Skocz do zawartości
Fistach

F.A.Q.: O ile podkręce moje ramy, procesor itp. jaki wybrać system? Czego tak mało GHZ ma mój procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

CO lepsze 2x1GB dobrej pamieci czy 2x2GB takiego goodrama w sensie co będzie lepsze do gier (jak nie chce podkręcać i jak chciałbym podkręcać)

w testach w grach różnica 2GB (2x1GB) a 4GB (2x2GB) w najlepszym wypadku wyniosłaby maksymalnie 15%. Więc lepiej 2x1Gb dobrej firmy i podkręcić to odpowiednio niż 2x2GB słabszej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4gb i gry to potrafią wykorzystać ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie - mam stareńkiego Athlona 2200+ (1,8 GHz, rated 2,2 GHz) i żadnego pomysłu, ile mogę z niego wyciągnąć. Dodam, że w podkręcaniu jestem totalnie, zupełnie zielony i nie mam pojęcia właściwie o niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w necie,

 

podkręcanie AXP jest banalne, dobrze by było jakbyś miał nForce 2.

 

Po prostu podnosisz FSB i jedziesz, w razie czego podnosisz napięcie na procku i obniżasz taktowanie ramu jeśli nie wyrabia, ale bez Nforce 2 lepiej tego nie robić, nie wiem ja z chipsetami VIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o odpowiedź "dla totalnego laika", bo, jak wspomniałem, nie wiem o overclockingu kompletnie nic. Zależy mi szczególnie na informacji, ile mogę z tego starocia wydusić i jak tego dokonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o odpowiedź "dla totalnego laika", bo, jak wspomniałem, nie wiem o overclockingu kompletnie nic. Zależy mi szczególnie na informacji, ile mogę z tego starocia wydusić i jak tego dokonać
Wchodzisz do biosu ( klikasz delete gdy startuje komputer ), wchodzisz w zakładkę gdzie są informacje o procesorze i pamięciach ( ile masz MHz, jakim mnożnik, jakie V ). Najeżdżasz na linijkę gdzie pisze FSB, po drugiej stronie jest jakaś liczba ( ta liczba razy mnożnik równa się ilości MHz twojego procesora ). Plusem na klawiaturze zwiększasz ta liczbę, ale musisz pamiętać, że trzeba także zwiększać napięcie w takim wypadku ( CPU voltage - tak jest podpisane w moim biosie ).

- uogólniając wygląda to tak.

 

Ale...

Nie znamy twoje płyty głównej, ani zasilacza, toteż dokładnie nie możemy Ci powiedzieć jak to wygląda, a co więcej nie wiemy cze istnieje możliwość minimum bezpiecznego podkręcenia.

 

 

A teraz ja się o coś zapytam.

Jakie znacie pogramy do testowania procesora po podkręceniu ?? Do tej pory używałem SP2004, OCCT, i Hot CPU Tester Pro, ale bardzo bym chciał przetestować czymś jeszcze.

Proszę o nazwy wszystkich programów tego typu jakie znacie.

 

SP2004 jak i Prime95 nie wywalają mi błędów ( po ponad 3 rundach ). Gdy używam OCCT to po kilku minutach komp się restartuje.

Zwiększyć napięcie na procesorze ?? mam E2140 3.2GHz 1.4V Neo2-FR

Edytowane przez nonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to na temat ale mam pytanie. Zastanawiam się nad zmianą płyty głównej, ale zauważyłem że przy nowych modelach jest napisane że obsługują pamięci ram powyżej 667mhz. Niestety mam stare kingstony 533 i czy rzeczywiście nie będą one obsługiwane przez powiedzmy taką płytę http://www.agito.pl/socket-775/gigabyte-ga...CFQFbtAod1kxQEQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcam swojego procka, podkręciłem o 200 MHz i nie ma żadnych problemów bo mam dobre doprowadzenie powietrza z zewnątrz na procesor

ale zastanawiam się ile można podkręcić moje ramy Kingston i Goodram bo podkrecając FSB z 200 o 214 podkręcam również prędkość ramu ?

Ile taki ram można podkręcić bez obaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa podkręcenia:

- AMD Sempron, 1750 MHz (10.5 x 167) 2500+

I Czy ma w ogóle Sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 2000+ 1,66 GHz , Na ile mogę to podkrecić > ?

 

OrAZ RAMY: Zwykłe 256 MB x 2 , na ile takie ramy moge podkręcić.

 

Proszę o wnikliwe rady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P: Złożyłem komputer, ale "nie wstaje"! Co zrobić?

O: Mogło stać się wiele rzeczy, począwszy od tego, że coś może być zepsute, po złe podpięcie zasilania. Pierwsze co robimy, to odłączamy komputer od prądu, znajdujemy bateryjkę do resetu MOBO, wyjmujemy, czekamy, wkładamy. Włączamy komputer, jeżeli dalej nie działa, sprawdzamy kable zasilania (najlepiej z instrukcją! Nic po omacku!). Jeżeli to dalej nie pomaga, idziemy po kolege, stawiamy mu piwo, a on daje nam części byśmy sobie sprawdzili z innymi naszymi komponentami.

Może być nie podpięte 4 pin 12V, może być nie podpięte zasilanie grafiki, może być za stary BIOS do tego by obsłużył CPU, może być mobo przykręcone bezpośrednio do budy, może być zasilacz podający zły sygnał power on (choć obecnie już chyba wszystkie delty są przerobione :E ), mogą być piny od podstawki proca pogięte, a może coś uwalone, a może prunt wyłączyli :E

 

Tu chyba nie ma sensu tego rozbudowywać bo to jest wręcz temat na osobny poradnik ;)

 

Ogólnie to całkiem fajny temacik

 

Nie zgadzam się natomiast co do punktu

 

P: Włączam program CPU-Z, a tutaj piszę, że pamięci DDR mają 400MHz! Czyżby mnie wrobili?

O: Nie, CPU-z pokazuje prawdziwe (tzw. NOMINALNE) taktowanie pamięci, ich efektywne taktowanie faktycznie wynosi 800MHz i nic tego nie zmieni (chyba, że sprzęt podkręcimy). Od taki mankament marketingu

To nie marketing. Po prostu jedno to rzeczywiste taktowanie pamięci a drugie to efektywne i nie jest to żadna ściema ;)

 

Efektywne można by wręcz podawać nie w MHz tylko w MT/s ;)

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche nie związane z tematem, czy będą jeszcze core 2 quad w 32nm, bo nie wiem czy kupować płyte pod intela, czy bradziej przyszłościową od amd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie troche nie związane z tematem, czy będą jeszcze core 2 quad w 32nm

Nie będą, Core2 Quad 45nm Yorkfield są ostatnimi prockami pod socket 775 to samo dotyczy Core2 Duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo czterech rdzeni:

Do gier ich brać nie warto, bo gry najczęściej korzystają tylko z dwuch

więc będziesz miał dwa po np. 2.66 Ghz

Przy dwurdzeniowcu masz dwa po np. 2.8 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy kręconych A-Data Vitesta800+ (w sumie,to nie tylko do nich :P).

na jakim napięciu chodzą i jak długo? jaka jest według was granica napięcia, do codziennego użytku? obecnie pamięci działają na 1066MHz,cl5, 2.2V. chciałbym je jeszcze podciągnąć i chodzi mi o całodobowe użytkowanie, a nie tylko 1h testów :P

Edytowane przez DeathTerrorist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do posiadaczy kręconych A-Data Vitesta800+ (w sumie,to nie tylko do nich :P).

na jakim napięciu chodzą i jak długo? jaka jest według was granica napięcia, do codziennego użytku? obecnie pamięci działają na 1066MHz,cl5, 2.2V. chciałbym je jeszcze podciągnąć i chodzi mi o całodobowe użytkowanie, a nie tylko 1h testów :P

 

To lepiej je zostaw tak jak są, bo do użytkowania ich przez 24/7

lepiej ich bardziej nie obciążać

 

Athlon 2000+ 1,66 GHz , Na ile mogę to podkrecić > ?

 

OrAZ RAMY: Zwykłe 256 MB x 2 , na ile takie ramy moge podkręcić.

 

Proszę o wnikliwe rady..

 

Proc o jakieś 100-200 Mhz, a ramy możliwe, że wogule ich nie podkręcisz

bo jak masz taki stary procesor to masz też starą płytę, które na to nie

pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim E2180. A mianowcie zaczalem go podkrecac przez program AI Booster. Więc podkręciłem mu to FSB do 225 Mhz. Co dało mi 2.25 GHz. Ale teraz nie moge juz go podkrecic poniewaz nie moge juz zwiekszyc FSB bo komp sie zawiesza i trzeba resetowac. W BIOS-ie również chciałem zwiększyć FSB Frequency lecz gdy klikam Enter to nic sie nie dzieje i nie da sie wogole zmienic tej opcji. Moze cos przeoczyłem, ale jestem kiepski w OC. Proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest szansa podkręcenia:

- AMD Sempron, 1750 MHz (10.5 x 167) 2500+

I Czy ma w ogóle Sens ?

Raczej nieduża jekieś 100Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko:

 

Q6600 B3 @ 3Ghz 1.3750

BQ! 550W P7

Asus P5K

 

Zalman STG1

TRue Black 120 + NB XL2 1500rpm

 

Idle:

1# 47*

2# 46*

3# 39*

4# 39*

Stress:

1# 75*

2# 74*

3# 64*

4# 64*

 

Uwagi:

- Po 3 sek trybu torturowania w Prime95 czwarty rdzeń wywala błąd i kończy "robotę", podobnie jest z trzecim rdzeniem, ale zdarza się to czasem i po dłuższym okresie.

- Wczoraj, podczas montażu, zauważyłem że radiator można, przy użyciu wcale nie takiej dużej siły, lekko "obrócić' w okół osi. Nie wiem czy to normalne.

 

Pytanie: Co zauważyliście za problem tak dziwnych zjawisk? Jakich nie muszę mówić, popatrzcie na temperatury i co się dzieje z najzimniejszymi rdzeniami. Dodatkowo, co polecacie do osiągnięcia lepszych temperatur i osiągów? Moim celem jest >3.2Ghz, nie po to przecież kupowałem True by mieć marne 3Ghz.

 

Pozdrawiam

 

 

Edit: ajjj nie ten temat, nie bić

Edytowane przez Lyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderatora o usunięcie posta, napisałem w złym miejscu ;)

Edytowane przez hej1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - mam E5300, Zalmana CNPS7000C-Cu - temperatury są dość niskie - ile uważacie, że da się podkręcić tego procka z tym coolerem? W zasadzie jest to pytanie o wydajność tego zalmana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tego nigdzie, nawet w FAQ więc się zapytam: Czy po podkręceniu procesora traci się gwarancję?

 

Niektórzy, jak podkręcają procesor i im coś nie wychodzi z tym podkręcaniem, lub coś im się wywala czy coś, to zawsze piszą, że mają gwarancję jeszcze. Nie wiem czy to prawda czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...