Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Glorn

Fotorecenzja Creative Aurvana live!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich audiofili jak i amatorów w sprawach dźwięku.

 

Zapraszam do przeczytania fotorecenzji słuchawek Creative Aurvana live!

 

 

No więc tak słuchawki kupiłem u mnie w mieście(Tarnów) w zaznajomionym sklepie e-chip(zrobie chłopakom reklamę ;p).Zapłaciłem 190zł,nie mogąc się doczekać przetestowania słuchawek,szybko wracam do domu.

Pierwsze wrażenie?

 

Świetne!Słuchawki w bardzo ładnym czarnym pudełku,a sam ich wygląd od razu przypadł mi do gustu.W zestawie oprócz słuchawek dostajemy przedłużacz,przejściówkę na dużego jacka,oraz woreczek z dobrej jakości zamszu.Zrobiłem kilka fotek na szybko i zabieram się do testów :].

 

43730048dc1.th.jpg

82409617jp1.th.jpg

 

96270165os7.th.jpg

 

91234055gu7.th.jpg

 

Wygoda i dźwięk

 

No więc podpinam słuchaweczki,wtyczka jest pozłacana,tak jak u topowych modeli konkurencji.No i pierwsza rzecz ,która mnie zdenerwowała,mianowicie długość kabla 1.2m :kwasny: .Bez przedłużki się nie obejdzie,a sama przedłużka też najlepszej jakości nie jest...o wiele cieńsza,bardziej podatna na uszkodzenia,przetarcia,do tego jest minimalna strata jakości dźwięku,tutaj Creative dał ciała.Trzeba sie zastanowić nad kupnem przedłużki z prawdziwego zdarzenia.

 

11pa9.th.jpg

 

No to teraz to na co wszyscy czekali,czyli jak Aurvany grają!Zaznaczam,że jestem raczej amatorem w sprawach dźwięku,to moje pierwsze słuchawki z prawdziwego zdarzenia i do tego będę je testował na integrze,Realtek HD Audio :/ (może za niedługo dopisze coś jak kupie sb live!)

 

Na moich uszach leżą idealnie,jakby zaprojektowane pod moje małżowiny uszne :D,do tego lekka regulacja pałąka i jest idealnie.

 

 

No to czas zapuścić jakąś muzyczke,na pierwszy ogień idzie LocalH - Here comes to the zoo.Puszczam piosenke Hands on the bible i jestem w niebie...świetny wokal,każde słowo takie wyraźne,mam taki czysty dźwięk jakiego w życiu nie słyszałem,w między czasie bawię się equalizerem i sprawdzam wysokie tony,jak dla mnie świetnie czyściutko i idealnie,później bas,jak dla mnie nie zbyt mocny,ale dobrze wyważony,ale bas w sumie mnie nie interesuje bo nie słucham techno czy innej muzyki klubowej.

Później zapuszczam Guano apes i jest świetnie po prostu czuje tą muzyke i nie mogę się oderwać,a w między czasie myślę sobie,że to tylko integra...

 

23380532hk0.th.jpg

 

50798889mu6.th.jpg

 

Trochę wrażeń z gier

 

 

Teraz trzeba w coś zagrać,zarzucam UT3 bo w to gram po sieci i czuje się jak w transie :D,pełen odlot,czysty dźwięk aż do bólu,nic dodać nic ująć.

 

Następnie włączam Stalkera,o tak ta gra ma klimat!Chodzę po zonie,wsłuchuje sie w odgłosy wszelkiej fauny i flory i naprawde można sie przestraszyć,noc,chodzimy po odległych terenach zony,aż tu nagle wylatuje stado zmutowanych psów,które mnie mocno nastraszyły :D.

 

Podsumowanie

 

Creative Aurvana live! To bardzo udane słuchawki,mimo iż jak wcześniej czytałem Creative w sprawach dźwięku wypada raczej słabo to ten produkt jest naprawdę udany,kierowałem się recenzją na forum mp3 store gdzie koleś porównywał je do topowych,kilka razy droższych Sennheiserów czy Kossów.Wiem, że kupiłem słuchawki,których na pewno długo nie zmienię,ich dźwięk przeszedł moje oczekiwania(tak jak i wielu audiofili z innych for).Za taką jakość wykonania,wygodę i dźwięk cena jest po prostu śmieszna (po premierze kosztowały 369zł).Pierwotnie miałem kupić coś tańszego(do 100zł),ale zakochałem się w aurvanach od pierwszej recenzji :P.Szczerze polecam te słuchawki wszystkim niezdecydowanym.WARTO.

 

Zalety:

 

-Świetny dźwięk,porównywalny do produktów konkurencji kilka razy droższych

 

-bardzo wygodne

 

-ładny design

 

-zamszowy woreczek w komplecie(:E)

 

-bardzo dobrej jakości kabel

 

-pozłacana wtyczka

 

 

Wady:

 

-Kabel długości 1.2m

 

-słabej jakości przedłużka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MalcolmX

No to moje wątpliwości co do tego jakie słuchawki kupić zostały rozwiane, pytanie tylko czy wówczas Aurvany będą jeszcze w sprzedaży :E

Jednak muszę wyrazić małe obawy o obiektywność wypowiedzi. Czy autor wcześniej działał na przynajmniej dobrych, ale tańszych słuchawkach? Np, jakieś TDK MP-100 ?

pytam bo sam kiedy kupiłem w/w słuchawki (tdk) byłem również bardzo podjarany jakością ich dźwięku, mimo że to integra była. A ich dobre wrażenie to zapewne zasługa tego, że były to moje pierwsze dobre słuchawki, a wcześniej działałem na jakiś smietskowych głośnikach 2.0..

Więc jeśli ktoś "przesiada" się z głośników na słuchawki stopnień wzniebowzięcia po kontakcie z nowym sprzętem grającym będzie wprost proporcjonalny do ceny jaką zapłacił :]

 

Słowem: czekaj aż ja je wytestuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to moje wątpliwości co do tego jakie słuchawki kupić zostały rozwiane, pytanie tylko czy wówczas Aurvany będą jeszcze w sprzedaży :E

Jednak muszę wyrazić małe obawy o obiektywność wypowiedzi. Czy autor wcześniej działał na przynajmniej dobrych, ale tańszych słuchawkach? Np, jakieś TDK MP-100 ?

pytam bo sam kiedy kupiłem w/w słuchawki (tdk) byłem również bardzo podjarany jakością ich dźwięku, mimo że to integra była. A ich dobre wrażenie to zapewne zasługa tego, że były to moje pierwsze dobre słuchawki, a wcześniej działałem na jakiś smietskowych głośnikach 2.0..

Więc jeśli ktoś "przesiada" się z głośników na słuchawki stopnień wzniebowzięcia po kontakcie z nowym sprzętem grającym będzie wprost proporcjonalny do ceny jaką zapłacił :]

 

Słowem: czekaj aż ja je wytestuję :P

Przecież napisałem,że jestem raczej amatorem w sprawach dźwięku i to moje pierwsze poważne słuchawki(na mp3 miałem senki mx 400:p),a wcześniej operowałem na głośnikach creativa 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy kto co lubi. Dla mnie akurat długość kabla to WIELKI +++ ponieważ mam laptopa. Niestety tutaj z dźwiękówkami już tak nie jest dobrze bo tylko integra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak źle nie jest. Masz Audigy 2ZS i Asusa Xonara U1. Szkoda tylko że ten drugi jest praktycznie niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie ukrywam, że cieszy mnie ten temat ze względu na to iż poszukuję słuchawek. Zacznę może od początku. Znam się (sądzę, że dobrze) na dźwięku, od kilku lat używam sprzętu Creative'a - jak dla mnie mistrzowska firma jeśli chodzi o produkty związane z dźwiękiem. Nie ukrywam, że mam trochę "jebla" na tym punkcie.

Do wypowiedzi Mućka (jak źle odmieniłem to sorry): osobiście korzystam z laptopa - kupiłem rok temu Audigy 2 ZS i przyznaję, że warto inwestować (oczywiście jeżeli ktoś potrzebuje lepszych doznań muzycznych). Do karty mam podpięty zestaw Creative'a 5.1 P5800. Jednym słowem, bomba. Nie ma porównania z integrą. Gorąco polecam. Do tego używam słuchawek dousznych Creative EP-630 (magia).

 

Ale wracając do problemu który mnie dotyczy. Czytałem recenzję Glorna (dobrze, że opisałeś ten sprzęt), moje wątpliwości się trochę rozwiały. Potrzebuję słuchawki nauszne, i zastanawiam się nad 2 w sumie 3 modelami - wszystkie Creative'a. Przeznaczenie głównie muzyczne gdyż jestem melomanem i kocham czystość i bassy. Muzyka przede wszystkim, lecz niedawno moją pasją jest także Counter Strike, i fajnie byłoby gdyby słuchawki także sprawdzały się w tej grze, gdzie warto słyszeć niektóre rzeczy.

 

Oto moje typy:

- AURVANA DJ

- AURVANA Live!

- Fatal1ty Gaming

I teraz na początek pytanie: Patrząc na 2 pierwsze modele to niby to samo, z tą jednak różnicą iż 1 niby są dla dj (cięższe, mocniejsza aluminiowa obudowa, mocny kabel i przede wszystkim długi, patrząc na pałąk też wytrzymalszy na 1 rzut oka.) 2 z kolei są bardziej eleganckie, lżejsze. I czy to prawda, że Live! mają zakres od 10 do 30 000, a ver. Dj tylko od 20 do 20 000. Czy na tym różnice się kończą?? Nie wiem, może istnieje coś jeszcze o czym nie wiem?? Jeżeli ktoś wie to pisać ;). Pozostał 3 model. Jak nazwa wskazuje, a poza tym rozmaite recenzje, których nie brakuje i które przetrawiłem, wskazują iż są to słuchawki specjalnie dla graczy. Porównując parametry tych 3 modeli szczerze Wam powiem, iż aż takich różnic nie wyłapałem. Fakt wygląd i może przeznaczenie, ale jeżeli patrzymy na parametry to są one podobne, więc w czym tkwi różnica czy się one nadają do muzy czy gier?? Fatal1ty mają oczywiście dołączany mikrofon na jacka.

 

Jeżeli ktoś zna odpowiedź na któreś z moich pytań to proszę o odpowiedź i sugestie cóż mam zakupić. Jeżeli dostrzeżecie różnice, których ja nie zauważyłem, bądź też może jesteście właścicielami któryś z podanych przeze mnie modeli to proszę o odp. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative nie jest super w sprawach dźwięku,wypada raczej słabo i każdy audiofil Ci to powie,a Aurvana to ich po prostu bardzo bardzo udana konstrukcja po śmiesznej cenie.Na Fatal1ty nawet nie patrz,czytałem recenzję i słuchawki są gorsze niż te u konkurencji w tym przedziale cenowym(Sennheiser HD201/202).DJ są dość dobre,ale nie wyróżniają sie tak jak aurvany - tak czytałem.Więc pozostają Ci tylko Aurvany,bierz a napewno się nie zawiedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych tylko i wyłącznie Aurvany. Między nimi a pozostałymi jest przepaść większa od Wielkiego Kanionu. DJ mają niezłą przestrzeń ale dźwięk i wygodę słabą. Fatal1ty to już w ogóle zero. W ogóle nie zwracaj uwagi na parametry (no może oprócz oporu) ani na chwytliwe hasełka ''for DJ'' lub ''for pro gamers'' po to nic innego jak chwyt marketingowy. Fatal1ty są gorsze w grach od Sennów HD201. I warto dodać że Aurvany dlatego są takie dobre bo Creative ich nie wyprodukował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Tarnowianin :) Gdzie jest ten sklep e-chip? Sam przymierzam się do tych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O Tarnowianin :) Gdzie jest ten sklep e-chip? Sam przymierzam się do tych słuchawek.

Krakowska 17 bodajże,na przeciwko salonu Orange :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam się (sądzę, że dobrze) na dźwięku, od kilku lat używam sprzętu Creative'a - jak dla mnie mistrzowska firma jeśli chodzi o produkty związane z dźwiękiem.

 

A to dobre :lol2::lol2::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MalcolmX
A to dobre :lol2::lol2::lol2:

Nie no, audigy 2 i 4 nie jest nawet złe :P

 

Pewnie ich też creative nie wyprodukował :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie ;) skuszę się na Aurvana Live! pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I czy to prawda, że Live! mają zakres od 10 do 30 000, a ver. Dj tylko od 20 do 20 000. Czy na tym różnice się kończą??

 

NETOPEREK :lol2: szara masa słyszy w porywach od 100 Hz do 8-10 kHz.

 

Jak dla mnie wykonane zbyt ... błyszcząco :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że świecą się jak psu jajka na wiosnę :P One mają ładnie grać :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie wykonane zbyt ... błyszcząco :E

Fakt błyszczą się dość(można sie w nich przejrzeć :P)ale dlaczego to ma być wada?Mimo tego,że są takie błyszczące nie zostają na nich ślady palców i w ogóle sie nie brudzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech się błyszczą, przecież i tak będą na uszach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NETOPEREK :lol2: szara masa słyszy w porywach od 100 Hz do 8-10 kHz.

 

Jak dla mnie wykonane zbyt ... błyszcząco :E

chyba bardzo szara masa. im czlowiek mlodszy tym wiecej gory slyszy, wiekszosc ludzi potrafi slyszec do 17-19khz. z dolem chyba jest podobnie. w sumie nie wiem za bardzo.. spodobalo mi sie jak raz u kumpla siedzac na flu stworzylismy taki preset, ze membrana malo nie wyskakiwala z zawieszenia, a pomimo to, nie bylo praktycznie nic slychac. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... niskie tony to sie bardziej czuje niż słyszy.

 

A co do creative - mnie śmieszą ich reklamy audiofilskich słuchawek do mp3 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Creative Aurvana Live! Zakupione za 165zł w łódzkim Komputroniku.

Przesiadłem się ze słuchawek z mikrofonem Manta MM55. Nie zrobiłbym tego, ale po przesiadce z muzycznej integry na Creative X-Fi okazało się, że Manta nie radzi sobie w ogóle z basami :( Szkoda, bo lubie te słuchawki.

 

Wybrałem Creative dzięki międzi innymi tej recenzji (dzięki Glorn!) i pochlebym opiniom krzążącym po necie. A że miałem tlyko 200zł na ten cel to wybór był dość oczywisty.

 

Szybkie porównanie, po kilku godzinach użytkowania, z Mantami każe mi również wystawić pozytywną opinię. Przede wszystkim sa znacznie wygodniejsze od Manty, ale gorzej troszkę przylegają do uszu. Tylko, że dzięki temu nie czuje sie dyskonfortu po godzinach użytkowania. Są lekkie i bardzo dobrze wykonane. I co najważniejsze nie dudnią przy basach ustawionych w ustawieniach karty na 100%, a że na codzień ustawiam na 40% to tym bardziej jest miło. Muszę powiedzieć, że podoba mi sie jak grają. Nie mam doświadczenia w słuchawkach z wyższej półki, ale to jak grają te Creative to dla mnie jest wystarczające. Dzwięk jest ciepły, miły i nic nie drażni.

 

Największa wada? W Mantach miałem regulację głośności, tutaj nie ma i to mi bardzo przeszkadza (ja wiem, ze to narmalne dla takiego sprzętu, ale do czegoś się trzeba przyczepić :P ). Kabel jest krótki, ale to jest dla mnie zaleta, bo przynajmniej mi się nie plącze, a w razie czego mam dobrą przedłużkę, którą wykorzystuje do mikrofonu.

 

Podsumowanie:

 

Zalety:

+jakośc wykonania

+lekkie i wygodne

+grają świetnie

+nie za długi kabel miękki kabel

+zamszowy woreczek

+pozłacana końcówka

 

Wady

-brak regulacji głośności

 

Ocena: 9/10, a jeśli nie przyczepiać się do kabla (bo w recenzji autora tematu to poważna wada) i do braku regulacji głośności) to za tę cenę jest to produkt idealny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałeś je coś ? Mi przyszły właśnie, płyta leci już 5h. Jak zrobię wzmaczyk DIY to też coś skrobne. Pierwsze wrażenie - beznadzieja pod kompem. CMSS3D to istny epic fail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzałeś je coś ? Mi przyszły właśnie, płyta leci już 5h. Jak zrobię wzmaczyk DIY to też coś skrobne. Pierwsze wrażenie - beznadzieja pod kompem. CMSS3D to istny epic fail.

 

hmm.. sorki za lamerstwo, ale grzanie nic mi nie mówi. Ale od rana chodzą bez przerwy. Nawet jak wyszedłem z domu to zostawiłem kompa z włączonym Winampem, a na nim pliki FLAC. Obecnie mam je na uszach od 3h. Co do kompa to trzeba pokombinować z ustawieniami. Na X-Fi Gamer (takie coś mam) jest sporo ustawień więc da się wybrac cos dla siebie. Choć mam wrażenie, że coś można jeszcze pokombinować, ze mogłoby być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm.. sorki za lamerstwo, ale grzanie nic mi nie mówi. Ale od rana chodzą bez przerwy. Nawet jak wyszedłem z domu to zostawiłem kompa z włączonym Winampem, a na nim pliki FLAC. Obecnie mam je na uszach od 3h. Co do kompa to trzeba pokombinować z ustawieniami. Na X-Fi Gamer (takie coś mam) jest sporo ustawień więc da się wybrac cos dla siebie. Choć mam wrażenie, że coś można jeszcze pokombinować, ze mogłoby być lepiej.

Słuchawki wygrzewają się po kilkudziesięciu godzinach,wtedy się tak jakby stabilizują,jeżeli chodzi o dźwięk.

 

Małe offtopowe pytanie.Widzę,że masz X-fi Xtreme gamer,jak wrażenia?Warto było ją kupić,jak się prezentuje dźwięk w grach no i w zwykłej muzyce?Napisz coś o niej i jak Aurvany w nich grają,bo też się przymierzam do jej kupna tej X-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchawki wygrzewają się po kilkudziesięciu godzinach,wtedy się tak jakby stabilizują,jeżeli chodzi o dźwięk.

 

Małe offtopowe pytanie.Widzę,że masz X-fi Xtreme gamer,jak wrażenia?Warto było ją kupić,jak się prezentuje dźwięk w grach no i w zwykłej muzyce?Napisz coś o niej i jak Aurvany w nich grają,bo też się przymierzam do jej kupna tej X-fi

 

Jestem zadowolony z zakupu, różnica w stosunku do integry jest powalająca. Ma trzy tryby - Game, Entertainment i Audio. Game wg mnie jest zbędny, nic z niego nie wynika. Entertainment jest dość uniwersalny plus ma całkiem sporo ustawień, a Audio to już mnóstwo ustawień. Jako, że nie ma mnie w domu od 3 miesięcy, z małymi wyjątkami, to nie rozgryzałem Audio. Działam na Entertainment. Przy tych ustawieniach, ktore oferuje można coś dla siebie wybrać. W połączeniu z Aurvanami daje wspaniałe ofekty. Prównałem jak grają na integrze i na Gamerze i powiem, ze jest przepaść.

Żeby jednak wydusić wszystko z Aurvan i Gamera trzeba pokobinować z trybem Audio, bo w trybie Entertainment niestety, ale można nietrudno odnieść wrażenie, że dzwięk jest bardziej bajerancki i efektowny niż naturalny. Ratukiem jest tryb Audio, ale to trzeba pokombinować.

 

Ja uważam, ze warto było kupić je, ale z drugiej strony popytaj, bo w podobnej cenie ponoc można kupic karty innej firmy, które ponoć są lepsze. Ale, że ja się na tym nie znam, a Creative X-Fi jest prosta w obsłudze i daje sporo możliwości przy przystępnej cenie więc specjalnie sie nie zastanawiałem :) Załowałem tylko, ze nie ma pilota, ale to to się rozwiązało samo, ponieważ kupuje Microlab Solo7C. Ale to już inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi dla Aurvan tylko w ustawieniu Ent/Game 2.1 bez Cmss3d, crystalizera i eaxów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...