Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, marko125-91 napisał:

Sprawdź płaszczyzny drzwi i komory. Może się coś wypaczyło i masz bananowe drzwi. Może masz mikroszczelinę i to para wodna się tam skrapla. Stawiam na to

Tylko jak to znaleźć... Mam wgniotkę na krawędzi drzwi, gdzie przychodzi uszczelka ale to nie to raczej - jest w zupełnie innym miejscu. Ale w sumie silikonem mogę zalać i zobaczyć efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jak. Najskuteczniej dymownicą, ale wychodzę z założenia, że takowej nie posiadasz. Wytrzyj wszystko do sucha, posmaruj uszczelkę talkiem czy mąką. Włącz mycie. Potem zobacz gdzie masz błoto. Jak na środku, to podłóż kawałek gumy czy dętki rowerowej i porównaj efekt. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej mam pytanie - normalnie jak wykupimy auto z leasingu na osobę prywatną, to trzeba odczekać od sprzedaży 6 lat, żeby nie zapłacić VATu i podatku dochodowego.
Jak ma się ta zasada do zostawienia auta w rozliczeniu u dealera? Urząd Skarbowy bierze wtedy jakąś średnią wartości auta z eurotaxa czy jak? Ktoś interesował się tematem? Dałoby się w ten sposób ominąć ten czas oczekiwania 6 letni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pawel054

W sensie jak samochód został wykupiony na osobę prywatną? To słaba opcja. Lepiej wykupić samochód na firmę i później w rozliczeniu zostawić ten samochód w salonie i wziąć nowy (ale w tym samym miesiącu). Wtedy się to kosztowo bilansuje.

Tak zrobiła moja żona rok temu i podatkowo wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No myślałem jeszcze nad darowizną dla ojca/brata i po pół roku też problem się rozwiązuje, ale jestem ciekawy jak z rozliczeniem z osoby prywatnej 😜

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok doczytałem trochę i się nie da - zostawienie auta w rozliczeniu to de facto dwie umowy, jedna sprzedaży naszego auta, gdzie normalnie jest zamieszczona cena itd. I druga kupna nowego - dealer jedynie wartość naszego poprzedniego auta wpisuje jako wpłata własna (w przypadku leasingu).
Więc zostaje darowizna 😛 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, RimciRimci napisał:

@pawel054

W sensie jak samochód został wykupiony na osobę prywatną? To słaba opcja. Lepiej wykupić samochód na firmę i później w rozliczeniu zostawić ten samochód w salonie i wziąć nowy (ale w tym samym miesiącu). Wtedy się to kosztowo bilansuje.

Tak zrobiła moja żona rok temu i podatkowo wszystko ok.

Tylko w przypadku gdy cały VAT odliczasz lub nie jesteś na VATcie. Jeżeli jesteś i odliczasz 50% to przy rozliczeniu/sprzedaży oddajesz cały VAT. Dalekie jest to od "podatkowo wszystko ok" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, lycone napisał:

Tylko w przypadku gdy cały VAT odliczasz lub nie jesteś na VATcie. Jeżeli jesteś i odliczasz 50% to przy rozliczeniu/sprzedaży oddajesz cały VAT. Dalekie jest to od "podatkowo wszystko ok" :)

No nie wiem, nam nic dodatkowego nie doszlo (w sensie mojej zonie). Sprzedalismy do salonu samochod a cala kwota poszla na wklad wlasny innego samochodu z tego salonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, marko125-91 napisał:

O ile w przypadku elektryków można mówić o nacisku na klientów, tak w przypadku suv i crossover towar się po prostu przyjął, i ludzie nie chcą innych aut. Tzn. niektórzy chcą, ale tych osób jest mało. W sumie jak pomyślę, to znam kilka osób, które są zagorzałymi zwolennikami zwykłych osobówek, ale... nie znam nikogo, kto przesiadł się na crossovera czy suv i chciał z powrotem swoje poprzednie auto. Każdy przy wyborze kolejnego auta wybierał dalej suv.

Człowiek do SUV dojrzewa (starzeje się :E ). Pojeździłem trochę Tarraco i spodobała mi się pozycja za kierownicą. Do tego w Superbie na 19" felgach 2x rozwaliłem oponę i raz felgę. W Tarraco jest na to dużo mniejsza szansa. Wniosek taki, że jestem w trakcie zakupu Skody Kodiaq :D

2 minuty temu, RimciRimci napisał:

No nie wiem, nam nic dodatkowego nie doszlo (w sensie mojej zonie). Sprzedalismy do salonu samochod a cala kwota poszla na wklad wlasny innego samochodu z tego salonu.

Ciągle nie podałeś jaką prowadzisz DG, bez tego ciężko mi jednoznacznie stwierdzić co się u podziało u Ciebie. Jeżeli jesteś na VAT i odliczałeś 50% to nie ma innej opcji jak oddanie do US 100% VAT przy sprzedaży :D

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lycone

Zona ma swoja JDG i jest vatowcem, samochod na 50% vatu byl. Az musze to w papierach sprawdzic jak to finalnie bylo. Bo przy sprzedazy to wiadomo, swoje odprowadzic trzeba ale z drugiej strony zakup generowal duzy koszt jednostkowy. Juz nie pamietam szczerze jak to dokladnie ksiegowy poprowadzil. W mailach odszukam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lyconegorzej jak w PL też wleci nagonka na suv w mieście. Ja wiem że następny będzie SUV, pewnie ML w166 :E nie uczę się na błędach i nie idę w oszczędne auta :E będę dalej narzekać że pali dużo i serwisowanie drogie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak to zależy od otoczenia. 

U mnie większość osób które znam i kupuje nowe auta wraca do sedana / kombi. 

Nawet jeden kolega 150kg, wraca do sedana. 

Drugi który ma c klasę i Volvo v90, jak gdzieś ma jechać to tylko c. 

Żeby bliżej szukać. Moja żona za każdym razem jak gdzieś ma okazję jechać suvem, to potem wraca i mówi że w życiu nie będziemy mieć suva [i dobrze :e ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Gang napisał:

Ale jak to zależy od otoczenia. 

U mnie większość osób które znam i kupuje nowe auta wraca do sedana / kombi. 

Nawet jeden kolega 150kg, wraca do sedana. 

Drugi który ma c klasę i Volvo v90, jak gdzieś ma jechać to tylko c. 

Żeby bliżej szukać. Moja żona za każdym razem jak gdzieś ma okazję jechać suvem, to potem wraca i mówi że w życiu nie będziemy mieć suva [i dobrze :e ]

U mnie nikt z otoczenia nie ma SUVa. Jeżdżę sporo, nie tylko po Polsce. Ostatnio zrobiłem 2,5 tys km zahaczając o Rumunie. 19" felgi z niskim profilem to nie jest fajne rozwiązanie na tak różnorodne drogi :D Nawet myślałem o tym, żeby felgi wymienić n a jakieś z balonem... ale już wolę samochód zmienić :E

7 godzin temu, RimciRimci napisał:

@lycone

Zona ma swoja JDG i jest vatowcem, samochod na 50% vatu byl. Az musze to w papierach sprawdzic jak to finalnie bylo. Bo przy sprzedazy to wiadomo, swoje odprowadzic trzeba ale z drugiej strony zakup generowal duzy koszt jednostkowy. Juz nie pamietam szczerze jak to dokladnie ksiegowy poprowadzil. W mailach odszukam.

Jak zakup był za 100k, a wykup 50k to wyjdziesz na 0 w VAT. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Godzinę temu, Gang napisał:

eby bliżej szukać. Moja żona za każdym razem jak gdzieś ma okazję jechać suvem, to potem wraca i mówi że w życiu nie będziemy mieć suva [i dobrze :e ]

Moja po pierwszej jeździe próbnej też była sceptyczna. Teraz wsiada do osobówek jak za karę. Nawet moja 3-letnia córka nie wsiądzie do niczego mniejszego niż Qashqai :E do serwisu jeżdżę z młodą, bo lubi auta. Raz dostałem Micrę, to stwierdziła, że nie wsiada i tyle. W końcu ją przekonałem i wsiadła, bo bez przesady, ale całą drogę marudziła, że małe autko :E i że głośne 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Żona też już mówi, że mniejsze niż accord nie będzie jeździć. Ale ma być duże w poziomie i długości a nie na wysokość. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Gang napisał:

Moja Żona też już mówi, że mniejsze niż accord nie będzie jeździć. Ale ma być duże w poziomie i długości a nie na wysokość. :P

Moja wciąż wypomina, że powinienem kupić coś większego, wyższego, a przynajmniej "dłuższego" :E Co wyjazd słyszę, że bagażnika brakuje i jak się pomieścimy kiedy zdecydujemy się na dziecko.

Powoli dojrzewam do decyzji o zakupie Octavii w kombi. Moja już nawet wstępnie się zgodziła na RS - coś dla niej, coś dla mnie. Ale ... Nowy Tiguan jej się bardziej podoba, bo jest SUVem, a nie jakąś niską popierdółką. W sumie nie wygląda on tragicznie i jest sensownie wyceniony, ale problem w tym, że tam nie ma silnika. Obmacany ostatnio Passat B9 jest brzydki jak noc - nie rozumiem jak mogli jak schrzanić nową generację, gdzie B8 był naprawdę fajnym autem. Skoda z cenami Kodiaq i Superb odleciała w kosmos. SEAT umiera, Cupra nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

Zmieniłby człowiek auto, ale nie bardzo jest na co 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, marko125-91 napisał:

Może wystarczy wychylić nos spoza VAGa? Nie do końca rozumiem, dlaczego wziąłeś Leona w hatchu, a nie kombi? 

Bo Leon ST wygląda słabo / nieproporcjonalnie, a i kiedy zamawiałem go dwa lata wstecz nie wybiegałem wprzód z planami powiększania rodziny. Teraz jeszcze jest ok, ale pakując się na choćby weekend robi się ciasnawo w bagażniku. A nie wychylę nosa spoza VAGa na ten moment, bo mi się to nijak ... nie opłaci ;)

Edytowane przez seeba03

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@seeba03 po powiększeniu rodziny nawet duże kombi nie gwarantuje komfortu, wiem bo mam tak :E

z jednym dzieciakiem i psem było pod sufit. Teraz jak drugie doszło to już zostaje trumna na dach żeby spakować się.. a przecież E klasa 211 w kombi ma blisko 700L pojemności..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde, jak ja z rodzicami i bratem pakowałem się w Malucha na dwutygodniowe wakacje w domku nad jeziorem, do tej pory nie wiem XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok temu usłyszałem od pewnej kobiety, nauczycielki, matki trójki dzieci: dlaczego nie położymy dziecka na tylnej kanapie, żeby spała w trakcie jazdy...

Także tyle na temat tego, jak było kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marko kiedyś nie było szans leżeć. Ba miejsce na nogi? Przecież tam torby były ;d. 

No może było niewygodnie, ale przynajmniej 200km robiło się w 5-7h :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, marko125-91 napisał:

Rok temu usłyszałem od pewnej kobiety, nauczycielki, matki trójki dzieci: dlaczego nie położymy dziecka na tylnej kanapie, żeby spała w trakcie jazdy...

Także tyle na temat tego, jak było kiedyś...

Koniec lat 90', jedziemy Astrą F na wakacje do Ustki ze Starachowic - ponad 600km, cała noc jazdy. Ojciec ciśnie wąskimi krajówkami, mama nerwowo wertuje mapę na kolanach, a my z siostrą śpimy na tylnej kanapie. Ona wącha moje stopy, ja wącham jej.

Kiedyś to były czasy, teraz to czasów już nie ma.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, seeba03 napisał:

Kiedyś to były czasy, teraz to czasów już nie ma.

Właśnie gram w Max Payne'a :smokin:

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Byłem pobiegać 😜

5km. Ja się do biegania nie nadaje....

Srednie tetno 193 bpm, od 7 minuty nie zszedłem poniżej 195. Kilka minut trzymałem 200+. 

Dobrze że to tylko 25 minut, bo już mnie zaczynało odcinać :E

Edytowane przez Gang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi