Skocz do zawartości
Fistach

F.A.Q.: O ile podkręce moje ramy, procesor itp. jaki wybrać system? Czego tak mało GHZ ma mój procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe, że mój R7 1700 potrzebuje przy podkręceniu na 3.9 Ghz ponad 1.3V? Najpierw ustawiłem napięcie na 1.275V, to po 2 minutach testowania OCCT nastąpił zwis systemu, czarny ekran i komp się wyłączył bez żadnych komunikatów. Ustawiłem napięcie na 1.3V, to też parę minut testowania, tym razem pojawiły się błedy w OCCT i za chwile niebieski ekran i reset systemu. Pamięć RAM podkręcona do 3400 Mhz na timingach 14, 17, 15, 15 przy napięciu 1.44V i SoC na 1.1V.

Możliwe, obniż troche częstotliwość zegara i podnoś na zmianę mhz i napiecie. Wczesniej czy pozniej zaobserwujesz jakąś zależność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręcę i7 4790K  z płytą Asrock z97 extreme 4

Chłodzenie AC z trzema wentyaltorami 90mm. (większe mi do budy nie wejdzie - stary szczupły wysoki ponad dwudziestoletni sky tower)

Położona pasta, czy też płynny metal - Coollaboratory Liquid Pro.

 

Poprzepadały gdzieś poradniki z kręcenia - ile z tego wycisnę?

W sensie wiem, że 5Ghz pewnie ale ile mniej więcej trzeba dać mu napięcia i jakie ustawienia warto zmienić w uefi oraz jakie inne poza v-core napięcia przyjąć na start?
Przyznam się, że ostatni raz podkręcałem i5 2400 10 lat temu a wcześniej c2d. Tu jestem zielony a sprzęt jest stary ale wpadł za grosze.

Edytowane przez RoXall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...