Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vega

Sound Blaster Audigy SE, LS i Live! 24-bit MOD

Rekomendowane odpowiedzi

http://files.filefront.com/P17+XFXA+WDRV+1...;/fileinfo.html

1. Sterowniki dla Windows XP 32/64-bit oraz Vista 32/64-bit.

2. Pełny pakiet, z aplikacją konfiguracyjną (Entertainment Mode).

3. OpenAL Host driver

4. Creative Audio Console.

5. W ramach przestrogi: X-FI ALCHEMY nie działa na X-Fi Xtreme Audio. Szukajta Audigy ALchemy albo wersji "złamanej".

6. Przed instalacją należy wywalić z systemu wszystko od CL.

7. Pakiet nie jest od Creative Labs.

8. Miłego korzystania. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co to właściwie daje, bo zauważyłem tylko X-FI Crystalyzer, który jest do niczego?

Są też dostępne EAX effects, które po uaktywnieniu zresetowały mi kompa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to daje?? W moim przypadku (audigy se niestety) dało to dość wyraźną poprawę w jakości dźwięku. Nareszcie nie zlewa się on w jedną, wielką kupe, jest czystszy i zbalansowany (bas i góra nie wyjeżdżają tak jak wcześniej zostawiając środek daleko w tyle). Choć oczywiście e-mu to nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem taką cichą nadzieję że taki mod jednak istnieje - zabieram się za testowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałem taką cichą nadzieję że taki mod jednak istnieje - zabieram się za testowanie.

Mała przestroga: to czy usłyszysz różnicę zależy od Twoich uszu, posiadanych głośników i karty. Live! na oryginalnym sofcie powinien grać lepiej niż SE, tak więc i różnica w jakości dźwięku po modzie powinna być dla Live! mniejsza (zakładając, że efekt końcowy dla wszystkich kart jest zawsze taki sam).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko ładnie śmiga tylko nie potrafie usunąć satrego Creative Synth i zastąpić go nowym Creative Synthesizer w programach do obróbki dźwięku są dostępne obie opcje i nie można nimi zarządzać wł/wył.

Usuwanie starych sterowników Live! 24-bit nie pomaga - jak się tego pozbyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowalem z ciekawosci no i niestety rownie szybko odinstalowalem.

Mikrofon na tych sterach dzialal u mnie tragicznie, ledwo co cos bylo slychac, no i zdarzaly sie sporadyczne trzaski przy sluchaniu muzyki.

Wiec niestety lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mikrofon na tych sterach dzialal u mnie tragicznie, ledwo co cos bylo slychac, no i zdarzaly sie sporadyczne trzaski przy sluchaniu muzyki.

Spróbuj Start>Uruchom>wpisz "sndvol32" potem Opcje>Właściwości w Odtwarzanie zaznacz Microphone, zatwierdź, pod suwakiem Microphone masz Zaawansowane, zaznacz tam Microphone +20dB Boost.

Sam doświadczyłem dziwnego problemu - po jakimś czasie przeglądania stron filmy flashowe typu youtube po naciśnięciu odtwarzaj wyświetlają 2 sekundy bez dźwięku, po czym film zatrzymuje się jakbym wcisnął pauzę. Nic innego w tym czasie nie instalowałem, dbam o system i wątpię żeby była tego jakaś inna przyczyna. Dzieje się tak na wszystkich przeglądarkach (Fx2, Fx3b4, IE7, IE8b1, Opera 9.26), przeinstalowanie pluginów flasha także nic nie daje. MODa przeinstalowywałem 3 razy, to samo. Po restarcie wszystko jest OK jakiś czas i problem znów występuje. Zainstalowałem stare sterowniki, teraz muszę się trochę pobawić alby stwierdzić czy ten problem już nie występuje. O efektach poinformuję.

Swoją drogą ciekawi mnie skąd pochodzi ten mod - instalka wygląda na oficjalną Creative, jednak nigdzie nie mogłem jej znaleźć (jednak Creative nie ma zbyt przejrzystego systemu downloadu plików).

Dźwięk jest oczywiście zauważalnie lepszy. Mam Live! 24-bit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

boosta mialem wlaczonego, az tak glupi nie jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia czemu inni mają problemy z tymi sterami, u mnie tam jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, ciekawa sprawa i o ile % na prawdę to polepsza dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam już tego dość. Zainstalowałem znowu MODa i mam ten sam problem... Jestem w 100% pewien że to jego wina. Cholera a dźwięk jest na prawdę lepszy! Może ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem rozwiązany!

Zrobiłem następujące rzeczy: aby upewnić się, że problem nie leży w oprogramowaniu sterowników, zainstalowałem na sterowniki zmodyfikowane sterowniki oficjalne, po czym usunąłem wszystko co serowniki zmodyfikowane poinstalowały (openAL, Creative Console itp). Po restarcie w menadżerze urządzeń na karcie wybrałem przywrócenie poprzedniego sterownika. Tym samym otrzymałem czysty serownik bez żadnych śmieci. Jednak problem ciągle się powtarzał.

Zauważyłem także że problem ten występuje tylko w tedy, kiedy mam puszczoną lub spauzowaną muzykę w tle. Po wyłączeniu programu problem od razu znika. To właśnie powodowało że na początku pracy po włączeniu komputera wszystko było OK, a po jakimś czasie (kiedy włączyłem odtwarzacz muzyki, znalazłem jakiś film, spauzowałem muzykę i chciałem go obejrzeć) film zawieszał się.

Do odtwarzania muzyki używam AIMPa 2. O dziwo jeśli odtworzę muzykę np. w Foobarze, problem nie występuje! Widocznie AIMP nie radzi sobie z tymi zmodyfikowanymi sterownikami. Muszę zmienić odtwarzacz. Trudno, i tak nie byłem do niego mocno przywiązany ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako użytkownik Audigy SE ściągam, jutro zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Creative SB Live 24bit ! - Wynik :

- Bardziej wyrazisty dźwięk

- Korektor w sterownikach, ma regulację bardzo "newralgicznej" częstotliwości 125Hz

- Lepiej działające CMSS 3D

- Resampling z poziomu sterowników- nareszcie normalny dźwięk we wszystkim, nie tylko w Foobarze

- Wada to niestety sporadyczne trzaski, które nie występują na oryginalnych sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Creative SB Live 24bit ! - Wynik :

- Bardziej wyrazisty dźwięk

- Korektor w sterownikach, ma regulację bardzo "newralgicznej" częstotliwości 125Hz

- Lepiej działające CMSS 3D

- Resampling z poziomu sterowników- nareszcie normalny dźwięk we wszystkim, nie tylko w Foobarze

- Wada to niestety sporadyczne trzaski, które nie występują na oryginalnych sterownikach.

Jakość dźwięku jest wyraźnie lepsza ? Mam SB Live! 24bit i zastanawia mnie czy jest sens instalowania tych sterów. Głośniki mam 2.1 za ok. 100 zeta więc dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakość dźwięku jest wyraźnie lepsza ? Mam SB Live! 24bit i zastanawia mnie czy jest sens instalowania tych sterów. Głośniki mam 2.1 za ok. 100 zeta więc dają radę.

Możesz bez problemu potestować na sobie, bo sterowniki te jakiś problemów przy instalacji/usuwaniu nie robią, najwyżej poświęcisz trochę czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm.. Słyszę dużo nowych dźwięków w starych kawałkach, więc chyba działają :) Crystalizer rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestowałem i uważam, że warto zainstalować. :) Oto co zauważyłem (usłyszałem? ;) ):

- głębszy bas (znacznie)

- bardziej wyrazisty dźwięk (funkcja crystalizer)

Dochodzi więcej możliwości korekcji dźwięku względem oryginalnych sterów w tym EAX

Instalowałem na SB Live! 24bit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam... Mój 1 post i małe pytanko :lol2:

Zainstalowałem ten mod... Posiadam kartę Audigy SE Oem Wszystko ślicznie, tylko używam Vista x64 i mam pytanie odnośnie EAX...

Gdzie znajdę darmowy ALchemy... Tzw. "Złamany"

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dochodzi więcej możliwości korekcji dźwięku względem oryginalnych sterów w tym EAX

Osobiście z żadnych ulepszaczy dźwięku nie korzystam, ale mimo to cieszy mnie fakt, że na tych sterach wkońcu eq działa jak należy. Na oryginalnych od audigy se po włączeniu korektora automatycznie zmieniała się charakterystyka dźwięku (na eq flat :hmm: ), tutaj na szczęście takich głupich przygód nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiec tylko mi wlaczenie efektu eax resetuje PC-ta?

Co do pytania o Alchemy, to nie wiem czy jest sens, bo o ile dobrze kojarze jest to obejscie baraku Hardware Acceleration dzwieku przez DirectX na Viscie. Jesli tak to SB-24bit i tak jest obcieta z wiekszosci akceleracji, wiec uzycie jakiegokolwiek alchemy nie powinno robic jakiejs specjalnej roznicy w wydajnosci - nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem te stery na audigy se i dzwięk jest dużo lepszy,ale gdy włanczam EAX to resetuje mi sie komp i gdy mam ustawione na 5.1 to w Speakers and Headphone-Advenced mam regulacje głosnosci tylko dla front,brakuje rear,center i sub i wgl.jak nimi zmieniam to nie sciszają sie te kanały co trzeba ;/,jest juz na to jakis patent??

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi wsio dziala lacznie z eaxem. Super ! bardzo spodobal mi sie crystalizer :zakochany: , moja karta to Audigy SE 0570.

BTW Jakims audiofilem nie jestem ale karte ta kupilem przez szum jak i odglosy ruszania mysza/dysku/DVD/ETC.. naprawde nie do zniesienia gowno plynace do moich uszu (integra to ADI1988 na P5B). Wybor padl na Audigy SE ze wzgledu na niski profil np taki SB Live! mocno zaslanial cooler grafiki przez co temp karty graf mocno wzrosla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Wiem, że każdy Polak to lekarz, prawnik i trener reprezentacji narodowej , ale ja jakbym doradzał trenerjo to bym postawił jutro na odważniejszą grę do przodu... Jedynym sposobem na Francję to przyciśnięcie ich i do muru i wtedy się gubią... Widziałem jakiś mecz z Francją, chyba z Szwajcarią gdzie straciłem na nim kasę i rozwalił mi parę kuponów gdzie zaczęli mocno panikować i odpadli. Być może właśnie też taki pomysł na jutro ma nasz trenejro bo wyczytałem, że mówił iż to będzie zupełnie inna strategia. No i inne światełko w tunelu jakie widzę to to, że dzisiaj faworyci weszli, a w każdej imprezie, statystycznie to choć raz dog zwycięża... Polska umie się mega mobilizować na ciężkie boje i być może wcale nie będzie Francji tak łatwo. Buki też chyba coś dostrzegły bo kursy skoczyły z 1,29 na 1,34 (a na pewno była i jest duża masówka na Francję więc to raczej nie wynik ruchów kursowych). Jutro zobaczymy.
    • Można śmiało wziąć Ryzen 5 5600 bo jak podbijesz 200-300 MHz taktowania to masz wydajność identyczną jak 12400F. A i bez podbijania różnice nie są duże. Mozesz też śmiało pod te procki zejść z chłodzeniem do poziomu Spartan 5 MAX / Fera 5. Zasilacz 850W wystarczy, ale wziąłbym raczej https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-v850-gold-v2-850w-mpy-850v-afbag-eu-8270153/ - 2x dłuższa gwarancja przy minimalnej dopłacie, elektronika w środku też nieco lepsza (m.in. japońskie kondensatory). Płyta pod Ryzena: https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-b550-plus-6787913/ https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b550m-pro4-6858392/    
    • 12400F i 5600 mają niemal identyczną wydajność. Jako chłodzenie do obu procków wystarczy Spartan 5/Spartan 5 MAX/Fera 5. Do Ryzena możesz wziąć nieco tańszy/szybszy RAM: https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16-gb-3733mhz-cl17-pvs416g373c7k-6239532/ Tańszą (i wciąż dobrą) płytę główną: https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b550m-pro4-6858392/ Tudzież ATX za nieco więcej: https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-b550-plus-6787913/ Z paroma stówkami w kieszeni bym poczekał 10 dni na RXa 7900 XT.
    • Jakich można spodziewać się zegarów na 0.9V przy ASUS TUF 3070? Stabilne 1935 MHz to sztuka słaba, dobra? 
    • HP E201. Od początku próbuję się przyzwyczajać do jak najniższych wartości, ale w takim Horizon Zero dawn jak jest noc to nic nie widać.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...