Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xenor

Sieć lokalna, a sieć domowa..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W domu mam dwa komputery.. Stoją przy tym samym biurku i w ogóle stary będzie włączany od święta, ale ja nie o tym. Internet mam z sieci osiedlowej, stoi u znajomego serwer, do niego podpięte jakieś łącze, 2MBit, jeszcze z przed czasów neostrady. Wszystko ładnie ustawione, komputery samo wykrywa, ip nadaje, a on musi tylko udostępnić internet. I ten internet mam wpięty w zint. kartę sieciową nowego komputera. A teraz pytanie - chcę dokupić sieciówkę na PCI do tego kompa i połaczyć go skrętką (skrętką, czy prostym?) ze starym komputerem, tak, by móc czasem pograc przez LAN w jakies gry albo udostepnic pliki z jednego na drugi. Czy to będzie działać w ogóle, czy da radę udostępnić tez na stary komputer internet, czy administrator może się w jakiś sposób dowiedzieć o tym, czy w ogóle automat mi nie zablokuje tego drugiego komputera?

Mam nadzieję, że w miarę jasno przedstawiłem problem i dziekuje za odpowiedzi z góry! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączasz udostępnianie w windzie i po odpowiednim skonfigurowaniu powinno działać. O ile admin jakichś dodatkowych zabepieczeń nie użył. Dowiedzieć na pewno się można że z netu krozysta jeszcze jeden komp, ale wątpię by ktokolwiek tym sobie głowę zawracał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrętką skrosowaną. Jak połączysz i udostępnisz to nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem to w przyklejonym poradniku o sieciach.

A jak admin układny to i switch wystarczy.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem, złożę to i zobaczę reakcję. Więc będzie widać, że mam dwa kompy? A jedyne co będzie mógł zrobić, to zablokować oba, czy np. tylko ten stary? Jak będzie z wewnętrznym IP, np. jakbym chciał postawić dla sieci osiedlowej serwer do jakiejś gry na starym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli admin jest kumaty to na upartego się dowie, że masz 2 kompy.

Będzie mógł zrobbić na co mu umowa pozwala.

Jeśli tylko dla sieci osiedlowej to nawet zewnętrzne być nie musi (w obrębie tej sieci). Na routerze po prostu przekierujesz odpowiednie porty na tego kompa.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie uparcie sprawdzał. Chodziło mi o to, czy mu to na wierzch nie wyskoczy odrazu :).. A i najwyżej powie, żeby odłączyć drugiego kompa.. Dobrze, to już wszystko co chciałem wiedzieć. Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...