Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FPPfan

Samsung 32" FullHD LE32A551 jako monitor do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również mam małe pytanie. Od jakiś 5 miesięcy cieszę się moim le32b550 podpietym na stałe po hdmi do t

Radka 4850. Z tym upscalingiem i 1080p poradzilem sobie sam bo bez tego czcionka koszmar, ale co mnie niepokoi. Mianowicie oglądam film i przy szybszej scenie gdzie jest ruch kamerą widać jak by obraz rozwarstwil się na 2 części, a mianowicie np. górną cześć ekranu jest na chwile bardziej w lewo od dolnej. Czym to może być spowodowane.

Słabym odświeżaniem ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem podlaczyc PC pod TV 32A551, w koncu dostalem kabel HDMI-HDMI 10m. i wszystko bylo ok. Obraz lecial, dzwiek nie, ale dlatego ze nie mam spietej dzwiekowki z grafika kablem spdif. Po ok 30 minutach obraz na TV stal sie fioletowo-zielony,zaczal skakac i przerywac. W ustawieniach kompa nic nie robilem (chyba), podlaczylem kabel na odwrot, do innych wejsc hdmi tv, nic dalej to samo. Zauwazylem tez ze poruszajac wtykiem przy wejsciu tv, sa momenty ze obraz lapie i dziala prawidlowo. Uznalem ze moze tu jest wina, ze zepsulo sie wejscie. Ale ta sytuacja jest na wszystkich trzech wejsciach, male prawdopodobienstwo ze uszkodzone sa wszystkie trzy. Po podlaczeniu pc i tv kablem d-sub problemu nie ma, wszystko jest w porzadku. Zatem w czym moze tkwic problem, wtyk kabla? ustawienia kompa? Jakies stery? Nadal mam XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialem podlaczyc PC pod TV 32A551, w koncu dostalem kabel HDMI-HDMI 10m. i wszystko bylo ok. Obraz lecial, dzwiek nie, ale dlatego ze nie mam spietej dzwiekowki z grafika kablem spdif. Po ok 30 minutach obraz na TV stal sie fioletowo-zielony,zaczal skakac i przerywac. W ustawieniach kompa nic nie robilem (chyba), podlaczylem kabel na odwrot, do innych wejsc hdmi tv, nic dalej to samo. Zauwazylem tez ze poruszajac wtykiem przy wejsciu tv, sa momenty ze obraz lapie i dziala prawidlowo. Uznalem ze moze tu jest wina, ze zepsulo sie wejscie. Ale ta sytuacja jest na wszystkich trzech wejsciach, male prawdopodobienstwo ze uszkodzone sa wszystkie trzy. Po podlaczeniu pc i tv kablem d-sub problemu nie ma, wszystko jest w porzadku. Zatem w czym moze tkwic problem, wtyk kabla? ustawienia kompa? Jakies stery? Nadal mam XP.

 

Według mnie to może być wtyk kabla HDMI pożycz od kogoś drugi kabel i spróbuj wtedy podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kumpel sprawdzi kabel na innych sprzetach, zobaczymy. Zastanawia mnie tylko, czy moga to byc wejscia w TV, czy mogly zdechnac wszystkie trzy. Bo nie usmiecha mi sie oddawac tv do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, w moim LGku to tak kolorowo nie wygląda. 32LG3000. Obraz wygląda znacznie gorzej niż na monitorze, połączenie kablem HDMI-DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś przestawić obraz? chodzi mi o przesunięcie go jakimiś opcjami w TV czy to w kompie... ucinający się obraz jest troszkę drażniący... mogli zrobić troszkę mniejszą ramkę do tego TV :D

Druga sprawa to szklana obwódka która ma kilka rys które nieźle widać... ale na to nic raczej nie poradzę...

Trzecia sprawa... ekran zrobił się mały... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany, stworzyłem nową rozdzielczość [1366x768], podłączyłem pod inny slot i jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz kolejny problem... Obraz w DX10 przechodzi na 1080i cały czas... jest to irytujące bo włącza się milion upiększaczy obrazu i rozdzielczośc ekranu wtedy to 17xx x 1000 skutkiem tego zostaje mi czarna ramka dookoła obrazu... Da się to jakoś naprawić? Win7, Catalisty 9.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja stałem się posiadaczem takiego cuda - dokładnie LE32B551. Podłączyłem kompa kablem DVI->HDMI (18pin) do portu HDMI3 - w rozdzielczościach do 1680x1050 obraz żyleta ale nie potrafię odpalić FullHD z zadowalającą jakością :( Domyślnie system chce to uruchomić na 30Hz, kiedy wymuszę 60Hz korzystając z opcji "Dodaj nową rozdzielczość" w sterownikach NVidii obraz wygląda paskudnie, przestaje się mieścić w ramach ekranu :( Ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który telewizor byłby lepszy jako monitor Samsung LE32B530 czy Sharp Aquos LC-32D65E, a może jeszcze jakiś inny? byle nie był wyższy z podstawą jak 57-58cm i nie za drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu i ja stałem się posiadaczem takiego cuda - dokładnie LE32B551. Podłączyłem kompa kablem DVI->HDMI (18pin) do portu HDMI3 - w rozdzielczościach do 1680x1050 obraz żyleta ale nie potrafię odpalić FullHD z zadowalającą jakością :( Domyślnie system chce to uruchomić na 30Hz, kiedy wymuszę 60Hz korzystając z opcji "Dodaj nową rozdzielczość" w sterownikach NVidii obraz wygląda paskudnie, przestaje się mieścić w ramach ekranu :( Ktoś pomoże?

Wystarczy w TV wejść w opcje obrazu i ustawić: "bez Overscanu"... Ludzie wy macie problemy... ja na to wpadłem po kilku minutach użytkowania (to i tak długo), potem należy zmniejszyć na 0 słownie ZERO ostrość w opcjach TV i wszystko wygląda pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać,ze recenzja pierwsza klasa- szacun naprawdę:) A co do monitorka to mam wrażenie,że muszą od patrzenia na niego bardzo muszą boleć oczy, ale robi wrażenie. Przydałby się taki sprzęt w domu o przydałby się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie kupie 32 cale na biurko

 

tak wali w oczy jasnosc - nie da sie filmow ogladac, jak latasz glowa za wskaznikiem myszy to juz jest nie kaman - mialem 22 cale monitor i spowrotem przesiadlem sie na moja kochana 17 LCD , 32 cale? tak ale tylko jako TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz kolejny problem... Obraz w DX10 przechodzi na 1080i cały czas... jest to irytujące bo włącza się milion upiększaczy obrazu i rozdzielczośc ekranu wtedy to 17xx x 1000 skutkiem tego zostaje mi czarna ramka dookoła obrazu... Da się to jakoś naprawić? Win7, Catalisty 9.12

 

Mam to samo prawdopodobnie jest to spowodowane zbyt małą przepustowością kabla HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie kupie 32 cale na biurko

 

tak wali w oczy jasnosc - nie da sie filmow ogladac, jak latasz glowa za wskaznikiem myszy to juz jest nie kaman - mialem 22 cale monitor i spowrotem przesiadlem sie na moja kochana 17 LCD , 32 cale? tak ale tylko jako TV

 

Jak to mowia: "jeden lubi g..., drugi pomarancze". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie kupie 32 cale na biurko

 

tak wali w oczy jasnosc - nie da sie filmow ogladac, jak latasz glowa za wskaznikiem myszy to juz jest nie kaman - mialem 22 cale monitor i spowrotem przesiadlem sie na moja kochana 17 LCD , 32 cale? tak ale tylko jako TV

Ja mam odwrotnie. Po roku siedzenia przed 32' TV', nie wyobrażam sobie pracy przy monitorze.

Wystarczy usiąść w odpowiedniej odległości. Wyregulować jasność/podświetlanie w TV, sterownikach. Do tego można włączyć oszczędzanie energii i robi się wręcz za ciemno.

Oglądanie filmów to czysta przyjemność. Masz TV, DVD, Blu-ray, konsole, PC w jednym. Office, Photoshop, internet, GRY na wszystkim mi się lepiej pracuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam odwrotnie. Po roku siedzenia przed 32' TV', nie wyobrażam sobie pracy przy monitorze.

Wystarczy usiąść w odpowiedniej odległości. Wyregulować jasność/podświetlanie w TV, sterownikach. Do tego można włączyć oszczędzanie energii i robi się wręcz za ciemno.

Oglądanie filmów to czysta przyjemność. Masz TV, DVD, Blu-ray, konsole, PC w jednym. Office, Photoshop, internet, GRY na wszystkim mi się lepiej pracuję.

 

mam dokładnie to samo. po roku patrzenia na 37' teraz 19' wygląda jak znaczek pocztowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie mam to samo... po pół roku patrzenia na moje 55" śmiać mi się chce z poprzedniego 32" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dokładnie mam to samo... po pół roku patrzenia na moje 55" śmiać mi się chce z poprzedniego 32" :D

Używasz 55'' jako monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom :) Musiał bym kiedyś zrobić nową reckę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć foto bo dla mnie 55" przy kompie to czysta abstrakcja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom :) Musiał bym kiedyś zrobić nową reckę ;)

Masakra :E Jak Ty możesz przy tym siedzieć?

 

Wrzuć jakieś fotki, chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie pokażę :D Kiedyś jak zrobie reckę to zaprezentuję ;)

 

Teraz jedynie mały "teaser" ^^

 

Ewolucja moich monitorów...

 

22" Samsung SyncMaster 226BW

32" Samsung LE32A551

55" Samsung LE55B651

 

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom :) Musiał bym kiedyś zrobić nową reckę ;)

 

A mogę prosić o parę słów porównania serii B65X i B55X w zastosowaniu jako monitor w trybie FullHD po hdmi, chodzi mi głównie o jakość czcionek, filmów i gier, input lag przy grach FPS, itp. Sądzę, że parę zdań takiej opinii wielu z nas bardzo by zaciekawiło

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPPfan czekam z niecierpliwoscia na recke. Twoja poprzednia sprawila ze kupilem le32b551 za co Ci jestem cholernie wdzieczny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...