Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akodo_

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

co więcej można napisać... coś czego możesz być w 100% pewien to że W2252TQ nie bedzie miał problemu z ostrością czy jak to nazywasz granicami, problem wywołany był przez podłączenie wszystkich monitorów do splittera, jedne znoszą to lepiej inne gorzej - podłączysz przez DVI i obraz bedzie najlepszy jaki jest mozliwy. Ostrosc nie jest problemem w TN tej klasy, bedzie idealna.

 

warto dopłacić do 227WTP jesli mozesz, roznica w jakosci barw jest bardzo duza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Czyli T220 póki co odpada (oczywiście wciąż czekam na opinie, sprawa jest otwarta :cool: ).

 

Zobaczymy czy wygrzebię gdzieś dodatkowe 100zł... :hmm:

 

EDIT. Ponad 100zł bo znalazłem W2252TQ tanio i to w moim mieście (wysyłka 0zł ;)).

 

EDIT2. Pogrzebałem i jednak kilka osób miało problemy z 227WT np. nierówne podświetlenie matrycy. Nowsza wersja (227WTP) jest trochę za droga, czyli jutro wybywam po 2252TQ. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem W2252TQ (736zł) i muszę powiedzieć, że wygląda elegancko. Równie koncertowo łapie kurz. Faktycznie kolory ładne, ogólnie jest trochę za jasno. Niestety zgodnie z przewidywaniami ostrością czcionek jest lata świetlne za starym dobrym CRT. Zero bad- i subpikseli. To tak kilka wrażeń z pierwszych minut użytkowania.

 

PS. Może to kwestia wielkości, ale wydaje mi się, że zaokrągla linie proste (np. okna).

 

PPS. I do tego strasznie smuży w trakcie gry! Mam nadzieję, że nie będą robić problemów ze zwrotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc kupiłem W2252TQ (736zł) i muszę powiedzieć, że wygląda elegancko. Równie koncertowo łapie kurz. Faktycznie kolory ładne, ogólnie jest trochę za jasno. Niestety zgodnie z przewidywaniami ostrością czcionek jest lata świetlne za starym dobrym CRT. Zero bad- i subpikseli. To tak kilka wrażeń z pierwszych minut użytkowania.

 

PS. Może to kwestia wielkości, ale wydaje mi się, że zaokrągla linie proste (np. okna).

 

PPS. I do tego strasznie smuży w trakcie gry! Mam nadzieję, że nie będą robić problemów ze zwrotem...

 

 

?????????

 

ostrość za CRT? bez żartów.... albo masz złą rozdzielczość albo nie wiem co zrobiłeś bo żaden CRT nigdy nie bedzie miał ostrości nawet porównywalnej z LCD zwłaszcza na TN...

 

nie moze zaokraglac linii bo niby jak koro geometria jest sztywna i na stałe?

 

jesli LCD na najszybszej TN Ci smuży (czego nikt nie zauwazyl w tym modelu na tylu użytkowników) to nie wiem czego szukasz w monitorze

 

http://www.digitalversus.com/article-358-3450-35.html

"....It surpasses all of its rivals, not necessarily by much, but our numbers are clear. At the start of summer 2008, the W2252TQ is the best in this domain. So, is it true that this screen is visually faster, for example, than the Samsung T220? No. In fact, you have to look very closely to see the difference. In normal use, unless you have bionic eyes, and after 2 minutes of gaming, you will not see a difference in rendering between the two...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość 1680x1050pix. Z ustawieniami się nie bawiłem (tylko ściemniłem bo raził). Karta graficzna raczej wyrabia.

O zaokrąglaniu powiedziałem, że to może być kwestia wielkości monitora (przesiadłem się z 17'). I to jest w zasadzie główny problem, oczy i szyja bolą od ganiania wzrokiem. Jeśli nie zwrot to przynajmniej zamiana na W2052TQ - ma wszystkie zalety 2252 i do tego nie przytłacza rozmiarami. Już jako ciekawostka - trochę mi brakuje oświetlania klawiatury przez ekran ;) . Ale taki to już urok TN. :D

 

BTW. Ale filmy wyglądają ekstra :cool: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozdzielczość 1680x1050pix. Z ustawieniami się nie bawiłem (tylko ściemniłem bo raził). Karta graficzna raczej wyrabia.

O zaokrąglaniu powiedziałem, że to może być kwestia wielkości monitora (przesiadłem się z 17'). I to jest w zasadzie główny problem, oczy i szyja bolą od ganiania wzrokiem. Jeśli nie zwrot to przynajmniej zamiana na W2052TQ - ma wszystkie zalety 2252 i do tego nie przytłacza rozmiarami. Już jako ciekawostka - trochę mi brakuje oświetlania klawiatury przez ekran ;) . Ale taki to już urok TN. :D

 

BTW. Ale filmy wyglądają ekstra :cool: .

A ja właśnie lekko zawiedziony jestem odnośnie oglądania filmów - choć po wcześniejszych opiniach na temat LCD na TN byłem na to przygotowany.Jednym słowem pikseloza , nawet filmy HD nie wyglądają powalająco.Co gorsza ciężko ustawić obraz , a to za jasno , a to za ciemno , kolory jakieś takie.Nie mówie ,że jestem rozczarowany ale zachwycony też nie jestem ..a przesiadłem się z 15' CRT Optimusa.

PS.przy czym monitor mam podłączony przed D-Sub i być może pod DVI obraz byłby lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pixeloza wynika z rozdzielczości filmów niestety, puść coś conajmniej z DVD a najlepiej z FullHD lub 720p to zobaczysz różnicę i obraz jakiego nie osiągnął byś na starym monitorze. Generalnie do oglądania filmów polecam opcje kontrastu dynamicznego (fEngine ustawione na movie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki komputer:

Płyta Asus A7v600 , AMD Athlon XP 2600+, 768MB RAM, NVIDIA GeForce FX 5600XT

 

Czy ten monitor Lg W2252tq na takim sprzęcie będzie dobrze wyswietlal obraz, niebedzie problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki komputer:

Płyta Asus A7v600 , AMD Athlon XP 2600+, 768MB RAM, NVIDIA GeForce FX 5600XT

 

Czy ten monitor Lg W2252tq na takim sprzęcie będzie dobrze wyswietlal obraz, niebedzie problemów?

 

karta grafiki bez problemu wyświetli taką rozdzielczość, co najwyżej będziesz musiał zainstalować nowsze sterowniki. W grach to już niestety ta Twoja karta z całą pewnością będzie wymagała niższych rozdzielczości.

 

Generalnie nie będzie problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor LG W2252TQ jest na allegro za 719 zł

tam w opisie pisze ze ma format 16:9 a w innych sklepach jest 16:10, czy to jest jakas pomylka w tym opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten monitor LG W2252TQ jest na allegro za 719 zł

tam w opisie pisze ze ma format 16:9 a w innych sklepach jest 16:10, czy to jest jakas pomylka w tym opisie.

 

a co piszą na stronie producenta?

 

Monitor ma rozdzielczość 1680x1050 więc proporcje 16:10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu zauwazylem ze w monitorze piszcza mi cewki. Zastanawiam sie czy to usterka mojego egzemplarza czy ten typ tak ma? Jak sadzicie, czy ten defekt podlega naprawie gwarancyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie podlega gwarancji, ale w praktyce odsyłają monitor w takim samym stanie. W moim przypadku dopiero po interwencji w serwisie naprawili to piszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O zaokrąglaniu powiedziałem, że to może być kwestia wielkości monitora (przesiadłem się z 17'). I to jest w zasadzie główny problem, oczy i szyja bolą od ganiania wzrokiem. Jeśli nie zwrot to przynajmniej zamiana na W2052TQ - ma wszystkie zalety 2252 i do tego nie przytłacza rozmiarami.

 

Nie rób tego błędu! Też przesiadałem się z 17" CRT, spędziłem 1,5h zastanawiając się czy brać 22 czy 24" i wziąłem 22" m.in ze względu na pracę z tekstem wp: w Lexie - jest rozciągnięty zawsze na całą szerokość eranu

i trzeba biegać wzrokiem, bo praca w oknie rozprasza. W2252TQ na początku też wydawał mi się wielki, przyzwyczaisz się po około 1-2 tygodniach. Teraz po 5 miesiącach jakbym mógł wziąłbym jednak 24". A Ty piszesz, że

chcesz zmienić na 20" - w 16:10 to jest bardzo mało, w tloku ujdzie jedynie 4:3 19-20", zwłaszcza jak ma pivota.

 

Już jako ciekawostka - trochę mi brakuje oświetlania klawiatury przez ekran ;) . Ale taki to już urok TN. :D

 

Co by nie mówić W2252TQ na 100% wali po oczach jak i świeci w pokoju jak latarnia więc o co chodzi. Mam go ustawionego do pracy z tekstem na 0% jasność i 70% kontrast, gamma 0 i jeśli jest więcej bolą mnie oczy po pewnym czasie.

 

BTW. Ale filmy wyglądają ekstra :cool: .

 

No właśnie filmy na tym monitorze wyglądają fatalnie, moża poza zajawkami trailerów HD 1080p. To jest szybka i tania TNka do pracy z tekstem. Brałem ją właśnie do tekstu i czasami do szybkiego połupania w dynamiczne gry w stylu TeamFortess2 dla odstresowania. Gdybym brał do filmów dopłaciłbym do *MVA/PVA itp. ale IMHO filmy to ogląda się nie skurczony przy monitorze komputerowym w akomaniamencie huczących wentylatorów, tylko z pilotem w ręce rozwalonym wygodnie na kanapie w głownym pokoju ze stacjonarnym sprzętem audio i wideo oraz TV rzędu 37-42", jak ktoś lubi to i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep się wykręcał i zostałem z 22'. Ale 24' nie chcę, jest mi absolutnie zbędny.

 

Widzisz, ja mam klawiaturę ciut niżej, a monitor wali na wprost...

 

No właśnie filmy na tym monitorze wyglądają fatalnie, moża poza zajawkami trailerów HD 1080p. To jest szybka i tania TNka do pracy z tekstem. Brałem ją właśnie do tekstu i czasami do szybkiego połupania w dynamiczne gry w stylu TeamFortess2 dla odstresowania. Gdybym brał do filmów dopłaciłbym do *MVA/PVA itp. ale IMHO filmy to ogląda się nie skurczony przy monitorze komputerowym w akomaniamencie huczących wentylatorów, tylko z pilotem w ręce rozwalonym wygodnie na kanapie w głownym pokoju ze stacjonarnym sprzętem audio i wideo oraz TV rzędu 37-42", jak ktoś lubi to i więcej.

1. Mam cichy komp.

2. Nie jak ktoś lubi tylko jak ma sporo $$$. Ja bardzo lubię, ale drugiego warunku nie spełniam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakis czas temu zauwazylem ze w monitorze piszcza mi cewki. Zastanawiam sie czy to usterka mojego egzemplarza czy ten typ tak ma? Jak sadzicie, czy ten defekt podlega naprawie gwarancyjnej?

 

Też mam ten sam problem w 2252TQ-PF, po paru miesiącach użytkowania zaczeły mi piszczeć w nim cewki, jednak przestają piszczeć gdy jasność ustawi się na 100, po obniżeniu tej wartości zaczyna być słyszalne ciche piszczenie. Nie jest głośne i nie jest w ogóle słyszalne przy słuchaniu muzyki czy filmow/gier, ale przy cichym komputerze i czytaniu tekstu może to być troche irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam ten sam problem w 2252TQ-PF, po paru miesiącach użytkowania zaczeły mi piszczeć w nim cewki, jednak przestają piszczeć gdy jasność ustawi się na 100, po obniżeniu tej wartości zaczyna być słyszalne ciche piszczenie. Nie jest głośne i nie jest w ogóle słyszalne przy słuchaniu muzyki czy filmow/gier, ale przy cichym komputerze i czytaniu tekstu może to być troche irytujące.

Dokladnie. Przy jasnosci na 100% efekt ten rzeczywiscie nie wystepuje. Czy inni posiadacze tego monitora mogliby to sprawdzic u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz ten monitor LG W2252TQ pierwsze wrazenie jest bardzo dobre po przesiadce z 17 CRT tez LG. Tylko czcionki są jakby troche rozmazane co zrobic? Rozdzielczosc ustawiłem na 1280x960. W ustawieniach w monitorze nic niezmienialem, czy powinno sie cos zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam juz ten monitor LG W2252TQ pierwsze wrazenie jest bardzo dobre po przesiadce z 17 CRT tez LG. Tylko czcionki są jakby troche rozmazane co zrobic? Rozdzielczosc ustawiłem na 1280x960. W ustawieniach w monitorze nic niezmienialem, czy powinno sie cos zmieniac

 

Ten monitor ma natywną rozdzielczość 1680x1050, więc dopiero na niej wszystko będzie wyglądało jak trza, ostre jak żyleta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam taką karte grafinczą NVIDIVA GeForce FX 5600XT i moge ustawic max 1280x1024. Czy juz musze kupowac nową karte graficzną a jesli tak to jaką na złączu AGP.

 

Juz uzywam ten moniotr od kilku godzin, jednak przy ogladaniu filmu widac troche nierowne podswietlenie na dole i na górze, czytalem recenzje tego modelu w pc world 12/2008 pisali tam ze ma mniejsza niz srednia równomiernosc podswietlenia ale ogolnie w tescie wypada bardzo dobrze. Moze sie do tego przyzwyczaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mam taką karte grafinczą NVIDIVA GeForce FX 5600XT i moge ustawic max 1280x1024. Czy juz musze kupowac nową karte graficzną a jesli tak to jaką na złączu AGP.

 

Juz uzywam ten moniotr od kilku godzin, jednak przy ogladaniu filmu widac troche nierowne podswietlenie na dole i na górze, czytalem recenzje tego modelu w pc world 12/2008 pisali tam ze ma mniejsza niz srednia równomiernosc podswietlenia ale ogolnie w tescie wypada bardzo dobrze. Moze sie do tego przyzwyczaje.

a mi na GF4 moge ustawic 1680x1050, dlatego to nie wina karty a sterowników, odinstaluj sterowniki od tego geforc'a i ponownie je zainstaluj, pod koniec instalacji wyskoczy ci okno instalatora monitora plug and play, ustaw by szukał sterowników z CD-romu czy DVD i włóż płyte ze sterownikami od monitora (napewno powinienes taką miec).

 

Już około roku mam ten monitor i testowałem przeróżne jego ustwienia, moim zdaniem najlepsze są takie dwa typy ustawien:

 

Typ do Gier i tekstu:(

Jasność: od 70 do 100 - ja preferuje 80 ale przez pisk daje na 100 ( jeśli monitor piszczy to proponuje dać na 100 wtedy przestanie, a czym niższa wartość jasności tym głośniejszy jest pisk)

Kontrast: od 60 do 70 - Ja preferuje 65

Gamma: -50

Temp. Barw: 6500k

Cerowny: 50

Zielony: 50

Niebieski: 45 ( 45 ponieważ przy takiej temp. barw niebieski jest zbyt wyraźny)

+ Żywe kolory

- gamma obrazu jest zbyt niska przeco niektóre filmy są zbyt ciemne i mało co w nich widać):

 

Typ do Filmów, zdjęć i też tekstu:

Jasność i kontrast taki sam jak w typie do Gier.

Gamma: 0

Temp. Barw: 7500k

Czerwony: 50

Zielony: 50

Niebieski: 50

+ Naturalne kolory, obraz jest jasny i wszystko na nim widoczne wiec obraz w filamch jest dobry

- Mimo że kolor jest naturalny to nie jest tak "soczysty" i jest on troche wyblakły w porównaniu z gamma -50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mam taką karte grafinczą NVIDIVA GeForce FX 5600XT i moge ustawic max 1280x1024. Czy juz musze kupowac nową karte graficzną a jesli tak to jaką na złączu AGP.

 

Juz uzywam ten moniotr od kilku godzin, jednak przy ogladaniu filmu widac troche nierowne podswietlenie na dole i na górze, czytalem recenzje tego modelu w pc world 12/2008 pisali tam ze ma mniejsza niz srednia równomiernosc podswietlenia ale ogolnie w tescie wypada bardzo dobrze. Moze sie do tego przyzwyczaje.

 

dokładnie jak pisał poprzednik, brak rozdzielczości to wina sterowników.

 

To ze widac podswietlenie to normalne w KAZDYM monitorze na TN ale w tej serii W2252 jest ono i tak na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do konkurencji, z cala pewnoscia monitor wyroznia sie od średniej ale NA PLUS! wystarczy oglądnąć sobie rózne monitory w MediaMarkt obok siebie, niektore to sa doslownie fioletowe, swiecą jak niebieska lampka caly czas, nie tylko przy jednolitym czarnym kolorze.

 

wysprobuj tez rozne ustawienia kontrastu dynamicznego np. tryb movie albo user bo porawiaja czarny kolor ale to tylko do uzywania podczas ogladania filmow, zdjec albo grania - do pracy sie nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

są uchwyty aby zamontować na ściane?
nie ma uchwytów w zestawie

juz działa przycisk monitor był u reklamacji !!!

Mam bardzo ważne (dla mnie oczywiście :-P ) pytanie. Czy ten monitor (LG W2252TQ-PF) można przywiesić na ścianę przy pomocy uchwytów do monitorów LCD? Na ceneo.pl w opisie znalazłem informację, że to niemożliwe, a na stronach sklepów internetowych w ogóle nie ma o tym mowy. Strasznie mi na tym zależy i dlatego pytam Was - może ktoś już powiesił sobie ten monitorek na ścianie (tzn. udało mu się)? Bo z tyłu monitora nie widzę żadnych "dziur" na to, aby móc go przykręcić do mocowania na ścianie. Z drugiej strony na innym monitorze, który wg informacji jest przystosowany do montowania na ścianie, również nie ma żadnych "dziur", do których mógłbym owo mocowanie przykręcić.

Liczę na pomoc i szybką odpowiedź!

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten monitor, jednak ciągle nie mogę się zdecydować jakich używać proporcji jasność/kontrast. Jak wy macie ustawioną jasność i kontrast? Ja w tej chwili mam 50/50 i wydaje się trochę za jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już ten monitor, jednak ciągle nie mogę się zdecydować jakich używać proporcji jasność/kontrast. Jak wy macie ustawioną jasność i kontrast? Ja w tej chwili mam 50/50 i wydaje się trochę za jasny.

Ja mam jasność 20 a kontrast 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...