Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FPPfan

Samsung 32" FullHD LE32A551 jako monitor do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W mej komputerowej karierze miałem wiele monitorów - zaczynałem od monochromatycznego kineskopowca o przekątnej 14", później było kilka kolorowych CRT o rosnącej przekątnej obrazu (15"->17"->19" i ostatecznie 21"). Choć ten 21" miał dobry obraz i odświerzanie 120Hz to jednak był wielki, ciężki, prądożerny i mocno się grzał - w czasach jego posiadania (około roku 2006) na dobre juz panowała era LCD. Rok później nastąpił u mnie przełom tehnologiczny ;) zmieniłem CRT'ka na 22" LCD Samsunga 226BW. To był mój zarazem pierwszy monitor LCD jak i pierwszy wyświetlacz widescreen. Nie ukrywam że byłem pełny obaw czy wady LCD'ków takie jak złe kąty widzenia, opóźniony czas reakcji matrycy nie przyćmią jego zalet. Obawiałem sie także przejścia na obraz panoramiczny gdyż byłem pewien że materiały 4:3 zostaną rozciągnięte i pozbawione proporcji (czego nienawidzę). Okazało sie jednak że obawy były niepotrzebne - reakcja matrycy była niezauważalna, skalowanie obrazu działało OK bez żadnego rozciągania jedynie kąty widzenia matrycy TN były niewystarczające przy oglądaniu filmu w kilka osób - siedząc w pojedynke na wprost monitora oczywiście wszystko OK. W międzyczasie bawiłem się także w tunery TV to PC - stacjonarne i wewnętrzne lecz obraz przez nie generowany nie był zadowalający (recka najlepszego wg. mnie z nich tu: http://forum.pclab.pl/t284953.html). Jakiś czas temu pojawiła sie myśl by scalić zalety monitora do PC z telewizorem. Idealnym wyborem wydawał mi się TV LCD o przekątnej max 32", rozdzielczości FullHD, szybkim czasie reakcji i z pełną obsługą PC. Niestety okazało się wtedy że nie ma na rynku wyświetlacza FullHD o małej przekątnej (poniżej 37") a większość miała ograniczoną współpracę z PC poprzez D-Sub (które nie obsługuje rozdzelczości HD). Rozwiązanie przyszło w kwietniu 2008 kiedy to firma Samsung wypuściła nowe modele TV LCD FullHD o symbolach LExxA551 (gdzie xx to przekątna obrazu) a wśród nich także model 32" LE32A551 - który to jest obiektem mojej recenzji. Jak tylko go zobaczyłem zapragnąłem go mieć ^^ Parametry były dla mnie wręcz idealne: 32", FullHD, czas reakcji matrycy 5ms, matryca typu S-PVA, kąty widzenia świetne, kontrast i jasność daleko przewyższające jakikolwiek mój poprzedni monitor, do tego dedykowany dla PC port HDMI pozbawiony HDCP. Poleciałem wziąść pożyczkę i juz następnego dnia sprzęcik stał u mnie :) W kwietniu ten TV kosztował 2700zł (po upływie zaledwie 2 miesięcy można go już dostać za 2500zł co za TV FullHD z takimi parametrami jest naprawdę niewiele). Tyle tytułem wstępu - teraz czas zająć się samym TV.

 

Sprzęt dotarł do mnie w wielkim pudle w którym prócz samego TV znajdowała się tylko "nóżka"+śruby, kabel zasilający i komplet dokumentacji (w tym wersja PL). Niestety do TV nie było dołączonego ani kabla D-Sub ani HDMI. Jako że TV miał być głównie wyświetlaczem dla PC to wymagany był kabel DVI-HDMI. Kupiłem go osobno odrazu tego samego dnia (noname, 3m za 70zł - nie chciałem się pakować w drogie pozłacane za kilkaset zł bo niedość że byłem po zakupie TV mocno pod kreską to jeszcze wiele osób twierdziło że przy transmisji cyfrowej nie ma to znaczenia).

TV po wyjęciu z pudła naprawdę wydawał mi się ogromny (86cm szerokości). Żeby umieścić go na biurku musiałem pratycznie wszystko z niego zrzucić - łącznie z samym PC który od zarania dziejów stał przy monitorze). Po przełożeniu i podpięciu wszystkich kabli nastąpiło długo oczekiwane pierwsze uruchomienie. Gdy załadował się pulpit Windows to przestraszyłem sie jakością obrazu - nie mieścił się na ekranie, miał złe porporcje, wszystkie detale (w szczególnosci literki) były postrzępione i miały ciemną poświatę (jak gdyby własny cień) do tego obraz był przejaskrawiony. Ustawienia w opcjach TV niewiele dawały - jedynie udało mi się zmusić TV do tego by obraz mieścił się na ekranie poprzez wyłączenie overscanu. Po długim kombinowaniu okazało się że podpiąłem PC nie do tego portu HDMI a mianowicie do 1 zamiast do dedykowanej 2 do tego w sterownikach karty graficznej był włączony tryb 1080i zamiast 1080p. Po tych zmianach odetchnąłem z ulgą - obraz stał się wyraźny i piękny (wręcz idealny ^^).

 

Poniżej kilka zjęć zamontowanego TV - jakość zdjęć jest średnia - były robione kompaktem Canon A520 o rozdzielczosci 4Mpix - zdjęcia NIE SĄ wyznacznikiem jakości obrazu i pełnią rolę poglądową - aparat nie potrafił ustawić sobie dobrych parametrów zdjęcia przy fotografowaniu obrazu TV - w rzeczywistości jest on NIEPORÓWNYWALNIE LEPSZY.

 

1.jpg

 

Zdj.1 TV/Monitor usadowiony na biurku w całej swojej krasie :)

 

2.jpg

 

Zdj.2 Podobne zdjęcie ale od drugiej strony :)

 

3.jpg

 

Zdj.3 Widok z perspektywy użytkownika

 

4.jpg

 

Zdj.4 Ujęcie z profilu :)

 

TV ma małe możliwości ustawienia względem użytkownika - nóżka nie ma możliwości regulacji ani wysokości ani nachylenia ekranu. Jedynie pozwala na obrócenie wyświetlacza o kilkanaście stopni w lewo lub w prawo.

 

6.jpg

 

Zdj.5 Maksymalny obrót ekranu względem nóżki.

 

Większość portów wejścia/wyjścia jest umieszczona na tylnim panelu TV (z wyjątkiem złącza HDMI 3, S-Video i USB które znajdują się na lewym boku ekranu). TV mam podpięty do wspominianego złacza HDMI 2, dźwięk z TV mam poprowadzony do karty dźwiękowej PC (w celu oglądania programów TV z dźwiekiem w 5.1). W przypadku chęci używania tego TV zarówno do odbierania programów jak i do PC nalezy na kablu antenowym zamontowac tzw. separator glawaniczny (tzw. separator mas) tak aby masy komputera i anteny nie intefrerowały ze sobą (bez separatora obraz na kanałach TV śnieży gdy włączony jest PC).

 

5.jpg

 

Zdj.6 Podłączenia sygnału w TV.

 

Wyboru pomiedzy TV a PC dokonujemy z pilota naciskając "HDMI" dla PC i "TV" dla telewizji. Można tego także dokonać z przycisków sterujących znajdujących się na prawej krawędzi TV.

 

7.jpg

 

Zdj.7 Blok przycisków sterujących źródłem sygnału i ustawieniami TV.

 

Po ogólnym przedstawienu TV czas na testy samego obrazu. Pierwszą rzeczą którą przetestowałem jest równomierność podświetlenia - niestety nie jest idealna i obraz jaśniejszy jest na rogach lecz jest to wartość znikoma i bardzo trudno zauważalna (zdjęcia nie oddają tego dobrze bo aparat robiąc zdjęcie w tak ciemnym otoczeniu ustawił sobie dużą czułość i uwydatnił jasne miejsca)

 

1.jpg

 

Zdj.8 Podświetlenie matrycy - zdjęcie od frontu

 

2.jpg

 

Zdj.9 Podświetlenie matrycy - zdjęcie pod kątem około 45stopni

 

3.jpg

 

Zdj.10 Podświetlenie matrycy - zdjęcie pod kątem około 70stopni

 

4.jpg

 

Zdj.11 Podświetlenie matrycy - zdjęcie od góry

 

5.jpg

 

Zdj.12 Podświetlenie matrycy - zdjęcie od dołu

 

Następnie nadszedł czas na test kolorów wyświetlacza - w szczegolności różnicy wyświetlania ich pod kątem (i znów mój aparat poległ - czerwony wygląda troche jak pomarańczowy a z niebieskiego zrobił błękitny :/)

 

1.jpg

 

Zdj.13 Kolor biały - zdjęcie od frontu

 

2.jpg

 

Zdj.14 Kolor biały - zdjęcie pod kątem około 45stopni

 

3.jpg

 

Zdj.15 Kolor biały - zdjęcie pod kątem około 70stopni

 

4.jpg

 

Zdj.16 Kolor czerwony - zdjęcie od frontu

 

5.jpg

 

Zdj.17 Kolor czerwony - zdjęcie pod kątem około 45stopni

 

6.jpg

 

Zdj.18 Kolor czerwony - zdjęcie pod kątem około 70stopni

 

7.jpg

 

Zdj.19 Kolor zielony - zdjęcie od frontu

 

8.jpg

 

Zdj.20 Kolor zielony - zdjęcie pod kątem około 45stopni

 

9.jpg

 

Zdj.21 Kolor zielony - zdjęcie pod kątem około 70stopni

 

10.jpg

 

Zdj.22 Kolor niebieski - zdjęcie od frontu

 

11.jpg

 

Zdj.23 Kolor niebieski - zdjęcie pod kątem około 45stopni

 

12.jpg

 

Zdj.24 Kolor niebieski - zdjęcie pod kątem około 70stopni

 

Jak widać na wyczerpującej sesji zdjęciowej - zanik kolorów przy zmianie kąta patrzenia praktycznie nie występuje. Jeszcze tylko test na planszy wielobarwnej w postaci tapety pulpitu w natywnej rozdzielczosci 1920x1080.

 

1.jpg

 

Zdj.25 Tapeta pulpitu - zdjęcie od frontu

 

2.jpg

 

Zdj.26 Tapeta pulpitu - zdjęcie pod kątem około 45stopni

 

3.jpg

 

Zdj.27 Tapeta pulpitu - zdjęcie pod kątem około 70stopni

 

4.jpg

 

Zdj.28 Tapeta pulpitu - zdjęcie od góry

 

5.jpg

 

Zdj.29 Tapeta pulpitu - zdjęcie od dołu

 

Teraz czas pokazać jak TV sprawuje się w zwykłych PC-towych dzialaniach :)

 

Na początek edytor tekstu - tak olbrzymia powierzchnia ekranu pozwala na bardzo komfortową pracę z dwoma stronami tekstu naraz. Ostrość i wyrazistość czcionek tekstu jest bardzo dobra - a dzięki wielkiemu ekranowi czyta się je znakomicie bo nie występuje zjawisko drobnego "maczku" nawet przy małej czcionce.

 

1.jpg

 

Zdj.30 Word 2007 - układ dwóch stron tesktu

 

3.jpg

 

Zdj.31 Word 2007 - zbliżenie na jakość wyświetlanej czcionki (makro)

 

Wyświetlanie stron internetowych - oczywiście ładnie i czytelnie :)

 

1.jpg

 

Zdj.32 PCLab na 32" FullHD :)

 

No i oczywiście przyszedł czas na to co tygryski lubią najbardziej: gry :)

A jak wiadmo w przypadku gier zaczyna się zabawa w rozdzielczości ekranu. TV w natywnej rozdzielczości działa jak pełnoprawny monitor LCD pixel-w-pixel. Ale obsługuje poprawnie wszystkie standardowe czy niestandardowe rozdziałki. Niestety nie działa funkcja skalowania w sterownikach nVidii (można ją włączyć ale i tak każda rozdzielczość prócz natywnej jest przeskalowana do formatu 16:9 - proces skalowania działa bardzo dobrze gdyż obraz zawsze zajmuje pełną powierzchnię ekranu w pionie i poziomie - nigdy nie wychodzi poza ramy ani nie ma czarnych pasów - niezaleznie jak fikuśną rozdzielczość się wybierze)

 

Testowałem natępujące:

 

- Rozdziałki 4:3 - mocna dysproporcja obrazu (przeskalowane do 16:9)

 

640x480

800x600

1024x768

1280x960

1400×1050

1600×1200

 

- Rozdziałki 16:10 - lekka dysproporcja obrazu (ale zauważalna)

 

640x400

800x500

1024x640

1280x800

1440x900

1680x1050

 

- Rozdziałki 16:9 - idealne proporcje obrazu

 

1024 × 576

1280 x 720 HD 720p (jedyna rozdzielczość przy której występuje anomalia na PC - TV przełacza się w tryb "TV" i włączają sie wszystkie ulepszacze obrazu i odblokowują sie wszelkie opcje w menu obrazu - obraz staje się jasniejszy i sztucznie wyostrzony)

1366 × 768

1920 x 1080 HD 1080p (natywna i najlepsza rozdzielczość - idealne proporcje i ostrość - na niej wszystko wygląda przepięknie gry, filmy, strony internetowe czy nawet edytor tekstu)

 

Sprawa skalowania inaczej wygląda gier - większość testowanych po przełączeniu w rozdzielczość 4:3 przełącza się na nią bez przeskalowania do 16:9 z zachowaniem orginalnych proporcji (czarne pasy po lewej i prawej stronie obrazu) lecz zdarzają się takie które są przeskalowane (nie wiem od czego to zależy). Większość nowszych gier (z okresu około 2-3 lat) radzi sobie bardzo dobrze z rozdzielczością 1920x1080 (i wyglądaja wtedy niesamowicie).

 

4.jpg

 

Zdj.33 Unreal Tournament 3 w FullHD ^^ (w rogu liczba FPS wachająca się 60-90)

 

2.jpg

 

Zdj.34 Crysis w FullHD ^^ (w rogu liczba FPS wachająca się 20-40)

 

3.jpg

 

Zdj.35 Call of Duty 4 w FullHD ^^ (w rogu liczba FPS wachająca się 50-80)

 

1.jpg

 

Zdj.36 Warhammer 40.000 Dawn of War jako przykład gry nie obsługującej wogóle rozdzielczości widescreen

 

Pozostało jeszcze omówić menu ustawień samego TV. Urządzenie po poprawnym podłączeniu do PC samo wykrywa że jest w trybie PC i pozwala przejąć kontrole nad obrazem sterownikowi od karty grafiki zaciemniając większosć "upiększaczy" obrazu dostępnych przy oglądaniu telewizji.

 

W menu głównym obrazu aktywne są następujące opcje:

 

- Tryb - predefiniowane ustawienia kolorów i kontrastu, do wyboru Film/Standard/Dynamiczne. Zdecydowanie dla PC nadaje się tylko ustawienie standard

- Podświetlenie - jak sama nazwa wskazuje jasność podświetlenia matrycy, możliwe do ustawienia od 1 do 10, pozycja 7 jest default'owa i jak najbardziej dobra

- Jasność - także jak nazwa wskazuje jasność obrazu, regulacja od 1 do 100. Domyślnie jest 45 i jest to już bardzo wysoka wartość (dobra do filmów i gier, troche za jasna dla www, tekstu i pulpitu)

 

1.jpg

 

Zdj.37 Główne menu obrazu

 

W menu ustawienia szczegółowe aktywne są tylko 3 z 8 opcji:

 

- Kontrast dynamiczny - sztuczne podbijanie kontrastu, do wyboru Wył/Niski/Średni/Maxymalny. Domyślnie wyłączony i jak dlamnie to najlepsze ustawienie.

- Gamma - regulacja gammy obrazu, do wyboru -3/-2/-1/0/+1/+2/+3, domyślnie 0. Jasność i kontrast ekranu są tak dobre że podbijanie gammy mija się z celem.

- Balans bieli - regulacja balansu bieli, zawiera poszczególne suwaki dla wzmocnienia i osłabienia kolorów czerwonego, niebieskiego i zielonego. Domyślnie wszystkie suwaki na pozycję środkową - i tak jest najlepiej :)

 

2.jpg

 

Zdj.38 Podmenu obrazu - Ustawienia szczegółowe

 

W menu Opcje obrazu ostają sie tylko 2 z 8 opcji:

 

- Ton kolorów - znane z monitorów PC ustawienie barwy kolorów. Do wyboru Ciepły2/Ciepły1/Normalny/Zimny1/Zimny2. Normalny jest opcją domyślną jak sama nazwa wskazuje powinien taki być :)

- Rozmiar - możliwość wymuszenia skalowania obrazu. Do wyboru: Auto szerokość/16:9/Szer.powiększ/Powiększenie/4:3/Bez overscanu. Z tym że w trybie PC dostępne są tylko 16:9 i 4:3 - pozostałe służą do skalowania programów telewizyjnych. Domyślnie 16:9 i takiej opcji się praktycznie zawsze używa - jedynie przy starych grach które nie mają trybu 16:9 i TV przeskalowuje je do 16:9 można włączyć tryb 4:3 i grać z zachowanymi proporcjami.

 

3.jpg

 

Zdj.39 Podmenu obrazu - Opcje obrazu

 

TV ma jeszcze jedna przydatną funckję: PIP. Daje on możliwość oglądania obrazu TV w okienku na pulpicie Windowsa (jest możliwość ustawienia źrodla sygnału, kanału TV, pozycji okienka i czy ma być odtwarzany dźwięk z tego kanału).

 

1.jpg

 

Zdj.40 VIVA w oknie Mój Komputer :)

 

Podsumowanie.

 

Dlaczego wybrałem akurat ten model ? Przedewszystkim bo jest FullHD, gdyż ma świetne parametry, szybką matrycę generującą pięknej jakości obraz, ma niewielką cene (w porowaniu z wieloma innymi panelami FullHD), niedużą przekątną (nie brałem pod uwagi modeli większych niż 32" gdyż jak widać na zdjęciach na początku tego wątku - siedze przy tym TV jak przy monitorze do PC (odległość oczu od ekranu jakies 70cm) i ekran zajmuje mi praktycznie całą szerokość kąta widoczności oka - przy większym musiałbym skakać wzrokiem po ekranie a to szybko by powodowało męczenie). Oczy nie męczą się bardziej jak przy wpatrywaniu się w zwykły monitor - obraz jest idealnie stabilny, nie pływa nie smuży, kolory i ostrość obrazu super. Jedynym minusem tego TV (który dał o sobie znać dopiero teraz gdy zrobiło sie naprawde ciepło) jest to że dość mocno nagrzewa powietrze w pokoju (odczuwam to w moim pokoiku 7m^2) :)

 

(2008) Recka by ()))FPPfan))>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recka.. Zazdroszczę sprzętu, taki monitor <3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietna recenzja, bardzo przyjemnie sie czyta :)

 

gratuluje swietnego zakupu :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 cale daja ładnie po oczach.... a tutaj 32 OWN :]

Ale gratuluje TV i wzroku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja chętnie przeczytam cała. Na razie mam dwa pytania.

 

Jak zmienić tryb 1080i na 1080p w opcjach karty graf.

 

Dlaczego mój monitor kosztował 3800 zł a ma tylko 27 cali skoro za 32 cale płaci się 2500 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić jak najbardziej - i efekty tej zmiany są widoczne gołym okiem :)

 

nvidia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super recka gratuluję wytrwałości w pisaniu :) Monitor/Tv super, sam kupiłem niedawno 22 " i wydaje się olbrzym to co tutaj mówić ^^ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super recka, widzę już na co zmieniać mojego LG 32LC42 :) który też służy jako monitor do tego dość tani i oszczędny dla karty graficznej. Zobaczymy czy LG wyda coś konkurencyjnego jak tak to zostaje z LG jak nie to wiem co brać :). Ja mam HD-ready to po DVI-HDMI obraz jest aż nad to ostry no i 5ms przy takim ekranie daje rade i kąty patrzenia w TV biją na głowę matryce TN no i wcale nie walą tak po oczach a zawsze można obraz ściszyć za to przyjemność obejrzenia filmu w 720p na 32calach to poezja aha jeszcze jedno pytanko jak tam się TV zachowuje się po VGA bo niektóre gry nie najlepiej się skalują po HDMI jak nie mają odpowiednich rozdziałek za to po VGA wszystko jest ok np. jak walniesz po HDMI rozdziałke 720p/1080i/1080p mój to telewizor odpala dopalacze co z resztą i ty opisałeś. W skrócie czy chodzi full HD po VGA normalnie bez problemów i niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385 => Tak jak napisałeś oglądanie filmów na takim ekranie to poezja :) A oglądanie filmów w HD1080p to już masakra :D

Na złączu D-Sub nie ma rozdzielczości HD

Nie wiem o co chodzi z tym nienajlepszym skalowaniem się gier poprzez HDMI ? Wszystkie z obsługą panoramicznych rozdzielczości chodzą idealnie, te z obsługą tylko 4:3 w większosci działają w takowej (jak pokazują przykładowe zdjęcia z gier). Jedynie niektóre bez obsługi widescreen są skalowane do 16:9 ale to także można rozwiazać włączając w opcjach TV tryb 4:3.

Co do przełączania się w tryb TV to u mnie jedynie rozdzielczość 720p ma taką przypadłość - 1080i/p (i wszystkie inne) działają poprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Art385 => Tak jak napisałeś oglądanie filmów na takim ekranie to poezja :) A oglądanie filmów w HD1080p to już masakra :D

Na złączu D-Sub nie ma rozdzielczości HD

Nie wiem o co chodzi z tym nienajlepszym skalowaniem się gier poprzez HDMI ? Wszystkie z obsługą panoramicznych rozdzielczości chodzą idealnie, te z obsługą tylko 4:3 w większosci działają w takowej (jak pokazują przykładowe zdjęcia z gier). Jedynie niektóre bez obsługi widescreen są skalowane do 16:9 ale to także można rozwiazać włączając w opcjach TV tryb 4:3.

Co do przełączania się w tryb TV to u mnie jedynie rozdzielczość 720p ma taką przypadłość - 1080i/p (i wszystkie inne) działają poprawnie :)

 

W ostatnim zdaniu odpowiedziałeś na moje główne zmartwienie bo u mnie w tryb TV się przełącza w 720p jest jakrawo i trochę obraz wyłazi za ekran :) a w natywnej jest ok. O to mi chodziło czyli jak w wyższych jest ok to czekam tylko jak ceny zejdą w dół a na to nie trzeba długo czekać i łykam go :) jeszcze raz super recka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qazman

Nie bolą cię oczy? 32" i tak blisko, ja sam na 16" muszę mieć conajmniej 2 metry od oczu inaczej jakoś dziwnie się patrzy :P

 

Obecne TV naprawdę mają niezłą jakość obrazu, jak podłączałem 42" to mnie zatkało jak zobaczyłem jaki obraz jest wyraźny i ostry, znacznie lepszy niż na CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak jeszcze nie dawno moja 19-stka wydawała mi się wielka, po przesiadce z 15 cali :). A co dopiero 32, łohoho.

 

Świetna recka :thumbup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kumpel kupował monitor 22 cale to sprzedawcy odradzali go bo ciężko na nim z bliska pracować. Ja kupiłem sobie 27 cali i wcale to nie jest dla mnie za dużo.

 

Ma ktoś linka do tematu gdzie pisano że najbardziej optymalna wielkością monitora jest 24 cale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie zawitał Panasonic TX-32LZD85,w weekend spróbuję też co nieco skrobnąć jak to cudo chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - duże brawa dla FPPfan za tak obszerną i konkterną recenzje.

Sam mam podobny dylemat. Jeszcze nie dawno byłem zdecydowany na monitor Samsung 245T ale zapasy w cenie 2300 zł sie wyczerpały a teraz ten monitorek stoi za 3500 zł.

Po przeczytaniu Twojej Recki coraz bliżej mi do TV LCD.

U mnie wchodzą w gre 2 modele:

1.Samsung LE37A551P2 ok 3000zł

2.Samsung LE37A656A1F ok 3600zł

Różnice czysto estetyczne (100Hz, 4xHDMI,4ms) na korzyść A656.

Jeśli dałbyś rade to prosze o odpowiedź na 2 zasadnicze dla mnie pytania.

a)Jak się TV sprawuje w jasnym miejscu/pokoju - czy odbija otoczenie??

b)Jak się TV spisuje kiedy pracuje się na programach graficznych/CADowskich?? Jak widać linie wektorowe??

TU prosiłbym o jakieś zdjęcie w razie możliwości (PhotoShop, Autocad ewentualnie Corel).

Z góry dziękuje i licze na konkretną odpowiedź - być może przekona mnie to ostatecznie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałem pod uwagę model A656 ale w momencie zakupu był znacznie droższy od A551 (około 500zł). Miałem okazje w sklepie porównać te dwa modele - tych 100Hz nie dojrzałem (nie widać było róznicy) w dodatku do końca nie wiadomo czy A656 jest 100-hercowy - zdania w internecie są podzielone a Samsung nic nie wpomina o tym w specyfikacji. Po drugie bordowa obudowa A656 jest troche dziwna (może się podobać - kwestia gustu) ale jest szersza i ta z modelu A551 jakoś bardziej mi odpowiada :)

 

TV ma matową matrycę - nie odbija wszystkiego w około jak coraz cześciej dzisiaj występujące matryce glare :)

Wogóle nie bawie się w CADy, Corele itp. jeśli chodzi o wierne odwzrorowanie linii to w 1080p jest pixel-to-pixel więc nie ma zjawiska przekłamywania grubości linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o:o:o

jak mozna siedziec tak blisko monitora :o

ja mam 22 cale i do czytania siedze ze 70cm od monitora a do grania ponad metr :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 24" siedze tak jak przy 19" :) i nie przeszkadza mi to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy LCD to już nie ma takiego znaczenia jak przy kineskopach. Gdy patrzę na zwykły TV z takiej odległości to oczy męczą się błyskawicznie (zresztą szybko zaczyna głowa boleć od takiego obrazu z bliska). Patrzenie na takiego LCDeka (jak zresztą już napisałem) nie różni się od patrzenia na monitor 22" - ani troche większego zmęczenia oczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem zamiar kupić po wakacjach LCD TV 24" i potem kompa do tego (i frytki to tego :E )... ale przekonałeś mnie ;) kupie 32" fullHD... porobi za TV przez 3-5 miechów, a potem kompa i będzie zabawa :) (będzie robić za TV/monitor - w zależności co będę robił/oglądał :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję, wstaw sobie człowieku 40'' na biurko, albo jeszcze lepiej plazmę 52. Dobry pomysł?

 

PS. I zacznij zbierać na (klimatyzator i) elektrownię, jeśli zamierzasz dużo przy tym siedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...