Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FPPfan

Samsung 32" FullHD LE32A551 jako monitor do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Link do recki na HDTV: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26650

 

Mam słaby sygnał z anteny naziemnej do tego pociągnięty długim kablem (łączonym w 3 miejscach) więc odbiór nie jest najlepszy (na zwykłym TV CRT też nie był najlepszy). Na niektorych kanałach śnieży.

 

Większość gier 4:3 dobrze się skaluje automatycznie a te które zostają rozciągnięte można przeskalować do 4:3 z poziomu ustawień TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPPfan zarąbista recka.... Jedna z najlepszych w tym dziale.... Musze przyznać że przez Ciebie napaliłem się na ten TV jako monitor do Pieca.... Na Agito lata po 2,4k czyli o wiele mniej niz choćby 24-calowy monitor Samsunga 245T na S-PVA więc wygląda na to że jednak kupno TV jest bardziej opłacalne.... (ciekawe czemu monitory sa o tyle droższe)

 

Co do fotek to mam tylko pytanko odnośnie kolorów.... Chodzi mianowicie o to, że w grach które zaprezentowałeś kolory na srkinach wygklądają na takie mało żywe, nieco wyblakłe i szarawe.... Czy jest to poprostu spowodowane tym o czym wspominałeś, czyli ze aparat nie odzwierciedla jakości kolorów czy rzeczywiscie kolory w trybie PC są gorsze niz te w przypadku zwykłego trybu TV np. w filmach?? Moze jest to spowodowane że w trybie PC wyłączają się te dopalacze??

 

Byłbym wdzięczny za odp.

 

Pozdro. :):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wielokrotnie pisałem w samej recenzji zdjęcia wogóle nie odzwierciedlają jakości obrazu - jak przyjrzysz sie zdjęciu pulpitu w samej recenzji (np. Zdj. 25) to zauważysz że nawet podpisy pod ikonkami są nieczytelne. Po takim zdjęciu można wywnioskować że obraz jest tak zamazany lub przeskalowany że literki się zamazują...A poniżej maksymalne zbliżenie ikonek pulpitu jakie umożliwia moj aparat:

 

ikonki.jpg

 

Kolory w rzeczywistości są śliczne żywe i wyraziste - spróbuj sobie zrobić zdjęcie tapety pulpitu na własnym monitorze i porównać to zdjęcie do rzeczywistego obrazu. Szkoda że zdjęcia nie mogą w pełni ukazać jakości obrazu - może profesjonalne lustrzanki to umożliwiają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FPPfan

Mam jeszcze ostatnią prośbę, czy mógł byś zapodać fotki z worda takie jak zdj. 30 i 31 tylko, że w większej rozdziałce, przynajmniej 1280x1024, albo wiekszej? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zdjęcie pod mikroskopem ? Co byś chciał tam nowego zobaczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jeszcze zdjęcie pod mikroskopem ? Co byś chciał tam nowego zobaczyć ?

chcę podejrzeć numery seryjne lamp podświetlających matryce :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mozliwosc sprawdzenia czy na componecie działa ci 1080p ?

(modele z 2007 obsługiwały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Component to ten rząd 3 różnokolorowych chinch ? Jeśli tak to nie za bardzo - nie mam ani żadnej z konsol next-gen ani player'a Blu-Ray ani innego urządzenia wysyłającego obraz w HD. Możliwe że dało by się poprzez TV-Out z karty grafiki ale nie mam kabelka/przejściówki S-Video w domu...

 

W instrukcji od tego modelu jest tylko wzmianka o ograniczeniach rozdzielczości przy podłączaniu przez D-Sub. Ani słowa o ograniczeniach na innych złączach...

 

Wycinek z instrukcji do modelu LE32A551:

 

tryby.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie - jaki do tego kupić 'wieszak'; TV już praktycznie kupiony (w Sirius'ie), a tak się składa że miejsca w pokoju (dużym) najzwyczajniej już na niego niema i od dawna było przesądzone powieszenie TV (miejsce ku temu mam idealne).

Czym się kierować, bo nie wydaje mi się żeby kawałek blachy mógł się czymś większym cechować oprócz standardu wykonania i ciężaru którym może być obciążony? - a mimo to rozbieżność cenowa jest niemała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz pytanie - jaki do tego kupić 'wieszak'

 

 

Jaki Ci się będzie podobał, byle był w standarcie Vesa 200x200, utrzymał ciężar. Rozbieżności w cenie są duże, ponieważ masz wieszaki proste, bez możliwości regulacji, z większą regulacją, wychylne, łamane, obrotowe, sufitowe... ... ...

 

Musisz wybrać typ jaki Ci odpowiada, potem nie brać najtańszego, najlepiej jest obejrzeć na własne oczy, czy jest masywny ( odpowiedni dla LCD), jaka jest jakość wykonania, czy budzi zaufanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recka, kto wie może ja za jakiś czas zamieszczę fotki swojego TV Samsunga podłączonego do kompa :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka PIERWSZA KLASA!!! Zainteresowałem się nią ponieważ mój LG 245WP-BN padł i na jego miejsce planuję kupić Samsunga 32A551/656. Mam tylko pytanie - jak jest z pixelami, padają tak często jak w normalnych monitorach LCD? Jak wygląda reklamacja w wypadku dużej ilości padniętych pixeli - od jakiej ilości pixeli mozna byłoby takiego samsunga reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja mam telewizor 42 cale full HD plasme :D Fajnie sie na niej gra w gry PS 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leanier -> Jak narazie leci 4 miesiąc i wszystko OK :) Ani bad pixela ani subpixela :)

Rzeczywiście ciekawe której kategorii jest matryca w tym TV a co się z tym wiąże po ilu bad pixelach nadaje się do wymiany...

 

Co do lustrzanej matrycy - totalny bullshit. Matryca jest matowa i nie odbija otoczenia. Mam lustrzaną w laptopie i wiem jaka jest uciążliwa. Jedynie rama wokoł obrazu jest polerowana na wysoki połysk i w niej można się przejżeć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teścik Monitora ? TV ? bardzo fajny ale ktoś chyba popełnił plagiat o tutaj

 

czyli jak ten monitor ma gniazdo VGA to spokojnie mozna podłączyć xbox 360 i wszystko będzie ładnie działało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież masz tam podanego autora FPPfan - po prostu dał też swój tekst w innych serwisach (m.in. hd forum, pcfoster)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tej recenzji zdecydowałem sie na ten egzemplarz. Mam go kilka dni dopiero, więc na razie testuje.

 

Obraz jest wypasiony. W porównaniu do starszego samsunga - okolo rocznego - duza poprawa. Czarny jest czarny w ciemnosciach. Smuzenie praktycznie nie występuje.

 

Obudowa w niczym nie przeszkadza. Może i jest świecąca ale z odległości 2m na pewno nie bedziecie widzieli swojego odbicia.

 

Podłączenie komputera pod TV - wszystko zostało juz opisane w recencji - wspaniałe.

 

Ktoś pytał czy w grach obraz się nie przycina. Wszystko zależy od PC. Bo jak ustawisz w grze rozdziałke 1920x1080 to musisz miec porządnego kompa żeby to uciągnął. Wiadomo im wyższa rozdzielczość tym większe wymagania. A tak to obraz w Fifie czy COD4 jest idealny.

 

Tylko mi czegoś brakowało. Ale teraz juz wiem :D. Bezprzewodowa klawiatura i mysz i można rozsiąść sie w fotelu lub na kanapie.

 

Na biurku stoi monitor LG L1715s i obraz na Samsungu jest o niebo lepszy. Np. jakiś cienki film w Divx na telewizorze wygląda duuużo ładniej niż na starym monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem takiego TV na biurku (inny model, parametry te same - różnią się obudową i liczbą wejść HDMI bodajże) i muszę przyznać, że granie na nim jest utrudnione siedząc bliżej niż 2m ponieważ trzeba nieźle kręcić głową żeby spojrzeć na HUD czy radar w rogu ekranu :) Bezprzewodowa klawiatury + mysz i można usiąść wygodnie w kanapie kilka metrów od kompa. Supreme Commander wygląda NIESAMOWICIE, tak samo CoD4 czy Crysis. Jak dla mnie era monitorów komputerowych już mineła, teraz opłaca się brać tylko wielkie TV i podłączać do mocnej karty graficznej ;)

Może dlatego, że nie widziałeś na oczy dobrego, dużego monitora? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że dobre duże monitory mają już nie tak dobrą ale za to równie dużą cenę :) TV ma jeszcze tą przewagę że mamy telewizję+monitor w jednym. W dodatku jakość obrazu tego TV bije na głowę większość monitorów PC.

 

TV FullHD + monitor FullHD z ekranem na matrycy SPVA o reakcji 5ms za 2300zł (aktualna cena tego TV) to zła inwestycja ? Napewno nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet lepiej - ja za 2200zł kupiłem A656 :) A551 był za 1900-2000zł. Ceny tych LCD są naprawdę bombowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet lepiej - ja za 2200zł kupiłem A656 :) A551 był za 1900-2000zł. Ceny tych LCD są naprawdę bombowe :)

 

To masz niezle dojscia. Ja kupilem jakis tydzien temu za 2570zl A551. Nie chcialem kupowac w sklepach internetowych ani na allegro. Wolalem doplacic 200zl i miec mozliwosc kupienia telewizora na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...