Skocz do zawartości
potec

Jak dobrze umyć samochód.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze umyć samochód bez zacieków i plam? Na jasnym samochodzie nie ma tego problemu ale na czarnym? Jak dobrze wytrzeć.

 

Ja myje tak spłukuje wiekszy bród myjką ciśnieniową potem nanoszę aktywną piane, spłukuje ją, jeszcze raz nanosze aktywną szkoruje samochód szczotką i dokładnie spłukuje. Na koniec wycieram samochód irchą, na czarnym samochodzie zawsze mam problem z plamami i zaciekami. Jak tego uniknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myć :E ja myję rzadko a jak myję to na myjni automatycznej drobne zacieki mi nie przeszkadzają , pedantem nie jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temat jest o myjce ciśnieniowej.

Nie tylko. Poruszony został również problem zacieków po myciu. Pisaliśmy również o samym myciu- różnymi sposobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadro cieplej wody z jakimkolwiek płynem co się pieni i odtłuszcza, miękka szczota lub gąbka, szlauch z czystą wodą i niepyląca się sucha szmata, żeby wytrzeć do sucha, do tego odkurzacz, wilgotna szmatka do kurzu, nabłyszczacz do wnętrza, preparat do pielęgnacji felg i opon i płyn do mycia okien...jedynie mi się woskować nigdy nie chce, dlatego zazwyczaj używam szamponu z woskiem :)...do tego wszystkiego odrobina wolnego czasu i trochę chęci...zawsze tak robie jak chcę mieć na prawdę czyste auto, zwłaszcza na wiosnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tam zawsze biore dwa wiadra wody(bo jedno to za mało) z szamponem(samochodowym, ale jak mi sie akurat skończy, to dobry jest tez szampon do włosów), zanurzam w wiadrze z woda i szamponem gabke, potem wyciskam ja na auto i tak kilka razy na dach, na maske, na tył i na boki, az auto sie całe zamoczy. Potem myje całe auto ww. gąbka i woda z szamponem. Potem biore nastepne dwa wiadra samej wody i całe spłukuje, a nastepnie wycieram miekka szmatka do sucha i to wszystko. Od czasu do czasu jeszcze jak mi sie chce, to woskuje. :)

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw pryskam cały wodą, później namydlam jeden bok i od razu zmywam i tak dalej, później wysycha i niema żadnych plam, a auto też mam ciemnego koloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o bardzo szybką odpowiedź. Jeżeli jest pęknięta szyba (przednia) ale nie ma pajęczyny to czy można bez obaw jechać na myjnie automatyczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba o bardzo szybką odpowiedź. Jeżeli jest pęknięta szyba (przednia) ale nie ma pajęczyny to czy można bez obaw jechać na myjnie automatyczną?

Jak jest tylko lekkie pękniecie, to nic sie nie stanie i to nie przeszkadza, ale taka szybe nalezy szybko wymienic, bo jak niebiescy Cie zatrzymaja, to pożegnasz sie z dowodem rejestracyjnym, no i z taka szyba legalnie przegladu nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, było sie na myjni i szyba nie pękła dalej ani nie ciekła :E Wiem że trzeba wymienić ale musi to schnąć z 3 godziny i trzeba poczekać aż będzie cieplej. Pęknięcie już osiągneło z 15-20cm więc zaraz sie wymieni pewnie bo dojdzie do rantu i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw płukam cały pojazd, pozniej wąz z czysta woda, gabke nasaczam płynem z woskiem (nie bawie sie w jakies wiaderka) i oto moj sposob na szybkie i dobre mycie samochodu ( i motocykla :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja używam jakiegoś starego ręcznika :)

No dokłądnie. Ja uzywam swoich starych koszulek, ale ważne, żeby z bawełny, bo raz trafilem na taką, co zamiast wchłaniać wodę to rozmazywała :kwasny: Ale ostatnio leniwy jestem i wąż podłączam do stacji uzdatniania wody w domu i tylko pod koniec spłukuje i starą wycieraczką (60cm :cool: ) wodę z blachy ściągam i już potym jest elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś myłem i wytarłem mikrofibrą, sprawdziłą się bardzo dobrze zero plam i smug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam intersuje mnie odpowiedz na jedno pytanie.Mam nowy samochod i auto myje wodą ciepłą + odrobine płynu takiego zwykłego,potem spłukuje juz wodą bez zadnego płynu zminą myje to wszystko gąbką, i tutaj mam pytanie do znawców takich rzeczy czy nie zaszkodzi to lakierowi nie wyblednie po jakimś czasie, czy może lepiej udać do myjni? co myslicie dzieki za odpowiedzi.Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kilka myć natłuść karoserię i nie myj płynem do mycia naczyń. Lakier po latach tak czy tak trochę wyblaknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej puźno niż wcale bo lałem plyn do mycia naczyń czy podłóg w kazdym razie coś podobnego, czym natłuszczać karoserię??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej stacji benzynowej kupisz mleczka, czy woski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajper

Zmoczyć (letnia woda), umyć wodą z szaponem do aut, spłukać (letnia woda), odczekać trochę - wytrzeć miekką szmatką do sucha, nałożyć wosk (im cieplej tym lepiej), odczekać, wypolerować - czyste auto na długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle umyć.

ja mam z tym problem.

Edytowane przez pandzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jak dobrze umyć samochód. Pracowałem 5 lat w dobrej myjni ręcznej.

Po pierwsze aby umyć samochód trzeba się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt.

1. Myjka wysokociśnieniowa

2. Lanca pianotwórcza

3. Piana aktywna

4. Szampon z woskiem

5. Gąbka (taka przeznaczona do mycia samochodów, a nie do zmywania czy pocięta

gąbka z materaca).

6. Opryskiwacz

 

Kiedy zaopatrzymy się w myjkę wraz z pianownicą, musimy kupić środki czystości.

Polecam pianę aktywną ValetPRO pH Neutral Snow Foam - Ta piana nie zawiera

wodorotlenku sodu który jest bardzo agresywny w działaniu i powoduje zmatowienia,

lakieru, odbarwienia aluminium itp. Większość pian aktywnych dostępnych w Polsce

bazuje właśnie na wodorotlenku sodu, jako środku aktywnym. Należy na to zwrócić uwagę

przy zakupie piany. Co do szamponu to polecam firmę Sonax oraz Turtle-Wax. A teraz

samo mycie. Bardzo ważne jest aby przed myciem gąbką usunąć brud z karoserii. Robimy

to w następujący sposób. Rozcieńczamy pianę aktywną z wodą w stosunku 1:5 i wlewamy

do opryskiwacza. Tym roztworem spryskujemy najbardziej brudne elementy nadwozia oraz owady przyklejone do lakieru. Teraz

bierzemy pianownicę i napełniamy zbiorniczek pianą aktywną w stosunku 1:9(stosunek ten

zależy od rodzaju maszyny oraz lancy pianotwórczej). Po napełnieniu zbiorniczka odpowiednim

roztworem chemii, pryskamy samochód pianą (z dołu do góry), aż nie zacznie przypominać

"śniegowego bałwanka". Odczekujemy 2-3 min i spłukujemy auto z dołu do góry, a następnie

z góry w dół. Kiedy samochód jest już czysty (smołę i żywicę z nadwozia usuwa się

terpentyną balsamiczną) przystępujemy do mysia ręcznego z góry na dół i tak też po

umyci płuczemy samochód. Ściągamy wodę ściągaczką , a nstępnie wycieramy nadwozie oraz

wneki drzwi i bagażnika irchą. Jeżeli ma się pod ręką kompresor, wydmuchujemy wodę

z zakamarków i spod uszczelek , a następnie wycieramy szmatką z mikrofibry do sucha.

Jeżeli ktoś lubi jak samochód ładnie się świeci można po myciu nałożyć twardy wosk.

 

PS Przy myciu ręcznym bez dokładnego mycia wstępnego lub myciu nieodpowiednia gabką będą powstawać koliste rysy na lakierze . Z czasem samochód myty w ten sposób będzie wyglądał okropnie mimo iż właściciel chciał jak najlepiej. Myjka

wysokociśnieniowa jest niezbędna aby dobrze wypłukac samochód.

Edytowane przez Artur wroclaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...