Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sznib

Czy to możliwe że płyta po nieudanym OC pada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem na Allegro używaną płytę Gigabyte GA-M56S-S3. Sprzedający napisał że posiada ona wadę polegającą na

"jezeli ktos zle ustawi cos w biosie np ustawi predkosc procesora na wyzsza o 400MHz co plyta z duzym prawdopodobienstwem moze niezaakceptowac konczy sie wizyta w serwisie poniewaz plyta po nieudanej regulacji w biosie wlacza cos takiego jak odzyskiwanie biosu jednak ten system zawodzi i plyta sie juz wiecej nieuruchomi, a reset biosu, czy wyjecie baterii niepomaga i to jest ta wada plyty."

 

To normalne że jak się przesadzi z OC to płyta może nie wstać, ale żeby od razu do serwisu?

Czytałem na necie test tej płyty w którym piszą że ma ona tendencje do zwiech jeśli podniesie się HTT o więcej niż 40Mhz na raz.

Moje pytanie brzmi: czy możliwe żeby to mobo po przesadzonym OC bezwzględnie wymagało serwisu? Przecież w tym serwisie jakoś go muszą "naprawić". Dodam że sprzedający pisał że płyta była juz dwa razy w serwisie z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Epoxy serii 8RDA miały taki feler że jak się przesadziło z OC to bios padał, i sam tego doświadczyłem. Tyle ylko że pokazywał się komunikat że nie zgadza się suma kontrolna biosu i wystarczyło włożyć do stacji dyskietkę z odpowiednim plikiem i płyta się sama naprawiała. Ale denerwujące i stresujące to było mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chodzi o to że płyta była w serwisie i jakoś naprawili, czyli możliwe że wystarczy na dłużej z prądu odłączyć?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...