Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

TP-Link TL-WR340G

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :)

 

Po długim byciu uwięzionym na kablu, przyszedł czas na wolność.

Koniec z kilometrami kabli, z siedzeniem na niewygodnych krzesłach, od wczoraj jestem wolny i mogę oglądając film w dużym pokoju serfować po necie będąc ograniczonym tylko pojemnością baterii w notebooku ;)

 

Do rzeczy:

Zakupiłem router firmy TP-Link, model TL-WR340G.

 

Specyfikacja

Obsługiwane standardy: IEEE 802.3,IEEE 802.3u, IEEE 802.11b and IEEE, 802.11g TCP/IP, PPPoE, DHCP, ICMP, NAT, SNTP

Częstotliwość nadawcza: 2.4~2.4835 GHz

Moc wyjściowa: 802.11b 17 dBm, 802.11g 15 dBm

Ilość kanałów: 13

Chipset radiowy: Atheros

Modulacje: IEEE 802.11b: DQPSK, DBPSK, DSSS, CCK IEEE 802.11g: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, OFDM

Szybkość transmisji: 54, 48, 36, 24, 18, 12, 11, 5.5, 2, 1 Mbps

Tryb pracy: Access Point

Wbudowane zabezpieczenia: WEP/WPA/WPA2, Firewall, kontrola dostępu z LAN

Typ anteny: dipolowa, zintegrowana o zysku 3dBi [moc wyjściowa: 18dBi]

Złącze antenowe: RSMA męskie

Ilość portów LAN: 1 port WAN (RJ-45), 4 porty LAN 10/100 Mb (RJ-45)

Wymiary [mm]: 160×102×28 mm

Napięcie zasilania: prąd stały 9 V, 800 mA

Certyfikaty: FCC, CE

 

 

Wbudowana strona

Wbudowana strona w router zawiera oprócz multum ustawień także pomoc, która może nam wyjaśnić co i jak.

Żeby się nie rozpisywać to kilka zdjęć na zachętę ;)

 

Żeby się do niej dostać potrzebne są login i hasło. Standardowo to admin i admin, ale oczywiście można to zmienić ;)

logowaniebl0.th.jpg

Dostęp do strony można uzyskać tylko przez kabelek, więc potrzebny jest nam on do skonfigurowania router'a.

Jeśli się nie mylę, bo nie doszedłem do tego, można ustawić także zewnętrzny dostęp, jednak to mi jest nie potrzebne, więc nie będę się wgłębiał ;)

 

Po zalogowaniu powita nas taka strona:

stronavj0.th.jpg

 

Tu mamy coś co wyjaśni nam z czym mamy do czynienia. Naprawdę jest to przydatne, w szczególności dla laików.

pomocgd6.th.jpg

 

 

Konfiguracja

Po lewej stronie mamy menu.

Z niego dostaniemy się do każdej z opcji i każdego ustawienia.

I tak możemy skonfigurować:

- listę dozwolonych adresów MAC, które mogą korzystać z internetu

maclanmm0.th.jpg

 

- listę adresów MAC, które mogą uzyskać dostęp do WiFi

macwifiwh8.th.jpg

 

- firewall'a

firewallwl5.th.jpg

 

- zabezpieczenia WiFi

wifily8.th.jpg

- do wyboru mamy standardy

wifiopcjemz2.th.jpg

 

- no i możemy także się update'nąć

ustawieniawr3.th.jpg

Co jest przydatne, bo dobrze być na czasie :)

Na dzień dzisiejszy nie ma nowej wersji, a przynajmniej ja nie znalazłem.

 

 

Jak działa

Co tu dużo pisać.

Dobrze. Stoi pod biurkiem, a mimo to w dużym pokoju, który jest za betonową ścianą moc sygnału jest znakomita.

 

Sprawdziłem także, czy jest szansa wykorzystania przez obcych mojego łącza, ale nie ma takowej. Jeśli na liście nie ma konkretnego MAC'a to po prostu nie połączy się potencjalny użytkownik, co mnie bardzo cieszy jako mieszkańca bloku :)

 

Co jeszcze...

W zasadzie tyle.

Działa dobrze, nie grzeje się, ma przyzwoitych rozmiarów zasilacz z długim kablem i dzieli mi bezprzewodowo internet.

Nic dodać, nic ująć.

Jak na urządzenie za 69,29zł to jest rewelacyjne.

 

 

Sesja zdjęciowa

Z profilu: p3012652se1.th.jpg

Jego nowy dom: p3012647tc4.th.jpg

Kulturalny, przedstawia się: p3012654as9.th.jpg

No i pokazuje nam pupę :P : p3012653ez1.th.jpg

Lubi się dawać wieszać na ścianie: p3012655vz9.th.jpg

No i wreszcie to co w nim najcenniejsze, antenka: p3012657or1.th.jpg

 

 

#####################################################################

by mikilys

1.03.2008r.

 

Prosiłbym o przeniesienie do dobrego działu, którego nie ma, więc proponuję zrobić coś na styl peryferiów lub coś ala to ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem ten model routera i mam z nim problem:

 

nie mogę wpisać innej bramki niż adres IP: trzecia cyfra w bramce musi być taka sama jak trzecia w adresie IP. Nie jest to standardowe ustawienie ale w sieci w której jestem tak niestety jest. Ktoś wie dlaczego nie można wpisać w taki sposób w jaki ja próbuję? Czy to kwestia softu i jego aktualizacji czy może ten router jest do bani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić teoretycznie kilka rzeczy ,np. co mam powpisywać w Quick Setup - Static IP. Chodzi mi głównie o to żeby komputery znajdujące się w sieci domowej po stronie routera miały stałe IP i nie miały problemów z połączeniem za NATem, chciałbym też, żeby np odpalanie tworzenie serwerów pod CSa czy inne tego typu gierki nie było problemem dla osób łączących się w sieci domowej jak i zza routera. Ostatnia rzecz to zarządzenie siecią, możliwość pełnego dostępu do innych komputerów w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos moze wie jak rozwiazac problem: nie moge polaczyc sie z oknem logowania z danym ruterem. pisze ze laczy, laczy... i ze polaczony a okno login i pasword nie chce wyskakiwac. co rusz mam ten problem a juz nie chce mi sie ganiac do sklepu. pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sprzęt dla mnie :) masz od marca .... jak chodzi , wiesza się ??

 

Witam. Czy ktos moze wie jak rozwiazac problem: nie moge polaczyc sie z oknem logowania z danym ruterem. pisze ze laczy, laczy... i ze polaczony a okno login i pasword nie chce wyskakiwac. co rusz mam ten problem a juz nie chce mi sie ganiac do sklepu. pozdrwiam

ip routera zmieniał czy fabryczne ? sprawdź poprawność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupuje notebooka. Starego kompa daje siostrze za ścianą :E Sygnał będzie dobry ? Jaki zasięg ma ta antena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kupuje notebooka. Starego kompa daje siostrze za ścianą :E Sygnał będzie dobry ? Jaki zasięg ma ta antena ?

 

Przy antenie 5dB przez ściane napewno będzie chodzić tylko pamiętaj że przy tzw. "patyku" kąt pionowy to od 10° do 30°

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam ten sam router, przez miesiąc wszystko pięknie hulało. Stacjonarny komp podłączony z routera kablem, PDA za pomocą WiFi. Mac sclonowany i wszysto ok. Jednak 2dni temu kupiłem drugi komputer. No i do dzisiaj wszystko było ok. W pewnym momencie www strasznie zwolniło, ładowanie stronki pclabu trwa z 2min, nie mówiąc o pobierniu rzędu 10-15kbps (łącze mam 3mbps). Co dziwne, jak w końcu wszedłem na stronkę speedtest.net, ładnie pokazało 3mbps, jednak prędkość działania świadczy o czymś innym. Domyślam się że to wina routera, gdyż na "starym" kompie oraz pda wszystko hula jak należy. Format na nowym nie pomógł. Macie jakieś pomysły? Restore factory settings nie pomogło niestety :(

 

Pozdrawiam

 

EDIT: problem rozwiązałem sam, rozwiązanie przypadkowe, banalne, a zaraz znawcy sieci mnie wyśmieją ;) Otóż antenki w kompie i routerze miałem pionowo, po ustawieniu na o 30st wzrosła siła sygnału i wszystko jest ok ;) a ja głupi myślałem że antenka zawsze musi być pionowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) QuickSetup to pic na wodę ;)

2) Router od marca chodzi non stop i bezproblemowo wszystko działa.

3) Jeśli ktoś na stałe IP to da się przydzielić urządzeniom też.

4) Router daje sygnał do 3 piętra w betonowym bloku bezproblemowo.

5) Połączone są z nim m.in. N78, mój nowy lapek, stary siostry, bo akurat jest i domowy PCet przez kabel. Nie ma najmniejszych problemów.

Ogólnie zakup uważam za bardo udany.

 

P.S. Co do tego zwolnienia - nie wiem czemu router zachowuje się tak tylko przy FF3.0 i najnowszej Operze pod Windowsem XP SP3. Każda inna konfiguracja nie "zwalnia" połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem się spytać o jedną rzecz. Zastanawiam się nad kupnem tego rutera, żeby mieć internet bezprzewodowy na laptopie...tyle że internet tam nie będzie często używany.

 

Czy jest możliwość wyłączenia nadawania WiFi, aby po prostu ruter niepotrzebnie emitował sygnał. Czy w ogóle ktoś 'nieporządany' może się podpiąc pod ruter, tnz np pod blokiem, czy wystarczy ustawić haslo.

 

 

Przepraszam, że pytam o takie rzeczy, ale dla mnie to czarna magia :/

 

edit.

i czy wersja TL-WR340GD (http://www.allegro.pl/item439721115_tp_link_tl_wr340gd_wifi_rp_sma_ant_5dbi_wys_24h.html) różni sie tylko odkręcaną antenką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem, a więc:

 

Mam na stancji Neostrade podzieloną na kilka komputerów za pomocą routera pentagram. Jeden z kabelków oczywiście podpięty jest do mojego laptopa, ale jak sami wiecie z kablem trochę niewygodnie jest. No i kupiłem ten bezprzewodowy TP-LINK i podpiąłem pod ten kabel co mam w pokoju i jakoś nie mogę uzyskać dostępu bezprzewodowo do sieci :/

No i właśnie mam pytanie czy w ogóle jest możliwość uzyskać dostęp w taki sposób jeśli kabel jest wcześniej wpięty w inny router (pod główny kabel nie mogę podpiąć tego TP-Linka bo neostrada ma kabel z końcówką RJ11 tą malutką; a TP-LINK ma wejście na RJ45).

 

Za pomoc z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem:

Jak rozłaczyc neta radiowego jak mam taka koncówkę ?

dsc00025ya1.jpg

co znaczy rozłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam taki problem:

 

Mam w sieci lokalnej DHCP.

Dlatego mam przypisany na sztywno adres mac mojego komputera.

 

Klonuje MAC mojego kompa do routera i.. nie mam internetu...

LUB:

mam internet przez około 30 sek. po czym du... nie ma....

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego routera ale nurtuje mnie jeden problem. Mianowicie stabilność pracy. Głównie chodzi mi o dostęp do routera i do serwera dhcp. ROuter działa poprawnie przez około 1-2 dni a po tym czasie nie moge sie do niego zalogować, a serwer dhcp nie działa. Natomiast jeżeli ustawienia w komputerze są wpisane na 'twardo' to nie ma problemu. DHCP przestaje działać, ale połączenie z netem jest możliwe. Tylko że to jest niewygodne. Co jakis czas musze restartować router, żeby nie bylo problemu ale chyba nie tak ma być... Aktualizacja firmware'u nic nie dała. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo również mam TP-Link TL-WR340G (z tej aukcji) i mój trochę ma inną obudowe (taka jak na zdjęciach w aukcji).

 

BTW. wytłumaczy mi ktoś fenomen tego, że jak się pochyli antenke to zasięg się zwiększa? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość odratowania tego routera po nieudanym upgrade firmware? Niestety zachciało mi się to robić, a oczywiście podczas aktualizacji pojawiło się magiczne "nie można wyświetlić strony" no i router przestał działać (świecą się wszystkie diody).

Próbowałem różne kombinacje resetowania, ale na razie nic. Żadnej oficjalnej metody nie znalazłem.

 

Coś się da zrobić czy gwara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest możliwość odratowania tego routera po nieudanym upgrade firmware? Niestety zachciało mi się to robić, a oczywiście podczas aktualizacji pojawiło się magiczne "nie można wyświetlić strony" no i router przestał działać (świecą się wszystkie diody).

Próbowałem różne kombinacje resetowania, ale na razie nic. Żadnej oficjalnej metody nie znalazłem.

 

Coś się da zrobić czy gwara?

Oficjalna opcja resetowania tego routera jest, ale w angielskiej instrukcji, miałem kilka dni temu podobny problem.

żeby go zresetować :

odłącz zasilanie;

wciśnij i trzymaj wciśnięty reset;

włącz zasilanie;

trzymasz cały cały czas reset, aż dioda "SYS" zacznie mrugać w normalnym tempie (to znaczy jakieś 10-15 sekund)

u mnie zadziałało i pomogło

Pozdrofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest możliwość odratowania tego routera po nieudanym upgrade firmware? Niestety zachciało mi się to robić, a oczywiście podczas aktualizacji pojawiło się magiczne "nie można wyświetlić strony" no i router przestał działać (świecą się wszystkie diody).

Próbowałem różne kombinacje resetowania, ale na razie nic. Żadnej oficjalnej metody nie znalazłem.

 

Coś się da zrobić czy gwara?

 

Urąbałem się tak z modelem WR543G. Na szczęście kilka godzin po zakupie, więc po prostu podjechałem z nim do sklepu i udając debila powiedziałem, że "nie działa".

Sprawdzili, stwierdzili że "jest zawieszony" i wymienili na nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki podstawowy problem... znaczy sie jak mam ten router skonfigurowac zeby wszystko dzialalo jak trza?;( nie mam pojecia co mam zaznaczyc w tym WAN CONNECTION TYPE i tam dalej w tych pozostalych okienkach a niestety zaden znajomy ktory ma wieksze pojecie ode mnie o takich rzeczach w najblizszym czasie nie moze mi pomoc:( wiec pliz HELP:) ogolnie to w tej chwili mam w domu komputer stacjonarny z widowsem XP i 2 laptopy z VISTA, internet mam przez kablowke a zaistalowac chcialabym to na stacjonarnym bo on zawsze tu bedzie a laptoki zeby sobie lapaly sygnal kiedy potrzebuja;)

 

a tak przy okazji to chcialabym jeszcze zapytac jak zrobic siec domowa z tymi 3 komputerami zeby kazdy mial wglad do kazdego komputera i mogl przerzucac pliki? z komputerami ktore maja windows XP to nie ma problemu ale odkad mam viste to nie moge sie polaczyc z innymi komputerami:( ani z tymi co maja viste ani z tymi z XPkiem. moze podacie jakiegos pomocneego linka w tej sprawie;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Przymierzam się do kupna tego sprzętu, ale nie wiem czy będzie u mnie działał ponieważ neta mam filtrowanego po macu (wiem da się sklonować), ale bardziej mnie zastanawia czy ten sprzęcik obsługuje TTL+1 ponieważ czytałem, że dzięki temu router jest niewidoczny dla providera? Nie wiem czy się mylę czy mam racje pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ma problem z tym routerem. Mam łącze szerokopasmowe PPPOE, udostępniłem łącze przez ten router konfigurując go przez PPPoE (login hasło) i net jest i na stacjonarnym (który jest połączony przez kabel z routerem do karty sieciowej) i na laptopie (przez WiFi), tyle że strony podczas wczytywania często się wieszają na stacjonarnym,i jedynym rozwiązaniem jest odświeżenie strony.Jest to problem denerwujący, gdyż bez routera wszystko chodzi ekspresowo. Czym to może być spowodowane? Złą konfiguracją? Proszę o jakieś wskazówki.

 

Dobra sorry RemigiuszL, z tego co widzę usunąć posta się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Forum PCLab.pl > Sprzęt > Recenzje czytelników

 

TEMAT NIE W TM DZIALEEEEEEEEEEE!!!!!

 

skumajcie, że pisząc posta w złym dziale nie dość, że nie dostaniecie odpowiedzi to jeszcze wkurzacie innych. Jakoś ciężko-myślący są niektórzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ww. router i mogę dodać informacje w kwestii badania zasięgu:

 

-wewnątrz budynku~ 20m(2 ściany przechodzi po drodze)

-na zewnątrz- przechodzi jedną ścianę(ścianę budynku)+ 50m zasięgu w ogródku;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...