Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michaelm

Test firewall

Rekomendowane odpowiedzi

Wczroaj byłem w kiosku i widziałem nowy numer Komputer Świat. Jest tam test firewalli. Wyniki sią zaskakujące :hahaha:

1. Norton Personal Firewall 2004

2. Panda

3. Zone Alarm

4. WinXP Firewall SP2

5. Kerio

6. Outpost

 

Dalej nie pamiętam. i nie jestem pewien czy przed Outpostem jeszcze czegoś nie było (chyba był to firewall od XP SP1). I jak sie wam podobają wyniki :lol2:

 

[Edytowane: 5/8/2004 przez michaelm]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe powinno być na odwrót?

Też sie im dziwie. Outpost chyba słabo blokuje robaki twierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputer Swiat- i wszystko jasne :E 

Moze testowali tylko skanowaniem portów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole tego wogole nie uzywac. Jak ktos tylko właczy firewalla w sieci odrazu AP'ki nie chca działać i inni mają problemy z pobieraniem plików przez sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wole tego wogole nie uzywac. Jak ktos tylko właczy firewalla w sieci odrazu AP'ki nie chca działać i inni mają problemy z pobieraniem plików przez sieć.

 

Dziwne :hmm:

A firewall nie chroni tylko przed atakami ale takze przed robakami itd. Np. ci co ieli fw nie lapali blastera. Do tego jest pelna kontrola nad programami. Wiem jaki program chce wyslac cos do sieci, lub pobrac itp. Jesli nie jest mi to na reke to blokuje go i po klopocie.

A Komputer Swiat to chyba pismo dla lamerow i lolow. Podobnie jak Chip. Kiedys swietne pismo a od paru lat poprostu do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wiadomo, ze jak zwykle (domyslam sie) oceniali polskojezyczne menu, pomoc producenta po polsku (telefoniczna), wyglad programu, filtry rodzinne, od mozliwosci/liczby opcji bardziej liczyla sie pewnie obecnosc dymkow wyjasniajacych i opisow gdzies na dole i wszystko inne, co moze sie liczyc dla kogos nieznajacego jezyka angielskieigo i ledwie potrafiacego cokokolwiek zainstalowac bez asysty telefonicznej.

 

Pamietam, jak Unreal z 5 lat temu dostal za to samo niejako dwie niemal skrajne oceny: celujący za grafike i chyba mierny za wymagania (i tak najlepszy stosunek grafy do wymagan!). Looooool. Wygrało Shogo za polskie napisy w menu i w grze/na przedmiotach (fajnie, nie ma co...) i w instalatorze. Z mierna czy maks. dostateczna... grywalnoscia!

 

Ja wole tego wogole nie uzywac. Jak ktos tylko właczy firewalla w sieci odrazu AP'ki nie chca działać i inni mają problemy z pobieraniem plików przez sieć.

 

Wystarczy forwardowanie portow.

 

 

[Edytowane: 5/8/2004 przez wojtzuch]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy od tak zwanego obiektywizmu recenzenta. Trudno o takowy w przypadku, gdy czasopisma walczą o przetrwanie na rynku- a reklamodawca też człowiek (i jeszcze da zarobić ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie testow firewalli, to w najnowszym chipie jest i przedstawia sie nastepujaco (tylko trzy pierwsze miejsca, bo reszty mi sie nie chce przepisywac :)) w nawiasach wynik POWER

1. Outpost Firewall Pro 2.1 (78)

2. Norton Personal Firewall 2004 (77)

3. Zone Alarm Pro 5 (72)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie czytać te głupie gazety , informacji szuka się w sieci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test to jakis mega LOL - ale w KS juz niczemu sie nie dziwie, od kiedy jakis czas temu zobaczylem test monitorow. Otoz jednym z najwazniejszych parametrow, rownorzednych z jakoscia wyswietlania, byl ni mniej ni wiecej ale ksztalt obudowy :rotfl: Tak wiec testow z tego pisma (CHIPA rowniez, co zabawne, przed paroma godzinami pisalem to samo na PM CarnAge) nie traktuje powaznie. Ot, taki komputerowy Harlequin.

 

Wg mnie jest pare darmowych (lub tez w opcji platnej) firewalli godnych zainteresowania jak Kerio, Sygate czy Agnitum. Kazdy z nich ma jakies mniejsze zalety i wady (np. rozmowy glosowe przez Yahoo IM "czkaja" przy zainstalowanym Sygate), ale to pryszcz jak porownuje go z takimi kobylami jak ta z Symanteka lub firewall z Win XP, ktorego funkcjonalnosc jest niemal zadna. Przyznam, ze gdybym mial 50 dolarow na zbyciu to kupilbym Deerfield Visnetic Firewall, w ktorym skonfigurowac mozna DOSLOWNIE WSZYSTKO, ale poniewaz nie mam to uzywam Kerio 2.15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, biedni z Was ludzie. Żal mi takich jak np. Galaktyczny Edek i inuq. To co piszą w Internecie to w 80% śmieci, przez nikogo nie zweryfikowane i nie sprawdzone. Ja też mogę sobie opublikować test firewalli i uznać DupaWall za najlepszego Firewalla na świecie. I co, uwierzycie w to?

Takie gazety jak Chip nie mogą sobie pozwolić na pisanie głupot. Jednak z uwagi na różne kryteria testów warto porównać wyniki z innymi magazynami. Dzięki temu będziemy mogli wybrać, który program jest najlepszy.

 

A tak BTW, w tamtym teście kształt obudowy był jednym z parametrów, który w brew pozorom jest dosyć ważny. Co mi po dobrym ekranie skoro nie można go ustawić w normalnej pozycji? Takie hece się zdarzają, super matryca i chwiejąca się obudowa, którą można ustawić tylko pionowo, albo co gorsza jest pochylona lekko do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś jaja. Że niby Kerio gorszy od windowsowskiego?? śmiech na sali

 

A Norton to jeden wielki zamulacz kompa i ogólnie Padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie ściągajcie z netu Panda Antivirus 2007

posiada wirusa typu robak,niby działa sprawnie ale ściągnijcie Avast antivirus

i odrazu wykarze wirusa,a panda wyłączy całą ochronę

 

 

Polecam avasta jako antivirus

pozatym jest darmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...albo jakiś outpost lub darmowego comodo pro, a jako uzupelnienie pod to clamwin na gplu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...