Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno stan krytyczny :( 

Szkoda, kanał bardzo merytoryczny. Chłopak miał na rękach (ramionach) blizny po szyciu.

Na Twitterze też co drugi komentarz to szczepionka (oczywiście od tych z gaśnicami w podpisie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem rower i mam efekt matrixa

Wszędzie widzę wpisy o Sensach, gdzie wcześniej w ogóle nie słyszałem i tej marce 😜

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No siema :E

5 dni za mną, zostało 9.
Niestety upały popsuły szyki i nie zwiedziłem tyle co chciałem, a część tylko pobieżnie. Daleko nie ma, więc może na jesień powtórka z kraju południowo morawskiego... 

Natomiast trasa od Znojma w kraj południowo czeski to jeden wielki banan na ryju; Dzisiaj pogoda pozwoliła dokładnie zwiedzić Cesky Krumlov, jutro burzowo, w sobotę wyjazd dalej i pogoda ma być przyjaźniejsza...

Obecny nocleg nad zbiornikiem Lipnowskim (największy w CZ), również urocza część Czech.

Fluence żyje, póki co zrobione ~1150km, wielosezon w upały daje radę, choć wczoraj po 5h ciągłej jazdy przód odczuwalnie miał dosyć; no ale trasa pełna zakrętów i podjazdów / zjazdów więc lekko nie miały :lol2:

2dd71eb71aea3.jpg

Ps. To nie złudzenie. On jest fabrycznie taką kozą, a wspomnę że u mnie są dokładki zderzaków i progów :EKoła to fabryczny rozmiar 205/55 r17. A tylne amory niby tylko 43% sprawności. 

Ostatnio zaparkowałem przy c4 cactus i mój wyszedł w sumie na lepszego crossover'a :lol2:

Edytowane przez serwal4
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddałem w ręce kuzyna żony stara C klasę do zrobienia rudej. Klasyk w w203, ranty drzwi i nadkole. W drzwi poszły reparaturki na próbę (zamiast wymieniać na polift całe drzwi chciałem spróbować z nimi, okazało się że podeszły idealnie). Zajął się tak kompleksowo że nawet błotnik z rys ogarnął. Progi posprawdzal. Samochód wygląda bdb (jeszcze nie skończone). W weekend wleci polerka na całym aucie. Zastanawiam się czy nie zamontować ISOFIX i od ojca nie zabrać :E

Generalnie nie było dramatu z rdza, na rantach do uszczelki, nadkole obyło się bez dużych ingerencji, w jednym miejscu mały wspaw. Poza tym dobrze. Ten model to jakiś przedlift z buda chyba już poliftowa...bo mało gnije.

Mam mega sentyment do tego samochodu i aż oko cieszy, że zadbany jest. Chce chyba go ponownie.

Edytowane przez larry.bigl
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.06.2024 o 17:42, Gang napisał:

Zmieniłem rower i mam efekt matrixa

Wszędzie widzę wpisy o Sensach, gdzie wcześniej w ogóle nie słyszałem i tej marce 😜

Ja mam w domu mały serwer zrobiony z thin clienta, na którym mam m.in. postawiony serwer DNS. Fajnie filtruje, ok. 25% zapytań DNS to reklamy :E

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, marko125-91 napisał:

Ja mam w domu mały serwer zrobiony z thin clienta, na którym mam m.in. postawiony serwer DNS. Fajnie filtruje, ok. 25% zapytań DNS to reklamy :E

To ja bezpośrednio w chromie mam zmieniony DNS na taki bez reklam. Działa lepiej niż Adblock;)

Ale tutaj to są wpisy na forach, na pepperku itd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@larry.bigl wrzuć foty po wszystkim ;) a co do przełożenia isofixa, to on jest plug and play czy trzeba coś spawać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, huudy napisał:

@larry.bigl wrzuć foty po wszystkim ;) a co do przełożenia isofixa, to on jest plug and play czy trzeba coś spawać?

Wrzucę wrzucę, pewnie w tygodniu będzie do odbioru. Żeby była jasność, nie jest robiony na tip top w jakimś ekskluzywnym miejscu co robi full odrestaurowanie więc Perfect nie będzie :E ale myślę że będzie wyglądać dobrze. Jedynie co to nie wszędzie cieniowanie było robione więc jakaś tam różnica w lakierze będzie pewnie.

ISOFIX to kwestia adaptera z ASO za ok 300zl na strone i kilku śrub. Otwory montażowe są gotowe. W 211 musiałem nitowac (otwory też były) ale kanapa ze skórą już wymagała ingerencji tapicera.

Edytowane przez larry.bigl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Isofixy na nitach? Odważnie 8:E

Żeby zobrazować jakie wymagania są stawiane isofixom, bo spawamy je laserowo w pracy - minimalna siła zrywania spoiny wokół drutu isofixa to 10kN ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, oryginalne isofixy są montowane na nitach w przypadku w211 + śruba boczna chyba 13. Też się zdziwiłem ale skoro zestaw z ASO taki jest to ktoś atest dał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nity były w zestawie, to ok. One mają zwiększoną twardość, przy czym trzeba mieć do tego dobrą/specjalną nitownicę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi