Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość hoodedman

Crysis Warhead - następca Crysisa

Rekomendowane odpowiedzi

odnosnie tego u góry...

szukaj takiego miejsca gdzie mozna podskoczyc i wyjsc dalej.. bedziesz musial uzyc maksymalnej mocy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy to bedzie w tym pomieszczeniu na dole?? "Mess Hall 1" ??

EDIT:

Wielkie dzieki znalazlem!!!! naprawde wielkie dzieki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam sie sa tytuly, ktore oferuja o wiele dluzsze scenariusze, porownywalna jakosc grafiki i dzwieku, i o wiele lepszy klimat i daja wiecej radosci (niekoniecznie mowa o FPS) i potrafia kosztowac mniejsze pieniadze a tutaj wynika to z tego, ze EA zawsze musi sie nachapac i ich tytuly naleza do najdrozszych i prawie nigdy nie wystepuja w tanich seriach... ot cala polityka firmy i tyle - IMO o ile pierwszy Crysis byl z bolem wart tych pieniedzy (chyba jakos ponad 120 PLN) to juz Warhead jest wart funta klakow co najwyzej...

 

Podstawa starczała na 2x dłużej to i była prawie 2x droższa. Logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podstawa starczała na 2x dłużej to i była prawie 2x droższa. Logiczne.

Ale podstawa była robiona od zera i wprowadzała nową jakość w grach, a Warhead to gra bazująca na Crysis, tutaj nic nie zrobili od zera, wszystko bazuje na starym Crysisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz już naprawdę konfig, z którego nie ma szans byście byli niezadowoleni (odpowiedniki 8800GTS/R4850). Tym razem w postaci autoexec.cfg. Oczywiście wklejacie go do katalogu config :)

 

http://www.yousendit.com/download/bVlBZHl1YSs5bERIRGc9PQ

 

Dzięki za ten config hydro2 !! Rzeczywiście chodzi bardzo dobrze na moim toxicu.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym bym się kłócił do entuzjasty to brakuje nie wymienię co zmieniłeś bo doskonale wiesz a na 110% nie tylko cienie są zmienione.

Tak samo mi się nasówa pytanko do ciebie jak podajewsz paczkę CVarG,,, i są zmiany w trzech plikach to po co podawać 13

Po 1 primo konfig jest w autoexecu a nie spakowanej paczce, po drugie, zmieniłem w nim praktycznie każdy (nazwijmy to) dział detala, po trzecie, patrz uważniej na to co ściągasz :P Ten konfig autoexeca który podałem już sprawdził się na start u 7 osób, którym podałem. Przyniósł jakieś 10 fpsów ale najważniejsze, w 80% zniweliczył dogrywanie, bo problem tej gry to nie płynność tylko dogrywanie, czasem gra swapuje niesamowicie na 3GB ram (dlatego musze jednak dokupić ten giga ramu, na szczęście koszt to 47 zł za czwartą kość taką jaką mam) i to będzie już to. Wtedy też zrób screen z mojego konfiga porównujać go do wszystkiego z entuzjasty z cierniami na standard. Ludzie będą mieli naprawdę trudności z rozróżnianiem :P Oczywiście wierze, że to zrobisz uczciwie :) Jednak zanim to zrobisz to upewnij się, co ściągasz. Dla pewności podaje go jeszcze raz i ściągnij go z tego posta, czyli nr 1555 (żadnego innego): http://www.yousendit.com/download/bVlBSU5KTlFENlN4dnc9PQ Innym tez to radzę :) No i pamiętaj, do takiej ścieżki docelowej :E

D:\Gry\Crysis WARHEAD\Game\config <--- domyślnie bodajże C:\Program Files\Crytek\Crysis WARHEAD\Game\config dla xp lub C:\Program Files (x86)\Crytek\Crysis WARHEAD\Game\config dla visty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem tej gry to nie płynność tylko dogrywanie, czasem gra swapuje niesamowicie na 3GB ram

 

Potwierdzam. Gdyby nie swapowanie to miałbym spokojnie 30 klatek i płynną grę. A tak niby mam 30 i wyżej (na konfigu z postu #1534), ale na 2GB ramu co chwila doczytuje textury z dysku. Niestety nie miałem zaplanowanego wydatku na 2x2GB, więc na razie nie gram w Warhead'a. Dokupię ramy i mogę przechodzić jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem, na moim configu ktory sobie zainportowalem z Crysis (na szczescie sie dalo bo musilbym znowu gre pod swoja grafike konfigurowac). Giera spoko, chodz Crysis bardziej mi do gustu przypadl, za to warhead chodzi minimalnie lepiej przy lepszej grafice (tekstury), na tych samych ustawieniach co Cry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 1 primo konfig jest w autoexecu a nie spakowanej paczce, po drugie, zmieniłem w nim praktycznie każdy (nazwijmy to) dział detala, po trzecie, patrz uważniej na to co ściągasz :P Ten konfig autoexeca który podałem już sprawdził się na start u 7 osób, którym podałem. Przyniósł jakieś 10 fpsów ale najważniejsze, w 80% zniweliczył dogrywanie, bo problem tej gry to nie płynność tylko dogrywanie, czasem gra swapuje niesamowicie na 3GB ram (dlatego musze jednak dokupić ten giga ramu, na szczęście koszt to 47 zł za czwartą kość taką jaką mam) i to będzie już to. Wtedy też zrób screen z mojego konfiga porównujać go do wszystkiego z entuzjasty z cierniami na standard. Ludzie będą mieli naprawdę trudności z rozróżnianiem :P Oczywiście wierze, że to zrobisz uczciwie :) Jednak zanim to zrobisz to upewnij się, co ściągasz. Dla pewności podaje go jeszcze raz i ściągnij go z tego posta, czyli nr 1555 (żadnego innego): http://www.yousendit.com/download/bVlBSU5KTlFENlN4dnc9PQ Innym tez to radzę :) No i pamiętaj, do takiej ścieżki docelowej :E

D:\Gry\Crysis WARHEAD\Game\config <--- domyślnie bodajże C:\Program Files\Crytek\Crysis WARHEAD\Game\config dla xp lub C:\Program Files (x86)\Crytek\Crysis WARHEAD\Game\config dla visty

Jak mówiłem do entuzjasty to dużo brakuje i twierdzenie że to entuzjasta z zmienionymi cieniami to wprowadzenie ludzi w błąd.Trudność z rozróżnieniem :Up_to_s: Może okulista się kłania :Up_to_s:

To wszystko wyjasni

Hydro2 config

d19bcb7accc5984dm.jpg

Entuzjasta+cienie gamer

088e50b53c325f5dm.jpg

widać nie zrozumiałeś opisałem w poprzedniej dwa twoje configi ten w paczce i autoexec ale widocznie jakoś inaczej to odebrałeś.

Nadal twierdzisz że twój konfig to entuzjasta ze zmienionymi cieniami podać ci liste po czym pojechałeś a pojechałeś po paru ładnych rzczach żeby uzyskać FPS względem jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForces, rzeczywiście jest duża różnica, ale podczas normalnego grania (a nie zabawy w odróżnij obrazek :) ) tej różnicy tak bardzo nie widać. Za to widać ogromną różnicę FPS'ach. Dla sprzętu w stylu 88gt/88gts/hd4850 ten konfig jest idealny. Trzeba tylko pamiętać, że pod vistą trzeba się wyposażyć w 4GB ramu (szczególnie w dx10) i przynajmniej na moim sprzęcie jest płynniutko powyżej 30klatek na tej mapce, na której robiłeś screeny (TRAIN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak byś przechodził grę dwa razy,1 config 2 entuzjasta a pózniej o kurde tego nie było tego o kurde obiekty dalej widzę,no nie jakoś inaczej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak byś przechodził grę dwa razy,1 config 2 entuzjasta a pózniej o kurde tego nie było tego o kurde obiekty dalej widzę,no nie jakoś inaczej wygląda.

 

No wiem wiem, dlatego piszę, że widać różnicę. Tylko u mnie na entuzjaście i 1680x1050 w dx10 jest 18fps na mapce train, a na konfigu od hydro2 ponad 30... Dla mojego sprzętu do grania ten config jest idealny. Entuzjasta u mnie tylko do pooglądania od czasu do czasu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SkynetPL

Bez jaj, Hydro2 wyciął słup na wieży :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MaxForces, rzeczywiście jest duża różnica, ale podczas normalnego grania (a nie zabawy w odróżnij obrazek :) ) tej różnicy tak bardzo nie widać. Za to widać ogromną różnicę FPS'ach. Dla sprzętu w stylu 88gt/88gts/hd4850 ten konfig jest idealny. Trzeba tylko pamiętać, że pod vistą trzeba się wyposażyć w 4GB ramu (szczególnie w dx10) i przynajmniej na moim sprzęcie jest płynniutko powyżej 30klatek na tej mapce, na której robiłeś screeny (TRAIN).

Prawda, że na configu Hydro2 jest więcej fps, tylko niech się nie zapiera, że to jest entuzjasta. Cienie tragiczne (prawie ich nie ma :E), słup wycięty, textury gorsze, gorszej jakości i bardziej uboga roślinność, a o texturach podłoża nie ma w ogóle co dyskutować, podłoże wygląda jak w project igi. No i na konfie H2 nie ma dymu :E Więc się tak Hydro nie chwal, że to najlepszy konfig w necie, bo Twoja skromność mnie przeraża, już nie mówiąc, że do entuzjasty tutaj duuużo brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tym configu będziesz miał najładniejszą grafikę kosztem najlepszej płynności, a chmurki i tak będą śliczne, choć nie wiem czy dynamiczne (czuje, że rymuje :E) bo nie zwracałem uwagi, ale bawiłem się w clouds :P

Ja o niebie ty o chlebie :kwasny: Nikogo nie razi to ze chmury sie nie poruszaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale podstawa była robiona od zera i wprowadzała nową jakość w grach, a Warhead to gra bazująca na Crysis, tutaj nic nie zrobili od zera, wszystko bazuje na starym Crysisie.

 

To jest dodatek, a nie kolejna część na tym samym engine (patrz gta vice city i san andreas). Nie od dziś dodatki są znacznie krótsze od podstawy i kosztują tyle co Warhead.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest dodatek, a nie kolejna część na tym samym engine (patrz gta vice city i san andreas). Nie od dziś dodatki są znacznie krótsze od podstawy i kosztują tyle co Warhead.

Ale nie aż tak krótkie :E W SA grałem miesąc, a w Crysis Warhead jedno popołudnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra spece :E . Mam tą grę - zadowolony... ustawione na default na game/gamer. czy jakoś tak... Ale lipa - fps mam ok 30-40 klatek, ale rwie strasznie jak się obracam, czy nawet przy bieganiu, na najniższych detalach tak samo! (Ala w Gothic III) - trochę się zniesmaczyłem.... Gra z UK po angilesku, od razu zaznaczam, że nie pirat.

Mam Catalysty 8.9 oficjalne... Czy ktoś miał podobne problemy??????

 

E8200@4GHz

2GB Ram

4850 Sonic 733Mhz/2300Mhz - bez OC tak samo jest.

 

Jakś rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra spece :E . Mam tą grę - zadowolony... ustawione na default na game/gamer. czy jakoś tak... Ale lipa - fps mam ok 30-40 klatek, ale rwie strasznie jak się obracam, czy nawet przy bieganiu, na najniższych detalach tak samo! (Ala w Gothic III) - trochę się zniesmaczyłem.... Gra z UK po angilesku, od razu zaznaczam, że nie pirat.

Mam Catalysty 8.9 oficjalne... Czy ktoś miał podobne problemy??????

 

E8200@4GHz

2GB Ram

4850 Sonic 733Mhz/2300Mhz - bez OC tak samo jest.

 

Jakś rada?

 

Troszeczke byś poczytał - tą stronę starczy :Up_to_s: Już o tym pisałem, bo miałem ten sam problem. 2GB ramu starcza tylko do ustawień standardowych (szczególnie na viście x64). Do płynnej rozgrywki potrzeba 4GB ramu. Rwanie przy obracaniu to nic innego jak doczytywanie tekstur z dysku. Wpisz w konsolce r_displayinfo 1 i zobaczysz ile ramu zżera sama gra.

Do hd4850 polecam również config hydro z postu #1555 - mimo iż troszeczkę okrojony z detali to gra działa płynnie i wygląda ładnie.

 

Przeczytaj zanim zapytasz o CRYSIS!!!:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszeczke byś poczytał - tą stronę starczy :Up_to_s: Już o tym pisałem, bo miałem ten sam problem. 2GB ramu starcza tylko do ustawień standardowych (szczególnie na viście x64). Do płynnej rozgrywki potrzeba 4GB ramu. Rwanie przy obracaniu to nic innego jak doczytywanie tekstur z dysku. Wpisz w konsolce r_displayinfo 1 i zobaczysz ile ramu zżera sama gra.

Do hd4850 polecam również config hydro z postu #1555 - mimo iż troszeczkę okrojony z detali to gra działa płynnie i wygląda ładnie.

 

Dzięki ale jeśli masz mnie pouczać, że mam coś czytać - to nie pisz nic, ok?

 

Co do doczytywania tekstu to nie jestem laikiem, aby tego samemu nie zauważyć. Myslałem, raczej, że to wina gry, lub sterowników. Aż takim maniakiem nie jestm aby ram dokupować. Dzięki za post do hydro.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zapakowaniu autoexeca od hydro tak samo... hmmm no cóż, po raz pierwszy 4GB ramu przydatne, ale czy to na 10000% ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ale jeśli masz mnie pouczać, że mam coś czytać - to nie pisz nic, ok?

 

Co do doczytywania tekstu to nie jestem laikiem, aby tego samemu nie zauważyć. Myslałem, raczej, że to wina gry, lub sterowników. Aż takim maniakiem nie jestm aby ram dokupować. Dzięki za post do hydro.

 

;)

 

Wiem, że nie jesteś laikiem i nie próbuję Cię pouczać - ot taki żarcik z mojej strony :Up_to_s:

(ale zdziwiłem się, że pytasz, skoro na tej i poprzedniej stronie jest sporo o tym)

 

Po zapakowaniu autoexeca od hydro tak samo... hmmm no cóż, po raz pierwszy 4GB ramu przydatne, ale czy to na 10000% ram?

 

Tak, to 100% od ramu. Specjalnie pożyczyłem ram, żeby sprawdzić. Różnica jest ogromna. Gra chodzi płynnie - nawet na entuzjaście (przy czym na entuzjaście na moim toxicu widać spadek fps poniżej 20).

Dla zobrazowania - przy końcowym bossie na lotnisku gra zajmowała mi 1996MB ramu. Doliczając do tego to, co potrzebuje vista wychodzi grubo ponad 2GB. Myślę, że dla tej gry będzie optymalne 2x2GB szybkiego ramu w dualu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...