Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

walkiria

nalot wegetarian

Rekomendowane odpowiedzi

co im zrobic na kolacje

 

ratunku!!!!! Bedzie ich troje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co im zrobic na kolacje 

 

ratunku!!!!! Bedzie ich troje. 

 

pls. zalatw dla mnie autograf od michala :D

Btw. Michal chyba nie jest wegetarianinem :E

 

[Edytowane: 23/7/2004 przez DudiSA]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co im zrobic na kolacje 

 

ratunku!!!!! Bedzie ich troje. 

 

wiesz sałatki warzywne zawsze są w modzie a do tego herbatka owocowa albo kompot i koniecznie jakieś owoce :hmm: przynajmniej tyle pamiętam ze zlotu wegetarian :hmm:

oczywiście ja jestem mięsojadem :E:E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj im po marchewce...

 

tia .. i kiju ... :D

 

To później jak już wywalicie po pare browarków :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adelard

Proponuje kotlety sojowe i coś na bazie woka ,A michał będzie z żoną i dziećmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jako były wegetarianin przez kilka lat (teraz wcinam ryby więc dlatego były ;) ) może się wypowiem.

 

 

Po pierwsze to kluczowe pytanko: Czy to są tradycyjni wegetarianie czy może np. Weganie? Bo z tymi pierwszymi to nie masz co się martwić. Natomiast ci drudzy nie spożywają wogóle produktów zwierzęcych (mleko, jajka, miód, itp. odpadają).

 

Proste potrawy na początek:

Śniadanie i kolacja: praktycznie wszystko oprócz mięcha i ryb - więc jak widzisz to wcale nie problem. Nie ma co przesadzać z tym strache...

Obiad - to samo co powyżej. Podam przykłądowe proste dania:

-jakieś naleśniki

-tradycyjne drugie danie tyle że zamiast mięsa jajko sadzone albo kotleciki sojowe

-jakiś gulasz warzywny

-typowo wiejskie dania typu młode ziemniaczki okraszone cebulką, koperkiem + kefir lub maślanka

-Np. są zajebiste flaki sojowe (polecam nawet niewegetarianom) firmy Polgrunt (koniecznie tej) - praktycznie gotowiec

-w kryzysowych sytuacjach mogą być zupki chińskie (tylko nie takie z kurą itp.)

-praktycznie KAŻDA domowa zupa nie gotowana na mięsie ani kostce rosołowej (zamiast tego kostka warzywna)

-możesz zamówić lub zrobić pizzę - tutaj praktycznie nieograniczone możliwości są (wykluczasz mięcho, owoce moża itp.)

 

No i mógłbym Ci tu pisać tak w nieskończoność. Szczerze mówiąc jak byłem wegetarianinem to odkryłem mnóstwo nowych możliwości ;)

Polecam zajrzeć na stronę: http://puszkkka.spinacz.pl/ - od groma przepisów

 

Jakby co to pytaj jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale faktycznie to co możesz zrobic dobrego. To kupić mrożonkę hortexu "Patelnia ważywna" czy jakoś tak... normalnie smażysz ważywka na oleju do tego ryż... i danie gotowe a smakuje genialnie jak podlejesz je sosem sojowym albo maggi... polecam.

 

Podstawowy plus... nie :sex: się z tym kilka godzin... tylko 20 min i gotowe...

 

[Edytowane: 23/7/2004 przez jerczu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja bym obstawiala jakas taka salatke np grecka albo zapiekanke cos z baklazanami czy takie leczo bez miesa (swoja droga nie wyobrazam sobie tego :D )

 

nie wiem racuchy sa wegetarianskie ale raczej nie na kolacje :P

 

ale skoro to kolacja to moze po prostu kanapki ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sałatkę. Z kalafiorów, pomidorów i jajek na twardo. (przepis będzie, jak będzie zainteresowanie).

Albo kalafior panierowany i obrumieniomy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc jako były wegetarianin przez kilka lat (teraz wcinam ryby więc dlatego były ;) ) może się wypowiem.

 

 

Po pierwsze to kluczowe pytanko: Czy to są tradycyjni wegetarianie czy może np. Weganie? Bo z tymi pierwszymi to nie masz co się martwić. Natomiast ci drudzy nie spożywają wogóle produktów zwierzęcych (mleko, jajka, miód, itp. odpadają 

 

No właśnie tego nie jestem pewna. a zjawuią sie po długiej podróży, na pewno głodni wiec danie powinno być raczej solidne. No i dzięki za linka zaraz tam zerkne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm ja bym obstawiala jakas taka salatke np grecka albo zapiekanke cos z baklazanami czy takie leczo bez miesa (swoja droga nie wyobrazam sobie tego :D  )

 

nie wiem racuchy sa wegetarianskie ale raczej nie na kolacje :P 

 

ale skoro to kolacja to moze po prostu kanapki ?  :> 

 

Dokładnie - leczo super sprawa. Robisz identycznie jak to z miesem tyle że zamiast mięsa dajesz wcześniej ugotowaną (w bulionie warzywnym) krajankę lub kostkę sojową albo grzyby, moga być pieczarki (ale lepsze z innymi :) )

 

Hm, placka zieminaczane, racuchy... też dobre. No ale to ma być tylk kolacja? To nie widze wogóle problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lasagne Szpinakową ? Choć to co Jerczu pisze czyli ryż z warzywami też jest całkiem niezły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic ide do sklepu po zielsko , zobacze co będzie, może sie potem coś wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale to ma być tylk kolacja? 
Umiejętność czytania ze zrozumieniem... hehe... pierwszy post...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nic  ide do sklepu po zielsko , zobacze co będzie, może sie potem coś wymyśli.

 

Pytanko.... A jajka jedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jadlam kiedys u mojej siostry sphagetti z soja zamiast mielonego, całkiem spoko niewielka różnica oprócz konsystencji

 

(uwaga, jak sama próbowałam zrobić takie to smakowało jak :kupa: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedzą jajka... choć wielu nie je.... ale załóżmy że jedzą.... Potrzebna ci bedzie papryka i kilka jajek... paprykę kroisz na drobniutką kosteczkę.... jajka roztrzepujesz w misce... dodajesz soli pieprzu i odrobine oregano... wsypujesz paprykę i mieszasz... rozgrzewasz olej i smażysz takie niezbyt pokaźne omleciki...

 

Jeśli masz te warzywka na patelnię... mmmmm pycha po prostu zawijasz wewnątrz omleta trochę tych warzywek... możesz do wewnątrz też włożyć cieńki plasterek sera... żeby się rozpuścił.

 

Wszystko zależy od tego jacy są ci wegetarianie... czy hardcoreowcy że jajka i ryby nie zjedzą...

 

 

Omlety zawijasz jak gołąbki....

 

[Edytowane: 23/7/2004 przez jerczu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umiejętność czytania ze zrozumieniem... hehe... pierwszy post...

 

:notworthy: Uh, no ten tego. Jakoś nie zwróciłem uwagi. Nie martw się Agnes jeszcze ze mną nie jest tak źle, po prostu pomyślałem, że skoro przyjeżdżają to będą u Walkirii koczować więc jakoś tak mi się poprzestawiało we łbe :P

 

No właśnie tego nie jestem pewna. a zjawuią sie po długiej podróży, na pewno głodni wiec danie powinno być raczej solidne. No i dzięki za linka zaraz tam zerkne.

 

Hm, to proponuje jakieś "bezpieczne" potrawy typowo warzywne.

 

a jadlam kiedys u mojej siostry sphagetti z soja zamiast mielonego, całkiem spoko niewielka różnica oprócz konsystencji

 

Jadłem. Pycha.

 

(uwaga, jak sama próbowałam zrobić takie to smakowało jak  :kupa:  ) 

 

:lol2: Praktyka, praktyka.

 

[Edytowane: 23/7/2004 przez Gareth]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to będzie zapiekanka ze szpinakiem a la Jerczu , tylko bez szynki, pzrynajmniej sprawdzone :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmm, to ja sobie chyba też wyprobuje te omlety z papryką na kolacje dzisiaj :glodny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...