Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

Wielki Test Monitorów.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sugestię, by został przeprowadzony test monitorów LCD (różne matryce, firmy, wielkości itp.) i do tego dorzucić CRT dostępne w sklepach (są nówki np. LG Flatron za 349 zł) oraz z redakcji używane bardzo często monitory (np. zwykły 6 letni 17-calowy Samsung, czy monitory 19 cali, a jeśli są większe, to też :E), by zobaczyć skalę zużywania się monitorów CRT.

 

Dlaczego ? Bo tematy CRT vs LCD są już nieaktualne (większość, to rocznik 2006), zaś wielu użytkowników ma takie wątpliwości.

 

Sam zresztą jestem posiadaczem CRT - jedna sztuka od 6 lat :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydalo by sie, niedlugo moze zmiana monitora z CRT, i sie zastanawiam czy nie kupic nowego crt czy LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny support dla crt już dawno zdechł... podejrzewam, że pod presją hurtowni, bo w miejsce jednego crt zmieszczą 3 lcdki :E, do tego firmom transportowym łatwiej, itd.

 

Jedni się cieszą z odejścia crt, a drudzy kupują używki 19/21 cali za śmieszne grosze (mój 80zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym wielki test LCD. CRT już wyszły z mody (mowa o użytkownikach domowych) ;)

Wiem wiem, graficy korzystaja tylko z CRT :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem, graficy korzystaja tylko z CRT :E

 

A może też korzystają Ci wkurzeni w LCD obecnością np. rozdzielczości natywnej ? Każdy ma swój pogląd.

 

 

To ma nie być temat LCD vs CRT, tylko sugestia o przeprowadzenie takiego testu.

 

I wtedy wszystko się wyjaśni.

 

Moim zdaniem PCLab byłby idealnym do tego testerem :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chętnie zobaczyłbym test monitorów, ale w tym roku nie spodziewam się takiej niespodzianki. Jestem realistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram również,sam mam zamiar kupić nowy monitor i chętnie bym taki test zobaczył przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie to tak jakby robić test kart graficznych PCIE vs AGP. Karty AGP są nadal sprzedawane ale bardzo mało się ich sprzedaje,do nowych kompów nawet supermarkety ich już nie ładują.Może nie do końca dobre porównanie ale nic innego nie mogę wymyślić o tej godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym. BARDZO przydał się by taki test, tym bardziej, że dobre polskie źródła informacji na ten temat można policzyć na palcach jednej ręki (a jak już ktoś wspomniał większość testów jest nieaktualna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sem przeciw... po co ? Monitor który dla jednej osoby ma świetny obraz, dla innej nie nadaje się do oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oboma renkoma i nogyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRT are dead.

 

I tak naprawdę dobre modele (Sony, Nec, Mistsubishi, Dell na Trinitronach/Diamondtronach) dostanie się się tylko z drugiej ręki na allegro więc pomysł IMHO trochę bez sensu.

 

Przyszłość należy do LCD (czy to się komuś podoba czy też nie) a naprawdę drogie CRT (nowe selekt dla grafików) kosztują kosmiczne kwoty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dostanie się na Allegro, ale i tak jak są z drugiej ręki, to często mają gwarancję, albo są to leżaki magazynowe.

 

Za 350 zł mamy 22 calowego Diamondtrona - nowy leżak magazynowy, zaś używane z 2004 można dostać taniej.

 

Już nie powiem o tanich jak barszcz monitorach 19 calowych - nowe leżaki magazynowe Della od ręki...

 

 

 

Mi chodzi jedynie o test monitorów LCD oraz przetestowanie nowych i używanych np. w redakcji CRT dla porównania.

 

To porównanie nie tylko ma sens przy tym co wybrać (CRT, czy LCD), ale też np. czy swojego CRT warto wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszłość należy do LCD (czy to się komuś podoba czy też nie)

 

Raczej do OLED\SED niż LCD. LCD nie dają tego co wyżej wymienione technologię. Wiem że OLED\SED dopiero nadchodzi no ale cóż a jak było z LCD w 2001r. tak samo jak teraz z OLED\SED. Ale taki teścik by się przydał. Stare vs Nowsze, a potem np. test CRT vs LCD vs OLED. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CRT are dead.

 

I tak naprawdę dobre modele (Sony, Nec, Mistsubishi, Dell na Trinitronach/Diamondtronach) dostanie się się tylko z drugiej ręki na allegro więc pomysł IMHO trochę bez sensu.

 

Przyszłość należy do LCD (czy to się komuś podoba czy też nie) a naprawdę drogie CRT (nowe selekt dla grafików) kosztują kosmiczne kwoty...

 

Dokładnie, a czy szkoda ? Chyba nie 40kg klocki pobierające po 120-130Wat, jedyna ich zaleta to ładny obraz i ciekawe kolorki choć to też tylko w górnej półce.

 

Może dostanie się na Allegro, ale i tak jak są z drugiej ręki, to często mają gwarancję, albo są to leżaki magazynowe.

 

Za 350 zł mamy 22 calowego Diamondtrona - nowy leżak magazynowy, zaś używane z 2004 można dostać taniej.

 

Już nie powiem o tanich jak barszcz monitorach 19 calowych - nowe leżaki magazynowe Della od ręki...

 

 

 

Mi chodzi jedynie o test monitorów LCD oraz przetestowanie nowych i używanych np. w redakcji CRT dla porównania.

 

To porównanie nie tylko ma sens przy tym co wybrać (CRT, czy LCD), ale też np. czy swojego CRT warto wymieniać.

 

Test nie ma żadnego sensu, CRT jak pisał Tommo are dead.

 

Kupując na chwilę obecną, brałbym albo jakiś topowy model CRT min. 21 cali, albo panoramicznego LCD które od 21 cali wzwyż oferują już świetny komfort pracy.

 

Tak czy siak 17 cali, na dzień dzisiejszy to tragicznie mało naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł,to chyba nawet bardziej potrzebne niż test zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o test samych CRT, ale również porównanie ich z LCD. Przecież pomogłoby to wielu zastanawiającym się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi nie chodzi o test samych CRT, ale również porównanie ich z LCD. Przecież pomogłoby to wielu zastanawiającym się...

 

Wydaje mi się że każdy sobie indywidualnie umie odpowiedzieć na pytanie, na czym mu bardziej zależy bo plusy i minusy obu technologi są ogólnie znane od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, a czy szkoda ? Chyba nie 40kg klocki pobierające po 120-130Wat, jedyna ich zaleta to ładny obraz i ciekawe kolorki choć to też tylko w górnej półce.

Jedyna? a co powiesz na używanego crt 19'' za 100zł, kiedy 19'' lcd kwadrata masz, za nie wiem ile, 500zł ? wystarczy tylko dużo miejsca na biurku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi nie chodzi o test samych CRT, ale również porównanie ich z LCD. Przecież pomogłoby to wielu zastanawiającym się...

dobry plan :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...