 3 tygodni zamknięta z powodu remontu i jedynie służby ratunkowe mogły tamtędy jeździć... No ale lewicowe władze stwierdzają, że to nic takiego. I tak sobie kopie dołek ten kraj, że cały przemysł ucieka za granicę. No ale trzeba dążyć do celu, po trupach. W obronie środowiska!

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Btw suvy to tylko moda, nawet hybryda jest dużo gorsz niż kombiak nawet. Oprócz spalin są jeszcze pyły z opon i inne. ;E

U mnie od jutra znowu dwa dnia rolnicy... W Warszawie marsz kilka godzin, nie jeden bieg pewnie więcej zamieszanie w Warszawie robi. 

A strajk dwa dni... Moja praca leży przy dk15. W każdym kierunku będą zablokowane dwa skrzyżowania! I to zapowiedź że całkowicie, zostaje jedna polna wąska droga... Już mnie to irytuje. 

Coraz więcej ludzi to irytuje, zamiast budować świadomość to oni tylko wkurzają ludzi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, marko125-91 napisał:

Masz dom z żelbetu i robiłeś to zwykłą kątówką? 

Dom z żelbetu? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Gang napisał:

Btw suvy to tylko moda

O ile w przypadku elektryków można mówić o nacisku na klientów, tak w przypadku suv i crossover towar się po prostu przyjął, i ludzie nie chcą innych aut. Tzn. niektórzy chcą, ale tych osób jest mało. W sumie jak pomyślę, to znam kilka osób, które są zagorzałymi zwolennikami zwykłych osobówek, ale... nie znam nikogo, kto przesiadł się na crossovera czy suv i chciał z powrotem swoje poprzednie auto. Każdy przy wyborze kolejnego auta wybierał dalej suv.

1 godzinę temu, DannyKay napisał:

Dom z żelbetu? Nie.

No właśnie. To tak jakbyś poszedł z tępą motyką w pole, na którym od trzech miesięcy nie spadł deszcz. Po godzinie nie czujesz rąk, masz pryszcze i wstrząs mózgu :E A jak masz traktor za 2bańki z wielkim pługiem, to zbytnio się nie przejmujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, marko125-91 napisał:

Sprawdź płaszczyzny drzwi i komory. Może się coś wypaczyło i masz bananowe drzwi. Może masz mikroszczelinę i to para wodna się tam skrapla. Stawiam na to

Tylko jak to znaleźć... Mam wgniotkę na krawędzi drzwi, gdzie przychodzi uszczelka ale to nie to raczej - jest w zupełnie innym miejscu. Ale w sumie silikonem mogę zalać i zobaczyć efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jak. Najskuteczniej dymownicą, ale wychodzę z założenia, że takowej nie posiadasz. Wytrzyj wszystko do sucha, posmaruj uszczelkę talkiem czy mąką. Włącz mycie. Potem zobacz gdzie masz błoto. Jak na środku, to podłóż kawałek gumy czy dętki rowerowej i porównaj efekt. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi