Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ale piękny ten komentarz i babciach i garkach.

Ja też chciałem kupić lidlomixa, ale pogadaliśmy że znajomymi co mają jedni albo drugie. I tam jest w pip roboty na około. Dla mnie też bez sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

agdlab - czy w popularnych elektromarketach robią jakieś rabaty, gdy się kupuje cały sprzęt do domu? Z wyjątkiem pralki, bo mamy w miarę świeżą i zabierzemy przy przeprowadzce.

btw

Kiedyś sądziłem, że gdy zaprasza się fachowca do jakiejś roboty, to nie należy mu patrzeć na ręce. Przecież to fachowiec, bierze pieniądze za dobrą robotę, nie? Otóż ku%$a nie! Przerobiłem ostatnio kilku, przez których prawie osiwiałem, więc od teraz wszyscy kolejni będą mieli ze mną przerąbane i rozumiem już ludzi, którzy robią w ten sposób. Kto budował chałupę, ten się w cyrku nie śmieje :E

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W euro i media expert powinny być. Najlepiej brać było kiedyś 5 produktów w zbliżonych cenach. Wtedy ten ostatni gratis i największy rabat wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Produkty mogą być dowolne, czy tylko z jakiejś ich wyselekcjonowanej listy leżaków magazynowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to już chyba zależy ale obstawiam że to drugie. Popatrz na stronach co mają w ofercie łączonej z promila.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak leci, każdy wchodzi. wejdz na ich strone. 
Czasami się opłaca brać na 2 rachunki, czasami 4 na raz itd. Kalkulator i liczone ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mam głowy do takich kalkulacji. Agata się tym zajmie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak kupowałem 3 lata temu to asortyment wchodzący w promke mniej wiecej co tydzien sie zmieniał. I było tak, że czekałem ale jak już musiałem kupować to były tylko 4 z 5 w promce. Zamówienie w domu, wchodzę na stronkę, a tam wszystkie 5 :E Cebula mode on, zwrot i szybki zakup ponownie, 6 stów w kieszeni. Marko będzie się ze mnie śmiał, że polak cebulak ale cóż ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, DannyKay napisał:

agdlab - czy w popularnych elektromarketach robią jakieś rabaty, gdy się kupuje cały sprzęt do domu?

Za wiele nie ugra się tak "z ulicy".

Najłatwiej określić wymagania, budżet i szukać po online i stronach producentów (np LG - tam za pralkę zapłaciłem prawie 1000 mniej niż w sklepach online).

Co dokładnie potrzebne, ulubiona marka, ile do wydania itd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie mam konkretów. Brak ulubionej marki. Na pewno chcę, żeby to były solidne sprzęty, ale na miele sobie nie jestem w stanie pozwolić :E 

do zabudowy: piekarnik, osobna mikrofala, zmywarka 60, indukcja 3f,

wolnostojące: lodówka, ekspres do kawy, okap wyspowy, suszarka do prania.

Póki co dopiero się rozglądam. Przeglądam panagd.pl :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Lodówka - LG z serii 92 (ewentualnie 72) cichutkie, pojemne (203cm), trwałe, oszczędne,

Suszarka: LG - najlepszy w tej chwili system oczyszczania (dzięki czemu trwałe) /Bosch miał też dobry patent, ale wycofane ze sprzedaży ze względu na normy energooszczędności/, energooszczędne.

Ekspres do kawy: kwestia czy ma to być do czarnych (to wtedy wystarczy Proste DeLonghi za około 1300), jeśli mleczne to Melita. No chyba, że budżet powyżej 5k (poniżej awaryjne) to Jura.

Piekarnik/mikrofala.zmywarka - odwiedź IKEA - dają 5 lat gwarancji. Mam zmywarkę - najwyższy model z 45 i jest wręcz bezgłośna (jedynie trzeba pamiętać, że są robione pod fronty IKEA - z piekarnikiem i mikrofalą takiego problemu brak - uniwersalne) - dla IKEA robi ELectrolux oraz Whirpool.

AGDMANIAK.pl - tam są dobre poradniki, robione przez znajomego - w komentarzach zestawień  też sporo wiedzy przekazywanej przez niego.

Np 1

Np 2

Ponadto sporo info o promocjach.

Na LG też rabat za zakup więcej niż 1 produktu.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, lesiu155 napisał:

Marko będzie się ze mnie śmiał, że polak cebulak ale cóż ;) 

A dlaczego? Znalazłeś lepszą ofertę, anulowałeś zlecenie i zrobiłeś nowe. Niektóre sklepy oferują czasami coś takiego, że jak im pokażesz lepszą ofertę od konkurencji, to Ci zrobią taką samą cenę. 

Ja nie toleruję interesów czyimś kosztem. Wszelcy skalperzy, fliperzy, itd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, DannyKay napisał:

Jeszcze nie mam konkretów. Brak ulubionej marki. Na pewno chcę, żeby to były solidne sprzęty, ale na miele sobie nie jestem w stanie pozwolić :E 

do zabudowy: piekarnik, osobna mikrofala, zmywarka 60, indukcja 3f,

wolnostojące: lodówka, ekspres do kawy, okap wyspowy, suszarka do prania.

Póki co dopiero się rozglądam. Przeglądam panagd.pl :D

jak mogę zasugerować do mikrofala wolnostojąca zamknięta w szafce ;) będziesz miał kilka stówek mniej a mikrofali używa się od wielkiego dzwonu... 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, elkocuro napisał:

jak mogę zasugerować do mikrofala wolnostojąca zamknięta w szafce ;) będziesz miał kilka stówek mniej a mikrofali używa się od wielkiego dzwonu... 

Ja mam mikrofalówkę we wnęce która miała być na mikrofale. Nikt tego nie sprawdza i mikrofala wolnostojąca działa! Tylko mnie nie wydajcie.

A tak serio zabraliśmy mikrofalówkę która kupiliśmy jeszcze przed ślubem i już z 10 lat działa. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, elkocuro napisał:

Mam tak samo i za diabły nie kupię w nowym domu mikrofali do zabudowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat do rozważenia. Chciałem wziąć piekarnik i mikrofalę z tej samej linii, żeby wyglądały tak samo. Wtedy nie rzucałaby się tak w oczy zamontowana nad piekarnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, elkocuro napisał:

Z tym się nie zgodzę, teściowie tak mają i u nas wygląda to lepiej, a mikrofali używam codziennie odkąd przeszedłem na dietę pudełkową :E

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mikrofala w zabudowie niepotrzebnie zabiera miejsce. W szafce gdzie mam wolnostojąca upchnięte jest kilka innych gratów oszczędzając miejsce. 

A jak nie to kup piekarnik z funkcją mikrofali :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

O tych piekarnikach słyszałem same negatywne opinie. Mam dość dużą kuchnię, więc miejsca wystarczy :)

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde. Jestem w Bieszczadach. Parking normalnie 10zł / godzina, albo 20zł / dzień.

Jedziemy na dwa auta. Wjeżdżam jako pierwszy, kobieta do mnie "10zł za godzinę". I tyle... Mówię, że chcę na cały dzień. "30zł". Yyy... W głowie mam, że parking kosztuje 20zł, a kawałek dalej jest parking po 10zł za dzień. Mówię "nie, 30zł to ja podziękuję". Kobieta od razu zmiana tonu, obrażona "dobra, to daj 20zł". 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, marko125-91 napisał:

Kurde. Jestem w Bieszczadach. Parking normalnie 10zł / godzina, albo 20zł / dzień.

Jedziemy na dwa auta. Wjeżdżam jako pierwszy, kobieta do mnie "10zł za godzinę". I tyle... Mówię, że chcę na cały dzień. "30zł". Yyy... W głowie mam, że parking kosztuje 20zł, a kawałek dalej jest parking po 10zł za dzień. Mówię "nie, 30zł to ja podziękuję". Kobieta od razu zmiana tonu, obrażona "dobra, to daj 20zł". 

Tego u nas nie cierpię. Atrakcje w Polsce = parking płatny, toaleta płatna, kiełbasa z bułką podana na odpie... 35 zł, Tyskie z puszki muśnięte chłodem 20 zł, kolejki na wszystko 3h. Dojenie ludzi ile wlezie :D

Atrakcje w Czechach = parking przeważnie bezpłatny toalety to samo, piwo w najbardziej turystycznych miejscach 10 - 12 zł, podane w kuflu, z gęsta pianą, po czesku. Jedzenie w normalnych cenach. 

20240411-144248.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak młoda miała raptem kilka miesięcy, to zdecydowaliśmy, że nie będziemy nigdzie daleko jechać. Padło na bałtyk. Kurna, 45zł za jakieś gówniane mrożone nuggetsy i garstkę frytek. Woda zimna, i 3 dni padało. Nigdy więcej :E Jak zliczyliśmy wszystkie koszty, to okazało się, że wyszło nam podobnie jak znajomym, którzy spędzili 4 dni dłużej w apartamencie w Chorwacji :D

Edytowane przez DannyKay
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, kwintesencja turystyki w Polsce :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, DannyKay napisał:

Temat do rozważenia. Chciałem wziąć piekarnik i mikrofalę z tej samej linii, żeby wyglądały tak samo. Wtedy nie rzucałaby się tak w oczy zamontowana nad piekarnikiem.

Najlepiej pooglądaj sobie w sklepie jak masz możliwość. Ja mam z Electroluxa oba sprzęty ale trochę jest różnica bo stwierdziłem, że po pierwsze nie będę przepłacał za mikrofalę, a po drugie nie chciałem z drzwiczkami otwieranymi jak w piekarniku, a te droższe to praktycznie wszystkie takie są co dla mnie to jakieś nieporozumienie, gdy mikrofala jest na wysokości głowy... Kolor jest dokładnie ten sam, ale są różnice typu materiał, kształt czy odsadzenie. Ale dzisiaj bym zrobił tak samo, ew. rozejrzał się lepiej za mikrofalą, może coś ze szklanym frontek by się trafiło i normalnymi drzwiczkami ;)

Dla mnie jeżdzenie nad Bałtyk to w ogóle nieporozumienie, drogo w opór (a ostatni raz to byłem jakieś 13-14 lat temu), pogoda niepewna, woda zimna, ludzi multum... Jedyny plus to plaże bo osobiście wolę piaszczyste od kamienistych ale z powodu samych plaż tam nie pojadę :E 

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Porę akurat mamy świetną, bo w Bieszczadach PUSTO. Żadnych kolejek, parkingi puste. Teraz byłem w Polańczyku, to nawet na płatnych parkingach nikt nie pobiera opłat. Pogoda też świetna. Mega dobrze trafiliśmy. 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi