Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś zbaraniałem

Skręcając w lewo na skrzyżowaniu ustawiłem się tak: (aby nie przeszkadzać kierowcą jadącym z naprzeciwka którzy chcieliby zawrócić)

http://yfrog.com/0jrys1ij - skrzyżowanie jest z sygnalizacją ogólną ale już mi się nie chciało ''malować''

 

No i przechodząc do sedna skręcając tak gdy już wjechałem w uliczkę którą chciałem zobaczyłem błysk policyjnych kogutów zjeżdżam na bok i ''rutynowa kontrola'' dokumenty + okazanie zawartości bagażnika. Pytam się dlaczego ja a oni ''źle pan na tym skrzyżowaniu skręcał , na co policjant widząc moją zdziwioną minę - ''oczywiście nie mamy zamiaru wstawić panu mandatu po prostu zatrzymaliśmy pana do rutynowej kontroli bo wpadł nam pan w oko tym złym skręcaniem'' Na co ja z pytaniem jak mam w takim razie tam skręcać i z ich opisu wynikało, że skręcać akurat na tym skrzyżowaniu(jakby to było jakieś inne:E) należy tak:

http://yfrog.com/jqrys2j w ten sposób , że samochody skręcające jadące z naprzeciwka muszą nas ''objechać'' (pytanie co z tymi co zawracają też mają mnie objeżdżać?) Według mnie i 1 i 2 sposób jest ok..tylko , ze przedstawiony według panów policjantów jest dla mnie jakiś mało czytelny i zagmatwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z Twojego rysunku wynika, ze ustawiles sie na pasie pod prad...

Tam jest sygnalizacja więc ruch tamtych samochodów i tak był zamknięty. Może i stałem lekko na wysokości ich pasa ale zawsze tak robię i jak mogę jechać to jadę pod skosem i wjeżdżam na swój :E (żadnych linii nie przecinam) Zresztą to skrzyżowanie jest duże , także nie było czegoś takiego , że ustawiłem się pod prąd bo dalej stałem na ''polu'' czy kawałku jezdni gdzie się przecinają wszystkie tory jazd.

Edytowane przez B@ZYLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dziś zbaraniałem

Skręcając w lewo na skrzyżowaniu ustawiłem się tak: (aby nie przeszkadzać kierowcą jadącym z naprzeciwka którzy chcieliby zawrócić)

http://yfrog.com/0jrys1ij - skrzyżowanie jest z sygnalizacją ogólną ale już mi się nie chciało ''malować''

 

[...]

Na takim skrzyżowaniu z zielonym pasem oblałem właśnie pierwsze podejście na prawo jazdy (tylko bez sygnalizacji i z jednym pasem w jednym kierunku). Zawracałem i właśnie zrobiłem 2 razy tak samo jak ty, zamiast po swoim pasie, to zaraz przy zielonym. :D

 

Tak więc, jak najbardziej, policja miała racje, że źle pojechałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze tak robię i jak mogę jechać to jadę pod skosem i wjeżdżam na swój :E

niestety, to wcale nie oznacza, ze robisz to poprawnie. ja bym sie cieszyl, ze nie bylo mandatu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiak masz juz podtlenek założony? mam pytanie jak sprawdzic czy mam esp bo nie odkryłem tego jeszcze

Edytowane przez masseriija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego pytali się czy kontroli trzeźwości się nie boję :E

Czyli zakładając , że jadę czarnym powinienem pojechać tak?

http://yfrog.com/2drys3j , a co jeśli ktoś już by się ustawił tak jak ja wtedy? Przecież wtedy już nie dam rady go objechać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dziś zbaraniałem

Skręcając w lewo na skrzyżowaniu ustawiłem się tak: (aby nie przeszkadzać kierowcą jadącym z naprzeciwka którzy chcieliby zawrócić)

http://yfrog.com/0jrys1ij - skrzyżowanie jest z sygnalizacją ogólną ale już mi się nie chciało ''malować''(...)

Przy lewoskręcie chyba nie ma jasnych reguł czy jedzie się bezkolizyjnie czy "objeżdżając" auta skręcające w lewo jadące z naprzeciwka. Np. W Toruniu skrzyżowanie Drogi Czerwonej z Szosą Chełmińską, zawsze jak tamtędy jadę (Drogą czerwoną) to to skrzyżowanie prosi się by jechać bezkolizyjnie (niesamowite rzeczy tam się dzieją, wolna amerykanka), a jednak należy "objechać" auta z naprzeciwka mimo problemów jakie przy tym występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety, to wcale nie oznacza, ze robisz to poprawnie.

:( człowiek ma już na prawdę głupie przyzwyczajenia... eh :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie dlatego pytali się czy kontroli trzeźwości się nie boję :E

Czyli zakładając , że jadę czarnym powinienem pojechać tak?

http://yfrog.com/2drys3j , a co jeśli ktoś już by się ustawił tak jak ja wtedy? Przecież wtedy już nie dam rady go objechać :E

Tak. Na strefie dojechałbyś do środka i puścił tych z prawej, a jak jest sygnalizacja, to chyba zgodnie z nią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Na strefie dojechałbyś do środka i puścił tych z prawej, a jak jest sygnalizacja, to chyba zgodnie z nią?

Trochę kocioł :E bo tam na prawdę jest tyle miejsca, że bezkolizyjnie wychodzi po prostu ''łatwiej''

Ale dużo też zależy chyba od auta które ''ustawiło się'' przed nami bo to w sumie on wybiera czy robimy to kolizyjnie czy nie :E

Ps. A ile wstydu mi narobili tym ''kogutem'' żebym chociaż sam jechał :(

Edytowane przez B@ZYLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dziś zbaraniałem

Czy ja dobrze kojarzę, że Ty instruktora robisz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja dobrze kojarzę, że Ty instruktora robisz? :E

Jeszcze parę miesięcy - może się zdążę czegoś nauczyć :E

W sumie nie wiem po co robimy z kolegami to. Bo na razie nawet nie mamy kasy na otwarcie własnej szkoły :E

Edytowane przez B@ZYLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze parę miesięcy - może się zdążę czegoś nauczyć :E

W sumie nie wiem po co robimy z kolegami to. Bo na razie nawet nie mamy kasy na otwarcie własnej szkoły :E

Jeśli można wiedzieć-w jakiej szkole robisz ten kurs?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie nie wiem po co robimy z kolegami to. Bo na razie nawet nie mamy kasy na otwarcie własnej szkoły :E

zawsze możesz się w szkole zatrudnić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli można wiedzieć-w jakiej szkole robisz ten kurs?:)

w Auto-Start , Teraz nawet zapisy są jakbyś chciał skorzystać to mogę polecić.

Oczywiście trzeba by się przykładać bardziej niż ja (ale nadrabiam) :D

Edytowane przez B@ZYLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości jak wyglądają koszta takiego kursu ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z ciekawości jak wyglądają koszta takiego kursu ;) ?

Lekko ponad 2000 + badania.

2059 płaciłem. A jak teraz patrzę jest za 2000 :E

Ps. Ja tam mogę polecić , dobre do odświeżenia wiedzy a i dodatkowy zawód można wykonywać :). Praca dość stresująca ale źle płatna się nie wydaje :P

Edytowane przez B@ZYLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się kiedyś nad tym :) Kolega pracował jako instruktor i dość dobrze wyrażał się o tej pracy, ale wiadomo prosta to ona nie jest ;) Jednak i tak, żeby móc zacząć kurs, muszę mieć chyba 3 lata prawko, tak ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościa (25l.) u którego zdawałem prawo jazdy wysłali na ten kurs dla instruktorów z biura pracy (za free) a teraz ma szkołę z 3-4 osobówkami, motocyklem i Starem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem się kiedyś nad tym :) Kolega pracował jako instruktor i dość dobrze wyrażał się o tej pracy, ale wiadomo prosta to ona nie jest ;) Jednak i tak, żeby móc zacząć kurs, muszę mieć chyba 3 lata prawko, tak ? :>

Yes , musisz mieć prawko 3 lata na kategorię której będziesz uczył,i nie można mieć wyroku za wykroczenie bądź przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. I to w sumie tyle z wymagań (no średnie trza mieć :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yes , musisz mieć prawko 3 lata na kategorię której będziesz uczył,i nie można mieć wyroku za wykroczenie bądź przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. I to w sumie tyle z wymagań (no średnie trza mieć :E )

Luzik, jednak 3 lata to ja prawko będę miał dopiero za prawie 3 lata :E;)

 

 

Panowie ja z innej beczki teraz. Znacie jakąś dobrą, tanią mapę europy na pc :> ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yes , musisz mieć prawko 3 lata na kategorię której będziesz uczył,i nie można mieć wyroku za wykroczenie bądź przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. I to w sumie tyle z wymagań (no średnie trza mieć :E )

 

Odnośnie wyroku, to muszą od niego upłynąć min. 3 lata, czy w ogóle nie można mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...