Skocz do zawartości
kfadrat

Jakiej książki szukam?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu, więc zakładam. Generalne założenie jest takie, że piszemy tutaj jaką książkę chcielibyśmy przeczytać, a reszta podpowiada tytuły.

 

no więc - szukam książki z bohaterem, który byłby podobny do House'a (tak, tego z serialu). jakbyście mieli jakieś sugestie - błagam piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to proponuję przywiesić.

Niestety kfadrat Tobie nie pomogę :E

 

Szukam książek o tematyce II wojny światowej, odnośnie frontu wschodniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, fajny temat.

 

Szukam książek, gdzie śledzimy losy bohaterów długoterminowo, ze zwlotami i upadkami, coś jak książki Segala i jego "Doktorzy" bądź "Absolwenci" czy też "Katedra w Barcelonie" Ildefonso Falconesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, fajny temat.

 

Szukam książek, gdzie śledzimy losy bohaterów długoterminowo, ze zwlotami i upadkami, coś jak książki Segala i jego "Doktorzy" bądź "Absolwenci" czy też "Katedra w Barcelonie" Ildefonso Falconesa

Wszystkie książki Mika Waltari, do tego "Cień wiatru" Zafona (od biedy się nada), zdecydowanie "Kane i Abel" Archera (to jest dokładnie to, o co ci chodzi!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, jak nie tamto, to może coś w stylu sagi demona Salvatore'a, albo sagi o wikingach Harrisona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tamtego, to kompletnie nie wiem, kto to jest House.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tamtego, to kompletnie nie wiem, kto to jest House.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dr_House ;)

 

Postac House'a jest chyba dosc unikatowa, kilka postaci, ktore w jakims stopniu sa pokrewne z nim moge sobie przypomniec, ale to tak max. 50% pokrewnosci charakterow.

 

Co do tematu - akurat niczego nie szukam :P Zapas ksiazek narazie mam a do tego jakos sam poki co wiem, czego mam szukac :P

Moze tak napisze - jakas dobra ksiazke o "kabelkologii" bym chetnie dopadl. Klasy, ekranowanie, standardy etc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej chodzi mi o sarkastyczne poczucie humoru, połączone z geniuszem. i nie chodzi mi o Pratchetta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat :thumbup:

 

Nadchodzą wakacje, więc trzeba będzie się zaopatrzyć w książki na zabicie czasu:P

Byłbym wdzięczny gdybyście polecili mi konkretne tytuły. Ogólnie nie jestem w stanie określić rodzaju książek jakie mnie interesują wiec wypisze tytuły które najbardziej zapadły mi w pamięć:

Wiedźmin i Trylogia Husycka Sapkowskiego, Dzienniki Adriana Mola, 2 pierwsze książki J. Clarksona (reszty jeszcze nie kupiłem, choć nosze się takim zamiarem), Dexter, Harry Potter (została mi do przeczytania ostatnia część ale nie wiem czy warto :hmm: ), Samotność Owiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam książek popularno-naukowych o tematyce kosmosu, podróżach w czasie, wszechświecie, życiu pozaziemskim itp. (albo ogólnie z astronomii i fizyki)

 

Mile widziani autorzy lub tytuły książek :)

Edytowane przez Wojt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najbardziej chodzi mi o sarkastyczne poczucie humoru, połączone z geniuszem. i nie chodzi mi o Pratchetta :)

Hmmm, no to może podpasowałby ci Glen Cook, detektyw Garret? Sarkastyczny, ironiczny i nieźle dedukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam książek popularno-naukowych o tematyce kosmosu, podróżach w czasie, wszechświecie, życiu pozaziemskim itp. (albo ogólnie z astronomii i fizyki)

 

Mile widziani autorzy lub tytuły książek :)

Śp. Artur C. Clarke, nic więcej dodawać nie trzeba.

 

Hmmm, no to może podpasowałby ci Glen Cook, detektyw Garret? Sarkastyczny, ironiczny i nieźle dedukuje.

kurcze, coś chyba Cooka czytałem, czy faraon nie był przypadkiem jego? okładki są ogólnie białe z jakimś marnym zdjęciem... jeżeli tak, to jest fajny, ale nie pamiętam sarkazmu tam :) poszukam anyway, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny temat :thumbup:

 

Nadchodzą wakacje, więc trzeba będzie się zaopatrzyć w książki na zabicie czasu:P

Byłbym wdzięczny gdybyście polecili mi konkretne tytuły. Ogólnie nie jestem w stanie określić rodzaju książek jakie mnie interesują wiec wypisze tytuły które najbardziej zapadły mi w pamięć:

Wiedźmin i Trylogia Husycka Sapkowskiego, Dzienniki Adriana Mola, 2 pierwsze książki J. Clarksona (reszty jeszcze nie kupiłem, choć nosze się takim zamiarem), Dexter, Harry Potter (została mi do przeczytania ostatnia część ale nie wiem czy warto :hmm: ), Samotność Owiec

Hmmm...

Z fantasy weź sobie "Elantris", do tego "Pana Lodowego Ogrodu". Na przykład.

kurcze, coś chyba Cooka czytałem, czy faraon nie był przypadkiem jego? okładki są ogólnie białe z jakimś marnym zdjęciem... jeżeli tak, to jest fajny, ale nie pamiętam sarkazmu tam :) poszukam anyway, dzięki :)

Faraon to był Prusa, a okładki Cooka są kolorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm...

Z fantasy weź sobie "Elantris", do tego "Pana Lodowego Ogrodu". Na przykład.

 

Faraon to był Prusa, a okładki Cooka są kolorowe.

nie ten faraon, coś z egiptem było... może Sfinks? czytałem to lata temu, już ledwo pamiętam... może Skarabeusz, pamiętam, że zaczynało się od 'Tomb Raiderów' okradających jakiś grobowiec...

 

ah, i co do elantris, doczytałem do połowy i uważam, że jest ok. 3 razy gorsze od 'Z mgły zrodzony'.

 

Świetny temat :thumbup:

 

Nadchodzą wakacje, więc trzeba będzie się zaopatrzyć w książki na zabicie czasu:P

Byłbym wdzięczny gdybyście polecili mi konkretne tytuły. Ogólnie nie jestem w stanie określić rodzaju książek jakie mnie interesują wiec wypisze tytuły które najbardziej zapadły mi w pamięć:

Wiedźmin i Trylogia Husycka Sapkowskiego, Dzienniki Adriana Mola, 2 pierwsze książki J. Clarksona (reszty jeszcze nie kupiłem, choć nosze się takim zamiarem), Dexter, Harry Potter (została mi do przeczytania ostatnia część ale nie wiem czy warto :hmm: ), Samotność Owiec

ah, no i polecam sagę demona Salvatore'a i właśnie Z Mgły Zrodzony Sandersona.

 

edit: sorry za doubleposta...

Edytowane przez Agnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śp. Artur C. Clarke, nic więcej dodawać nie trzeba.

Dzięki za propozycję, ale czy ktoś zna ksiązki podobne do ''Krótkiej historii czasu'' Stephena Hawkinga. Bo te autorstwa Artura C. Clarke są (chyba) czysto fanstastyczne.

 

Nie wiem, nie czytałem, żadnej z nich, ale mam zamiar nadrobić zaległości w wakacje :)

Edytowane przez Wojt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za propozycję, ale czy ktoś zna ksiązki podobne do ''Krótkiej historii czasu'' Stephena Hawkinga. Bo te autorstwa Artura C. Clarke są (chyba) czysto fanstastyczne.

 

Nie wiem, nie czytałem, żadnej z nich, ale mam zamiar nadrobić zaległości w wakacje :)

wybacz człowiekowi, jako że źle zrozumiał :)

 

z popularno-naukowych trudno znaleźć coś lepszego od twórczości Hawkinga... ale ja już milknę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za double post, ale chciałbym zupować temat.

 

Szukam książek ze świata Warhammera, o dwarfach przede wszystkim (ale mogą być inne, np o magach) i chaosie. Wiem tylko o serii Zabójcy, ale myślę, że jest więcej do polecenia - jakieś sugestie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01

Szukam książki o jakimś psychopatycznym mordercy, najlepiej w klimatach fantasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam książki o jakimś psychopatycznym mordercy, najlepiej w klimatach fantasy.

Nie fantasy:

"Pachnidło" Suskind

"Kuba Rozpruwacz. Portret zabójcy" Cornwell

"Doktor Jekyll i pan Hyde" Stevenson

"Gangrena" Konraga (ostatnio czytałam recenzję, ponoć wstrząsająca książka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z popularno-naukowych trudno znaleźć coś lepszego od twórczości Hawkinga... ale ja już milknę ;)

 

Jeżeli chodzi o same podróże kosmiczne to klasykiem jest Krauss i jego Fizyka podróży międzygwiezdnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Kuba Rozpruwacz. Portret zabójcy" Cornwell

 

Tego osobiście bym nie polecał, bo ... Ale to tylko moje skromne zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego osobiście bym nie polecał, bo ... Ale to tylko moje skromne zdanie :)

Nie czytałam tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...