Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość hoodedman

Crysis Warhead - następca Crysisa

Rekomendowane odpowiedzi

Majac zwlaszcza 7600 na DDR2 :E:>

 

Nie jestem przeciwnikiem Crysisa z tego powodu, ze mam slabego kompa bo grałem w niego na moim i kompie kolegi wiec mialem okazje zobaczyc go w "praniu" na takich ustawieniach jakich wy gracie.

 

Moje zdanie jest takie, ze Crysis nie jest zła gra ale gdyby nie ta grafika to gra by dostawała 10/7 10/6 bo jakos nie widze zachwytow w tym temacie innym aspektem gry niz jej grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mike - Psychol to w ogóle najlepsza postać Crysisa i z tym, że nim pokierujemy w Warheadzie było strzałem w 10tkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie ze powyzej 20 klatek wam wystarczy w crysisie, hehe a co macie gadac skoro wiecej nie mozna miec przy dobrej grafice. Zobaczylibyscie jak to wyglada przy 60fps to by sie wam smutno zrobilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chcialem to powiedziec niech sobie ludzie odpala gre powiedzmy w 800x600 z detalami na medium i i potem wroca spowrotem do tych pulpitowych rozdziałek z DX 10 i wtedy pogadamy czy 20 klatek to płynna gra a moze wmawianie sobie czegos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gadacie ze powyzej 20 klatek wam wystarczy w crysisie, hehe a co macie gadac skoro wiecej nie mozna miec przy dobrej grafice. Zobaczylibyscie jak to wyglada przy 60fps to by sie wam smutno zrobilo :)

W pomieszczeniach zamkniętych mam miejscami 70 i nie jest mi smutno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kiedy jak wejdziesz w dzungli do baraku jakiegos ;] szkoda, ze wiekszosc gry to otwarte tereny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi hydro jak gram w jakas gre przy 25fps i nagle w jakims miejscu mam 60fps to jakos tak smutno sie robi bo uswiadamiam sobie ile trace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Mike - Psychol to w ogóle najlepsza postać Crysisa i z tym, że nim pokierujemy w Warheadzie było strzałem w 10tkę :)

 

Nomad był jak dla mnie za spokojny w mowie i czynie. ;)

 

Gadacie ze powyzej 20 klatek wam wystarczy w crysisie, hehe a co macie gadac skoro wiecej nie mozna miec przy dobrej grafice. Zobaczylibyscie jak to wyglada przy 60fps to by sie wam smutno zrobilo :)

 

Mi się smutno nie robi, bo wiem jak to wygląda. Wystarczy sobie zobaczyć intro do podstawowego Crysisa, mimo, że jest w beznadziejnej rozdziałce to kopie dupę. Mimo to 30 FPS to dobra ilość, można sobie swobodnie grać. 20 FPS to minimum jak dla mnie, ale tylko przy tej grze, przy innych wymagam wyższego framerate. Jak ktoś wyżej napisał, jesteśmy zmuszeni do zaakceptowania tych 20-20 klatek bo na więcej nas nie stać. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym jak się okazało Psychol jest bardzo honorowy.

Nie pozwolił na zastrzelenie nieuzbrojonego. Mi najbardziej zaimponował tą scenką z mostem i helikopterem. Od samego początku jak jeszcze grałem w demko podstawy wydał mi się z nich najfajniejszy. Taka war machine, cyborg z jajami.

;)

oj tak,

most tez byl zajebisty. No w ogole chlopaki troche dojzaly i zrobily super postac i super fabule

. A fabula byla dozorowana przez Susan O'Connor jak widzialem w napisach koncowych. Babke od fabuly i dialogow Gears of War i Bioshock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież CoD4 wyszło razem z Crysisem a tam też był głos Psycho. ;)

 

Ale gralem w to w innych terminach :E :E

 

Nie jestem przeciwnikiem Crysisa z tego powodu, ze mam slabego kompa bo grałem w niego na moim i kompie kolegi wiec mialem okazje zobaczyc go w "praniu" na takich ustawieniach jakich wy gracie.

 

Moje zdanie jest takie, ze Crysis nie jest zła gra ale gdyby nie ta grafika to gra by dostawała 10/7 10/6 bo jakos nie widze zachwytow w tym temacie innym aspektem gry niz jej grafika.

 

Grafika to pierwsza rzecz jaka rzuca sie w oczy. Zas w temacie reszty , chcesz spojlerow ? To zabija kazda gre. Od siebie powiem , ze klimat i gameplay bardzo przypadly mi do gustu i ciesze sie ,ze mialem przyjemnosc. Zas w Warheadzie swietnie przedstawili Psychola. Szacun :D

 

Gadacie ze powyzej 20 klatek wam wystarczy w crysisie, hehe a co macie gadac skoro wiecej nie mozna miec przy dobrej grafice. Zobaczylibyscie jak to wyglada przy 60fps to by sie wam smutno zrobilo :)

 

Ja nie pisalem , ze gram w pulpitowych rozdzialkach pod DX10 wiec o 20 klatkach nie mowie :>

 

Tez chcialem to powiedziec niech sobie ludzie odpala gre powiedzmy w 800x600 z detalami na medium i i potem wroca spowrotem do tych pulpitowych rozdziałek z DX 10 i wtedy pogadamy czy 20 klatek to płynna gra a moze wmawianie sobie czegos.

 

Ale po co medium? Na tych kartach wszystko nizej od pulpitowej z DX10 i masz znacznie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos wie czy mozna skad wziac OST do Warheada? Moim zdaniem jest lepszy niz w Crysisie, a nie bylo edycji kolekcjonerskiej gdzie mozna by wyciagnac CDka z soundtrackiem :(

 

wlasnie uploaduje na rapida muze z gry,jak skoncze zapodam linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nomad był jak dla mnie za spokojny w mowie i czynie. ;)

To dlatego, że przeżyl w Core przejażdżkę swojego życia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlatego, że przeżyl w Core przejażdżkę swojego życia :E

 

To by go tłumaczyło, gdyby nie fakt, że przed Core też był taki niemrawy. ;) Właśnie tego poziomu mi brakowało w Warheadzie.

Dobrze, że chociaż te kopalnie zapodali, bo np.ta ośnieżona jaskinia z białą teksturą to jakieś nieporozumienie. :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grafika to pierwsza rzecz jaka rzuca sie w oczy. Zas w temacie reszty , chcesz spojlerow ? To zabija kazda gre. Od siebie powiem , ze klimat i gameplay bardzo przypadly mi do gustu i ciesze sie ,ze mialem przyjemnosc. Zas w Warheadzie swietnie przedstawili Psychola. Szacun :D

 

 

Ale po co medium? Na tych kartach wszystko nizej od pulpitowej z DX10 i masz znacznie wiecej.

 

Medium i taka rozdziałka zeby gra dostala sporego kopa i był to przyklad zeby kazdy sobie sprawdził jesli dla niego to nie jest ponizajace grac na kompie za 2 tys zł w takich ustawieniach i porownał te 20 klatek z naprawde płynna rozgrywka.

A co do spojlerow to rozmawianie o innych aspektach nie wiaze sie z ujawnianiem spojlerow bo mozna pogadac o innych plusach albo minusach gry a nie tylko grafice. Czyzby gra nie miała minusow innych niz dlugosc i wymagania ? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... właśnie przebrnąłem przez praktycznie wszystkie posty tego tematu i... nie mogę znaleźć odpowiedzi na jedno pytanie. Dlaczego na moim sprzęcie nie da się grać w tą grę?? Cholera wydałem 70zł na gierkę, w którą nie dam rady pograć. Nawet przy ustawieniach STANDARDOWYCH cały czas przycina (1680x1050). Niby pisze, jak wstukam komendę r_displayinfo 1, że mam tam ponad 30 klatek, ale przecież cały czas tnie. Żeby było śmieszniej to praktycznie nic nie daje zmniejszanie rozdziałki.

Sprzęt mam taki jak w sygnaturce, a więc myślałem, że spokojnie pogram na ustawieniach GRACZ, a tu taka lipa... Jak włączę gracz to mam jeszcze gorzej... tnie się tak, że ciężko jest grę wyłączyć nawet. Cały czas coś miele po dysku i nie wiem co jest grane (myślałem, że od ramu, ale max co mi pokazuje to, że zużywa 1590MB ramu). Sterowniki oczywiście najnowsze catalysty 8.9, dysk zdefragmentowany, nie zaśmiecony. Dla porównania w COD4 w rozdziałce 1680x1050, wszystko na full, pełne AA i anizo chodzi aż miło grać, cały czas ponad 50fps. W 3dmark06 mam około 11,5tys. punktów, w Vantage ok 6200 punktów.

 

Proszę pomóżcie, bo nerwice mam :mad2:

 

p.s. żeby było śmieszniej, to wydałem ostatnio ponad 1200zł na toxica i monitor, żeby cieszyć się piękną grafiką w grach typu crysis, a tu taka lipa... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mobas Gigabyte , proca podkreciles. Sprawdz czy Ci sie pcie16 nie ustawilo na pciex1 , na nich to czesto spotykana rzecz.

 

Gdy zmniejszenie rozdzialki nie daje wiekszego fpsu to limituje Cie proc , gdy zmiana rozdzialki cos da to grafa. Daj nizsza rozdzialke i graj.

 

Aha , Crysis to nie smieszny i biedny , badz co badz , engine COD4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz mobas Gigabyte , proca podkreciles. Sprawdz czy Ci sie pcie16 nie ustawilo na pciex1 , na nich to czesto spotykana rzecz.

 

Gdy zmniejszenie rozdzialki nie daje wiekszego fpsu to limituje Cie proc , gdy zmiana rozdzialki cos da to grafa. Daj nizsza rozdzialke i graj.

 

Aha , Crysis to nie smieszny i biedny , badz co badz , engine COD4.

 

hmm... no w gpuz mam napisane pcie 16x.

 

na niższej rozdziałce też się nie da grać.

 

No niby nie, ale wiesz skoro COD4 chodzi w full wypasie, a w co ważniejsze w 3dmark vantage mam w miarę rozsądny wynik (gpu score ok 7tys, ogólny wynik 6200) to myślałem, że w crysis na gracz pogram. Zwłaszcza, że kolega hydro2 ma podobną konfigurację kompa do mojego i na graczu gra...

 

proszę, pomóżcie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugeruje reinstal systemu. Ja gralem w warhead na high, cienie medium, 1680 i dalo sie spokojnie grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj urochomic pod dx9, moze wybrobuj http://gamextract.com/?p=2917, uzyj tej nowej aplikacji od ati ktora wylacza niepotrzebne procesy ;)

a jak uruchomić w dx9 ?

edit: ok, już się domyśliłem... starczyło w skrócie dopisać na końcu -dx9 - gra chodzi o niebo szybciej, ale i tak się tnie, na karcie ustawione mam takty 700/2200.

 

dziwi mnie tylko, że na dx10 w ogole nie dam rady grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest dobra. Grałem na configu od hydro2 i przez całą gre miałem płynny fps, ani razu nie zwolniła. W tej części w końcu sie coś dzieje, fajne są filmiki(intro mi sie bardzo podobało). Jedyne czego nie poprawili to maximum speed. Ta opcja skafandra powinna działać comajmniej 3x dłużej. Skoro możemy na dopalaczu przebieć przez, ja wiem, sekunde czy dwie a później tylko ciut szybciej niż normalnie to ta funkcja jest do kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dresiarz - 2 strony wczesniej zapodalem plik ktory zmienia funkcjonowanie skafandra-m.in. mozna dluzej biegac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po kilku godzinkach ukończyłem Warheada. Już na wstępie muszę powiedzieć, że jestem miło zaskoczony, bo Crysisa zawsze uważałem za grę przereklamowaną, będącą pokazem możliwości graficznych dzisiejszych pecetów i kunsztu Cryteka, który w tym elemencie wspiął się na absolutne wyżyny. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że Warhead to pozycja zdecydowanie lepsza, praktycznie pod każdym względem.

 

Pierwsze co mi się spodobało, to kreacja głównego bohatera, czyli Psychola. Mamy więc do czynienia z typowym brytyjskim buldogiem, co widać zwłaszcza po manierach, aczkolwiek posiadającym pewne żelazne zasady. Naprawdę zaprezentował się on znacznie lepiej od Nomada, przyjemnością było wejść w jego skórę i pokierować jego poczynaniami. Drugim robiącym wrażenie elementem okazała dynamika rozgrywki, stojąca na znacznie wyższym poziomie niż u poprzednika. W zasadzie można powiedzieć, że tak wyglądać powinien on od początku, bo Warhead to praktycznie cały czas akcja, nie ma tutaj czegoś takiego, jak nudniejsze, mniej intensywne etapy. Właśnie, są one znacznie lepiej zaprojektowane i bardziej różnorodne, choć także i niezbyt długie, co jednak można potraktować jako plus.

 

Oprawy wizualnej komentować szerzej nie będę, bo nigdy nie kładem na nią jakiegoś dużego nacisku. Zresztą na moim "wiekowym" komputerze(X2 3600, 2GB, X1950Pro 256/256) mogłem pozwolić sobie zaledwie na standardowe ustawienia, w rozdzielczości 1440x900, lecz nawet na nich grafika robi odpowiednie wrażenie, choć razi doczytywanie tekstur i obiektów. Za to strona dźwiękowa prezentuje się bez zarzutów. Głos Psychola i innych postaci, muzyka, efekty, wszystko na poziomie.

 

Tak jak na wstępie, jestem Warheadem miło zaskoczony, bo to ze wszech miar pozycja lepsza, bardziej grywalna od Crysisa. Co najważniejsze, znacznie mniej nużąca, co było IMO piętą achillesową poprzednika. Nawet na długość gry jestem w stanie przymknąć oko w tym wypadku, bo sam tytuł nadrabia to dynamiką. Jednak nadal warstwa fabularna nie do końca satysfakcjonuje, co jest punktem wspólnym obu części, natomiast ogólne wrażenie pozostawia pewien niedosyt. Cóż, tutaj już mój prywatny gust ma dużo do powiedzenia, więc chyba na tym zakończę tą krótką recenzję. :) W skali 1-10 mocna ósemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...