Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość hoodedman

Crysis Warhead - następca Crysisa

Rekomendowane odpowiedzi

@Max Forces, u mnie dokładnie wygląda to tak jak na tym dolnym screenie (zwróciłem wyraźnie uwagę na to pole siłowe, jestem dokłądnie w tym levelu, mam nadzieje, że do końca jeszcze trochę jest, gra kapitalna, najlepszy narazie tunel). Jeśli masz wszystko na gracza, ale najważniejsze, czyli cieniowanie masz na entuzjaste to masz dokładnie taką grafikę jaka jest na tym dolnym screenie. Mam na myśli oczywiście wykorzystanie autoexeca PawłaG. Swoją drogą - świetna robota, ale tylko do tych detali co mówię.

nie możesz mieć tego pola silowego na tym konfigu od pawlag bo opcja od dystansu za to odpowiada,a zzuty były na max ustawieniach w grze więc mieszanie gamer z entuzjastą nie zmienia sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jakie polecenie w konsoli odnosi się do odległości z jakiej pokazują się rośliny ??

 

EDIT. Ok już wiem : e_view_dist_ratio_vegetation = xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią Crysis to najbardziej grywalny benchmark na rynku (:E) i zgadzam się w 100% bo gra mimo że taka dynamiczna to po długości nadaję się na kontynuację 3dmarka Vantage :P

 

 

Aha i Hydro proszę cie nie pie*dol że na ustawieniach Gamer z cieniowaniem na Entuzjascie grafika jest taka sama bo NIE JEST wystarczy popatrzeć chociażby na niebo , światło i kolory które na graczu są jakby to powiedzieć wyblakłe takie i zdechłe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja :P

Wlasnie konczylem Warheada i...

DLACZEGO ona jest taka KROTKA?? :mad::thumbdown: Dopiero sie rozgrzewalem a tu napisy... tragedia niecale 5h na normalu...

Co do gry to jak dlamnie byla sporo lepsza od Crysisa, kosmetyczna poprawa grafy (Wybuchy szczegulnie zostaly poprawione), ogolnie wieksze wrazenie plynnosci no i sama akcja. :thumbup:

Ale z pewnoscia jeszcze do niej wruce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fuqs
Piłeś coś? :hmm:

 

Wiesz co to jest Dx9 a co Dx10

 

Dam ci przykład jeżeli możesz to sprawdzić popatrz na światło które pada na palmy w Dx9 a ten w Dx10 oczywiście wszystko na full i różnica jest taka że na Dx10 widać jak światło się rozprasza na liściach a na Dx9 nie więc sorry to nie jest rozwiązanie :kwasny:

 

nie zgrywaj cwaniaka

 

wole grac na DX9 i nie miec: "na Dx10 widać jak światło się rozprasza na liściach" , ale za to cieszyc sie pelna plynnoscia i wysoka rozdzielczoscia, niz katowac sie ciaglym doczytywaniem i klatkowaniem animacji

 

ale to Wasz wybor

 

sprzet pokroju 8800gt/9600gt/gso + 2gb ramu NIE UCIAGNIE tego Crysisa na wysokich detalach w DX10 i przyzwoitej rozdzialce (czyt. 1320x768) , w 3 misji bedziecie sie cieszyc pokazem slajdow

 

dlatego apeluje do wszystkich narzekajacych na slaba optymalizacje do wlaczenia trybu DX9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod dx9 na entuzjascie nie ma rozproszenia swiatla na lisciach drzew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po tym co przeczytalem wczesniej ludzilem sie ze nowy crysis bedzie dzialal lepiej, niestety bardzo sie rozczarowalem. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje ale na procku e2180@3.05, 2 gb ram i 8800gs@700/1750/1950 gra jakos dziwnie slabo dziala. Mam rozdzialke 1152x864 i ustawienia na "gracz" na wczesniejszym crysisie przy high i czesci na v.high mialem srednio jakies 32 fps ale nie spadalo ponizej 25-26, a tutaj ? Masakra! Czasem jak ide to mam 40-45 fps ale jak zaczynam np. rozgladac sie dookola to fps spada do 20, a przy strzelaninie do 15, jestem teraz na 3 misji i fps waha sie w granicach 17-27 fps, ktos ma pomysl czym moze to byc spowodowane ? Z gory dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Warhead na high, chodzi gorzej niż Crysis z Mster Configiem. Dlaczego ? Otóż twórcy może i zoptymalizowali grę, ale powiększyli kilkukrotnie obszar działania.

Nie wiem jak jest dalej bo skończyłem na pierwszej misji - nie dało sie grac, a nie mam zamiaru przechodzić tego na medium.

Na plaży miałem cały czas 14-30fps z tym ze górną granicę osiągało rzadko.

 

Grałem na 8800gt, C2D 3Gh, 2Gb Ram

 

Trudno, pozostaje mi jedynka no i oczekiwanie na BIA HH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze czuje sie niepocieszony :) jakos nie nastawialem sie na zakup nowej grafy :) no nic popatrze cos z configiem i moze dojde do tego co najbardziej zzera fpsy, poki co wiem tylko, ze przy tych samych ustawieniach warhead zabiera okolo 20-25% wiecej pamieci ram, wczesniej uzywalo mi kolo 1100 a teraz powyzej 1300... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem i... żałuję. Szkoda, że nie można oddać jej z powrotem do sklepu. To, co EA wyprawia, to skandal. Nigdy więcej już NIE KUPIĘ żadnej gry EA, choćby była za 10zł. 

 

Po pierwsze gra instalowała się chyba z godzinę (łącznie z jakimś debilnym programem do reklam 'EA Download Manager'), po zainstalowaniu i kliknięciu 'zakończ' pojawiło się radosne okienko z błędem 'CmdLineExtInstallerExe.exe': Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ble, ble, ponowne zainstalowanie może naprawić ten problem. Aha, rozumiem, czyli jedna z pięciu dostępnym instalacji się 'nie powiodła', jakże mi przykro... No dobra, klikam OK - pojawia się drugie takie okienko. Klikam drugi, dziesiąty raz OK - zaskoczyło. Potem system zaczął wariować, karta sieciowa się wyłączyła, explorer się zawiesił - reset kompa (pierwszy raz od kilku miesięcy). OK, system się załadował, próbuje uruchomić grę, to samo okienko, klikam 10x OK, gra się uruchomiła, wychodzę z gry - karta sieciowa wyłączona. Potem się dowiedziałem, że to 'CmdLineExtInstallerExe.exe' jest od zabezpieczenia DRM. Boję się uruchamiać drugi raz tej gry...

 

:mad2:

 

Miał ktoś może podobny problem?

 

Tutaj jest to samo opisane, ale chyba po czesku i trudno zrozumieć:

 

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat...391/an/0/page/0

 

Nie wiem, jak was, ale mnie już powoli zaczyna drażnić ta polityka EA i ta inwigilacja  :mad2::mad2:

 

Chyba zaraz to wywale z systemu i wrócę do STALKERA...

 

EDIT:

 

 

Instaluję jeszcze teraz ten cały dodatek Crysis Wars, może to coś da... Nie mogę nigdzie znaleźć żadnego patcha do tej gry, może ktoś zarzucić linkiem do najnowszego patcha (o ile już jakiś jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zgrywaj cwaniaka

 

wole grac na DX9 i nie miec: "na Dx10 widać jak światło się rozprasza na liściach" , ale za to cieszyc sie pelna plynnoscia i wysoka rozdzielczoscia, niz katowac sie ciaglym doczytywaniem i klatkowaniem animacji

 

ale to Wasz wybor

 

sprzet pokroju 8800gt/9600gt/gso + 2gb ramu NIE UCIAGNIE tego Crysisa na wysokich detalach w DX10 i przyzwoitej rozdzialce (czyt. 1320x768) , w 3 misji bedziecie sie cieszyc pokazem slajdow

 

dlatego apeluje do wszystkich narzekajacych na slaba optymalizacje do wlaczenia trybu DX9

 

Wcale nie ja miałem 14-20 klatek :pimp:

 

A co do tego rozproszenia światła to po co grać skoro nie widzisz najlepszej części tej grafiki a fabuła jest taka sobie i o długości nie wspomnę? :hmm:

 

Pod dx9 na entuzjascie nie ma rozproszenia swiatla na lisciach drzew?

 

Nie ma tylko na Dx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Chłopcy :E jak wam chodzi Warhead na tych śnieznych misjach.... ???

Gdy doszedłem do pierwszej (tej po wejściu do łodzi podwodnej) i wyskoczyłem z łodzi to miałem jakies 10fpsów....musiłem detale pozmniejszać do gamer, a niektóre nawet standard zeby dało sie płynnie grać.

Masakra....

 

Jak to sie przedstawia u Was porównujac do plansz "słonecznych".

 

Moje ustawienia i screeny w poscie 1135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne skoro wystarczy zywkla podmiana pliku i w oryginalnym crysisie byly te rozproszenia slonca pod dx9 a teraz glosili ze nie beda juz sciemniali ze pod dx10 uzyska sie duzo lepsze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej Chłopcy :E jak wam chodzi Warhead na tych śnieznych misjach.... ???

Gdy doszedłem do pierwszej (tej po wejściu do łodzi podwodnej) i wyskoczyłem z łodzi to miałem jakies 10fpsów....musiłem detale pozmniejszać do gamer, a niektóre nawet standard zeby dało sie płynnie grać.

Masakra....

 

Jak to sie przedstawia u Was porównujac do plansz "słonecznych".

 

Moje ustawienia i screeny w poscie 1135

 

No u mnie na GTX 260 podkręconym w 1680x1050 wszystkie detale maks w pierwszej śnieżnej misji gdy już wyszedłem z łodzi podwodnej miałem około 30 klatek :) potem było gorzej i FPS wahał się od 26 do 35 :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej Chłopcy :E jak wam chodzi Warhead na tych śnieznych misjach.... ???

Gdy doszedłem do pierwszej (tej po wejściu do łodzi podwodnej) i wyskoczyłem z łodzi to miałem jakies 10fpsów....musiłem detale pozmniejszać do gamer, a niektóre nawet standard zeby dało sie płynnie grać.

Masakra....

 

Jak to sie przedstawia u Was porównujac do plansz "słonecznych".

 

Moje ustawienia i screeny w poscie 1135

 

Też spadek był dość znaczny ale grać się dało

(Trzeba było podkręcić kartę ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fuqs
Ej Chłopcy jak wam chodzi Warhead na tych śnieznych misjach.... ???

Gdy doszedłem do pierwszej (tej po wejściu do łodzi podwodnej) i wyskoczyłem z łodzi to miałem jakies 10fpsów....musiłem detale pozmniejszać do gamer, a niektóre nawet standard zeby dało sie płynnie grać.

Masakra....

 

uruchom gre w trybie DX9 to bedziesz mial super-plynnosc nawet na sniegu, reszta detali na full

 

 

btw nikt mi nie wmowi , ze na 8800gt/9600gt da sie komfortowo grac w DX10 nawet na poziomie dteali "gracz"

i nie ma co sie oszukiwac, w dx10 na takiej karcie nie pogramy WCALE

 

A co do tego rozproszenia światła to po co grać skoro nie widzisz najlepszej części tej grafiki a fabuła jest taka sobie i o długości nie wspomnę?

 

haha jak dla mnie tekst miesiaca :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie na GTX 260 podkręconym w 1680x1050 wszystkie detale maks w pierwszej śnieżnej misji gdy już wyszedłem z łodzi podwodnej miałem około 30 klatek :) potem było gorzej i FPS wahał się od 26 do 35 :mad2:

 

no to chyba cos mało jak na 260gtx, a jak z fps na nie snieżnych planszach ??

 

 

Też spadek był dość znaczny ale grać się dało

(Trzeba było podkręcić kartę ;) )

 

znaczny tzn. jaki ??

u mnie wzgledem nie śnieżnych map spadek wyniósł jakieś 15-20FPSów a więc masakratycznie duzo !!

dopiero ostre ciecie detali pomogło.

 

uruchom gre w trybie DX9 to bedziesz mial super-plynnosc nawet na sniegu, reszta detali na full

 

 

btw nikt mi nie wmowi , ze na 8800gt/9600gt da sie komfortowo grac w DX10 nawet na poziomie dteali "gracz"

i nie ma co sie oszukiwac, w dx10 na takiej karcie nie pogramy WCALE

 

 

 

haha jak dla mnie tekst miesiaca :lol2:

 

okej nie podniecaj sie tak, zaraz sprawdze ten Twój myk.

jak zadziała to cheers, a jak nie to lol :)

 

EDIT: juz sprawdzilem i gra odpala sie w dx9, ale gdy wczyta misje i pisze kliknij aby rozpoczać to po kliknieciu wywala błąd cryrenderer.dll

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to chyba cos mało jak na 260gtx, a jak z fps na nie snieżnych planszach ??

 

Na nieśnieżnych misjach jest sporo lepiej i FPS waha się od 30 do 50 około w pomieszczeniach mam 60 lub więcej :) oczywiście dale max dane i 1680x1050 ;) przy ostrej zadymie mało kiedy spadały mi FPS do góra 28 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie ja miałem 14-20 klatek :pimp:

 

A co do tego rozproszenia światła to po co grać skoro nie widzisz najlepszej części tej grafiki a fabuła jest taka sobie i o długości nie wspomnę? :hmm:

 

 

 

Nie ma tylko na Dx10

 

Jak zwykle poproszę o dowody, screeny, filmiki, coś. Bo wydaje mi się że mamy kolejnego który widzi różnice tam gdzie jej nie ma. Pierwsza część wyglądała identycznie na vh dx9 i vh dx10, nie widzę powodu dla którego tak samo nie miałoby być w przypadku dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym Crysisie VH na DX9 bylo nieoficjalne i nie stworzone przez crytek. W Warhead tryb entuzjasta an DX9 jest wpisany w gre przez Crytek i mogli oni usunac czesc efektow lub ich po prostu nie napisac. Dlatego roznice moga byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na nieśnieżnych misjach jest sporo lepiej i FPS waha się od 30 do 50 około w pomieszczeniach mam 60 lub więcej :) oczywiście dale max dane i 1680x1050 ;) przy ostrej zadymie mało kiedy spadały mi FPS do góra 28 :)

 

No to czyli spadek nie był u Ciebie tak duzy jak u mnie...

 

Jak sprawa wyglada u posiadaczy 8800GT - róznica w wydajnosci miedzy slonecznymi a snieznymi misjami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fuqs
w pierwszym Crysisie VH na DX9 bylo nieoficjalne i nie stworzone przez crytek. W Warhead tryb entuzjasta an DX9 jest wpisany w gre przez Crytek i mogli oni usunac czesc efektow lub ich po prostu nie napisac. Dlatego roznice moga byc.

co nei zmienia faktu ze gra na viscie wlaczajac tryb dx9 dziala o niebo plynniej niz standardowo

 

(odpalam klikajac prawym przyciskiem na skrot i opcje "Graj w trybie DX9" )

 

Jak sprawa wyglada u posiadaczy 8800GT - róznica w wydajnosci miedzy slonecznymi a snieznymi misjami ??

 

mam 9600gso

 

w DX10 jest znaczna roznica , a w DX9 sie jej nie odczuwa bo i w sniegu i w zieleni jest plynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co nei zmienia faktu ze gra na viscie wlaczajac tryb dx9 dziala o niebo plynniej niz standardowo

 

(odpalam klikajac prawym przyciskiem na skrot i opcje "Graj w trybie DX9" )

 

 

 

mam 9600gso

 

w DX10 jest znaczna roznica , a w DX9 sie jej nie odczuwa bo i w sniegu i w zieleni jest plynnie

 

wyedytowałem post wyżej....wywala mi błąd przed rozpoczeciem misji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Radku 4850 gra chodzi fatalnie. Na poziomie entuzjasta dx9 rozdziałka 1440x900 oscyluje wokól 20 fps lol I raczej nie mogę powiedzieć, że grafa mnie powaliła, więc nie wiem skąd taki spadek wydajności.

Edit. no i wkurzają mnie dziwnie doładowujące się elementy roślinności. Idziesz a tu kilka kroków przed tobą wyrastają kwiaty i pojawiają się kamienie. O co tu chodzi ? :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...