Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Glorn

Fotorecenzja Creative Aurvana live!

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem laikiem w tych tematach ale czy na tych słuchawkach nie ma regulacji głośności?? Chodzi mi o ten pilocik co jest na kablu :E

nie ma regulacji na AL

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za tą cenę mam lepsze słuchawki Steelseries siberia :)

Nigdy nie kupił bym słuchawek od creative.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mJETEK

Jest takie brzydkie porzekadło, które z bulem serca cytuje, ale idealnie pasuje do sytuacji, wybacz :)

"W dupie byłeś, gówno widziałeś" :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się składa ,że miałem wczoraj te słuchawki na uszach i nic specjalnego. Dźwięk jest bardzo podobny do Siberi czy 5hv2 ale różnica jest taka ,że nie ma jacka i kabel jest krótki : ) A to jest WIELKI MINUS !

Ale to są słuchawki do słuchania muzyki a nie do grania ,więc może do tego typu rozrywki bardziej się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem okazje porównać CAL do Beyerdynamiców DT150 i Grado SR80. CAL i DT150 to podobna półka dźwiękową. Grado słabsze.

Oczywiście sprawdzałem to na muzcyce, nie grach. Brat kolegi, który gra w AA stwierdził, że CAL do grania są kiepskie.

No i CAL trzeba mieć do czego podłączyć, nie jakieś Audigy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak się składa ,że miałem wczoraj te słuchawki na uszach i nic specjalnego. Dźwięk jest bardzo podobny do Siberi czy 5hv2 ale różnica jest taka ,że nie ma jacka i kabel jest krótki : ) A to jest WIELKI MINUS !

Ale to są słuchawki do słuchania muzyki a nie do grania ,więc może do tego typu rozrywki bardziej się przydadzą.

mJETEK-u a do czego miałeś podłączone CAL-e! i Siberie?? Jeśli do integry to nic dziwnego że nie poczułeś różnicy ;E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem tych sluchawek.

Biore jeszcze pod uwage:

-Creative AURVANA DJ

-Sennheiser HD 202

-no i Creative Aurvana live!

Sluchawki maja glownie slozyc do domowego uzytku,wiec filmy,muzyka(hip-hop,trance i dance) no i gry.

Aurvana Live moge miec od reki za ~160zl,warto doplacic do nich te 60 zl ?

Bede wdziewczny za opinie,a recka mi sie bardzo podobala,dobra robota. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem tych sluchawek.

Biore jeszcze pod uwage:

-Creative AURVANA DJ

-Sennheiser HD 202

-no i Creative Aurvana live!

Sluchawki maja glownie slozyc do domowego uzytku,wiec filmy,muzyka(hip-hop,trance i dance) no i gry.

Aurvana Live moge miec od reki za ~160zl,warto doplacic do nich te 60 zl ?

Bede wdziewczny za opinie,a recka mi sie bardzo podobala,dobra robota. pozdrawiam

Sennheisery to w ogóle nie ten poziom,Aurvana DJ stworzone są dla profesjonalistów(studia nagraniowe,dj'e itp.),bierz CAL,nie zawiedziesz się.

Pamiętaj,żeby zakupić jakąś w miarę dobrą kartę dźwiękową,bo bez tego CAL będą się bardzo marnować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sennheisery to w ogóle nie ten poziom,Aurvana DJ stworzone są dla profesjonalistów(studia nagraniowe,dj'e itp.),bierz CAL,nie zawiedziesz się.

Pamiętaj,żeby zakupić jakąś w miarę dobrą kartę dźwiękową,bo bez tego CAL będą się bardzo marnować.

Zdecydowalem sie na "CAL" ale niestety nigdzie nie sa dostepne i nie ma skad zamowic,zalosne.. a 60 zl wiecej +przesylka mnie nie zadowala :/ Moze z Creative.pl zamowie.. zobacze jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałem HD2 i nie uważam jej za jakąś rewelacyjną kartę. Jest dobra i tyle. Wcześniej miałem Audigy 1, ale nie pamiętam jej dźwięku. Mam nadzieje, że HD2 nie zagrała Ci miażdżąco lepiej od X-fi tylko dlatego, że ta druga ma nalepkę Creative i EAX.

Odróżniasz Audiotrak HD2 od Audiotrak Prodigy 7.1 czy dla Ciebie to jedno i to samo?

Za tą cenę mam lepsze słuchawki Steelseries siberia smilies/smile.gif

Następne ELO słuchawki dla super graczy...+50% skilla na pudełku, nic tylko brać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie,moje Aurvany w serwisie...kot zniszczył kabel,mam nadzieję,że uda się je szybko i tanio naprawić,bo moje głośniki pozostawiają wiele do życzenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odróżniasz Audiotrak HD2 od Audiotrak Prodigy 7.1 czy dla Ciebie to jedno i to samo?

Oczywiście, że odróżniam. A czy gdzieś istnieje jakaś sprzeczność z tym związana?

Lechu, Ty masz problemy z opanowaniem emocji. Udaj się do lekarza, zanim nakładasz słuchawki na uszy. Nie mam zamiaru kontynuować tej niemerytorycznej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No nie,moje Aurvany w serwisie...kot zniszczył kabel,mam nadzieję,że uda się je szybko i tanio naprawić,bo moje głośniki pozostawiają wiele do życzenia...

Odebrałeś już? Ile kosztowała Cię wymiana kabla?

Przy okazji ujawniła się wada CAL! - przewód smakuje kotom ;)

Ja po każdym użyciu chowam do woreczka, bo widziałem że mojej kotce też przypadły do gustu i raz się już do nich przymierzała (na szczęście mój papeć był pod ręką ;))

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odebrałeś już? Ile kosztowała Cię wymiana kabla?

Przy okazji ujawniła się wada CAL! - przewód smakuje kotom ;)

Ja po każdym użyciu chowam do woreczka, bo widziałem że mojej kotce też przypadły do gustu i raz się już do nich przymierzała (na szczęście mój papeć był pod ręką ;))

:)

Odebrałem,na szczęście sprawa była prosta i zapłaciłem tylko 8pln ;)

A dokładnie to nie wymienili mi całego kabla,był on naderwany w dwóch miejscach blisko siebie,musieli to jakoś łaczyć pewnie no i zakleili mi to taśmą izolacyjną i działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odebrałem,na szczęście sprawa była prosta i zapłaciłem tylko 8pln

A dokładnie to nie wymienili mi całego kabla,był on naderwany w dwóch miejscach blisko siebie,musieli to jakoś łaczyć pewnie no i zakleili mi to taśmą izolacyjną i działa

Jezeli chcialbys poprawic jeszcze brzmienie CAL! zakup kabel:

http://allegro.pl/item434173773_sennheiser...y_do_hd650.html

Z przesylka i wymiana zmiescisz sie w 100zl a nie dosc ,ze nei bedziesz potrzebowal kijowej przedluzki Creative'a to jeszcze jakosc brzmienia sie wyrowna...i wartosc sluchawek z 500zl wzrosnie do 1000zl:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zastosowałem kabel i wtyczki, które z przesyłkami wyniosły mnie ok 40zł, a z tego co piszą efekt równie dobry co z kablem od HD650.

Różnica jest, owszem. Natomiast jeśli ktoś do tej pory słuchał muzyki z boomboxa to różnicy nie odczuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja zastosowałem kabel i wtyczki, które z przesyłkami wyniosły mnie ok 40zł, a z tego co piszą efekt równie dobry co z kablem od HD650.

Mozesz dac namiar na ten kabelek?

EDIT.Conducfil Sonolene?

Jak mozesz prosilbym o linki do wszystkeigo co dokladnie zakupiles.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdzie można obecnie najtaniej kupić te słuchawki? Przed wakacjami były od 130zł, a teraz nie widze tańszych od 200 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 10 wrzesnia byla promocja w vobis byly po 170zl jak dobrze pamietam,ja osobiscie kupilem "używane" z allegro,ale stan idealny..

Podobno gosc wygral je w jakims konkursie i wolal sprzedac niz uzytkowac.. Zaplacilem 170zl przesylka gratis. Za wiecej niz 200zl bym nie kupowal,poczakaj na jakas okazje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do 10 wrzesnia byla promocja w vobis byly po 170zl jak dobrze pamietam,ja osobiscie kupilem "używane" z allegro,ale stan idealny..

Nie bylo takiej promocji Vobisie...Byly za 250zl:/

Przejdz sie po sieci Avans...moze maja po starych cenach...mi udalo sie ponad tydzien temu zakupic za 139zl...

Za wiecej niz 200zl bym nie kupowal,

Nie licz juz za bardzo na promocje...Zostala zrobiona tym sluchakom nieslychana reklama in jest to sprzet ktory nawet za 220zl jest wart zakupu...Niedlugo ceny moga dojsc do 300zl...cena dystrybutora to 400zl...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabel to conducfil sonolene - zgadza się. Zakupiłem go u oficjalnego dystrybutora poprzez drogę mailową.

http://www.conducfil.pl/conducfil,516,0,0,...rt,kontakt.html

Korespondowałem z nimi na ten adres: zamowienie { at } mediam.com

Zamówiłem 5 metrów i wysłali bez problemu. Jednak zrobiłem to chyba jako pierwszy i kolejni (z mp3store) skarżyli się coś, że ich emaile zostały bez odpowiedzi. Pewnie nie chciało im się wysyłać tak małych ilości do tylu osób ;)

Dokładna nazwa kabla:

COU3014 SONOLENE/OFC-09Y(St)Y 1X2X0.20 P

Policzyli mi 1.50zł od metra bieżącego.

Wtyczki kupiłem na muzyczny.pl

Nazwa towaru: Neutrik NYS-231L wtyk jack 3.5mm TRS (ZŁ-NYS-231L)

Id towaru: 123468

Cena: 4.00 zł, ilość: 1.00

Nazwa towaru: Neutrik NYS-231BG wtyk jack 3.5mm TRS (ZŁ-NYS-231BG)

Id towaru: 116379

Cena: 4.00 zł, ilość: 1.00

Nazwa towaru: Poczta Polska (US-TR-P-PRIOR)

Id towaru: 112616

Cena: 8.00 zł, ilość: 1.00

RAZEM DO ZAPŁATY: 16.00 zł brutto (z VAT)

Dwie wtyczki, ponieważ jedna ma większy otwór na kabel a druga jest pozłacana (tamta tylko niklowana). Złożyłem z nich jedną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CALe miałem od razu po ich ukazaniu się.. potem zrobił się na nie wielki bum (po części zasłużony). jednak pozbyłem się ich bo potrzebuję czegoś z konkretniejszą izolacją. no i jest jeszcze druga wada- uszy straaasznie się grzeją.. po 10min można mieć dość. muszę jednak przyznać, że po rozgrzaniu te słuchawki miażdżą dźwiękiem i są to jedyne dobre słuchawki creative'a.. choć "trochę" już sprzętu miałem na/w uszach, przyznaję, że CAL! prezentują wysoki poziom jak na swoją cenę (swojego czasu kupiłem nówki za 160zł)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
że po rozgrzaniu te słuchawki miażdżą dźwiękiem i są to jedyne dobre słuchawki creative'a

Bo tak naprawde bardzo niewiele maja wspolnego z Creative:P

uszy straaasznie się grzeją.. po 10min można mieć dość.

Na poczatku rowniez mnie to strasznie denerwowalo.Teraz juz nie odczuwam grzania...po prostu idzie sie przyzwyczaic...Ale kazde zamkniete sluchawki po pewnym czasie grzeja w uszy.

że CAL! prezentują wysoki poziom jak na swoją cenę (swojego czasu kupiłem nówki za 160zł

Ja kupilem swoje za 139zl 3 tygodnei temu w Avansie...na zadupiu gdzie bylo po starych cenach.Jako,ze kumpel tam pracuje sprowadzil jeszcze jedna parke z Avansu z Ostrody i 2 dni temu byl "dzien bez VAT w avansie".Znajomy kupil CAL! za 125zl:)

Szczerze mowiac sluchawki te mozna spokojnie kupic nawet za 300zl i sa tego warte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie bylo takiej promocji Vobisie...Byly za 250zl:/

Przejdz sie po sieci Avans...moze maja po starych cenach...mi udalo sie ponad tydzien temu zakupic za 139zl...

Nie licz juz za bardzo na promocje...Zostala zrobiona tym sluchakom nieslychana reklama in jest to sprzet ktory nawet za 220zl jest wart zakupu...Niedlugo ceny moga dojsc do 300zl...cena dystrybutora to 400zl...

Kolego wiem co mowie, bo sam szukalem dlugo tych sluchawek. Tak wiec zanim cos powiesz to wez sie upewnij.. :F

Sklep: http://sklep.vobis.pl/oferta/multimedia/sl...urvanalive.aspx obok "recenzji uzytkownikow" masz "zmiany ceny" zobacz sobie ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...