Skocz do zawartości
qjin

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

07ed97d784cbfa30.jpg

 

producent: BioWare

wydawca: Electronic Arts

dystrybutor PL: Electronic Arts Polska

gatunek: cRPG

wersja językowa rodzimego wydania: pełna polska/polska kinowa/angielska

 

data premiery: 3 listopada | 6 listopada 2009 (PL)

 

Strona oficjalna gry

Oficjalne forum

FAQ

 

Dragon Age jest dziełem studia BioWare i zalicza się do gatunku cRPG-ów. Nazywany jest duchowym następcą kultowej sagi Baldur's Gate. Tytuł napędzany jest autorskim silnikiem graficznym. W DA główny nacisk nałożono na historię - mamy dostać wielowątkową, epicką fabułę. Ponoć ilość tekstu przebija wszystkie dotychczasowe produkty BioWare.

 

Galeria:

 

466baffeae26ddb9m.jpgf61f85ab5ae0bce0m.jpg5d5adce84e3e72bem.jpge7c6a63b99e2a512m.jpg07505fe9f8a315c8m.jpg

511085769e679ee6m.jpgad8edf90434b4197m.jpg8816b447c3069a76m.jpgddc0b79b97a45e65m.jpg3906f0e972badd2bm.jpg

595cd658a58d1bbbm.jpg176929a4782d04efm.jpga2bdcd7ef2ce30abm.jpgc16efb2aa5f09b27m.jpg34f3fafe432335dbm.jpg

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Nazywany jest duchowym następcą kultowej sagi Baldur's Gate.''

 

Bardzooo bym sobie tego życzył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
''Nazywany jest duchowym następcą kultowej sagi Baldur's Gate.''

 

Bardzooo bym sobie tego życzył :D

BioWare nie puszcza słów na wiatr. Gra powstaje już naprawdę bardzo długo i nie może wyjśc z tego tylko bardzo dobra gra. :D A zapowiada się naprawdę BG w pełnym 3D. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to szykuje mi się kolejny must-have, obok Wiedźmina, Fallouta 3 i Diablo 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BioWare nie puszcza słów na wiatr. Gra powstaje już naprawdę bardzo długo i nie może wyjśc z tego tylko bardzo dobra gra. :D A zapowiada się naprawdę BG w pełnym 3D. :cool:

 

 

Boję się za mocno nastawiac na taka opcję, bo gdybym sie zawiódł, musiał bym wyrzucic pc-ta przez okno :D

 

Tak poważniej naprawdę bym chciał !! Wielka szkoda że dopiero teraz, i jednocześnie oby jak najprędzej to wydali.

 

No i kwestia polonizacji gry, w BG to było absolutne mistrzostwo :)

 

Bardzo dobrze ze zrezygnowali z Aurory ? Silnika graficznego z nwn itp. wogóle mi się nie podobał, nawet w wiedzminie.

 

Tymczasem, chyba sobie znowu zainstaluje Throne Balla :buka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioware nigdy nie zawiódł, a teraz na dodatek planuje powalić nas na kolana. Uwolnieni z okowów systemu D&D pokazują na ci ich stać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kwestia polonizacji gry, w BG to było absolutne mistrzostwo :)

Prawdopodobnie grę wyda EA Polska, choć może się też zdarzyć, że znowu przejmie dystrybucje w naszym kraju CDP. W przypadku EA do wyboru ang i kinowa, a CDP? Pewnie tak jak Mass Effect. Jedyny plus, ze EA bedzie wydawac, to ze premiera w Polsce będzie w okolicach światowej (a może nawet i w dniu daty wydania).

 

Bioware nigdy nie zawiódł, a teraz na dodatek planuje powalić nas na kolana. Uwolnieni z okowów systemu D&D pokazują na ci ich stać :E

Tyle lat pracy nie może pójśc na marne. Nie pamiętam ile lat już robią Dragon Age, ale, zdaje się, nie mniej jak KotOR-a, który też był tworzony przez około 4 lata, jesli pamiec mnie nie myli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś nowego, nie mogę już powoli patrzeć na BG czy Tormenta :E Screeny może nie powalają, ale akurat grafika schodzi na dalszy plan, jeśli tylko fabuła daje radę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie coś nowego, nie mogę już powoli patrzeć na BG czy Tormenta :E Screeny może nie powalają, ale akurat grafika schodzi na dalszy plan, jeśli tylko fabuła daje radę. :)

Screeny nie powalają, gdyż pochodzą sprzed kilku lat. :E BioWare niechętnie dzieli się wszystkim, co dotyczy DA. :P

 

Myślę, że na dniach możemy spodziewać się nowych z aktualnej wersji gry. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01
Napisano (edytowane)
Screeny nie powalają, gdyż pochodzą sprzed kilku lat. :E BioWare niechętnie dzieli się wszystkim, co dotyczy DA. :P

 

Myślę, że na dniach możemy spodziewać się nowych z aktualnej wersji gry. :)

Szczerze to wolałbym mocno podrasowany silnik BG2 :P

 

Dragon Age is not D&D.

WTF?! :P

Edytowane przez Cypis_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to wolałbym mocno podrasowany silnik BG2 :P

 

 

WTF?! :P

Ee tam, pożyjemy, zobaczymy. :)

 

System walki jest autorski, nie opiera się na żadnych zasadch typu D&D czy AD&D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona wystartowała. Co prawda praktycznie nic na niej nie ma, ale w najbliższy piątek, czyli jutro, możemy spodziewać się na gametrailers trailera z Dragon Age: Origins. Tak, gra zyskała podtytuł... czyżby BioWare szykowało kontynuację, a może nawet trylogię, jak ma być w przypadku Mass Effekta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01

Ta gra ma nawiązywać w jakiś sposób do BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta gra ma nawiązywać w jakiś sposób do BG?

Jesli chodzi o rozgrywkę ma przypominać Baldur's Gate'a (i pewnie trochę KotOR-a, a po sieci NWN) - w końcu nie bez kozery nazywany jest "duchowym nastepca BG" (bodaj sami tworcy tak okreslali Dragon Age'a).

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer za duzo nie mówi, ale grafika :o Pewnie troche podrasowana jest w stosunku do grafiki podczas samej rozgrywki, ale wydaje mi się, że jest to cut-scenka (może nawet intro? Czy raczej wycinek z intro) na silniku gry (chociaż w takim DMC 4 też przerywniki filmowe wygladaja lepiej niz w samej rozgrywce, ale nie jest to przepasc).

 

Mogliby pokazac cos w końcu z gry. Ciekawym czy na E3 będzie jakiś gameplay...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01

Przypomina mi to WP:Powrót Króla. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł drugi trailer, które prezentuje prawie to samo, tylko kilka momentów jest innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01
Wyszedł drugi trailer, które prezentuje prawie to samo, tylko kilka momentów jest innych...

To chyba nie ma sensu tego oglądać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się kilka nowych screenshotów z DA >>> http://pc.ign.com/dor/objects/682217/drago...?page=mediaFull.

Z tego jeden nawet z gameplaya! Co prawda niewile widać, ale jest bardzo baldurowo. ^^

 

Wydawca w Polsce - co juz potwierdzone - będzie EA. I kilka nowych informacji o Początku (tak brzmi polski podtytul):

 

Walka drużynowa – Dragon Age: Początek wprowadzi innowacyjny system walki, w którym gracze będą mogli działać na szeroką skalę i wykorzystywać zdolności poszczególnych członków drużyny przeciwko licznym wrogom.

Potężna magia – pokonywanie przeciwników stanie się jeszcze łatwiejsze przy użyciu kombinacji zaklęć, polegającej na łączeniu ze sobą przeróżnych czarów i skutkującej uzyskaniem wyjątkowych efektów w starciu z wrogiem.

Dostosowywanie postaci do własnych potrzeb – gracze zyskają możliwość rozwijania swoich bohaterów i zdobywania dla nich niesamowitych mocy (zaklęć, talentów, umiejętności), pomagających w odkrywaniu coraz to nowych sposobów pokonywania przeciwników.

Twoja historia, Twoja ścieżka – w trakcie przechodzenia przez pełną emocjonujących przygód fabułę gracze sami zdecydują, z kim zawiążą sojusz, a kogo będą starali się zniszczyć. Dokonywane przez nich wybory wpłyną na specyfikę świata gry.

Misje wprowadzające – gracze będą mogli samodzielnie wybrać i rozegrać misje, które zdefiniują sposób postrzegania bohaterów przez środowisko i środowiska przez bohaterów. Pozwoli to na określenie, kim będą prowadzone przez użytkowników postacie oraz w jakim miejscu rozpoczną zasadniczą część swoich przygód.

 

z informacji prasowej EA PL

 

Jedyny plus, ze wyda EA, to ze DA wyjdzie moze nawet i w dzień swiatowej premiery. :D Ma niby być do wyboru polska i angielska, tyle zeby zrobili na poziomie tę peelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01

Takie średnie te screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

Grafika na niektorych screenach to tak jakbym screenshoty z Obliviona ogladal - sam nie wiem czy to dobrze czy zle ;)

A jak ogladnalem trailer to zywcem Lord Of The Rings z poteznym Souronem miazdzacym przeciwnikow na polu walki. Chyba mi sie zaczynaja przejadac te klimaty. Ale w sumie czego sie tu spodziewac...

Edytowane przez hoodedman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie średnie te screeny.

Bo takie są. Troche denne te screeny, bo nic nie pokazuja. Podoba mi sie tylko ten z gameplaya, tylko za duzo tam nie widac. :|

 

Grafika na niektorych screenach to tak jakbym screenshoty z Obliviona ogladal - sam nie wiem czy to dobrze czy zle ;)

Te pierwsze to wygladaja jakby z filmiku byly wyciete (i chyba nawet sa). :E

 

Ale zobacz sobie ten z gameplaya. Tam Obliviona na pewno nie zobaczysz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01
Bo takie są. Troche denne te screeny, bo nic nie pokazuja. Podoba mi sie tylko ten z gameplaya, tylko za duzo tam nie widac. :|

 

 

Te pierwsze to wygladaja jakby z filmiku byly wyciete (i chyba nawet sa). :E

 

Ale zobacz sobie ten z gameplaya. Tam Obliviona na pewno nie zobaczysz. :)

Nie podobają mi się te kółeczka z portretami... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...