Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RemigiuszL

Dell XPS M1530 T9300

Rekomendowane odpowiedzi

DELL XPS M1530

 

Witam,

opisywany przeze mnie sprzęt to notebook Dell XPS M1530! Kupiony 21 maja 2008r, do rąk dostałem go 27 maja 2008r.

 

Jego parametry:

Procesor: Intel Core 2 Duo T9300 2,5GHz 6MB cache

Ram: 2x2GB DDR2-667

Grafika: nVidia® GeForce™ 8600M GT 256MB DDR3

Matryca: 15.4'' HD (1680x1050 grale)

Dysk: TOSHIBA MK3252GSX (320 GB, 5400 RPM, SATA-II)

Wi-Fi b/g/n | LAN 10/100 | Bluetooth | Pilot | DVD-RW

Screen z Everesta zaraz po odpaleniu!

Cena: 4300zł+40zł wysyłka DHLem. Laptop z USA.

 

Fotki:

Z góry

01.jpg

Po otwarciu

02.jpg

Po otwarciu z perspektywy

03.jpg

Dookoła

04.jpg

 

Sprawuje się naprawdę super! Grałem na nim w Crysisa na średnich i rozdziałce 1128x800 bodajże, w C$C Tiberium Wars na max detalach i max rozdzielczości, Need for Speed Most Wanted na full detalach i max rozdzielczości, w Grida na max średnich i podobnej jak w Crysysie rozdzielczości, itd. Żadnych przycinek, piękny obraz.

 

Testy 3DMark:

Windows XP x32:

3DMark03 TEST1 3DMark05 TEST1 3DMark06 TEST1

 

Windows Vista Business x32:

3DMark03 sterowniki grafiki z DELLa || 3DMark03 sterowniki grafiki 177.79

3DMark05 sterowniki grafiki z DELLa || 3DMark05 sterowniki grafiki 177.79

3DMark06 sterowniki grafiki z DELLa || 3DMark06 sterowniki grafiki 177.79

 

Windows Vista Business x64

3Dmark03 sterowniki grafiki z DELLa || 3DMark03 sterowniki grafiki 177.79

3DMark05 sterowniki grafiki z DELLa || 3DMark05 sterowniki grafiki 177.79

3DMark06 sterowniki grafiki z DELLa || 3DMark06 sterowniki grafiki 177.79

 

Wniosek taki, że mimo, że 64bitowe systemy lepiej wykorzystują procesory wielordzeniowe to i tak mają słabszą wydajność ;)

 

Plusy:

+piękny obraz, żywe kolory, max rozdzielczość 1680x1050

+czułe, dotykowe przyciski multimedialne i do wysuwania płyt cd,

+nie jest zbyt ciężki,

+fajne gratisy (pokrowiec, słuchawki Creative, skórzane etui na dokumentację i ściereczka),

+dwa wbudowane cyfrowe mikrofony,

+bateria trzyma średnio 2h 30min,

+dobrej jakości wbudowana kamera,

+czuły TouchPad, cichy,

+solidne wykonanie (aluminium),

+mały i bardzo dobry pilot, może zastąpić częściowo nawigację w systemie;

+szybkie chłodzenie,

+bateria ma fajny bajer, którym można sprawdzić jej naładowanie (orientacyjnie),

 

Minusy:

-jedna z gumowych "nóżek" umieszczona jest na baterii, którą jak się wyjmie to laptop się lekko giba,

-umiejscowione centralnie na przodzie gniazda audio,

-sporej wielkości zasilacz,

-kiepskie głośniki,

-sterowniki na stronie producenta tylko d Visty 32bit,

 

Mieszane uczucia:

*napęd czasami ma problemy z DVD+/-RW i nie zawsze jest cichy,

*brak zatrzasku klapy, blokadę stanowi ciężar matrycy i wbudowane magnesy;

*temperatura początkowo może sprawiać dyskomfort i obawy (np: 75 na grafice) przed spaleniem,

*dobre kąty widzenia góra/dół słabsze na boki

 

 

Sterowniki ostatnia aktualizacja 20 września 2009, 16:30

Sterowniki wypisane w proponowanej kolejności instalowania. Przy sterowniku dopisuje do jakiego systemu jest, jeśli nie ma tej informacji to powinien działać przy XP/NT i Viscie. Załączam TYLKO najnowsze znalezione sterowniki na dzień 7.02.2009. Niektóre sterowniki podane są dodatkowo w starszych wersjach z uwagi na problemy z instalacji najnowszych ;) Sterowniki umieszczane od najnowszej do najstarszej.

Niektóre sterowniki są od innych modeli, np: Vostro 1500, XPS M1750 czy też Inspiron 1525. Gdyby komuś jakichś brakowało to proszę sprawdzać w tych i innych modelach ;)

 

W razie błędów (np coś nie działa pod jakimś systemem a napisane że działa) lub nowszych wersji PISAĆ w postach albo do mnie na GG <- podane na dole

  • Intel Chipset
    System:
    Windows 7 x32 wersja 9.1.1.1025 / x64 wersja 9.1.1.1025
    Windows XP x32 wersja 9.1.1.1025 / x64 wersja 9.1.1.1025
    Windows Vista x32 wersja 9.1.1.1025 / x64 wersja 9.1.1.1025
  • Intel Matrix Storage Manager
    System:
    Windows 7 x32 wersja 8.9.0.1023 / x64 wersja 8.9.0.1023
    Windows XP x32 wersja 8.9.0.1023 / x64 wersja 8.9.0.1023
    Windows Vista x32 wersja 8.9.0.1023 / x64 wersja 8.9.0.1023
  • Czytnik kart pamięci Ricoh R5C833
    System:
    Windows 7 x32 wersja xxx / x64 wersja xxx
    Windows XP x32 wersja xxx / x64 wersja xxx
    Windows Vista x32 wersja 3.54.06 A01 / x64 wersja 3.54.06 A01
  • UPEK TouchStrip Reader
    System:
    Windows 7 x32 wersja 1.9.2.74 A02 / x64 wersja 1.9.2.74 A02
    Windows XP x32 wersja 1.9.2.74 A02 / x64 wersja 1.9.2.74 A02
    Windows Vista x32 wersja 1.9.2.74 A02 / x64 wersja 1.9.2.74 A02
  • Intel WiFi 4965 AGN
    System:
    Windows 7 x32 wersja 0 / x64 wersja 0
    Windows XP x32 wersja 12.4.3.9 / x64 wersja 12.4.3.9
    Windows Vista x32 wersja 12.4.3.9 / x64 wersja 12.4.3.9
  • NVIDIA driver
    System:
    Windows 7 x32 wersja 186.91 / x64 wersja 186.91
    Windows XP x32 wersja 186.81 / x64 wersja 186.81
    Windows Vista x32 wersja 186.91 / x64 wersja 186.91
  • Sigmatel STAC 92XX C-Major HD Audio
    System:
    Windows 7 x32 wersja 0 / x64 wersja 0
    Windows XP x32 wersja 5.10.0.5515 / x64 wersja 0
    Windows Vista x32 wersja 6.10.0.5866 / x64 wersja 6.10.0.5866
  • Creative Labs Laptop Integrated Webcam Driver
    System:
    Windows 7 x32 wersja 0 / x64 wersja 0
    Windows XP x32 wersja R2RC1 A04 / x64 wersja R2RC1 A04
    Windows Vista x32 wersja R2RC1 A04 / x64 wersja R2RC1 A04
  • Creative Labs Dell Webcam Manager
    System:
    Windows 7 x32 wersja 0 / x64 wersja 0
    Windows XP x32 wersja 0 / x64 wersja 0
    Windows Vista x32 wersja PRC2.0 A04 / x64 wersja PRC2.0 A04
  • Dell QuickSet
    System:
    Windows 7 x32 wersja 0 / x64 wersja 0
    Windows XP x32 wersja 8.3.17 A51 / x64 wersja 0
    Windows Vista x32 wersja 8.2.20 A09 / x64 wersja 8.2.20 A09

Legenda:

Vista/XP only - nie znaleziono odpowiednika dla innego systemu niż wymieniony

modyfikowane - sterowniki ze strony http://laptopvideo2go.com/ gdzie tworzą/przerabiają sterowniki do kart GeForce

 

 

pod wersję 64 bitową znaleźć można TUTAJ ale większość to ta sama co do 32 (działają też pod 64) - trzeba poczytać w szczegółach ;D

 

 

REKLAMACJE

Lipiec 2008: Zgłoszenie reklamacji Laptopa.

Opis problemu: Wstawka/obudowa aluminiowa dookoła klawiatury dostała dziwnych ubytków. Tworzą się dziurki w powłoce aluminium.

Reakcja: obudowa nie podlega reklamacji. Problem z winy użytkownika.

Komentarz: jako iż to mój pierwszy laptop i długo wyczekiwany dbam o niego (ponoć lepiej niż o swoją dziewczynę ;P), regularnie czyszczę go ściereczką zmoczoną dwiema kroplami wody. Raz na jakiś czas jakimś mało żrącym środkiem (płyn do szyb). Czyszczę całego lapka a problem występuje w jednym miejscu.

 

5 Luty 2009: Zgłoszenie reklamacji Laptopa.

Opis problemu: (1) Wyłącza się w nieokreślonych momentach. Nie ma znaczenia czy jest mocno obciążony czy pracuje jakaś drobna aplikacja. (2) Po odłączeniu zasilania słychać coś w rodzaju iskrzenia/zwarcia w prawej części laptopa. Po 15min iskrzenia laptop się wyłącza. (3) Zgłaszam ponownie reklamację obudowy, gdyż problem się samoczynnie rozprzestrzenia (wysyłam fotki z 2-ch m-cy po kupieniu >> Foto01 || Foto02 || Foto03 || Foto04 << i stanu obecnego >> Foto05 || Foto06 || Foto07 <<). (4) Kabel zasilający (odcinek od gniazdka do zasilacza) został rozerwany/pękł w czasie pracy. Ciągłość przewodu nie była naruszona przed awarią.

Reakcja: (1) i (2) uznano, przyznano nową płytę główną - wymieniona. (3) w tym przypadku uznano, przyznano nowy panel aluminiowy - wymieniony. (4) odrzucono, kabel nie podlega gwarancji - kupiłem nowy w sklepie komputerowym.

Komentarz: Zadowolony. Wymiana następnego dnia ok. 14. Ogólnie łatwiej ZŁOŻYĆ niż rozebrać :D Pasta na radiatorze była jak cement. Można powiedzieć, że trzeba było zedrzeć radiator z pasty a nie na odwrót. Polecam zakupić przed wizytą serwisu pastę sylikonową z drobinkami srebra (czy coś takiego, lepsze przewodzenie ciepła) i poprosić o jej użycie pod radiator.

 

18 Czerwca 2009: Zgłoszenie reklamacji Laptopa.

Opis problemu: po raz kolejny dostałem wżerów w aluminium...

Zdjęcia z kwietnia 2009: Foto 08 || Foto 09 || Foto 10 || Foto 11 || Foto 12 || Foto 13

Zdjęcia z czerwca 2009: Foto 14 || Foto 15 || Foto 16 || Foto 17 || Foto 18 || Foto 19 || Foto 20

Dodatkowo jeszcze luzy na zawiasach: Film 01

Oraz zgłosiłem wzrost temperatur średnio o 2-3 jednostki w stosunku do temperatur z po wymianie :)

Reakcja: Wymiana obudowy oraz płyty głównej

Komentarz: Podobno grafika w tych modelach ma jakąś wadę, która powoduje się jej nagrzewanie.

Dowiedziałem się też, że wymiany pasty pod radiatorem można dokonać samemu i nie traci się gwarancji (chyba, że to działanie spowoduje uszkodzenie komputera... więc uwaga co robicie) :)

 

Moje Gadu-Gadu: 3131326

Chętnie pomagam jeśli chodzi o tego laptopa.

Przedstawiajcie się imieniem, żebym miał pojęcie z kim rozmawiam ;) Nie używamy zwrotów "Pan/Pani" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stary to ja dodam tyle ze te laptopy skladam jak i wiele innych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No stary to ja dodam tyle ze te laptopy skladam jak i wiele innych modeli.

Dobrze że wspomniałeś - będę wiedział na przyszłość że mam nie kupować laptopów Della :E ...

 

Żartuje oczywiście .

 

Bardzo fajna recka , jeszcze powiedz ile dałeś za te cacko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena dodano do posta :-)

 

a ty k4cz0r powiedz mi. Słyszałem, ze jak serwis przyjeżdża to sprawdzają oprogramowanie :D Prawda to? Bo ja jade na Windowsie szkolnym (licencja do końca studiów, ale żadnego świstka nie mam) :)

Jakby przyszli to linuxa z cd odpalam i niech se sprawdzają ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kogo takie bzdury slyszales.W zadnym wypadku nikt ani nic ci nie sprawdza kompa, a napewno nikt nie przyjezdza.Bo jak bysmy mieli tak wysylac ludzi zeby to sprawdzali ...no zgroza...Nawet nie wiesz ile tego dziennie wychodzi(7tys laptopow) +dodaj desktopy (7tys) +servery to w ciagu 24h budujemy okolo 15-17tys sztuk kompoterow.I wez to czlowieku sprawdz :D

 

A co do servisu to przyjezdza kurier ktory zabiera kompa do fabryki...no chyba ze chcesz naprawe w domu to koles ci naprawi ale jego orginalnosc twojego systemu Windows nie obchodzi.

 

A tu taka ciekawostka..W przeliczeniu z Vatem bylo by okolo 4000zl i z wysylka.Jak cos to piszcie na mirage9@wp.pl bo ja moge zawsze cos taniej wyrwac :)

 

XPS M1530 CORE 2 DUO T9300 2.50GHz

English - Vista Home Premium

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

System Price EUR 1,021.95

Dell recommends Microsoft® Windows® XP Professional

 

 

Operating System: English - Vista Home Premium

English - Vista Home Premium

Memory: Memory Dual Channel 4.0GB (2x2048) 667 MHz DDR2 SDRAM

Hard Disk Drive: 320GB HD SATA (5400rpm)

Video: ASSY, BASE 256MB NVIDIA GeForce Go 8600M GT

NoteBook Screen: 15.4 WXGA (1280x800) with Truelife

Modem: Modem not included

DVD Drive: Blu Ray Slim Slot-Load Drive, including SW

MISC: CCFL backcover 2.0mp camera

Power Cord

Image Restore - Vista

MS Vista Premium Logo Label NB (small

CCFL backcover black & 2.0mp camera

Intel 4965WLAN Mini-Card EUR

Vista OnLine Getting Started Guide (WW

Internal Keyboard Uk/Irish (QWERTY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna wersja lipnie wygląda. Wiem bo zmieniłem czerwonego M1330 na czarnego i wolałem tamten kolor. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, chodziło o to, że jak ich wołam do reklamacji to sprawdzają legalność oprogramowania :D od innego posiadacza xpsa syczałem ;]

A masz może jakiś namiar na sterowniki do XP?? wen popytaj się tych waszych programistów gdzie można je znaleźć bo na stronie nie ma (jest kilka działających pod wieloma systemami, ale niewiele i te mniej ważne) :)

 

słyszałem też o chorej praktyce, że po zmianie Visty na coś innego traci się gwarancję :D jak usłyszałem to nie mogłem uwierzyć w taką bzdurę, ale ponoć praktykowane jest to gdzieś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje właśnie takiego xps'a tyle, że z mniejszym dyskiem i trochę gorszym prockiem za 3175zł, tylko nie wiem jaki kolor brać: czarny czy niebieski :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze cie bardzo

"Thanks to kanadianiceman I have now a location for you to download the XP Drivers for the XPS M1530

 

M150_XP_Drivers_Part1

http://www.mediafire.com/?7hwmn4yfjw2

 

M150_XP_Drivers_Part2

http://www.mediafire.com/?f52jzgdv1ln

 

You should have the Media Direct CD Program iin case you want to start 100% from scratch.

 

If you have any comments, questions or perhaps suggestions on better drivers, etc please let me know. I would like to help anyone with the xp installation process if necessary.

 

As I said before, everything worked 100% ok for me. You may experience something different but again, questions are welcome.

 

*update* Before installing XP I went to the BIOS and disabled SATA support, you may not need to do this depending on your windows xp cd"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre zdjęcia :thumbup:

Widać dlaczego nie chciałem matrycy Glare, po prostu lustro :o

Ja swojego laptopa czasem noszę do pracy i ważne jest żeby widzieć obraz a nie biurowe świetlówki.

Dla mnie to jest narzędzie pracy, jedno z wielu, ani myślę na tym grać ani oglądać filmów, do tego mam 24-calowy monitor MVA i desktopa.

Zresztą jakbym się uparł to by z tym nie było specjalnych problemów, tylko po prostu nie do tego go kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, sam aktualnie się zastanawiam nad kupnem tego XPS, mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie podczas włączonej matrycy(np. film, gra?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w domu to zrobię zdjęcia z jakiejś gry :-) Jak grałem w Crysisa na średnich to jak już kończyłem to spojrzałem się na jakiś przedmiot, padał deszcz... :o Jak pięknie woda po tym płynęła :D Kilka osób się zachwycało grafiką :D jest potężna :P

Zdjęcia robię Pentaxem K200D! Zdjęcia mają ponad 3000 rozdzielczości :D

Lusterko nie przeszkadza. Jeszcze nie wkurzałem się, że mi się coś odbija :D

 

k4cz0r, miałem nadzieje na coś autoryzowanego. te sterowniki miałem po 10min szukania w google. ;]

 

UberDagger, nie wiem jaki kolor, o gustach się nie dyskutuje. Każdy kolor ładny. Nawet czerwony ;P Np: Ferrari też jest czerwone a i tak każdy chce je mieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po przeanalizowaniu twoich fotek lapka, jednak zastanawiam się nad czerwonym a granatowym, bo czarny wygląda zbyt pospolicie, a ja jednak chcę mieć coś innego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza fotka była modyfikowana w photoshopie. była bardzo rozjaśniona, wyglądał jak szary i odbijała mi się w aluminium farba ze ścian ;-)

 

czarny nadaje mu takiej elegancji, inne kolory sprawiają że staje się on taki bardziej zwyczajny... taki wypieszczony... a czarny to taki biznesowy, agresywny ;) Pokazuje, że jest MOCNY, chociaż samo aluminium to podkreśla. Przyzwyczajcie się do częstego mycia tego aluminium. Ja myje co 2-3dzień. Lekko wilgotną sciereczką ze sklepu "Wszystko za 4zł", taka co smug nie zostawia ;P Ta od dela też niezła, ale na zostawia paproszki w kątach. :-)

 

 

Call of Duty 4

Max detale, rodziałka 1280x765 czy coś, wszystko na full. Czasem się dziwnie przytnie na chwile i to bieganie jakoś szarpie chyba. Da się grać.

shot0000.jpg

shot0003.jpg

shot0006.jpg

shot0010.jpg

shot0011.jpg

shot0012.jpg

shot0015.jpg

shot0017.jpg

shot0021.jpg

shot0022.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób testy, takie jak moje, to będziemy mogli porównać wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginalnych sterow do tego systemu na Windows Xp nie ma wiec ci nie podam.On byl robiony z mysla o Viscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam od ok 2 tygodni xpsa 1530. Sprzet niezgorszy, powiem nawet ze bardzo ok jesli chodzi o wydajnosc i jakosc wykonania. Mam jednak kilka zastrzezen do niego.

1 - tuchpad(czy jakto sie pisze) - moim zdaniem jest osadzony zbyt "rownolegle" do obudowy. Podczas codziennej pracy na laptopie, mozna(mi to sie na razie dosc czesto zdarza) nie patrzac na tuchpad, wyjechac paluchem poza jego obwod i "gladzic" metalowa obudowe. Przyzwyczailem sie do Asusa a3, gdzie osadzenie tuchpada bylo lekko wklesle pod wzgledem obodowy.

2 - czulosc i precyzja dzialania tuchpada - pomimo zwiekszenia czulosci w sterownikach, czesto zdarza sie ze musze 2 razy pukac, zeby zadzialal np. link. Precyzja tez nie jest jego najmocniejsza strona. Zdarza sie ze dosc dokladnie cos zaznaczam, a kursor wedruje obok zadanego zaznaczenia.

 

Kolena sprawa jest matryca. Moze to tylko moje przyzwyczajenie, ale ciagle mam klopoty z zaakceptowaniem tego lustra. Dotychczas zawsze pracowalem na lapach z matowa matryca. Jednak nie znalazlem tego modelu i w tej cenie z matem.

Poza tym wszystko ok:)

Pierwsza rzecza jaka zrobilem po przyjsciu do mnie lapa, to wywalenie Visty i czysta instalka Xp.

Viste stawiam na virtualnej maszynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orginalnych sterow do tego systemu na Windows Xp nie ma wiec ci nie podam.On byl robiony z mysla o Viscie

A co to za różnica, czy 3D Marki, FEAR i Battery Eater nie działają pod Vistą?

W końcu liczą się wyniki a system OEM jest ważną częścią laptopa.

Ja kupiłem swojego z Linuxem bo miałem licencję edukacyjną na XP-ka, więc nie musiałem dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby o zdjęcia i wyniki benchmarków :)

 

Na razie regularnie siedzę na Vostro 1500 z "lustrem" i nie narzekam... a nawet chyba mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Zmieniając trochę temat, chciałem zapytać jak wygląda sprawa z kartami graficznymi - łatwo (czyt.: tanio) dokupić nową, lepszą? W ogóle są jakieś znacznie lepsze grafiki do laptopów od 8600M GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam na dysku żadnego 3dMarka, nigdy ich nie używałem :P Muszę ściągnąć.

 

Najlepsza grafa w lapku to chyba 8800SLI (?) czy costam. nie mam pojęcia, zgaduje ;P

 

Co do TOUCHPADA jest ok. U mnie czuły, ledwo dotknę już klika. Musiałem mu zmniejszyć czułość do minimum! A i tak jest czuły. Powinien być równo z z obudową, brud by się nie zbierał. Po co komu taka wanna wielka TouchPadowa?! Czytnik kart nie czyta kart HC :( Może to sterowniki.. dziwne :/

 

Nie chwaląc się widzę, że jedyny lub jeden z nielicznych mam tak potężny model. Osobiście był u mnie koleś z Łodzi też z XPSem, ino słabszym o połowę. @Ghz, 2GB ramu, grafika podobna, słabsza matryca... itd.

Ja mam bodajże matryce LG. W tych słabszych montują jakieś badziewie... moja max rozdziałka 1680x1050... na tych słabszych 1280x800. Karte Wi-Fi mam jakąś tam najlepszą intela... nie Della jakieś coś. Więc ogólnie powyżej tych 4000 wkładają części warte ceny... a na słabszych zdzierają kasę.

 

Obecnie rozwiązałem większość problemów ze sterami. Dźwięk poprawnie działa, wszystko śmiga. Stery od grafy wziąłem z dwupaku, eXteremy są jakieś wadliwe bo błędy krytyczne w America's Army mi wywalało.

 

 

Wstawię jakieś testy... ale mam koniec sesji i robię jakieś śmieszne projekty na zaliczenia. Cierpliwości :D

 

------

 

Dodałem testy 3DMarkami. Nie wiem co myśleć o wykrytej karcie graficznej.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu wyszło, że sprzedający od którego kupowałem lapka, sprzedał czerowne i niebieskie XPS'y , więc wziąłem czarnego+mały gratis od sprzedającego za 3175zł z wysyłką, lapka dostanę najpóźniej w środę, więc jak dojdzie to napiszę swoją reckę ;)

 

EDIT:

Remigiusz a gdzie ten lapek ma czytnik kart??Bo tak patrzę na zdjęcia i jakoś zauważyć nie mogę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresowanie tematem spadło ;P dodałem testy, co myślicie o nich? czemu pokazuje mi GF 8600GS skoro mam GT? ;/

 

Lapek ma czytnik na prawo od gniazd audio. ma zaślepkę w postaci sztucznej karty SD ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam bodajże matryce LG. W tych słabszych montują jakieś badziewie... moja max rozdziałka 1680x1050... na tych słabszych 1280x800. Karte Wi-Fi mam jakąś tam najlepszą intela... nie Della jakieś coś. Więc ogólnie powyżej tych 4000 wkładają części warte ceny... a na słabszych zdzierają kasę.

 

Della mozesz sobie skonfigurowac dowolnie. Matryce mozesz sobie dolozyc do dowolnego egzemplarza, nawet w tych najtanszych mozna sobie wziasc z taka matryca jak twoja ale nie kazdy lubi takie wysokie rozdzielczosci jak 1680x1050.. wg mnie optymalna w 15.4" to jest 1440x900.. Tak samo jest z reszta podzespolow, mozna mixowac jak sie chce.

 

Ostatnie zdanie ze na slabszych zdzieraja kase to tez jest przesada, piszesz o "lepszej" karcie intela a tak naprawde do niczego ci nie potrzebna bo nawet nie wiesz co ona ci daje ;) - kupilbys tanszego i nie zauwazylbys roznicy podczas pracy, wiec to na tych drozszych zdzieraja kase ;)

 

Zerknalem jeszcze na twoj test 3dmark 2003, dla porownania dodam ze konfiguracja T7250 2.0GHz, 2GB ram 250GB 5400rpm, 8600gt osiaga okolo 13.700 punktow na standardowych ustawieniach (pod Vista)..

 

2% podatku od zakupu juz odprowadziles? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Della mozesz sobie skonfigurowac dowolnie. Matryce mozesz sobie dolozyc do dowolnego egzemplarza, nawet w tych najtanszych mozna sobie wziasc z taka matryca jak twoja ale nie kazdy lubi takie wysokie rozdzielczosci jak 1680x1050.. wg mnie optymalna w 15.4" to jest 1440x900.. Tak samo jest z reszta podzespolow, mozna mixowac jak sie chce.

No w sumie racja... akurat mówię tu o gotowcach :) Aczkolwiek ten XPS co był u mnie (zgadałem się z kolesiem z Łodzi bo miał problem) to miał max rodziałke 1280 :/ porażka jak dla mnie. Kwestia przyzwyczajenia ;]

 

Ostatnie zdanie ze na slabszych zdzieraja kase to tez jest przesada, piszesz o "lepszej" karcie intela a tak naprawde do niczego ci nie potrzebna bo nawet nie wiesz co ona ci daje ;) - kupilbys tanszego i nie zauwazylbys roznicy podczas pracy, wiec to na tych drozszych zdzieraja kase ;)

No masz racje :D nie wiem na cholere mi ta lepsza :D mówią że lepsza to się cieszę, że mam "lepszą" :D

 

Zerknalem jeszcze na twoj test 3dmark 2003, dla porownania dodam ze konfiguracja T7250 2.0GHz, 2GB ram 250GB 5400rpm, 8600gt osiaga okolo 13.700 punktow na standardowych ustawieniach (pod Vista)..

No ja mam XP ale mysle o Viscie... ;]

 

2% podatku od zakupu juz odprowadziles? ;)

Jasne, pierwsze co zrobiłem to pobiegłem zapłacić! Nawet reszty nie chciałem ;) Nie odliczyłem go od dochodu.

 

Powiedzcie mi czemu mi GS wykrywa :/ co to za bzdura? Sterowniki??

Co byłoby jakbym zainstalował Viste x64?? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czemu mi GS wykrywa :/ co to za bzdura? Sterowniki??

nie takie bzdury się widziało - mi GPU-Z pokazuje, że pamięci karty graf. chodzą na 47187 MHz czyli 47 GHz :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...