Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wakeup

Logitech G5 Laser

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :)

Od niedawna modernizuje troszke kompa i przyszedł czas wymienić wyszłużoną już myszke, która pracowała u mnie 5 lat.

Pomimo, że nadal jest w przyzwoitym stanie to brak ślizgaczy i niekiedy nie zaskoczenie przycisku daje się we znaki.

Wybór padł na cenioną wśród graczy i nie tylko Logitech G5.

Możliwości technicznych nie będe pisał, ponieważ w necie znaleźć nie trudno

Tutaj przyznam, że udało mi się wylicytować nówke za 100 zł :)

Przejdźmy do rzeczy:

 

Mysz jeszcze w opakowaniu z opisanymi ciekawostkami na jej temat blablabla :)

 

dscf0824vf5.jpg

dscf0824vf5.21b05b9b02.jpg

 

Tutaj dobrze zapakowane - fotka po zdjęciu kartonu zewnętrznego

 

dscf0826kv3.jpg

dscf0826kv3.f0db5b2d7e.jpg

 

Mysz już wypuszczona z pudełka i wizualne porównanie ze starym gryzoniem :) wydaje się, że sie nie pogryzły

 

dscf0827if8.jpg

dscf0827if8.a75bc9aa7f.jpg

 

dscf0829pq9.jpg

dscf0829pq9.e0d5e26edd.jpg

 

A tutaj fajne badziewie dołączane do zestawu: instrukcje, płytka i ciężarki, które są dużym udogodnieniem - bez nich mysz jest lekka jak piórko.

Z ciężarkami 4.5g robi się dość ciężka i ospała.

Dla mnie najlepszym ustawieniem było wrzucenie wszystkich ciężarków 1.7g.

Mysz wtedy nie skacze na boki jak głupia a jednocześnie sunie gładko, przyjemnie i bez oporów.

 

dscf0830vl5.jpg

dscf0830vl5.f2ffec4462.jpg

 

A oto to co jedynie zauważalnie świeci podczas zabawy z komputerem.

Dwa przyciski za rolką decydują o ustawieniu sensora - mamy możliwość przeskakiwania z wyższej na niższą i odwrotnie :)

 

dscf0833hf0.jpg

dscf0833hf0.56b20da12f.jpg

 

Przycisków w myszce mamy 6.

Jeden przycisk z boku, dwa standardowe, rolka oraz dwa przyciski sterowania rozdzielczością sensora.

Rolka odpowiada za:

- środkowy przycisk

- rolkę do przewijania tekstu z góry na doł

- oraz przesuwaniu na boki - fajny dodatek, który lubi się przydawać :)

 

Oto główny panel sterowania myszką.

Możemy w nim między innymi ustawić program do jakiego mają być przypisane ustawienia myszy.

 

menuna0.jpg

menuna0.233e087e9d.jpg

 

Oto kolejne okna ustawienia - co do czego służy - każdy czytać chyba potrafi ;)

 

menu2bi1.jpg

menu2bi1.c223e2ee6c.jpg

 

menu3tt9.jpg

menu3tt9.5b43365d05.jpg

 

Po kliknięciu na przycisk USTAWIENIA ZAAWANSOWANE GIER otwiera się oto taki panel z możliwoścą ustawienia rozdzielczości dla pięciu ustawień.

Możemu je wybierać za pomocą wspomnianych wcześniej przycisków.

Jest w nim możliwość ustawienia każdej rozdzielczości ze skokiem co 50dpi.

 

menu4bz4.jpg

menu4bz4.7f5665d703.jpg

 

 

Plusy i minusy - ehh

Minusy:

- kabel - ja chciałem myszkę z kabelkiem, więc dla mnie to zaleta

- cena - dla mnie była plusem - 100zł za mysz o wartości dwa razy wyższej jest doskonałą ceną i wypada bardzo znakomicie na tle innych produktów ot choćby nawet tego samego producenta - dwa razy tyle napewno bym w nią nie zainwestował, ale okazja czyni farta.

 

Plusy: cała masa

- doskonałe ślizgacze

- wygoda

- wysoka jakość wykończenia - przy okazji napomne, że po bokach znajduje się guma, która uniemożliwia ucieczkę myszki z dłoni - nawet dla bardzo potliwych rąk

- i cała reszta której nie chce mi się wymieniać - którą każdy mniej lub bardziej zainteresowany zna

- tutaj więcej informacji - http://pclab.pl/art28557-17.html

 

- Jak wypada myszka na tle konkurencji ?

Nie miałem okazji testować innych produktów, więc nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. W wyżej wrzuconym linku jest możliwość poczytania.

 

- Jak wypada myszka na tle mojej ex mychy?

Na to chyba nie musze odpowiadać :E

Dla mnie poprostu rewelka :P

 

Pozdrawiam i polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam porownanie z mx310 oraz 500 i 518, duzej roznicy miedzy dokladnoscia nie ma, mozna powiedziec ze niewyczuwalna:) gram w q3 ca juz dosc dlugo wiec raczej bym wyczul wyczuwalna roznice :D minusem wg mnie sa ciezarki, poniewaz dodajac i wyjmujac te odwazniki traci sie ta precyzje do ktorej sie przyzwyczailo, ja wywalilem ciezarki i tak producenci tez powinni zrobic, (albo dolozyc te pare gram) myszka po padzie slizga sie jakby byl posmarowany smalcem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam G5 i jestem z niej bardzo zadowolony, ale nie rozumiem czemu do minusów dałeś kabel i niską cenę :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel napewno jest tu minusem ale nie z powodu jego bycia tylko dlatego że jest on strasznie gruby i sztywny co w pewnym sensie ogranicza zakres ruchów myszką na małym obszarze. Mnie ten kabel " sznurówka " akurat nie przypadł do gustu gdyż posiadam również g5 z tym ze wersje refresh (ta niebieska). Myślę że raczej nie warto było dopłacać do G5 gdyż Mx518 jest taką samą myszką i w niższej cenie (albo i lepsza od g5 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też posiadam G5 i jestem z niej bardzo zadowolony, ale nie rozumiem czemu do minusów dałeś kabel i niską cenę :hmm:

 

Jemu chodzila ze cena w sklepie jest wysoka a to jest minus.

 

On wylicytowal taniej a to jest plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej szybko załóż nowe ślizgacze , bo te ci się szybko zjadą(są za duże jak dla mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kablem problemów nie mam.

Polecam każdemu podkładkę QcK steelseries. Myślałem, że po roku używania jest do wyrzucenia (Zabrudziła się)

Ale postanowiłem ją "uprać", mogłem tylko zyskać.

 

1. Weź plastikowy pojemnik takiej wielkości by rozłożyć w nim całą podkładkę.

2. Nalej taką ilość wody, by móc ją w niej całkowicie zamoczyć.

3. Wlej dużo płynu do mycia naczyń

4. Pocieraj gąbką górną nawierzchnię przez 3-4 minuty.

5. Następnie wylej brudną wodę z płynem i napełnij pojemnik czystą wodą.

6. Wlej troszeczkę płynu i ponów punkt 4.

7. Wysusz podkładkę suszarką z dużej odległości a następnie nie zginając podkładki zawiń ją w ręcznik i przyciśnij czymś ciężkim.

 

 

 

Pad wygląda jak nowy :)

 

 

 

Myszkę oceniam 8/10

Recenzję 7/10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszka uber , mam juz ponad rok i jak narazie zadnych widocznych sladow uzywania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.  
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...