Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akodo_

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

e2385601e56b5f60.jpg

 

 

 

Wreszcie się doczekałem dostałem wczoraj to cudeńko i tak jak obiecałem robię krótką recenzję monitora i kilka zdjęć na szybko (niektóre nieostre przepraszam ale aparat mam dość słaby)

 

Monitor kupiłem od znajomego który prowadzi sklep komputerowy i kosztował mnie niecałe 1000zł tak że uważam że to świetna cena za taki monitor (na skąpcu widziałem 945zł ale ja nie kupuję przez internet)

 

Nie będę pisał całej specyfikacji bo jest wszędzie dostępna, najważniesze parametry to :

 

panorama rozmiar 22" rozdzielczość 1680x1050

złącze DVI i DSUB

czas reakcji pixela 2ms

kontrast dynamiczny 10 000:1

 

 

Nie robię zdjęć pudełka bo to bez sensu, w środku dostałem kabel DVI i DSUB, płytkę ze sterownikami i elegancką szmatkę do czyszczenia bo to cholerstwo po 10 minutach całe było w odciskach palców - cóż, taka wada błyszczących plastików.

 

 

Wykonanie monitora to cudeńko, piękna stylowa obudowa:

 

 

 

82dc85da41cf50fbm.jpg

 

podświetlenie włącznika można wyłączyć w OSD ale nie przeszkadza jak w niektórych monitorach tylko świeci lekko

 

167cf7a5aa75ca66m.jpg

 

ab0d9fc26b5e9ca7m.jpg

 

Tu jest jedna funkcja której nei znam, może ktoś z Was bedzie wiedział o co chodzi? Jest opcja RTC włączony lub wyłączony, o co chodzi, co daje ta funkcja?

 

5dc454dea22511fbm.jpg

 

Regulacja pochylenia jest ale ograniczona tak jak we wszystkich monitorach z podstawką tego typu, do tyłu mocniej a do przodu tylko delikatnie.

 

 

c9408d8227644a90m.jpg

 

4d5479502929c114m.jpg

 

A tyłu jest taka nakłądka pomagająca uporządkować kable - fajny pomysł :)

 

cac8e01aa872f48cm.jpg

 

Przykładowe zdjęcia, monitor ma bardzo ładne kolory w normalnym trybie a po włączeniu fengine w tryb movi elektronika podbija jeszcze barwy i nasycenie jest wręcz powalające, niestety nie nadaje się to do pracy czy czytania tekstu ale do oglądania filmów czy do gier sprawdza się bardzo dobrze. Czarny kolor jak na TN z któymi porównywałem to bardzo ładny, podświetlenie dość równomierne tylko na dole widać jaśniejszą smugę to chyba świetlówka ale nie zauważam tego już po chwili. Generalnie to nie spodziewalem sie takich łądnych kolorów, jestem pod dużym wrażeniem.

 

ba1a0ef24cae848am.jpg

 

b861f4609dab03a2m.jpg

 

Kąty widzenia są rewelacyjne i nie spodziewałem się ani nie potrzebuję większych, zniekształcenie barw występuje praktycznie wyłącznie gdy patrzy sie na monitor od dołu, kąty poziome i od góry są świetne.

 

8168ad4ec8fff0d9m.jpg

 

aedfb246fa045642m.jpg

 

741abbe8085c771fm.jpg

 

c2ee2f0bab665547m.jpg

 

Monitor ma przycisk fun nie widziałem tego w innych modelach LG, mozna tam zmienic

 

ezzooming - z tego co wyczytalem zmienia rozdzielczosc z natywnej na 1440x900, niby takie ulatwienie dla starszych osob ktore słąbo widzą i łątwo chcą sobie powiększyć czcionkę ikonki - dla mnie nieistotna funkcja i nawet tego nie uruchamialem bo wymaga instalacji programu fortemenager a narazie nie chciało mi się z tym bawić

 

4:3in wide - no i to jest dla mnie najfajniejsza funkcja ktora powinna byc w kazdym LCD łatwo dostępna, gdy ustawiona jest rozdzielczośc niepanoramiczna (np 1024x768) to mozna przestawic monitor w tryb 4:3 i nic nie bedzie rozciągnięte - po bokach będą czarne pasy ale to lepsze niz przygrube panienki na tapecie :) a sentyment do diablo jest i zawsze mozna zagrac bez zniekształcen.

 

photo efect - mozna zmienić wyświetlany obraz na czarno-biały, sepię i rozmycie gauss (czy jakos tak) w zasadzie tylko do zabawy np. przegladajac zdjecia

 

sound - hehe to juz nie wiem po co, mozna ustawic by monitor wydawal dzwieki gdy wciska sie przyciski akceptuje czy wychodzi z menu. Uprzedzam pytanie, tak - mozna to wyłączyć

 

ff73e90944e59e9am.jpg

 

Funkcja dynamicznego kontrastu - poniżej zrobilem dwa zdjecia starałem się zrobić identyczne i tylko włączać ten tryb w monitorze zeby pokazac różnicę. Wrażenie czerni jest niesamowite ale niestety działa to tylko w ciemnych scenach ale przydaje się do oglądania filmów w nocy, jest tak jak pisałem czyli monitor w ciemnych scenach potrafi przyciemnić świetlówki. Po włączeniu jasnej sceny monitor rozjaśnia świetlówki i kolory są znów bardzo żywe tak że efekt jest fajny ale niestety nie działa w każdych warunkach. I znów uprzedzam pytanie - można to wyłączyć :) jeśli ktoś nie lubi, ja szukając monitora nastawiłem się że musi mieć taką funkcję przydaje się nocą przy ciemnych filmach - polecam Sin City, oglądałem wczoraj :)

 

f2d02c427a884008m.jpg

 

dd32cc35182cb382m.jpg

 

 

Tu przykład działania 4:3 in wide - na monitorze ustawiłem rozdzielczość 1280x1024 i włączyłem tapetę, normalnie obraz na całej powierzchni jest rozciągnięty, po przestawieniu są dobre proporcje i czarne pasy po bokach.

 

31f71d1946da4597m.jpg

 

5413003e14aeddccm.jpg

 

 

Podsumowując:

 

Monitor uważam za świetny zakup, za niewielkie pieniądze duży monitor o bardzo dobrych parametrach. Nie ma smużenia, kąty są wystarczające, kolory boskie a gry i filmy wreszcie wyglądają jak trzeba (po przesiadce z 17"CRT i 19" LCD w pracy) Zastanawiałem się jeszcze nad L227WT który jest jeszcze lepszy ze względu na nowe podświetlenie (miałem okazję porównać i faktycznie kolory ładniejsze) ale nie chciałem już więcej wydawac pieniędzy na monitor.

Od razu wykluczyłem wszystkie firmy, które nie dają żadnej gwarancji na pixele nawet na start bo uważam to za wciskanie bubli i jeśli mam kupić monitor to wybiorę firmy które dbają o klienta. LG daje 30 dni na sprawdzenie monitora ale ostrzegam, znajomy który prowadzi sklep wyjaśnił mi skąd nieraz biora się takie tanie monitory w internecie, otóż są sprowadzane do Polski nie przez legalne hurtownie tylko "na lewo". Problem jest taki, że nie mają gwarancji w Polsce i nie ma gwarancji na pixele bo popostu LG nie przyjmie takie monitora na serwis wiec trzeba zawsze pytac o polską kartę gwarancyjną!

 

Bedpixeli oczywiście nie ma :)

 

Sorry za literówki jesli są bo dość szybko pisałem, gdyby ktos wyjasnil mi o co chodzi z tym RTC to przosze o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży plusik za recenzje. Sporo zdjęć i fajnie pokazana opcja 4:3 w panoramie. :thumbup:

 

Monitorek jak na cenę bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna receka, konkretna ;)

 

Monitorek tez ładny - kupiłbym gdyby nie to że miesiąc temu wziałem LG L225 WT- SF - też się ładnie sprawuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

tryb 4:3 nie jest niczym wyjątkowym ale to bardzo wygodne ze jest na monitorze bez grzebania w sterownikach przed kazdym uruchomieniem starych tytułów, dla mnie to duzy +

 

225WT tez fajny ale zalezało mi na ciekawym designie bo to prezent dla dziewczyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
225WT tez fajny ale zalezało mi na ciekawym designie bo to prezent dla dziewczyny :)

 

To Ty nie wiesz, ze prezentow sie nie odpakowywuje przed wreczeniem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten monitor ustępuje designem LG L227WT-PF ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty Ty nie wiesz, ze prezentow sie nie odpakowywuje przed wreczeniem? :)

 

Ale wiesz, trzeba sprawdzić czy sprzęt sie nadaje :)

Co do designu to jak zawsze jest to kwestia gustu, tez podoba mi się surowa prosta linia 227 ale jednak trzeba dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wiesz, trzeba sprawdzić czy sprzęt sie nadaje :)

Co do designu to jak zawsze jest to kwestia gustu, tez podoba mi się surowa prosta linia 227 ale jednak trzeba dopłacić

 

recka całkiem spoko, konkretna i bez udziwnień

 

 

widzę, że parametrami praktycznie to to samo co mój LGik tylko ciekawe skąd taka różnica w cenie :hmm:

 

co do designu to rzeczywiście subiektywna sprawa i mnie osobiscie również bardziej podobał się mój, okrągłości w tym LGiku i Szajsungu 2232BW jakoś mi nie podeszły

 

 

 

PS szkoda aby recka zaginęła w masie tematów, więc poproś moda o przeniesienie do działu recenzji, wtedy prościej bedzie każdemu ją odnaleźć a napewno wielu się przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS szkoda aby recka zaginęła w masie tematów, więc poproś moda o przeniesienie do działu recenzji, wtedy prościej bedzie każdemu ją odnaleźć a napewno wielu się przyda :D

 

Nie wiem nawet za bardzo jak to zrobić :mad2: , tak czy inaczej ktoś tutaj nadzoruje forum i jeśli uzna że recenzja nadaje się to proszę o dodanie w dziale recenzji też :)

 

PS. Różnica między W2252TQ a L227WTQ pisałem w teście na końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak fajny monitorek no naprawdę ładny wygląd i cena chyba wszystich zadowalająca . Ja juz prawie się zdecydowałem ale na inny model 227 coś takiego jak zakupię to powiem jak to jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kupiłęm sobie M228WA i jest super bo gdy mnie nudzą gry a nudza wszystkie to zapodaję sobie cyfrową TV z kablówki i mam swój świat i swoje kredki. Pozdro dla 40 letnich maniaków gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wielkie podziękowania dla akodo_ za świetną recenzję. Nie ma co ukrywać, że zdecydowałem się właśnie na ten monitor między innymi dzięki tej recenzji. Wczesniej posiadałem też LG mdel 1953S, zwykła 19. Dziś kupno innych monitorów mało się opłaca ponieważ tylko LG daję tak korzystną gwarancję. Do recenzji autora tematu nie ma co, dodawać, monitor jest świetny.

Od siebie dodam parę fotek.

 

monitor4.JPG

 

monitor.JPG

 

monitor2.JPG

 

monitor3.JPG

 

monitor1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłam własnie monitor lg w1952tq-pf jest on wyposazony w przycisk FUN. Po nacisnieciu tego przycisku nie pojawia sie zadne menu. Inne przyciski chodza idealnie a ten jest zupełnie jakis inny. mozna go jedynie lekko przycisnac a inne normalnie wciskaja sie. nie wiem co z tym zrobic???? monitor podłączyłam przez kabel DVI. mam 19 calowy!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zainstalować program fortemenager jak to już kolega napisał w 1 poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałam ten program. A czy ten przycisk wygląda tak jak pozostałe czy rózni sie czyms???? Bo ten moj przycisk jest inny!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nic nie pomogło zainstalowanie tego programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałam ten program. A czy ten przycisk wygląda tak jak pozostałe czy rózni sie czyms???? Bo ten moj przycisk jest inny!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nic nie pomogło zainstalowanie tego programu

 

Przycisk jest taki sam jak inne, spróbuj wcisnąć mocno, może się zdarzyć że masz uszkodzony przycisk, kiedyś widziałem coś takiego przy montażu tak jakby źle ten przycisk zamontowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest u was z ogladaniem fimow na tym monitorze? Kupilem go i bylem zadowolony do momentu kiedy wlaczylem film -_- kolor czerwony jest niedozniesienia. Jest go za duzo/dominuje, jest zbyt jaskrawy i co gorsza nie moge tego w zaden sposob zlikwidowac. Czy to mozliwe ze jest on uszkodzony czy wszystkie modele tak maja? No ale jesli uszkodzony to dlaczego tylko podczas filmow i ogladania tv internetowej jest zbyt duzo czerwieni?

 

 

---edit----

 

A jednak sie da .... w ustwieniach panelu Nvidii/kategoria wideo i telewizja. Jest tam pare suwakow ktorymi da sie ta czerwien calkiem dobrze zneutralizowac a przy okazji ogolnie ustawic jakosc wyswietlanego obrazu. Teraz wyglada to calkiem przywoicie. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma uchwytów w zestawie

juz działa przycisk monitor był u reklamacji !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie opłaca się dopłacać do L227WT 100 zł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odchyla się monitor do tyłu? Bo u nie jakoś cięzko to chodzi i boję się oby czegoś nie urwać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wstawić foto pełnej okazałości monitora, i najlepiej włączony. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedl do mnie omawiany monitor i mam pytanie: :)

 

Jak wylaczyc dynamiczny kontrast? bo chce sobie ustawic w f-enige na internet a wtedy widac jak monitor automatycznie reguluje jasnosc.

I jeszcze jedno, czy jest potrzeba instalowanie jakis programow z dolaczonej plyty? jak tak to jakie

 

 

I tak z ciekawosci

 

Manufactured March 2008

Assembled in Poland <- dobrze ze w polsce? :D

 

 

Monitor mozna odchylic do tylu poprzez odkrecenie tych srubek z tylu (lekkie odkrecenie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trollujesz czy piszesz serio? :d 
    • - Navis ma przede wszystkim standardowy rozmiar (grubość) chłodnicy dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać czy zmieści się w obudowie. Jesli wygrzebiesz że Liquid Freezer wejdzie na górę do tej obudowy to jak najbardziej możesz go wziąć. Tyle że z innego sklepu bo z Proline wyszedł. - T700 jest szybszy w zastosowaniach sekwencyjnych (przewalanie dużej ilości jednolitych danych), w pozostałych różnice będą śladowe, na pewno nie uświadczysz ponaddwukrotnej różnicy a o tyle Crucial jest droższy od Kingstona. - moc zasilacza zależy od prądożerności podzespołów. 14700 ciągnie ok. 250W, 4070 ti super nieco poniżej 300w, razem mamy 550W, jakieś 50W na resztę podzespołów i 150W zapasu. - ramka jest opcjonalna ale potrafi wyraźnie obniżyć temperatury. Liquid Freezer III przychodzi z ramką i to jedyna opcja montażu. Nie zaszkodzi ciut szybszy RAM: https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-64gb-2x32gb-6400mhz-cl32-xmp3-f5-6400j3239g32gx2-tz5rk-p8118735   Lista z reddita jest średnia, jest tam procesor starszej generacji, bardzo drogie w Polsce dyski Cruciala, kartę w wersji Ventus czyli najgorszy model od MSI, niepotrzebnie dużo wentylatorów itp.
    • Wykupienie ekskluzywności a finansowanie całego projektu to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale też uważam że nie ma się co bać o kasę, przynajmniej jeśli chodzi o Sony. Nie wiadomo jednak, jak do tego podejdzie SE, u nich excel to podstawa. Nie interesują mnie pierdoły, opinie youtuberów czy influencerów (wiem że ludzie masowo wrzucają ten badziew w tematy, ja można z 3 takie obejrzałem od początku roku), a także tematy stworzone stricte pod clickbait, a recenzji już od dawna nie biorę na poważnie, mało które w ogóle jeszcze czytam. Jeden wielki festiwal przerzucania się dyszkami dla ping-pongów i rzucania GOTY dla co drugiej gry. Jak ktoś to lubi jego sprawa, ja wolę opinie graczy ale z nimi też jest ciężko, szczególnie gdy ktoś wychwala słabe motywy albo bez powodu miażdży te dobre. Rebirth ogram, jeśli ogarną tryb 60fps, jeśli nie poczekam na wersję PC; moja lista śmiechu jest tak długa (a wszystkiego jeszcze w nią nie wrzuciłem) że na luzie mam w co grać co najmniej do lata 2025.  To jest pewien problem, bo gra nie ma realnie contentu na tyle grania (mówię biorąc pod uwagę to co grałem w oryginale), więc nie dziwi mnie że potem ktoś pisze że No jest. Tyle że fabułę główną można rozciągnąć dobrze, oferując ciekawe questy czy aktywności poboczne, które są serwowane sensownie, by nie "rozpraszać" gracza i trzymać go w ryzach, albo zrobić to źle i zaserwować tyle badziewia pomiędzy głównymi motywami fabularnymi, że gracz w pewnym momencie traci rozeznanie, w którym momencie fabuły głównej w ogóle się znajduje. Grałem i jedne i drugie, nie mam pojęcia w którym miejscu jest Rebirth, opinie są podzielone w zależności od forum które się czyta, z lekką przewagą na "rozwleczenie" i "niepotrzebne przedłużanie". No ale wiadomo każdy lubi co innego, jeden robi tylko fabułę, inny robi grę na setkę. 
    • Słabo bo BF V był fajny do testowania, na zasadzie ze sobie odpalałeś spectacta i gierka sobie testowała PC a ty mogłeś się zając czymś innym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...