Skocz do zawartości
Gość Michal86

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

ok, w takim razie powiem inaczej - blizzard jest jak microsoft. biorą patenty od konkurencji, szlifują je do perfekcji i sprzedają. ich gry nie muszą być ponadczasowe, czy innowacyjne, są świetne takie, jakie są i w swoim zakresie. są mistrzami w tym, co robią i nie muszą się wykazywać innowacyjnością, bo ona najwyraźniej się nie sprzedaje za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla kogos kto nie poznal D2 w calosci tj "bzdety" typu progi fcr fhr etc to kontrowersyjne zmiany raczej beda ok, natomiast dla kogos kto lubowal sie w tym to nowe Diablo bez tych "duperelow" nie bedzie juz tym samym, dlatego wg mnie raczej nie bedzie rewolucyjnych zmian, gdyz "niedzielny" gracz D2 nie zauwazy zmian, a ktos kogo ta gra pochlonela moze sie odwrocil od "diabelka" i tym samym blizzard sam siebie by zownowal :E

 

popieram w 100%. Mam nadzieje ze blizzard nie zrezygnuje z breakpointow i tym podobnych bo to diabelek stalby sie piekielnie nudny i wartosc postaci sprowadzalaby sie do tego jaki "tier" nosi tak jak w badziewnym WoWie.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, w takim razie powiem inaczej - blizzard jest jak microsoft. biorą patenty od konkurencji, szlifują je do perfekcji i sprzedają. ich gry nie muszą być ponadczasowe, czy innowacyjne, są świetne takie, jakie są i w swoim zakresie. są mistrzami w tym, co robią i nie muszą się wykazywać innowacyjnością, bo ona najwyraźniej się nie sprzedaje za dobrze.

 

Tak to właśnie wygląda. Robią gry po to żeby na nich dobrze zarobić (Ostatnie ruchy Blizzarda wskazują jednak na to że chcą zarobić "za dobrze"), taki cel przyświeca każdemu studiu/wydawcy jednak niektórzy podejmują ryzyko wypuszczenia innowacyjnej gry, to są "ci lepsi" IMO.

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, w takim razie powiem inaczej - blizzard jest jak microsoft. biorą patenty od konkurencji, szlifują je do perfekcji i sprzedają. ich gry nie muszą być ponadczasowe, czy innowacyjne, są świetne takie, jakie są i w swoim zakresie. są mistrzami w tym, co robią i nie muszą się wykazywać innowacyjnością, bo ona najwyraźniej się nie sprzedaje za dobrze.

I właśnie dlatego cenię studia, które nie patrzą jedynie na hajs ale też na to, jak zrobić dobrze nam, czyli graczom ;) Jeżeli powstaną Sims'y 20 i dalej będą biły rekordy sprzedaży a studio, będzie miało tyle kasy, że nie będzie robiło nic poza sims'ami (po co, skoro na tym jednym tytule robią aż za dużo kasy?) to dla mnie nie jest to oznaka dobrego studia, nawet jak będzie najbogatsze na świecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to właśnie wygląda. Robią gry po to żeby na nich dobrze zarobić (Ostatnie ruchy Blizzarda wskazują jednak na to że chcą zarobić "za dobrze"), taki cel przyświeca każdemu studiu/wydawcy jednak niektórzy podejmują ryzyko wypuszczenia innowacyjnej gry, to są "ci lepsi" IMO.

widzisz, sęk w tym, że nie wszystko co nowe jest dobre. a jak ktoś jest innowacyjny to spoko, za rok, jak się sprzeda, blizz podbierze patent, usprawni i sprzeda 10 razy lepiej. mi to nie przeszkadza, w takich czasach żyjemy, a dla mnie ma to same plusy - dostaję świetny produkt.

 

popatrz np na assassins creed. jest oryginalny, ale czegoś mu zabrakło. za rok, czy dwa pojawi się gra oparta na podobnych założeniach, ale znacznie, znacznie bardziej dopieszczona i sprzeda się lepiej.

 

po prostu niektórzy stawiają na innowację, ale nie szlifują produktu. blizz bierze rzeczy sprawdzone i doprowadza je do perfekcji. widać po ich produktach, że są świetnie przemyślane, mają tylko te sprzedające się i sprawdzone patenty.

 

samo ryzykowanie innowacją też dla nas nie jest dobre, wyobraź sobie, że np w sc2 będzie coś nowego, czego świat nie widział, ale okaże się jednak pomysłem nietrafionym. tego byśmy chyba nie chcieli tak przy sc2, jak i d3. dlatego wole takie podejście blizz, a nie inne.

 

I właśnie dlatego cenię studia, które nie patrzą jedynie na hajs ale też na to, jak zrobić dobrze nam, czyli graczom ;) Jeżeli powstaną Sims'y 20 i dalej będą biły rekordy sprzedaży a studio, będzie miało tyle kasy, że nie będzie robiło nic poza sims'ami (po co, skoro na tym jednym tytule robią aż za dużo kasy?) to dla mnie nie jest to oznaka dobrego studia, nawet jak będzie najbogatsze na świecie ;)

no właśnie, ale blizz nie trzyma się jednego pomysłu kurczowo jak maxis. oni ciągle się rozwijają i to nie przez subtelne zmiany. różnica pomiędzy d2, a d3 będzie kolosalna i jak dla mnie, ze wszystkiego co wyczytałem, będzie to zmiana na lepsze. nie widziałem ani jednego nietrafionego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(..)

 

Pozwól że nie odniosę się do pierwszej części posta bo wydaje mi się że w tym temacie powiedziałem już wszystko ;)

 

no właśnie, ale blizz nie trzyma się jednego pomysłu kurczowo jak maxis. oni ciągle się rozwijają i to nie przez subtelne zmiany. różnica pomiędzy d2, a d3 będzie kolosalna i jak dla mnie, ze wszystkiego co wyczytałem, będzie to zmiana na lepsze. nie widziałem ani jednego nietrafionego pomysłu.

 

Dla ciebie jako dla fana D2 która zapewne zna grę od podszewki nawet najmniejsze różnicę mogą się wydawać znaczące. Jeżeli ktoś spędza naprawdę dużo czasu przy jakiejś grze to nawet kosmetyczne różnice będą dla niego stanowiły dużą zmianę na lepsze/gorsze.

 

Ja nie jestem fanem żadnej z gier Blizzarda, stąd też mój dystans do tego studia.

 

Lista zmian w D3 zaczerpnięta z wiki (dział: nowości):

 

- możliwość wcielenia się w postać kobiety lub mężczyzny, należących do jednej z pięciu klas. Każda z nich charakteryzuje się specyficznymi cechami, a także sposobem prowadzenia walki. Jak dotychczas tylko trzy klasy zostały ujawnione. Są to Barbarian (ang. Barbarzyńca), Witch Doctor (ang. Znachor, brak oficjalnego polskiego tłumaczenia), oraz Wizard (ang. Czarodziej, brak oficjalnego polskiego tłumaczenia).[3]

- podczas pojedynków używamy bardzo zróżnicowanego oręża. Każda z broni posiada własny poziom wytrzymałości, siłę rażenia, niektóre z nich posiadają magiczną aurę, wzmacniającą właściwości bojowe broni, a także podwyższającą poziom umiejętności postaci.

- szeroki asortyment zaklęć, zwojów oraz książek, zawierających wiedzę tajemną.

- grafika generowana przez nowy silnik.

- bardzo szczegółowo dopracowane, animowane elementy, efekty specjalne, wywoływane magicznymi zaklęciami.

- ataki, skierowane w przeciwników, mogą dosięgnąć również najprostszych przedmiotów, jak ławki czy stoliki, niszcząc je doszczętnie.

- udostępniono opcję kooperacji oraz poszerzono możliwości rozgrywki poprzez wprowadzenie interakcji PvP. Poprawiona została również komunikacja głosowa.[2]

- w grze pozostanie rzut izometryczny, lecz w przeciwieństwie do poprzednich części serii zastosowana będzie grafika 3D.[4]

- możliwość ulepszania umiejętności poprzez runy.[5]

- grając w trybie multiplayer, doświadczenie za zabitego potwora otrzymuje cała drużyna.[6]

 

Dla mnie to kosmetyka (no może poza nowym silnikiem graficznym, ale kamera zostaje ta sama więc whatever).

Takie zmiany jak na sequel byłyby dopuszczalne gdyby gra pojawiła się po roku/dwóch od wydania D2, teraz po 9 latach wydają mi się one śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszny to jest taki WoW technicznie tez odstaje od AoC jednak to WoW jest krolem MMO a nie AoC. Technologia mnie nie interesuje bo liczy sie grywalnosc. CRYSIS technicznie jest do dzis najladiejsza gra jednak to stary CS daje wszystkim popalic mimo ze chodzisz kwadratem i kwadraty zabijasz...

 

Jesli bedzie to kosmetyka w dobrym stylu to tym bardziej na ta gre czekam. F3 niby jest fajny daje duzo frajdy jednak nie mozna porownac go do F1 czy F2 to sa zupelnie inne gry. W przypadku Diablo nie chce innej gry, tylko tyle samo frajdy co przy poprzednich czesciach diabelka.

Edytowane przez VoytaS.tk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smieszny to jest taki WoW technicznie tez odstaje od AoC jednak to WoW jest krolem MMO a nie AoC. Technologia mnie nie interesuje bo liczy sie grywalnosc. CRYSIS technicznie jest do dzis najladiejsza gra jednak to stary CS daje wszystkim popalic mimo ze chodzisz kwadratem i kwadraty zabijasz...

 

Jesli bedzie to kosmetyka w dobrym stylu to tym bardziej na ta gre czekam. F3 niby jest fajny daje duzo frajdy jednak nie mozna porownac go do F1 czy F2 to sa zupelnie inne gry. W przypadku Diablo nie chce innej gry, tylko tyle samo frajdy co przy poprzednich czesciach diabelka.

bo AoC to syf -.- wiem, grałem.

 

Warhammer jako chyba jedyny ma jako taką szansę konkurowania z wowem, ale wow to wiele lat istnienia na rynku. oni są dobzi w tym co robią.

 

 

co do mnie i d2, nie, nie jestem jakimś mega fanem. warcrafta też nie. starcrafta także. ale jestem w stanie docenić dobre rzemiosło. i różnice pomiędzy d2 a d3 logicznie rzecz biorąc będą znaczne (od 'uber buildow', przez 'przydatność' statystyk, po przedmioty i fabułę). lubię h'n's a diablo to jedyny, który na tak długo mnie przyciągnął do monitora, tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nigdy nie zrozumiem takiego chwalenia blizzarda. Dla mnie zrobili 2 dobre gry sc i wow. Nie mam zielonego pojecia jakim cudem diablo stalo sie popularne czy wc. Nic mnie to nie obchodzi ale to ma wplyw na zycie osobiste. Np gadasz z czyms z kolegami a tu nagle jeden zaczyna temat o diablo - ale wczoraj dropnal mi fajny miecz blabla. No a ja czekam 20 minut az zakoncza temat i zaczne gadac o lepszych grach lub filmach. No bo dzieci takie sa niedorozwiniete w tym kraju , na szczescie teraz juz sie troche to zmienilo wsrod kolegow (wyrosli z glupoty), ale pamietam jak bylo... Moze blizzard niech mi kase zwroci za stracone tamte chwile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nigdy nie zrozumiem takiego chwalenia blizzarda. Dla mnie zrobili 2 dobre gry sc i wow. Nie mam zielonego pojecia jakim cudem diablo stalo sie popularne czy wc. Nic mnie to nie obchodzi ale to ma wplyw na zycie osobiste. Np gadasz z czyms z kolegami a tu nagle jeden zaczyna temat o diablo - ale wczoraj dropnal mi fajny miecz blabla. No a ja czekam 20 minut az zakoncza temat i zaczne gadac o lepszych grach lub filmach. No bo dzieci takie sa niedorozwiniete w tym kraju , na szczescie teraz juz sie troche to zmienilo wsrod kolegow (wyrosli z glupoty), ale pamietam jak bylo... Moze blizzard niech mi kase zwroci za stracone tamte chwile?

 

A teraz prosił bym o przerzucenie tego na nasz język, bo ni w ząb nie idzie tego zrozumieć :lol2:

Edytowane przez Kraven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nigdy nie zrozumiem takiego chwalenia blizzarda. Dla mnie zrobili 2 dobre gry sc i wow. Nie mam zielonego pojecia jakim cudem diablo stalo sie popularne czy wc. Nic mnie to nie obchodzi ale to ma wplyw na zycie osobiste. Np gadasz z czyms z kolegami a tu nagle jeden zaczyna temat o diablo - ale wczoraj dropnal mi fajny miecz blabla. No a ja czekam 20 minut az zakoncza temat i zaczne gadac o lepszych grach lub filmach. No bo dzieci takie sa niedorozwiniete w tym kraju , na szczescie teraz juz sie troche to zmienilo wsrod kolegow (wyrosli z glupoty), ale pamietam jak bylo... Moze blizzard niech mi kase zwroci za stracone tamte chwile?

nom, jak się przejdzie z podstawówki do gimnazjum to różnica jest widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablo III: Release Date Rumor and System Requirements

 

According to a rumor from Kaputik, Diablo III is expected to be released on Christmas Eve. Associates working on the Diablo 3 game design has supplied the following information:

 

The release date for the online beta multiplayer trial version is currently set to:

 

11th September, 2009

 

The final version, available for purchase is to be released before Christmas:

 

24th December, 2009

 

diablo3_03111.jpg

 

The system requirements are likely to be:

 

PC:

Operating System: Windows XP/ Vista

Processor: 1.4GHz or higher CPU.

RAM: 1Gb or more.

Video: 128Mb video card Dx9

Hard Drive Space: 4-8GB

 

Mac:

Operating System: MacOS X 10.3 (Panther) or better.

Processor:1.6GHz or higher.

RAM: 1Gb or higher, DDR RAM recommended.

Video: 128mb ATI or NVIDIA video card

Hard Drive Space: 4-8 GB

 

diablo3_03112.jpg

 

The information has yet to be confirmed by Blizzard. In the past, there has been many rumors of Diablo 3 being released on 9/9/09 but that was confirmed fake. Lets hope this rumor is a real release date.

http://news.mmosite.com/content/2009-03-10...190604633.shtml

 

http://kaputik.com/?p=81

Edytowane przez Nequil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marne szanse na D3 w tym roku, tyle napiszę.

Wszystkie te informacje są... wyssane z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że grafika w Diablo III nie jest jakaś oszałamiająca to nie wierzę, że ta gra pójdzie sobie na procku 1.4 Ghz i karcie ze 128 MB. A data finalnej wersji jest zbyt mocno optymistyczna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nigdy nie zrozumiem takiego chwalenia blizzarda. Dla mnie zrobili 2 dobre gry sc i wow. Nie mam zielonego pojecia jakim cudem diablo stalo sie popularne czy wc. Nic mnie to nie obchodzi ale to ma wplyw na zycie osobiste. Np gadasz z czyms z kolegami a tu nagle jeden zaczyna temat o diablo - ale wczoraj dropnal mi fajny miecz blabla. No a ja czekam 20 minut az zakoncza temat i zaczne gadac o lepszych grach lub filmach. No bo dzieci takie sa niedorozwiniete w tym kraju , na szczescie teraz juz sie troche to zmienilo wsrod kolegow (wyrosli z glupoty), ale pamietam jak bylo... Moze blizzard niech mi kase zwroci za stracone tamte chwile?

Zaraz, zaraz...

Czy ja dobrze zrozumiałem?

Czy Ty właśnie nie oczerniłeś D2 dlatego, że koledzy o niej gadali?

No wybacz, nie nasza wina, że obracasz/obracałeś się wśród idiotów. :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie cytujcie tego postu bo mnie glowa bolala jak go pisalem

 

dobra nie cytujcie tego postu bo mnie glowa bolala jak go pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomimo tego, że grafika w Diablo III nie jest jakaś oszałamiająca to nie wierzę, że ta gra pójdzie sobie na procku 1.4 Ghz i karcie ze 128 MB. A data finalnej wersji jest zbyt mocno optymistyczna :D

Srał pies grafę ;) Chciałem grafę z d2... dostanę lepszą. Jedyny problem, to że teraz nie stracę szkoły, a pracę :E pozdrawiam AZGAROTH :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The final version, available for purchase is to be released before Christmas: 24th December, 2009"

 

Jeśli tylko się nie poślizgną to będą piękne święta :D:E Cała ekipa spięta w Lan trzyma kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na procku 1.4 Ghz i karcie ze 128 MB to moze bedzie sie dalo sprubowac zobaczyc menu z diablo 3

Na wymagania mniejsze niż proc C2D i grafe Gf 7800 bym nie liczyl g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te wymagania są jak najbardziej wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem te wymagania są jak najbardziej wiarygodne.

 

Moim tez i spodziewalem sie takich wymagan po Blizzardzie, bo przeciez Blizzard chce zeby kazdy mogl grac w ich gre wiec optymalizuje silnik tak aby na starszcyh kompach tez mozna grac i bardzo to cenie bo malo jest takich producentow, ktorzy zwracaja duza uwage na wymagania sprzetowe (optymalizacje), tylko poprostu robia gre i zwisa im to, ze gra ma za duze wymagania (bo w wiekszosci przypadkow dana gra moglaby miec duzo mniejsze wymagania).

Edytowane przez p1et

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nie optymalizuja silnika. Po prostu w moemencie zaczecia prac wymagania bylby kosmiczne, w momencie kiedy je koncza po 5 -6 latach sa smieszne ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na procku 1.4 Ghz i karcie ze 128 MB to moze bedzie sie dalo sprubowac zobaczyc menu z diablo 3

Na wymagania mniejsze niż proc C2D i grafe Gf 7800 bym nie liczyl g"

 

hahah grałes ??... stary c2d i 7800 .... spójrz na SS-y a potem zastanow sie co piszesz

ps. Ci sie chyba temat z crysisem pomylil;/

 

a wracajac do tematu... to blizz robi gry w 3 gatunkach / rts/h'n's/mmo << i jest mistrzem w tym fachu i nic tego nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem screeny i ppowiem szczerze wygląda to jak klasyczny hack n slash, mało innowacyjnie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem screeny i ppowiem szczerze wygląda to jak klasyczny hack n slash, mało innowacyjnie:(

No, po screenach poznasz grę na wylot. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...