Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomkoon

Toshiba A300-15B

Rekomendowane odpowiedzi

TOSHIBA A300-15B - Mini recenzja

 

Sprzęt zakupiony 30 czerwca, dostałem go do rąk 1 lipca :D Kupiony w Komputroniku za 3411,45zł

 

 

Dane Techniczne:

Procesor: Core 2 Duo T8300 2,4GHz 3MB cache Penryn

Ram: 3GB (2+1) DDR2-667

Grafika: ATI Radeon HD3650 512MB DDR2 600MHz/500MHz

Dysk: Hitachi 250GB (5400RPM)

Ekran: 15,4" 1280x800 Glare LCD PhilipsLG LP154WX4-TLC8

OS: Windows Vista Home Premium 32bit

Wi-Fi b/g/n | Bluetooth | DVD+/-RW DL | LAN 10/100 | Kam. internetowa 1,3Mpx

 

 

Porty i inne:

+ Lewy bok:

- D-sub 15pin

- Tv-out

- Gniazdo sieci LAN

- 2xUSB

- IEEE1394a

- Gniazdo Express Card

+ Przód:

- Przełącznik komunikacji bezprzewodowej

- Czytnik kart

- Gniazdo mikrofonu i słuchawek

- Pokrętło głośności

+ Prawy bok:

- Blokada bezpieczeństwa

- Gniazdo zasilania

- Nagrywarka

- Gniazdo modemu

- 2xUSB

 

szerokość: 363 mm

głębokość: 267 mm

wysokość: 38,5 mm

waga: 2,7 kg

 

Foto:

 

widok z góry

1modifiedbe7.th.jpg

 

lewy bok

2modifiedly5.th.jpg

 

przód

4modifiedes0.th.jpg

 

prawy bok

3modifiedet7.th.jpg

 

ogólne

5modifiedtw2.th.jpg 7modifiedgd4.th.jpg

 

Osiągi:

 

3dmark 01: 21783

3dmark01vq9.th.jpg

 

po wgraniu nowego biosu (ver. 3.40):

3dmark01oj6.th.jpg

 

3dmark 06: 3855

3dmark06wt1.jpg

 

po wgraniu nowego biosu (ver. 3.40):

3dmarkcu5.jpg

 

bios v3.60, sterowniki ATI CCC 8.9 przerobione programem Mobility Modder

180908r3dmarkrekordzikea8.jpg

 

bios v4.20, sterowniki ATI CCC 9.2 przerobione programem Mobility Modder

3dmark06bios420.png

 

Vista benchmark: 5,0

vistabenchhe6.jpg

 

Wynik po aktualizacji biosu:

vistabench.png

 

Cinebench 10:

Rendering 1CPU - 2699

Rendering 2CPU - 4801

OpenGL standard - 3237

cinebench10ur9.jpg

 

po wgraniu nowego biosu (ver. 3.40):

Rendering 1CPU - 2712

Rendering 2CPU - 4890

OpenGL standard - 3370

cinebenchnv7.jpg

 

bios - ver. 3.90:

Rendering (1 CPU) - 2643

Rendering (2 CPU) - 4909

OpenGL Standard - 3517

przechwytywanient4.png

 

bios - ver. 4.20

Rendering (1 CPU) - 2699

Rendering (2 CPU) - 4933

OpenGL Standard - 3977 :exclam:

cinebench090309ccc92bio.png

 

HDTune:

Maximum Transfer Rate: 56,5 MB/s

Minimum Transfer Rate: 23,7 MB/s

Average Transfer Rate: 44,3 MB/s

Access Time: 17,8ms

Burst Rate: 75,9MB/s

CPU Usage: 2,8%

hdtunesi5.th.jpg

 

po wgraniu nowego biosu (ver. 3.40):

Maximum Transfer Rate: 56,5 MB/s

Minimum Transfer Rate: 27,6 MB/s

Average Transfer Rate: 44,3 MB/s

Access Time: 17,9ms

Burst Rate: 76,8 MB/s

CPU Usage: 1,6%

hdtuneoe7.th.jpg

 

Super Pi 1.5 XS mod

pihv2.th.jpgthpix.gif

Próbka 1MB - 20.826s

 

Plusy:

+ wygląd

+ wydajność

+ b.dobry obraz i żywe kolory

+ cisza

+ dotykowe przyciski multimedialne

+ możliwość wyłączenia podświetlenia przycisków multimedialnych, touchpada i znaczka satellite za pomocą jednego z przycisków multimedialnych

+ b. dobre wbudowane głośniki

+ dobry touchpad

+ b. dobre wykonanie

 

Minusy:

- cały się błyszczy przez co widać odciski palców (ale nie jest tak źle jak na forach mówią ;) )

- sporo niepotrzebnego zainstalowanego oprogramowania (crapware)

 

Toshiba A300-15B to sprzęt z wyższej półki jakościowej. Siedzi w niej mały potworek w postaci procesorka Penryn oraz karta graficzna Radeon HD3650. Nie żałuję pieniędzy wydanych na Toshibę :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej myslisz że na tym laptopie pójdzie mi corel photoshop i auto cad???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś postawić WinXP na tym lapie? Pytam się bo chodzi mi głównie o sterowniki, a mianowicie o sterownik do karty (modułu) dźwiękowego, bo jest to jedyny driver, którego nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej myslisz że na tym laptopie pójdzie mi corel photoshop i auto cad???

Każdy z tych programów pójdzie. Photoshopem bawiłem się na znacznie gorszym komputerze niż ten laptop. I nie sprawiał mi żadnych problemów, jeśli chodzi o prędkość działania.

 

Do autora, napisz coś więcej o obudowie, dalej się tak rysuje jak A200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy wgrywałeś XP i czy znalazłeś wszystkie sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moga mi koledzy powiedziec czy jest on lepszy od Tosi Sat P300 135 pod względem pracy na programach graficznych? Nie ukrywam że się na tym wogóle nie znam... proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba Satellite P300-135

 

 

Model: Toshiba Satellite P300-135

Procesor: Intel Core 2 Duo T5550 Penryn - 1,83 GHz

Pamięć cache [kB]: 2 MB L2 cache

Pamięć RAM [MB]: 2GB DDR2

Dysk twardy [GB]: 200 GB HDD SATA 5400rpm

Karta graficzna: ATI Radeon HD3470 128 MB - do 895 MB z pamięcią współdzieloną

Wyświetlacz: 17,1 cali TrueBrite 1440x900 WXGA+

 

 

Toshiba Satelite A300 15B

 

 

Procesor: Intel Core 2 Duo T8300 2,4 GHz

FSB 800 MHz

Pamięć cache [kB]: 3 MB L2 cache

Pamięć RAM [MB]: 3GB DDR2

Dysk twardy [GB]: 250 GB HDD SATA

Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD3650

Wyświetlacz: 15,4" Panorama 1280x800

 

 

SamA wyciagnij wnioski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam tego laptopa i pierwsze co zrobilem to format i instalacja czystej Visty x64 . Wszystkie sterowniki sa na stronie producenta. Wystarczy podac model -> system -> i wybrac odpowiedni sterownik. (dodam ze bardzo duza ilosc tam jest, wiele to smieci .. ale takie jak od dysku, grafiki, dzwieku, chipu sa tam :])

 

 

BTW. jak sprawa wyglada w grach ? narazie instalowalem tylko TDU (ktore odpalilem dopiero po instalacji SP1) , mu online , Diablo 2 lod , Fear. Wydaje sie ze wszystko dziala dobrze. Jednak gry takie jak Fear czy Muonline niestety nie maja mozliwosci ustawienia rozdzialki jaki ten laptop oferuje. Co sprawia ze obraz jest bardzo rozciagniety :/ D2Lod to juz leciwa gra wiec tutaj sie nie wypowiadam. Wrazie jakis pytan prosze pisac tutaj bede sie staral odpowiadac, na wszystkie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jakie walory ma Vista64x których brak w wersji 32 bitowej i dlaczego nie zdecydowales sie na instalacje XP skoro zabiera mniej RAM-u i chyba jest bardziej przyjaznym system operacyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x64 hymm skoro procek jest x64 to czemu system ma byc x32 ? Ogolnie zalet brak ... dzialaja tak samo moze ten x64 nieco szybciej. A czemu Vista? Bo zakupilem ten system 2 dni po polskiej premierce. Znam go juz dobrze.... teraz z lapkiem dostalem (preinstalowana) wersje x32 ze smieciami od toshiby... Zaryzykowalem i zainstalowalem na tym kluczu co mi dali do lapka wersje ktora zakupilem juz dawno. Rejestracja i aktywacja przebiegla bez zadnych problemow. Wszystkie sterowniki sa dla wersji x32 jak i x64. Tak moze i zjada wiecej ramu.. ale gdy tylko wlacze jakas gre to system oddaje ten ram na potrzeby np gry. W XP sp2 srednio po 500mb ramu idzie. Zobacz ze jak w Viscie wylaczysz jakas gre (co zjada duzo ramu) to sama Vista przez jakis czas bedzie brala 600mb. Gdy zaczniesz uruchamias program (FF , Foobar2000 + jeszcze cos [tak ja robie]) to automatycznie system zje z 1500mb. Wiec ? Powiedz mi poco Ci te 3GB ramu skoro chcesz by system zjadal 500mb... to lepiej oddac te 2GB komus innemu :] .

 

 

Jesli cos jest napisane zle to sorka , ale jestem zmeczony po pracy ;p

 

 

 

Edit. DO AUTORA TEMATU , ja zamowilem 1-szego ;p Nagroda za zdana mature :>? Tak jak umnie ;p czy poprostu prezet od siebie dla siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROzumiem...jednak mam jakis strach przed Vistą i nie wiem czy nie bedzie takich sytuacji w ktorych ktoraś z gier bądź programów nie odpali i będzie wywalało jakieś niewytłumaczalne błędy,zdarzaja sie takie sytuacje jak do tej pory? W Twoim przypadku oczywiscie?

 

Czy mając włączone FF foobara gg avasta i coś tam jeszcze jest odczuwalny jakis spadek mocy? Mówiąc po prostu,czy komputer zaczyna mulic?

 

Czy jest sens bawić się w format i zamiane systemu z 32 na 64 skoro jak sam napisales,laptop działa "nieco" szybciej?

 

Aha i jeszcze jedno...czy zainstalowane oprogramowanie którego jest naprawde sporo da sie bez problemu wykasować?

 

Sorry za tą "polszczyzne" ale też zmęczony jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bo jesli laptopa odbierasz ze sklepu to system jest tak zasmiecony i muli ze szok!. A skoro od dawna bawilem sie na x64 to czemu mialem takowego nie zainstalowac? Co do programow to .... dziwna sytuacja... na PC na czystej Viscie odpalilem TDU ;D a na lapku dopiero po instalacji SP1 TDU odpalilo. Mam odpalone FF3, Foobar2000 , Kaspersky , Konnekt, Skype + jeszcze inne programy. System zjada 1500mb , ale nic nie muli i wszystko dziala sprawnie. Dziwne bo jak odpale jeszcze Photo Shopa to ilosc zajetego ramu nie podnosi sie dalej jest 1500mb ! Niestety nie rozumiem jakie oprogramowanie? Chodzi Ci o te dostarczone przez producenta? Czy samemu cos instalujesz ? Bo jesli chodzi o to dostarczone przez producenta to polecam format i instalacje czystego systemu nie tego z RCHDD . Instalacja Visty 15-20 minut a gdybys chcial wszystko recznie oczyszczac to ... ee powodzenia :] I jak narazie pare programow mi niedzialalo ... ale obecnie 90% dziala wzorowo a pozostale 10% dobrze (Czasami jakis blad ..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli który? Jeśli chodzi o ramki to p300 lepszy a procesor i karta"chyba" lepsza u a300? Nie znam się wogóle wiec proszę o konkretne odpowiedzi.Gubię się. Myślę ze nie powinno być problemu ze zmianą Visty na XPeka w obydwu z nich?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A300 ma 15" a p300 ma 17" i to jest na + dla p300, jednak reszte ma juz slabsze. Zreszta poco Ci 17" w laptopie ? Tylko to duze i zjada duza pradu:] Ja mam 15" w a300 i mi wystarcza w 100% ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj znać czy wgrywałeś XP i czy znalazłeś wszystkie sterowniki

 

XP nie wgrywałem narazie działam na Viście. Co do sterowników do XP wszystkie można znaleźć na stronie Toshiby.

http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi...selShortMod=697

 

 

Edit. DO AUTORA TEMATU , ja zamowilem 1-szego ;p Nagroda za zdana mature :>? Tak jak umnie ;p czy poprostu prezet od siebie dla siebie :D

 

Prezent od rodziców :D Maturka za rok :kwasny:

 

 

 

Co do gier odpalałem

GTA SA - detale wysokie AAx1 - rozdziałka 1280x800 bez zacinek

NFS MW - detale samochody na maks pare rzeczy zmniejszonych do połowy AA na pół 800x600 (praktycznie nie widać różnicy między 800x600 a 1024x768)

Rush for Berlin - maks detale pełna płynność

 

W czasie pracy w Windowsie Foobar + ff Vista zżera między 1-1,2GB Ramu :kwasny: lecz system chodzi bardzo sprawnie

 

Zainstalowałem SRS Audio Sandbox - dodatek w którym jest sporo ustawień dot. dźwięku . Dźwięk polepszył się wg. mnie dwukrotnie po zainstalowaniu tego programu. Nie sądziłem że moje głośniki (Creative T3030) są w stanie tak ładnie grać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za odpowiedzi

 

Co do tego XP,jezeli bede chcial zrobic format,a zrobie chyba pierwszego dnia,to jakie sterowniki są mi potrzebne do całkowicie dobrego dzialania systemu.Wiem ze pytanie jest moze troche głupie ale chce mieć wszystko pod ręką jak sprzet przyjdzie

 

Na pewno stery:

 

Chip Set Utility

Intel Windows XP 8.3.0.1014

 

Acoustic Silencer

Toshiba Windows XP 1.00.008

 

Display Driver

ATI Windows XP 8.452.2

 

Wireless Lan Driver

Intel Windows XP 11.5.0.32 / 9.0.4.37

 

 

Czy coś jeszcze jest mi potrzebne i czy te wybrane są dobre?

 

P.S. Jak zrobić zeby widzieć posty normalnie a nie wszystkie pod postem na dole jeden pod drugim po jednym zdaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Silencer

Toshiba Windows XP 1.00.008

 

To jest sterownik do wyciszania napędu (np. jak się ogląda jakiś film to można ustawić tryb cichy)

 

Przydałby się jeszcze sterownik bluetooth, do czytnika kart, do dźwięku, Hotkey utility i do touchpada . Wszystkie znajdziesz na stronce Toshiby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo,postaram sie wszystko sobie zgrac na płytke a potem na laptopa...mam nadzieje ze juz niedlugo dojdzie :)

 

Nie wiecie jak zmienic ten widok forum? Widze tylko jeden post a pozostale są wypisane po jednym zdaniu na samym dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przed formatem dokonaj rejestracji laptopa na stronce toshiby ;D I poco robic formata ? Nie rozumiem placisz za system i go zaraz wywalasz ?

 

 

co do sterow to nie mam Hotkey utility i do touchpada oraz czytnika kart .. (system sam cos zainstalowal ;p), oraz do BT to i tak mi sie nie przyda ;p

 

 

Co do ramu to SYSTEM ZJE TE 1,5GB RAMU ALE GDY TYLKO BEDZIE POTRZEBA ODDA GO NP. DLA DANEJ GRY !! WIEC NIECH SOBIE NAWET I TE 3GB WEZMIE .. NACO WAM TEN RAM ?! komfort psychiczny czy jak ze system malo zjada? VISTA TO MADRY SYSTEM I WEZMIE TYLE RAMU ILE JEST POTRZEBNE DO WYGODNEJ PRACY !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOShiba Flash Cards do czego to służy? Można to wyłączyć? Wyinstalować? Szkoda mi tych 30 MB Ramu, a z kart pamięci rzadko kiedy korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chce zamienic system żeby nie mieć problemów z jego obslugą.Po co mam sie męczyć ze znalezieniem niektorych opcji skoro jest dobrze mi znany XP.Wiem ze głupotą jest płacenie za system ktora od razu sie odinstaluje,ale nie znam sklepu ktory oferowałby samą Toshibą a300-15B bez jakichkolwiek dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak karty beda dzialac tez bez tego :]

 

2.Vista jest duzo bardziej przyjemna dla urzytkownika;] chyba ze chodzi o przyzwyczajenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniając system tracę gwarancje?? Czy to zależy od sklepu w którym kupuje laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiwniajac system nie traci sie gwary :] tylko przed zmiana polecam zarejstrowac lapka na stronce toshiby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorota: A300 15b jest lepsza ;)

 

Gdybyś miała jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj - nikt cię tu nie wysmieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...