Forum PCLab.pl: Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto] - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (10 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 8
  • 9
  • 10
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

#181 Użytkownik jest niedostępny   Ironfan 

• born to loose live to win
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Lipiec 2009 - 10:39

Wczoraj doszedł do mnie ten monitor - zakupiony w Agito w promocyjnej cenie. Pierwsze wrażenie - ależ to wielkie :D Drugie po podłączeniu - ale żarówa. PO wyregulowaniu parametrów wszystko jest już w porządku. Zauważyłem dwie rzeczy po przesiadce z 17" CRT:
1. Obraz jest wyraźniejszy i bardziej ostry. To in PLUS.
2. Przejścia tonalne - to in MINUS. Wiedziałem, że może być tak sobie ale nie myślałem że aż tak. Załączam zrzut z Starcrafta żeby pokazać o co chodzi - da się to jakoś zminimalizować?? KLIK

#182 Użytkownik jest niedostępny   akodo_ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Lipiec 2009 - 12:25

Zobacz postIronfan, o 10 Lipiec 2009, 10:39, napisał(a):

Wczoraj doszedł do mnie ten monitor - zakupiony w Agito w promocyjnej cenie. Pierwsze wrażenie - ależ to wielkie :D Drugie po podłączeniu - ale żarówa. PO wyregulowaniu parametrów wszystko jest już w porządku. Zauważyłem dwie rzeczy po przesiadce z 17" CRT:
1. Obraz jest wyraźniejszy i bardziej ostry. To in PLUS.
2. Przejścia tonalne - to in MINUS. Wiedziałem, że może być tak sobie ale nie myślałem że aż tak. Załączam zrzut z Starcrafta żeby pokazać o co chodzi - da się to jakoś zminimalizować?? KLIK

a skad masz tego screena? bo mi to wyglada jak printscreen... w wiesz, printscreen to obraz posto z grafiki i monitor nie ma nic do tego.

inna sprawa ze CRT nawet cos takiego potrafi tak rozmyc swoja nieostroscia ze tworzy sztuczne przejscia i wrazenie lepszego obrazu przy niskiej jakosci, dokladnei tak jest gdy ktos oglada nedznej jakosci obraz telewizyjny na CRT i jest zadowolony, podpina LCD i narzeka ze telewizor zły... a telewizor tylko pokazuje wszystkie niedoskonałości obrazu, po prostu wiernie oddaje to co dostaje jako sygnał.

#183 Użytkownik jest niedostępny   Ironfan 

• born to loose live to win
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Lipiec 2009 - 12:30

Zobacz postakodo_, o 10 Lipiec 2009, 13:25, napisał(a):

a skad masz tego screena? bo mi to wyglada jak printscreen... w wiesz, printscreen to obraz posto z grafiki i monitor nie ma nic do tego.

inna sprawa ze CRT nawet cos takiego potrafi tak rozmyc swoja nieostroscia ze tworzy sztuczne przejscia i wrazenie lepszego obrazu przy niskiej jakosci, dokladnei tak jest gdy ktos oglada nedznej jakosci obraz telewizyjny na CRT i jest zadowolony, podpina LCD i narzeka ze telewizor zły... a telewizor tylko pokazuje wszystkie niedoskonałości obrazu, po prostu wiernie oddaje to co dostaje jako sygnał.

Wciśnięcie klawisza Print Screen w Starcrafcie powoduje zapisanie zrzutu obrazu z gry do katalogu Starcrafta w formacie pcx, później skonwertowałem go na jpg i wrzuciłem na imageshacka. Podczas grania efekt jest taki sam jak na tym skrinszocie Oto historia tego obrazka :) Być może masz rację, ale nawet na tapetach gdzie jest niebo widać wyraźne granice oddzielania się odcieni od siebie (gradienty).

#184 Użytkownik jest niedostępny   Karol R 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2009 - 09:10

Mam małą prośbę do posiadaczy tego monitora: niech ktoś pochyli go max. do przodu, odsunie się o 2m i spojrzy na monitor z takiego położenia żeby oczy były o około20-30cm niżej niż pasek start i potem napisze czy jest duża różnica w jakości obrazu w porównaniu do patrzenia się w normalnej pozycji.Z góry dzięki.

#185 Użytkownik jest niedostępny   R4zen 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Lipiec 2009 - 02:25

Zobacz postIronfan, o 10 Lipiec 2009, 13:30, napisał(a):

Wciśnięcie klawisza Print Screen w Starcrafcie powoduje zapisanie zrzutu obrazu z gry do katalogu Starcrafta w formacie pcx, później skonwertowałem go na jpg i wrzuciłem na imageshacka. Podczas grania efekt jest taki sam jak na tym skrinszocie Oto historia tego obrazka :) Być może masz rację, ale nawet na tapetach gdzie jest niebo widać wyraźne granice oddzielania się odcieni od siebie (gradienty).

... nawet gdybyś zrobił dziure w monitorze (np. w ten sposób) to i tak screen by tego nie pokazał... od tego jest aparat -_-', no ale to zbyt oczywiste (chyba...) rzeby to tłumaczyć.

Zobacz postKarol R, o 15 Lipiec 2009, 10:10, napisał(a):

Mam małą prośbę do posiadaczy tego monitora: niech ktoś pochyli go max. do przodu, odsunie się o 2m i spojrzy na monitor z takiego położenia żeby oczy były o około20-30cm niżej niż pasek start i potem napisze czy jest duża różnica w jakości obrazu w porównaniu do patrzenia się w normalnej pozycji.Z góry dzięki.

Czesto ogladam z takiej pozycji filmy, leżąc na lóżku i obraz jest wtedy jedynie minimalnie ciemniejszy ale nadal bardzo dobry, ale jeśli komuś to przeszkadza to wystarczy podłożyć np. pudełko slim od płyt CD/DVD lub cos innego i problem z głowy.

#186 Użytkownik jest niedostępny   Mr. J 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 30 Wrzesień 2009 - 14:39

Z załączonych wcześniej zdjęciach wydaje mi się, że w ogóle nie widać ciemnych szczegółów. Jak jest w rzeczywistości?
No i jak ze smużeniem w grach i filmach, bo jedni piszą, że nie smuży, inni że tak.

#187 Użytkownik jest niedostępny   qtf 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 02 Październik 2009 - 20:32

Ktos sie spotkam z przypadkiem "wiekszych/wyrazniejszych pikseli" na samej gorze ekranu? Widac je zwlaszca na czarnym tle. Moze widziwiam bo zrobilem dosc spory skok z 15 crt na wlasnie tego LG. Jednak wole spytac dla pewnosci.

#188 Użytkownik jest niedostępny   Dresiarz 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2009 - 13:04

Monitor smuży w grach, ale trzeba sie dokałdnie przypatrzyć żeby to zauważyć. Po przesiadce z crt jest dobrze.

#189 Użytkownik jest niedostępny   JGR 

• Małomówny
  • Pip

Ikona postu  Napisany 17 Grudzień 2009 - 19:11

Mam pytanie do użytkowników tego LG-ika.

Sprzedał go za pośrednictwem Allegro jednemu Panu, który twierdzi, że monitor ma pewną wadę o której nie miałem pojęcia.
Mianowicie:
Po podłączniu i wystartowaniu komputera, po jakieś 1 minucie gaśnie niebieski przycisk służący do wł/wył.
Ja maprawdę nie pamiętam czy to tak jest normalnie czy rzeczywiście coś jest nie tak.
Pytam bo naprawdę nie zwróciło to na tylke mojej uwagi żebym pamiętał :-(

Czy ten przyciś powinien podczas pracy monitora podłączonego do kompa świecić cały czas na niebiesko? czy też to jest kwestai przestawienia czegoś w menu lub opcjach zasilania kopmputera? czy też faktycznie jest to jakieś uszkodzenie???ą
Bardzo zależy mi na Waszej wiedzy, bo sprzedając monitor uważałem że jest w 100% sprawny, i nie chciałbym wyjśc na oszusta.

Z góry dzieki za odpowiedź.

#190 Użytkownik jest niedostępny   akodo_ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Grudzień 2009 - 22:03

na pierwszej stronie tej recenzji pisałem że można w OSD wyłączyć podświetlenie przycisku, może o to mu chodzi?

#191 Użytkownik jest niedostępny   JGR 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 18 Grudzień 2009 - 10:52

Kurcze, bardzo możliwe, ze o to chodzi.

#192 Użytkownik jest dostępny   smilehunter 

• AMD, ufam tobie!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Listopad 2011 - 16:56

Witam, zrobię mały odkop.
Czy waszym zdaniem opłaci się zakupić jeszcze ten monitor? Mogę go mieć za 200zł + gwarancja prawie do końca grudnia 2011. Przesiadałbym się z Benq G920WL.

• (10 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 8
  • 9
  • 10