Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akodo_

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj również stałem się póki co (mam nadzieję, że już do końca tak zostanie) szczęśliwym posiadaczem tego monitora. Już wile razy się zabierałem do jego kupna ale jakoś nie było okazji. W sklepie monitorek wcale duży się nie wydawał a raczej rzekłbym, ze średniak to był. Ale jak go postawiłem na biurku to ujrzałem jego wielkość. Monitor stał się jeszcze większy kiedy go odpaliłem. Wtedy zobaczyłem jego ogrom. Wrażenia na razie super. Obraz ładny, wyraźny a kolory bardzo ładne i żywe. Jak wszyscy wiedzą każdy monitor smuży dlatego i w moim przypadku jest to nieuniknione. Pocieszającym faktem jest natomiast to, że smużenie jest widoczne tylko w programach testujących, których celem jest właśnie pokazanie smużenia. Uspokajając stwierdzam, że podczas normalnego użytkowania, oglądania filmów czy grania nie jest się w stanie zauważyć smużenia. Oglądałem filmy gdzie akcja jest naprawdę szybka i oprócz lekkiej pikselozy spowodowanej kiepską rozdzielczością naszych ulubionych divx'ów smużenia nie widać. To samo tyczy się gier: Race Driver GRID, Counter-Strike: Source, Team-Fortress 2, Unreal Tournament 3 - wszystkie te gry są dynamiczne i wymuszają monitor do szybkiego wyświetlania obrazu ale i w tym przypadku brak widocznego smużenia.

 

Ustawienia to oddzielna historia. Pierwsze co zrobiłem po włączeniu przeglądarki (i zobaczeniu kawałka białego/jasnego koloru) to zmniejszyłem i to o dużo jasność a co za tym idzie musiałem też pomanipulować kontrastem. Próbowałem Waszych ustawień podanych tu na forum ale żadna mi jakoś nie podpasowała bo każdy ma inne oko. Ostatecznie pozostałem na jasności: 50 i kontraście 60 i uważam, ze sa to optymalne wartości zarówno do grania jak i do oglądania filmów czy zdjęć. Gammę, temperaturę barw oraz kolory czerwony, zielony i niebieski, a także ostrość pozostawiłęm bez zmian czyli kolejno: 0, 6500K, 50, 50, 50, 5.

 

Na koniec mogę stwierdzić, że jestem bardzo zadowolony z zakupu i okazał on się trafnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już ten monitor, jednak ciągle nie mogę się zdecydować jakich używać proporcji jasność/kontrast. Jak wy macie ustawioną jasność i kontrast? Ja w tej chwili mam 50/50 i wydaje się trochę za jasny.

 

U mnie ustawienia wyglądają następująco:

Jaskrawość: 25

Kontrast: 50

 

Ponadto:

Gamma: 0

Temp. barw: 7500k

Ostrość: 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem w końcu do ustawień 50/50, reszta domyślne.

 

Jednak ja od długiego czasu na CRT używałem takiego bajeru, że ściemniałem ekran programowo (Powerstrip) jeśli był za jasny. Ten też wydaje mi się za jasny w nocy, więc ściemniam go Powerstripem i co najważniejsze - obraz nie rozmazuje się, nie zniekształca, nie blednie tak jak przy ściemnianiu w ustawieniach monitora. W dzień rozjaśniam go do normalnych ustawień (mam skróty klawiszowe do tego).

 

Jednak wychodząc z założenia że nie ma nic za darmo to czy takie operacje nie mają negatywnego wpływu na monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG W2252TQ vs LG W2284F. zastanawiam sie nad kupnem ktorego z tych monitorow. roznica w cenie wynosi ok 100zl i mam pytanie czy roznia sie one czyms poza kontrastem dynamicznym?? LG W2284F (30k:1) LG W2252TQ (10k:1). i jesli tak to czy to jest to widoczna roznica podczas grania czy ogladania filmow? ktory wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym monitorze LG W2252TQ mozna zmienic ustawienia obrazu dla Internet i Film?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł do mnie ten monitor - zakupiony w Agito w promocyjnej cenie. Pierwsze wrażenie - ależ to wielkie :D Drugie po podłączeniu - ale żarówa. PO wyregulowaniu parametrów wszystko jest już w porządku. Zauważyłem dwie rzeczy po przesiadce z 17" CRT:

1. Obraz jest wyraźniejszy i bardziej ostry. To in PLUS.

2. Przejścia tonalne - to in MINUS. Wiedziałem, że może być tak sobie ale nie myślałem że aż tak. Załączam zrzut z Starcrafta żeby pokazać o co chodzi - da się to jakoś zminimalizować?? KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj doszedł do mnie ten monitor - zakupiony w Agito w promocyjnej cenie. Pierwsze wrażenie - ależ to wielkie :D Drugie po podłączeniu - ale żarówa. PO wyregulowaniu parametrów wszystko jest już w porządku. Zauważyłem dwie rzeczy po przesiadce z 17" CRT:

1. Obraz jest wyraźniejszy i bardziej ostry. To in PLUS.

2. Przejścia tonalne - to in MINUS. Wiedziałem, że może być tak sobie ale nie myślałem że aż tak. Załączam zrzut z Starcrafta żeby pokazać o co chodzi - da się to jakoś zminimalizować?? KLIK

a skad masz tego screena? bo mi to wyglada jak printscreen... w wiesz, printscreen to obraz posto z grafiki i monitor nie ma nic do tego.

 

inna sprawa ze CRT nawet cos takiego potrafi tak rozmyc swoja nieostroscia ze tworzy sztuczne przejscia i wrazenie lepszego obrazu przy niskiej jakosci, dokladnei tak jest gdy ktos oglada nedznej jakosci obraz telewizyjny na CRT i jest zadowolony, podpina LCD i narzeka ze telewizor zły... a telewizor tylko pokazuje wszystkie niedoskonałości obrazu, po prostu wiernie oddaje to co dostaje jako sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skad masz tego screena? bo mi to wyglada jak printscreen... w wiesz, printscreen to obraz posto z grafiki i monitor nie ma nic do tego.

 

inna sprawa ze CRT nawet cos takiego potrafi tak rozmyc swoja nieostroscia ze tworzy sztuczne przejscia i wrazenie lepszego obrazu przy niskiej jakosci, dokladnei tak jest gdy ktos oglada nedznej jakosci obraz telewizyjny na CRT i jest zadowolony, podpina LCD i narzeka ze telewizor zły... a telewizor tylko pokazuje wszystkie niedoskonałości obrazu, po prostu wiernie oddaje to co dostaje jako sygnał.

 

Wciśnięcie klawisza Print Screen w Starcrafcie powoduje zapisanie zrzutu obrazu z gry do katalogu Starcrafta w formacie pcx, później skonwertowałem go na jpg i wrzuciłem na imageshacka. Podczas grania efekt jest taki sam jak na tym skrinszocie Oto historia tego obrazka :) Być może masz rację, ale nawet na tapetach gdzie jest niebo widać wyraźne granice oddzielania się odcieni od siebie (gradienty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do posiadaczy tego monitora: niech ktoś pochyli go max. do przodu, odsunie się o 2m i spojrzy na monitor z takiego położenia żeby oczy były o około20-30cm niżej niż pasek start i potem napisze czy jest duża różnica w jakości obrazu w porównaniu do patrzenia się w normalnej pozycji.Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wciśnięcie klawisza Print Screen w Starcrafcie powoduje zapisanie zrzutu obrazu z gry do katalogu Starcrafta w formacie pcx, później skonwertowałem go na jpg i wrzuciłem na imageshacka. Podczas grania efekt jest taki sam jak na tym skrinszocie Oto historia tego obrazka :) Być może masz rację, ale nawet na tapetach gdzie jest niebo widać wyraźne granice oddzielania się odcieni od siebie (gradienty).

... nawet gdybyś zrobił dziure w monitorze (np. w ten

) to i tak screen by tego nie pokazał... od tego jest aparat -_-', no ale to zbyt oczywiste (chyba...) rzeby to tłumaczyć.

 

 

Mam małą prośbę do posiadaczy tego monitora: niech ktoś pochyli go max. do przodu, odsunie się o 2m i spojrzy na monitor z takiego położenia żeby oczy były o około20-30cm niżej niż pasek start i potem napisze czy jest duża różnica w jakości obrazu w porównaniu do patrzenia się w normalnej pozycji.Z góry dzięki.

Czesto ogladam z takiej pozycji filmy, leżąc na lóżku i obraz jest wtedy jedynie minimalnie ciemniejszy ale nadal bardzo dobry, ale jeśli komuś to przeszkadza to wystarczy podłożyć np. pudełko slim od płyt CD/DVD lub cos innego i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z załączonych wcześniej zdjęciach wydaje mi się, że w ogóle nie widać ciemnych szczegółów. Jak jest w rzeczywistości?

No i jak ze smużeniem w grach i filmach, bo jedni piszą, że nie smuży, inni że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie spotkam z przypadkiem "wiekszych/wyrazniejszych pikseli" na samej gorze ekranu? Widac je zwlaszca na czarnym tle. Moze widziwiam bo zrobilem dosc spory skok z 15 crt na wlasnie tego LG. Jednak wole spytac dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor smuży w grach, ale trzeba sie dokałdnie przypatrzyć żeby to zauważyć. Po przesiadce z crt jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tego LG-ika.

 

Sprzedał go za pośrednictwem Allegro jednemu Panu, który twierdzi, że monitor ma pewną wadę o której nie miałem pojęcia.

Mianowicie:

Po podłączniu i wystartowaniu komputera, po jakieś 1 minucie gaśnie niebieski przycisk służący do wł/wył.

Ja maprawdę nie pamiętam czy to tak jest normalnie czy rzeczywiście coś jest nie tak.

Pytam bo naprawdę nie zwróciło to na tylke mojej uwagi żebym pamiętał :-(

 

Czy ten przyciś powinien podczas pracy monitora podłączonego do kompa świecić cały czas na niebiesko? czy też to jest kwestai przestawienia czegoś w menu lub opcjach zasilania kopmputera? czy też faktycznie jest to jakieś uszkodzenie???ą

Bardzo zależy mi na Waszej wiedzy, bo sprzedając monitor uważałem że jest w 100% sprawny, i nie chciałbym wyjśc na oszusta.

 

Z góry dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej stronie tej recenzji pisałem że można w OSD wyłączyć podświetlenie przycisku, może o to mu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bardzo możliwe, ze o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobię mały odkop.

Czy waszym zdaniem opłaci się zakupić jeszcze ten monitor? Mogę go mieć za 200zł + gwarancja prawie do końca grudnia 2011. Przesiadałbym się z Benq G920WL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...