Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robq

Spyware

Rekomendowane odpowiedzi

w*******, ile my oszczędzamy czasu na szukaniu tych bzdetów do usuwania spyware :P:D

 

a serio to dobre info z tym about:busterem ! przyda się na przyszłem czyszczenie kompów ze spyware u kumpli ;)

 

może teraz lepiej ;P

 

[Edytowane: 5/8/2004 przez Jędrzej]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojtzuch, ile my oszczędzamy czasu na szukaniu tych bzdetów do usuwania spyware :P:D

 

Ja nie szukam - choć dzięki Operze i Mozilli w odwodzie problemu nie mam, zaisntalowalem kilka czołowych progsow i sobie porównałem przy okazji przesiadki z IE :)

 

I nie wciagaj mnie w nic, bo znow ktos nie omieszka mi pokazac, jak mnie nie lubi [:|]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojtzuch, ile my oszczędzamy czasu na szukaniu tych bzdetów do usuwania spyware 

 

a serio to dobre info z tym about:busterem ! przyda się na przyszłem czyszczenie kompów ze spyware u kumpli 

 

Hehe ;) , ja w tej chwili nie boje sie juz zadnego Spywaru prócz About:blank mam zestaw 5 najlepszych ANTYSPYWERÓW , 2 x Antyviry ( MKS , Norton 2003 PRO ) i jeszcze to baardzo przydatne narzędzie jak About:buster !

 

Ten. AboutBuster moża zaliczyć do dobry Hijack-ów ! Jak na razie blank nie powrócił i wątpie czy powróci potym co mu zafundowałem !

 

Hehe , mogłem jeszcze przywrócić system do poprzadniego stanu ale o tym nie pomyślałem pewnie tez by pomogło !

 

[Edytowane: 5/8/2004 przez robq]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby z rejestru wywalić albo zmienić wpis : Search Assistant : no

Start search page: [adres stronki]

Start page: [adres stronki]

 

4 plik nazywa sie SP.html jest to plik podmieniający abut:blank czyli pusto strone na strone about:blank z tymi banerkami !

 

Plik mozna usunąc po przez CWShardder !! bedzie potem w koszu !

 

Jesli chodzi o pliki DLL> będą bezużyteczne bez SP oraz wykasowaniu z rejestru np. Start Search page ! , ale zmienieniu tych wartości

 

To moja rozwiązanie nie wiem czy dobre na 100 % ale u mnie działa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKS on-line, czy zainstalowany? Jeśli to drugie, to działa Ci z Nortonem w postaci skanera autoochrony (w sensie 2 skanery), czy tylko w trybie ręcznym?

 

Ja mam NOD32 i avast i się nie gryzą, słyszałem jeszcze o 1-2 innych parach, ale to dla starszych wersji.

 

Poza tym czy nie lepiej nie łapać, niż potem usuwać? Anty spyware masz w trybie ochrony pamięci?

 

[Edytowane: 5/8/2004 przez wojtzuch]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja lepiej nie łapac spyware ! Albo najlepiej Opere zainstaluje co o tym sądzicie ?? :cool:

 

A co do sposobów usuwania to podaje jeszcze jeden

 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Odpalamy CWShradder i dajemy only raport ! Odszukujemy tylko wpisy dotyczące lokalizacjii folderów TEMP z stronka SP czyli podmieninym about:blankiem ! I edytujemy te stronki usuwamy z nich wszsytko dalej tylko usuwamy wpisy rejestru i juz mozemy być pewnie ze ABOUT:BLANK TO TYLKO PUSTA STRONA a nie załadowane banerami gówno ! :cool: Trojan bedzie dalej siedział ale bedzie to juz tylko pusta strona co jest nawet fajne ;) , na pewno lepsze od takie syfu ! jak wcześniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Racja lepiej nie łapac spyware !

Racja, profilaktyka rpzede wszytkim :D

 

Albo najlepiej Opere zainstaluje co o tym sądzicie ??

ja nic nie mówię bo mnie znowu o fanatyzm posądzą ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie nie znam Was i jestem tu po raz pierwszy ale bardzo bardzo mi pomogliscie krok po kroku usunelam to beznadziejne Cool Web Search i wszystko co sie z nim wiazalo. Dzieki Wam :exclam: Znalazlam to forum w wyszukiwarce google. Dzieki :) Jedna uwaga tylko ktora powinna sie tu znalezc - jesli Adware albo Spybot nie usunie jakichs szpiegow normalnie, wtedy trzeba wejsc w tryb awaryjny klikajac F5 przy uruchamianu komputera i w trybie awaryjnym przeskanowac przez Adwara. Acha, i potem jeszcze raz w normalnym trybie przez skaner on-line mks_vir.

 

Pisze to dla innych laikow, ktorzy tu do Was trafia. Dla Was moze to oczywiste, dlatego o tym nie napisaliscie, a ja musialam wpasc na to bardzo dookola i troche zjadlo mi to czasu i nerw.

 

Na szczescie juz po wszystkim. Mam nadzieje...

 

 

 

Skoro sie juz zarejestrowalam, pewnie zaczne zagladac czesciej.

 

Iza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ze mam jakiegos wirusa ktory na pulpicie !!! uruchamia mi strone internetowa i nie widze tapety zamiast tapety jest taka strona jak w IE, zetkneliscie sie z czyms takim? skad to mozna usunac i czym? adware nie pomaga i shredder tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ma duzy problem z tym iz non stop pojawia mi sie na pulpicie taka informacja (moge wam to przesłać na e-mail bo nie wiem jak sie tu dodaje zdjątka :( - sorki ale jestem zielony :(( ) abym zaisnstalował antyspywera to troche głupie aby anty spyware by6ł spywarem ale co zrobic. Prosze Was pomóżcie mi ponieważ nie moge w nic zagrac bo jak sie to pokazuje to mnie wyżuca do pulpitu, mecze sie juz jakis czas i nie wiem co z tym fantem zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc ma duzy problem z tym iz non stop pojawia mi sie na pulpicie taka informacja (moge wam to przesłać na e-mail bo nie wiem jak sie tu dodaje zdjątka :( - sorki ale jestem zielony :(( ) abym zaisnstalował antyspywera to troche głupie aby anty spyware by6ł spywarem ale co zrobic. Prosze Was pomóżcie mi ponieważ nie moge w nic zagrac bo jak sie to pokazuje to mnie wyżuca do pulpitu, mecze sie juz jakis czas i nie wiem co z tym fantem zrobic.

Wrzuć temat w dziale Internet, sieci i bezpieczeństwo ;) tam na pewno ci pomogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...