Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FPPfan

Samsung 32" FullHD LE32A551 jako monitor do PC

Rekomendowane odpowiedzi

może moje pytanie bardziej pasuje w tym wątku niż w tym który założyłem:

http://forum.pclab.pl/topic/605299-kupno-nowego-monitora-27/

 

 

Byłem obejrzeć 32 calowego samsunga w sklepie, i obraz jest super, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to lustrzana matryca?

czy są tv samsunga z matową matrycą?

czytam ten wątek, ale dalej nie potrafię się zdecydować na jeden model.

może ktoś z was mógłby mi pomóc. telewizji nie mam i nie planuje mieć więc tv będzie służył tylko jako monitor - do ogladania filmów, internetu, okazjonalnego grania, i okazjonalnej obróbki zdjęć.

 

 

http://allegro.pl/item1128610203_lg_32le5300_led_full_hd_100hz_mpeg_4_raty.html

http://allegro.pl/item1128610492_samsung_ue32c5000_led_nowosc_dvbt_mpeg.html

http://allegro.pl/item1150655274_lg_32le5300_100hz_full_hd_nowosc_raty.html

http://allegro.pl/item1150658382_samsung_ue32c6000_led_nowosc_dvbt_mpeg.html

http://allegro.pl/item1152097883_nowy_telewizor_37_lcd_samsung_le37c530_usb.html

 

czy led ma duże znaczenie w wyborze tv (wiem, że zużywają mniej energii i są cieńsze, ale czy coś poza tym - czy np są lepiej podświetlone), i jaką gwarancję na pixel daje samsung (nie znalazłem dokładnego info na ich stronie http://www.samsung.c...pport/norma.pdf jak sprawdzić który tv jest w jakiej klasie?)

 

skłaniam się do wyboru UE32C6000.

 

przepraszam za taką ilość pytań, ale tv jako monitor jest dla mnie tematem zupełnie nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś sie moze orientuje, jak jako monitor bedzie sie sprawował najnowszy sam 32c530 ??? nigdzie nie mogę znaleźc info na ten temat ...

no więc tak, nie mogąc doczekać sia na zadne opinie zaryzykowałem i kupiłem w koncu sama 32c530 jako monitor, i otrzymałem dokłądnie to, czego sie spodziewałem a nawet więcej :-), jakby co to pytajcie konkretnie, chętnie odpowiem ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy w moim przypadku dolozyli byscie pieniadze i wzieli ten TV: SAMSUNG LE32C530

czy moze troche tanszy monit z tunerem ?? Dzieki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie zaciekawil-bo ostatnio naszła mnie mysl,aby zakupic jakis tv 32 full hd jako monitor.

 

Interesuje mnie jak najtanszy model-bez jakis głupkowatych bajerkow typu odtwarzanie filmow poprzez usb,czy przylacze do netu itd...dlaczego?Bo nie bede tego uzywal,a skoro tak,to po co za to placic.

 

interesuje mnie wicc prosty model lcd 32 full hd.

 

Czy biorac pod uwage podlaczenie do kompa,ilosc hz ma znaczenie?Czy celowac w 100 hz czy wystarczy 50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed wyborem TV do podłączenia pod laptopa i nie wiem co wybrać.

Wybór ograniczam raczej do Samsunga 32C530 oraz Sharpa FH510.

 

Z tego co wyczytałem na forum Hdtv, niby Sharp jest lepszy w tej kategorii cenowej (ok. 1500zł), jednak nie ma on trybu PC. Tutaj przewagę ma Samsung, tylko nie wiem czy rzeczywiście to ma takie znaczenie?

Grać raczej nie będę, laptop nie uciągnie gier w FullHd, jedynie filmy + internet.

 

Może mógłby wypowiedzieć się ktoś, kto korzysta z Tv jako monitora i jak dokładnie wygląda różnica między trybem PC a trybem 'normalnym'? :)

Z tematu podlinkowanego przez użytkownika krew, można wyczytać, że w Samsungu montują różne matryce - czyli istna loteria co trafimy.

I co tu wybrać? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian,napisz co kupiles

,

sam zastanawiam sie nad tym Sharpem,w gre wchodzi jeszcze LG 32LD450 ,oraz samsung c530,Toshiba 32LV713 ...kur... wybor trudny.bo przeciez nie chodzi o to,aby tv odbieral dobrze telewizje,tylko sluzyl jako monitor :/

 

Widze ze c530 dosyc popularny jest...sam mam 46b530,ale nie widze sensu sprawdzania na nim peceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem le32c530 i jestem mega zadowolony, trafila sie matryca samsunga :) Filmy w HD wygladaja bdb :) gry smigaja tez rewelacyjnie :) Co do wyboru no to niestety ale musici podjac meska decyzje :) W sumie ja duzo gram i zalezalo mi na malym input lagu a z testow co wyczytalem w necie c530 ma bardzo przyzwoity input lag ;) Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec chyba c530 zakupie-mam jeszcze troche czasu,ale na 90% bedzie to samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno tg 450 jak samsung c530 sa w tej samej cenie-byc moze sie myle,ale chyba lepiej wybrac samsunga,nawet jezeli maja podobne parametry.

 

Mysle ze za gora dwa tygodnie dokonam zakupu-bede mial juz pieniazki.

 

dzisiaj w cenie ww wymienionych tv moglem zakupic tego sharpa- http://www.ceneo.pl/2675402 ,byl ostatni model w sklepie i mial obnizona cene...aleniestey musze najperw sprzedac monitor...szkoda,bo to chyba bylby dobry zakup :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę w tym temacie ponieważ mam problem z samsungiem le32a551. Konkretnie chodzi o połączenie kablem HDMI-HDMI z komputerem. Grafika w komputerze to ati radeon hd5570, system windows 7 64bit. Próbowałem podłączać komputer 3 rożnymi kablami HDMI-HDMI, różnej długości i różnego typu (1.3, 1.4), niestety za każdym razem efekt jest ten sam. Przy uruchamianiu systemu obraz na tv i drugim monitorze pojawia się, w momencie kiedy windows się uruchomi obraz na tv znika i jest komunikat "brak sygnału". W catalyst control center (oprogramowaniu karty graficznej) tv w ogole nie jest wykrywany, w żaden sposób nie da się "wymusić" wyszukania, widzę tylko monitor komputerowy który jest podłączony do karty kablem DVI-DVI. Próbowałem tez monitor podłączyć kablem VGA a tv HDMI-HDMI i nie dało to rezultatu. Jedyne co udało mi się osiągnąć to po zmianie rozdzielczość monitora na niższą, mam klon obrazu na tv w bardzo kiepskiej rozdzielczości, ale w catalyscie tv nadal nie jest wykrywany. Najdziwniejsze jest to ze w żadnym miejscu w ustawieniach windows nie mam widocznego połączenia ani urządzenia HDMI. Przy probie wyszukania tv przez panel sterowania mam dostepna opcje "urządzenie wyświetlające na VGA" i nic poza tym. Próbowałem też całkiem odłączyć monitor i podpiąć tylko tv, wtedy catalyst rozpoznaje tv jako "nieznane urządzenie" z maksymalną możliwą rozdzielczością 1600x1200. Oczywiście tv jest podpięty do HDMI2, w ustawieniach tv nazwa HDMI2 to PC, wcześniej działało przy podłączeniu za pomocą DVI-HDMI.

 

Nie wiem gdzie szukać błędu, czy po stronie tv (może to zabezpieczenie HDCP), czy po stronie sterowników grafy mimo że są najnowsze z możliwych, czy po stronie windowsa w którym nie widzę w ogóle połączenia HDMI w panelu sterowania i ustawieniach ekranów jest możliwe wyszukanie tylko przez połączenie VGA, a w dodatku nonstop wykrywa mi jakies nieznane urządzenie usb.

 

Nie wiem czy to możliwe żeby windows wykrywał HDMI jako nieznane urządzenie usb, ale kilka razy przy ponownym uruchomieniu komputera z podpiętym HDMI właśnie tak się działo. Zaznacze że nie podłączałem żadnych innych urządzeń usb oprócz tych które były podpięte.

 

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś z Was da mi jakieś rady i spróbuje wykryć problem, bo sam już nie dam rady, wypróbowałem chyba wszystkie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest po stronie kompa. Radzilbym zainstalowac na czysto Win7 ale wersje 32bit.

 

HDCP nie ma tu zadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam prośbę. Czy mógłby jakiś posiadacz 37" lub/i 42" oczywiście w FullHD spojrzeć na telewizor z odległości 70-75cm i napisać, czy mocno widać piksele. Bardzo jest mi ta informacja potrzebna. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeden z posiadaczy LE32A551 mógłby mi podać jaka jest realna szerokość telewizora ? Niestety w sieci można znaleźć sprzeczne informacje - jedne strony podają 86 a drugie 80 cm szerokości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, na wejsciu przepraszam ze odkopuje tak stary temat ale nie chce nowego zakladac skoro jest juz o tej tematyce. Mam maly problem w sprawie telewizora LE32A551, chodzi o to ze w opcjach obrazu jak widze na zdjęciach autora tematu i jak sie wielu forumowiczów wypowiadalo jest opcja "ustawienia szczegółowe" (np. zdjęcie 37). Natomiast u mnie opcja ta jest niedostepna, szara czcionka jakby "nie podswietlona" i nie mogę jej wybrac, nie ważne czy tv jest podłączony przez hdmi do ps3 czy przez hdmi do pc czy tez odbieram sygnal analogowy z tv. Mam telewizor tyle czasu a jak wszedlem na to forum to pierwszy raz uslyszalem o opcji movie+ ;P Nie ma znaczenia tez które wejscie hdmi wykorzystam problem jest ten sam. Teraz pytanie do was drodzy forumowicze :) czego to moze byc wina ?? czy aktualizacja firmware moze pomoc i czy moze poprostu wystarczy pogrzebac w menu serwisowym ( czego jeszcze nie robiłem)

 

Pozdrawiam i czekam na info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę zakupić TV jako drugi monitor (mam samsunga 32 HD ready i juz mi nie wystarcza) poszukuje czegos co ma 3D i w miare przyzwoite parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d, 400hz i wszelie tego typu inne wynalazki z tv nie będa działać w trybie pc.

Pod pc kupił bym coś prostego bo i tak będzie to to działać w 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jak ma się Samsung 530 tylko z serii B? Jak ma się do C? Poszukuję czegoś również do tv. Oczywiście na pierwszym miejscu monitor, żeby dobrze chulał. Byłem praktycznei zdecydowany na A551 no ale troszkę stary.. Kto wie jak z tym poborem prądu? W 551 podają 180 zaś w 530 80/130W (tu też jest zagwozdka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty kupisz tak stare TV... Nawet na Aledrogo pojawiają się bardzo rzadko i w dodatku mocno skatowane. Jedyne co można polecic to szukanie LG LD450/465. Czasem zdażają się nówki. TV jako monitor wart kazdej złotówki. W kwestii prądu u mnie pobiera 50W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam prośbę. Czy mógłby jakiś posiadacz 37" lub/i 42" oczywiście w FullHD spojrzeć na telewizor z odległości 70-75cm i napisać, czy mocno widać piksele. Bardzo jest mi ta informacja potrzebna. Z góry dziękuję.

 

Z tej odległości to jest tragedia. 70-75 cm to 24" full HD max. Bo już na 27" może pixele nie będą bardzo widoczne, ale obraz będzie mniej wyraźny i rozciągnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...