Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Alejajca

Test Phenomów rewizji B2 i B3 oraz nowych płyt dla AMD

Czy jesteś za testem porównawczym obu rewizji Phenomów:  

164 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za testem porównawczym obu rewizji Phenomów: B2 i B3

    • Tak
      152
    • Nie
      12


Rekomendowane odpowiedzi

tyle, ze sample już rozesłane.

Ciekawe, czy dotrą też do PCLab. No i jak zwykle będą to pewnie BEczące wersje, a nie wersje dla ludu. Nawet AMD/Bruno to zauważył.

 

AMD/Bruno:

Natomiast moim zdaniem slusznie zauwazyles, ze niewielu stac na "wyzsze" procesory, choc czesto sie o tym zapomina patrzac na wyniki zbiorcze w tabelkach i realnej wydajnosci zestawu mieszczacego sie w naszym budzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, czy dotrą też do PCLab. No i jak zwykle będą to pewnie BEczące wersje, a nie wersje dla ludu. Nawet AMD/Bruno to zauważył.

 

AMD/Bruno:

 

bo do testów zawsze rozsyła się najlepsze z danej rodziny ;) jedynie trzeba zasugerować Pile, żeby kręcił przez HTT, a z mnoznikiem nawet zjechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja byłbym bardzo wdzięczny za test zintegrowanych kart graficznych bo chcę kupić płytę "GIGABYTE GA-MA78GM-S2H (AMD780G RADEON HD3200)" i chciałbym mieć jakieś porownanie mimo iż zapewne płyty z nVidią nie kupię ale porównanie z GF6100 by się przydało :)

Jak znasz ang to rzuć okiem tu http://www.bit-tech.net/hardware/2008/03/0...phics_chipset/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko wydajności w grach mi tu brakuje => albo przeoczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mało głosów. Dawać więcej. Może prócz testów X4 pojawi się także X3? W wątku 21Szpaka jest ciekawy link, pokazujący, że X3 8600 jest niewiele słabszy od E8200 Intela, a przecież to rewizja B2 z zablokowanym jednym rdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiertzyć nie musisz. nikt Ci nie karze ;)

 

ja np też w testy na EG patrze z przymrużeniem oka ;)

 

Prawde piszac nie tylko Ty! ;)

 

Pozdrawiam,

 

Bruno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, czy dotrą też do PCLab. No i jak zwykle będą to pewnie BEczące wersje, a nie wersje dla ludu.

 

Czyli te których z pewnością nie opłaca się kupić, a beczy to baran... Śmieszy mnie twoja podnieta czarną edycją :P

 

Prawde piszac nie tylko Ty! ;)

 

Pozdrawiam,

 

Bruno

 

Pan to niech się lepiej tutaj nie odzywa, bo jak narazie to oni jako jedyni rozsądnie spojrzeli na ten wasz nowy procesor :) B3 tak jak należało się spodziewać, nic lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KGP
Pan to niech się lepiej tutaj nie odzywa, bo jak narazie to oni jako jedyni rozsądnie spojrzeli na ten wasz nowy procesor :) B3 tak jak należało się spodziewać, nic lepszego

 

Jak zawsze jedyni sprawiedliwi, to ze w wiekszosci karty graficzne porownujecie poprzez nagrane jakies demo i w zaden inny sposob niemozna wynikow odniesc do tych na innych portalach to oczywiscie, jest ta "swietna procedura testowa", jednym slowem Gacor, przygadal kociol garnkowi. Bruno, chociaz wiadomo, ze bierze pieniadze od AMD, bo tam pracuje, a koledzy z EG dla kogo pracuja ?

 

Tak, jestem za testami nowej i starej rewizji. Jezeli dla Ciebie B2 a B3 to zadna rownica, to krzyz na droge, kup B2, skoro dla Ciebie to jedno i to samo, oczywiscie bledem TLB tez sie nie przejmujesz, wkoncu wystapi raz na 1x10^22 operacji. EG to chyba jedyny portal, ktory zjechal jakas firme, ze cos poprawila (vide TLB fix), w przypadku kotleta 9800gtx pieja z zachwytu, pomimo, ze analogicznie ta grafa wnosi nawet mniej do tematu niz rewizja B3.

 

Pamietam rowniez testy 3870x2, 9800gtx2. Pierwszy przypadek, mimo, ze przed pojawiniem sie 9800gtx2 to byla najszybsza karta na rynku. Wieszano koty i inna padline na tym rowiazaniu, bo to AMD-ATI. Przy recenzji 9800GTX2 piszacy "dziennikarz" zdolal (prawdopodobnie po wielkanocnej spowiedzi sumiennie nie pozwalalo) napisac cos obiektywnego (mam na mysli podejscie pesymistyczne) zaraz jednak potem sprostowal to podejsciem optymistycznym i podsumowaniem, aby sponsor sie nie pogniewal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jestem za testami nowej i starej rewizji. Jezeli dla Ciebie B2 a B3 to zadna rownica, to krzyz na droge, kup B2, skoro dla Ciebie to jedno i to samo, oczywiscie bledem TLB tez sie nie przejmujesz, wkoncu wystapi raz na 1x10^22 operacji. EG to chyba jedyny portal, ktory zjechal jakas firme, ze cos poprawila (vide TLB fix)

 

Z tego co wiem to jeszcze niewiele tego artykułu jest, a ty już wnioski wyciągasz. Widziałeś tam gdzieś krytyke? Poprawienie błędu to ich psi obowiązek - poprzedni ich artykuł o Phenomie nie wspomniał nawet o błędzie TLB (a powinien)

 

w przypadku kotleta 9800gtx pieja z zachwytu, pomimo, ze analogicznie ta grafa wnosi nawet mniej do tematu niz rewizja B3.

 

Naucz się czytać, bo widać że nie rozumiesz zupełnie słowa pisanego. Przypomnę ci że 9800GTX to dostał rekomendacje tutaj - na pclabie. A nie tam

 

Pamietam rowniez testy 3870x2, 9800gtx2. Pierwszy przypadek, mimo, ze przed pojawiniem sie 9800gtx2 to byla najszybsza karta na rynku. Wieszano koty i inna padline na tym rowiazaniu, bo to AMD-ATI.

 

Poczytaj sobie jak działa 3870X2, co wnoszą nowe sterowniki to zrozumiesz dlaczego. Naprawdę trzeba być niezłym pustakiem żeby rozumować w taki sposób jak tutaj piszesz... Oczywiście GX2 też ma swoje problemy, ale jest ich NIEPORÓWNYWALNIE mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj sobie jak działa 3870X2, co wnoszą nowe sterowniki to zrozumiesz dlaczego. Naprawdę trzeba być niezłym pustakiem żeby rozumować w taki sposób jak tutaj piszesz... Oczywiście GX2 też ma swoje problemy, ale jest ich NIEPORÓWNYWALNIE mniej

nowe sterowniki? :lol2: w przed dzień premiery 8.3 pokazali test na sterownikach 8.2. - a równie dobrze mogli odczekać kilka dni i zrobić test na rzeczywiście nowych sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowe sterowniki? :lol2: w przed dzień premiery 8.3 pokazali test na sterownikach 8.2. - a równie dobrze mogli odczekać kilka dni i zrobić test na rzeczywiście nowych sterownikach.

 

Hahahaha i co z tego? Czy wg. Ciebie to nie jest uprzejmość wobec ATI? Nie widziałem żeby inny Polski portal chciał testować tą kartę więcej niż jeden raz

 

Nie każdy testuje w 8 grach i ma karty na stanie redakcji 24/7 - niektórzy są ambitniejsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hahahaha i co z tego? Czy wg. Ciebie to nie jest uprzejmość wobec ATI? Nie widziałem żeby inny Polski portal chciał testować tą kartę więcej niż jeden raz

 

Nie każdy testuje w 8 grach i ma karty na stanie redakcji 24/7 - niektórzy są ambitniejsi

 

to była bardziej chęc pokazania, że HD3870X2 do niczego się nie nadaje ;) Ale widocznie nie zauważyłeś tego i traktujesz to jako uprzejmość. Nawiasem mówiąc po części mają rację, ale tyczy się to wszystkich kart dwuprocesorowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to była bardziej chęc pokazania, że HD3870X2 do niczego się nie nadaje ;) Ale widocznie nie zauważyłeś tego i traktujesz to jako uprzejmość. Nawiasem mówiąc po części mają rację, ale tyczy się to wszystkich kart dwuprocesorowych.

 

Nieprawda, GX2 działa lepiej co jasno i wyraźnie pokazali.... Za to ktoś tutaj obiecywał że sterowniki zostaną poprawione i "uwolnią nowe pokłady mocy" (cyt. AMD/Bruno) - więc egielda sprawdza

 

A pozatym to ten temat jest o Phenomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda, GX2 działa lepiej co jasno i wyraźnie pokazali.... Za to ktoś tutaj obiecywał że sterowniki zostaną poprawione i "uwolnią nowe pokłady mocy" (cyt. AMD/Bruno) - więc egielda sprawdza

 

A pozatym to ten temat jest o Phenomie

sprawdziła. :lol2: na starych sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KGP

Gacor, jedno Ci trzeba przyznac, masz dar obrazania ludzi i stosowania odwroconej na glowie retoryki, tak rano myslalem, ze dyskusja z toba skonczy sie wyzwiskami pod moim adresem, zawsze tak jest, gdy koncza Ci sie merytoryczne argumenty. W tym przypadku sie skonczyly, poszly wyzwiska, dziekuje. Dla mnie to udowodnienie, ze w tej dyskusji Ja mam racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gacor, jedno Ci trzeba przyznac, masz dar obrazania ludzi i stosowania odwroconej na glowie retoryki, tak rano myslalem, ze dyskusja z toba skonczy sie wyzwiskami pod moim adresem, zawsze tak jest, gdy koncza Ci sie merytoryczne argumenty. W tym przypadku sie skonczyly, poszly wyzwiska, dziekuje. Dla mnie to udowodnienie, ze w tej dyskusji Ja mam racje.

 

Co się skończyło? Chyba Tobie mój drogi, bo jedyne co potrafisz to tylko pisać pierdoły, bzdury i kończyć dyskusje. Uważaj sobie że masz racje, kup sobie tego Phenoma i raduj się nim - bo mnie to bynajmniej nie obchodzi :P Nie wiem gdzie widzisz jakąkolwiek merytoryke w swoich wypowiedziach

 

sprawdziła. :lol2: na starych sterownikach.

 

Bo do sprawdzenia jest człowieku 40 gier, a kartę też trzeba skądś mieć... To trwa. Pozatym przypominam - to i tak uprzejmość wobec ATI z ich strony i taki test w ogóle nie powinien istnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gacor, jedno Ci trzeba przyznac, masz dar obrazania ludzi i stosowania odwroconej na glowie retoryki, tak rano myslalem, ze dyskusja z toba skonczy sie wyzwiskami pod moim adresem, zawsze tak jest, gdy koncza Ci sie merytoryczne argumenty. W tym przypadku sie skonczyly, poszly wyzwiska, dziekuje. Dla mnie to udowodnienie, ze w tej dyskusji Ja mam racje.

Z gacorem nie ma co rozmawiać bo śmierdzi od niego Fanbojstwem na 100 km. Poza tym chyba dostaje kasę od Intel-a i NV za te dyrdymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z gacorem nie ma co rozmawiać bo śmierdzi od niego Fanbojstwem na 100 km. Poza tym chyba dostaje kasę od Intel-a i NV za te dyrdymały.

 

Odezwał się ten co ma wspaniały procesor rodem z 2006 roku za 600 zł :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo do sprawdzenia jest człowieku 40 gier, a kartę też trzeba skądś mieć... To trwa. Pozatym przypominam - to i tak uprzejmość wobec ATI z ich strony i taki test w ogóle nie powinien istnieć

test na GX2 powstał w miarę szybko więc 2/3 dni dłóżej na pewno mogli by mieć HD3870X2 kartę i zrobićtesty - tym bardziej jeżeli chodziło by o testy na nowych sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odezwał się ten co ma wspaniały procesor rodem z 2006 roku za 600 zł :cool:

Ja nie uważam że mam wspaniały procek. Mam taki który mi pasuje w programach które używam. Jest szybki i mi pasuje. A ty widze masz z tym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
test na GX2 powstał w miarę szybko. 2/3 dni dłóżej na pewno mogli by mieć tę kartę - tymbardziej jeżeli chodziło by o testy na nowych sterownikach.

 

Widocznie nie mogli jak widać - co nie zmiania faktu że temat dotyczy Phenoma chłopczyku więc z łaski swojej pisz na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odezwał się ten co ma wspaniały procesor rodem z 2006 roku za 600 zł :cool:

zauważyłem ze ci co maja najwięcej do gadania nie maja opisu swojego kompa :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie uważam że mam wspaniały procek. Mam taki który mi pasuje w programach które używam. Jest szybki i mi pasuje. A ty widze masz z tym problem

 

Jak ci pasuje to OK, ale i tak nie dokonałeś najwydaniejszego w tej klasie wyboru patrząc na Twoją platformę. Ale to twoja sprawa - OK nic mi do tego. Przepraszam za poruszenie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie nie mogli jak widać - co nie zmiania faktu że temat dotyczy Phenoma chłopczyku więc z łaski swojej pisz na temat

 

nie mogli a nie chcieli, to spora różnica ;) 8.3 spisują się trochę lepiej - wiec po co pokazywać, że jednak cos się w sterownikach ruszyło? :>

 

o phenomie? proszę bardzo :lol2:

dab18b8ab9ca17fe63c0db560986c53c.jpg

a6d7724b940ab48fc53d1465ee4c7040.jpg

 

oświeć mnie dlaczego jest taka różnica temperatur? :> czyżby postarali się przeciążyć peltiera? :lol2: A może dali napięcie 1,5V, a program diagnostyczny został celowo wciśnięty pod okienko prime'a? A może montaż chłodzenia sprawił problemy? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz teorie spiskowe - pogratulować....

 

Powodów mogą być tysiące - od BIOSu nie potrafiącego odczytać z nowej rewizji, źle nałożonego IHSa - aż po faktyczną złą instalacje chłodzenia. Ale zakładasz oczywiście ich błąd - ale nie byłbyś sobą gdybyś tak nie wyjechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...