Skocz do zawartości
Fistach

F.A.Q.: O ile podkręce moje ramy, procesor itp. jaki wybrać system? Czego tak mało GHZ ma mój procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

60Dogg

Teoretycznie tak, traci się gware, ale ponieważ trudno to udowodnić, że kręciłeś to można oddać i prawie zawsze przyjmują.

Edytowane przez Mazoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przed oddaniem na gwarancję to trzeba go "odkręcić" do normalnego taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odkręcać! Jak włożysz procka na inną płytę to będzie miał standardowe takty.

 

Jak kupiłeś cały zestaw komputerowy i cały zestaw musisz oddać na gware to możesz zrobić clear CMOS na płycie.

Edytowane przez Mazoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy też wyjąć bateryjkę na MoBo, wtedy się wszystko "odkręca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ;)

Nie kupiłem całego zestawu. Pytam się tylko z ciekawości bo zamierzam podkręcić procesor jak kupie inne chłodzenie na niego.

 

Edit.

Zapomniałem o tym że jak się przełoży na inne MoBo procka to się taktowanie normalne ustawi :E

Edytowane przez 60Dogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu źle odczytuje, bo przy takim napięciu nie wytrzymałby kilku chwil ;)

 

Co do bezpiecznych napięć - ok. 1,5V dla Windsorów i 1,475V dla Brisbane ale są to wartości mniej więcej bo tego nie da się tak jednoznacznie zdefiniować. Oczywiście wszystko zależy również od chłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat :

"P: Jak rozpoznać jaki mam chispet?

O: A to nie wiesz co kupujesz? Potrzebny nam do tego program, np. Everest domowa edycja (darmowa), CPU-Z."

 

Proponuje nie używać tego programu jest nieaktualizowany i stary, co powoduje brak możliwości rozpoznania najnowszego sprzętu.

Jeżeli musi być Everest to tylko w najnowszej wersji z ultimate w nazwie. Mimo iz okrojony (płatny) przynajmiej rozpozna wszystko*.

Jak chcesz rozpoznać podstawowe komponenty używaj CPU-z (co prawda tylko do CPU, Płyty głównej oraz Ram-u ale za to jest prostszy no i jest darmowy). Do rozpoznawania grafy najlepiej używać GPU-z.

 

*nielicząc zasilacza, głośników, itp. :)

 

Pozdr.

Edytowane przez agent_x007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja chciałbym podkręcić swojego athlona 7750+ BE na płytce Gigabyte GA-MA74GM-S2H. Wiem że to nie C2D ale troche bym podkręcił żeby w przyszłości jakoś to chodziło :D. Może mi ktoś poradzić na ile poustawiać np. fsb , mnożnik czy podbijać napięcia i o ile ( jakię będą bezpieczne dla kumy ) I jak mam poustawiać te ramy KINGSTONE 800 Mhz standardowo 1.8 V podbić napięcia troche? I jak zwiększam fsb z 200 do 220 to automatycznie mi sie częstotliwości RAM zwiększają np. z 800 Mhz standardowo do 880 Mhz to dobrze? Mało sie znam na tym ale troche czytałem o tym , testowałem procek nie osiąga dużych temperatur jak podkręce do 3.2 Ghz troche ponad 50 stopni to chyba nie jest źle na boxowym chłodzeniu ale przy graniu mi wyskoczył blue screen :D Pewnie coś źle zrobiłem.

 

Standardowy mnożnik procka 13.5

 

Oj widze że to sie chyba nie kręci zbyt dobrze... I na orthosie dochodzi temperatura do 60 stopni i już potem tak sie mniej więcej trzyma. To zdecydowanie za dużo dla tego procka czy nie?

Edytowane przez felek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://allegro.pl/item628946095_phenom_ii_...4890_dvdrw.html

 

Witam! Jestem nowy i dosyć ciemny w sprawach komputerów itd. Mój komputer ma już 3 lata i do najnowszych nie należy, więc przyszedł czas zakupu nowego.

Ten link na górze to właśnie link do interesującego mnie sprzętu. I tu me pytanie-jaki kupić zasilacz i dodatkowe chłodzenie,żeby wyciagnąć z tego procka tak ze 3.6ghz. Może być wiecej wazne jest aby wszystko chodziło normalnie po podkręceniu i stabilnie. Głównie potrzebuje jak największej wydajności w grach. Jak już mówiłem nie znam się zbytnio na tym, a więc te parametry chłodzeń i zasilaczy za duzo mi nie daly. Prosiłbym również w miare możliwości o jakieś linki. Oraz najważniejsze firma i moc zasilacza. Nie wiem co może być w chłodzeniu, a więc zdaje się na waszą wiedzę. Ważne by jak najlepiej chłodziło i zeby nic sie nie spalilo. I zeby mogl osiagnac jak najwyzsze wyniki.

 

Pozdrawiam i proszę o jak najdokładniejszą pomoc. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie dodatkowe zadane przez was pytania.

 

PS. Czy ten phenom 2 955 w tym piecu to black edition?

 

Nie wiem czy to pytanie nie powinno byc w dziale podkrecanie,takze gdybym popelnil blad prosze modow o przeniesienie tego pytania.

 

Ps.2 I jakbym mogł prosić o DOKŁADNĄ i prostą instrukcję krop po kroku jak to zrobić. Wiem,że jest mnóstwo na necie tutoriali ale tam jest zbyt profesjonalnie, a ja nie czaje jakis tam napiec i wogóle nigdy w biosie nie grzebalem.

Z góry dziękuje!

Edytowane przez Nioki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chciałbym podkręcić swojego athlona 7750+ BE na płytce Gigabyte GA-MA74GM-S2H. Wiem że to nie C2D ale troche bym podkręcił żeby w przyszłości jakoś to chodziło :D. Może mi ktoś poradzić na ile poustawiać np. fsb , mnożnik czy podbijać napięcia i o ile ( jakię będą bezpieczne dla kumy ) I jak mam poustawiać te ramy KINGSTONE 800 Mhz standardowo 1.8 V podbić napięcia troche? I jak zwiększam fsb z 200 do 220 to automatycznie mi sie częstotliwości RAM zwiększają np. z 800 Mhz standardowo do 880 Mhz to dobrze? Mało sie znam na tym ale troche czytałem o tym , testowałem procek nie osiąga dużych temperatur jak podkręce do 3.2 Ghz troche ponad 50 stopni to chyba nie jest źle na boxowym chłodzeniu ale przy graniu mi wyskoczył blue screen :D Pewnie coś źle zrobiłem.

 

Standardowy mnożnik procka 13.5

 

Oj widze że to sie chyba nie kręci zbyt dobrze... I na orthosie dochodzi temperatura do 60 stopni i już potem tak sie mniej więcej trzyma. To zdecydowanie za dużo dla tego procka czy nie?

 

pewnie nie dowoltowałęś pamiątek. no i boxowy cooler magiczny nie jest.

 

pamięciom możesz dodać 0.20

 

procka do 1.425, może 1,45. sprawdź sam. ludzie z nich wyciągają 3ghz na mnożniku x15 i napięciu 1.4. max bezpiecznie dla niego to 1.55 ale to juz końska dawka trochę :)

 

@down:

 

kolega już sie w innym dziale zajęliśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy podkrecony procesor na napieciu deflatowym z 1.8ghz do 3.0ghz pobiera tyle samo energi co nie podkrecony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam problem ze swoim E8400 i płytą EP35-DS3L... kiedy go podkręcam na 3.6 Ghz czy też 4Ghz przy napięciu 1.4V przechodzi 1 3D Marka, a po czasie albo wyskakują błędy w systemie, wyłącza niektóre programy albo nie odpala Orthosa bądz go poprostu zamyka.

 

Pamiątki to 4x1Gb 1066 Kingmax (niekręcone)

Zasilacz BeQuiet 550W StreightPower

Chłodzenie Intela boxowe ale nie dołączone do E8400 (posiadam to starsze, wyższe z miedzianym spodem), temp w normie duuużym stresie 65`C

 

czego to może być wina ? co jeszcze trzeba zmienić w biosie oprócz napięcia procesora i FSB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiątki to 4x1Gb 1066 Kingmax (niekręcone)

Skoro procesor kręcony to i pamięci kręcone. Jaki dzielnik i timingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro procesor kręcony to i pamięci kręcone. Jaki dzielnik i timingi?

pamięci nie kręcone, pracują jako niecałe ~1066 a timingi na Auto 6-6-6-24

 

 

bios wygląda następująco:

 

Mnożnik + FSB 9x445 = 4005 Mhz

PCI Express Freq. = Auto

C.I.A.2 = Disabled

Performance Enhance = Standard

System Memory Multiplier (SPD) 2.40 = 1068Mhz (pamięci)

DRam Timing Selectable = Auto

DDR2 OverVoltage Control = Normal

PCIE OverVoltage Control = Normal

FSB OverVoltage Control = Normal

MCH OverVoltage Control = Normal

CPU Voltage Control = 1.4V

 

Procek rewizji E0

 

duże napięci gdyż dopiero na tych wartościach wiekszosc ludzi osiąga magiczne 4Ghz.

 

jakieś pomysły?

Edytowane przez JedrzeJ1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, nie chcialem zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj,

 

mam procesor Intel Core 2 Quad 9650 @ 3.0 GHz, jednak zastanawia mnie jedna sprawa, otoz w programie CPU-Z dostaje miedzy innymi takie informacje:

 

Core Speed: 2000 MHz, Multiplier: x6

 

Czy to normalne? Nie powinno byc tam 3000 GHz i x9?

 

(Moja plyta glowna to Asus P5QL, system: Win XP Professional 32).

 

(tutaj screen z CPU-Z: http://i41.tinypic.com/29x9bw1.jpg)

Edytowane przez iampeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Przeczytaj z łaski swojej pierwszą stronę tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podkręcam swój procesor, zmieniam taktowanie ramu z 800MHz na 667 MHz, które potem wraz z podkręcanie wzrasta do ponad 700 MHz to czy napięcie na ramie pozostaje stałe tzn. 1.8V dla DDR2? Mam w biosie opcję: Auto, 1.9V, 1.95, 2.00V ...

 

Nie wiem gdzie sprawdzić to napięcie? znacie jakieś oprogramowanie w Everest tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja... no cóż, chociaż w pierwszym poście jest sporo informacji, to jednak bardzo bym prosił, żeby mi ktoś to wytłumaczył jak dziecku, bo aż się gubię w tym wszystkim i już nie wiem, jakie programy, jak żeby nie spalic...

Mam płytę główną Asus P5k, procesor Intel Core 2 Duo E6550 2.22 mhz, nowy zasilacz Stealth X Stream 500w i chłodzenie hp-120 karakorum pentagram.

Kupiłem gtx 275 i chciałbym podkręcić procesor, ale nie mam pojęcia jak się do tego krok po kroku zabrać. Pomoże ktoś?

Edytowane przez Resvain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli podkręcam swój procesor, zmieniam taktowanie ramu z 800MHz na 667 MHz, które potem wraz z podkręcanie wzrasta do ponad 700 MHz to czy napięcie na ramie pozostaje stałe tzn. 1.8V dla DDR2? Mam w biosie opcję: Auto, 1.9V, 1.95, 2.00V ...

 

Nie wiem gdzie sprawdzić to napięcie? znacie jakieś oprogramowanie w Everest tego nie ma

Jak masz auto to ustawia się jak mu się podoba. Ustaw sobie na sztywno te 1.9V. Zmierzyć możesz miernikiem.

 

A ja... no cóż, chociaż w pierwszym poście jest sporo informacji, to jednak bardzo bym prosił, żeby mi ktoś to wytłumaczył jak dziecku, bo aż się gubię w tym wszystkim i już nie wiem, jakie programy, jak żeby nie spalic...

Mam płytę główną Asus P5k, procesor Intel Core 2 Duo E6550 2.22 mhz, nowy zasilacz Stealth X Stream 500w i chłodzenie hp-120 karakorum pentagram.

Kupiłem gtx 275 i chciałbym podkręcić procesor, ale nie mam pojęcia jak się do tego krok po kroku zabrać. Pomoże ktoś?

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...t=0&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój e2160 na dzień dzisiejszy po OC wygląda tak:

dsc00585u.jpg

No i mam pytanie, mógłby mi ktoś napisać dokładnie xD jakiego napięcia nie można przekraczac? nie chce bić jakiś rekordów ale może coś jeszcze z niego wycisne, bo podobno e2160 @ 3.0 nie starcza do radka 4850 (512,ddr3) tak więc , zawsze może jakiś przyrost fps będzie.

 

to do ilu :E ?

dsc00583mtd.jpg

 

aa i

mam nadzieję, że dobrze podkręciłem ? bo tak chodzi już z rok i jest git

Tak właściwie to w OC procka zmienia sie tylko

External Clock

DRAM Speed (CPU:DDRAM)

i Cpu Core Voltage

ta? :E

 

p.s

Zdjęcia są zbyt duże, zmniejszyć?

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze bios Abita IP35/E :D Ja w akcie desperacji wrzuciłem swojemu E2180 1.5V :E Niestety nic to nie dało :F Podnoś FSB, i zobacz czy jest stabilny, a jak nie to zwiększaj napięcie o 1 poziom :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze bios Abita IP35/E

Skąd wiedziałeś?

Aaa masz to samo xD

 

hm no wiem, zeby podnosić o jeden poziom ale chodzi mi jaki jest limit .. bezpieczny limit :E

 

p.s

Moge tu spytać o ramy czy nie bardzo ?

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...