Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szarku

Samsung HD642JJ 640 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zakupiłem sobie ten dysk, zachęcony dobrymi opiniami. Otóż rzeczywiście jest on cichy ale tylko w spoczynku, gdy przychodzi na pracę jest już SŁABO, zaniepokojony za głośną pracą (nawet Barakuda 11 jest wiele cichsza) pobawiłem się HD Tune.

Benchmark wygląda tak:

beztytuufj4.th.png

Pierwsze co się rzuca na oczy to niepokojący transfer minimalny, właśnie w tych chwilach dysk strasznie "drapie" igłą o talerze - dźwięk jest nie do zniesienia. Czy może by to podstawa do reklamacji?

Dla porównania normalny benchmark tego dysku powinien wygląda tak:

hdtune-655-39580-30.png

Proszę o podpowiedź co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj screen z zakladki health.

Moze masz tez jakies dziadostwo w systemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beztytuu2hn9.th.png

System jest świeży - ma kilka dni. Płyta główna Asus P5Q PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie byc w sumie ok, jedynie wartosc C3 jest wysoka, ale ona jest uzalezniona od mozna powiedziec czasu pracy dysku, im dluzej sys pracuje i korzysta z dysku tym bardziej to rosnie u mnie po 15min jest to okolo 211475.

 

Moze sprawdz podlaczenie dysku jednak, przetestuj programem Samsunga go.

Jak dla mnie szukaj przyczyny poza dyskiem, choc czasem SMART swoje, a dysk swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dysk na innej konfiguracji (u kumpla na przyklad) jak u niego tez bedzie taka lipa to raczej mozna reklamowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tez temperature dysku, najlepiej palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas testu działały inne programy?

Powtórz test, ale najpierw pozamykaj co się da, tak żeby został goły system. Inaczej jakiś program może użyć dysku w czasie testu i transfer spadnie. Powtórz kilka razy test i zobacz czy w tych samych miejscach zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Zrobiłem test tak jak poradziłeś bez programów, i wygląda to tak:

hdtunebenchmarksamsunghtk6.th.pnghdtunebenchmarksamsunghrr6.th.png

Spadek transferu jest zawsze na początku zawsze w tym samym miejscu. Ogólnie przy "normalnej" pracy dysku - spadki te występują bardzo często, dysk wydaje wtedy naprawdę nieprzyjemny dźwięk. Jest to podstawa do reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@up

Zrobiłem test tak jak poradziłeś bez programów, i wygląda to tak:

hdtunebenchmarksamsunghtk6.th.pnghdtunebenchmarksamsunghrr6.th.png

Spadek transferu jest zawsze na początku zawsze w tym samym miejscu. Ogólnie przy "normalnej" pracy dysku - spadki te występują bardzo często, dysk wydaje wtedy naprawdę nieprzyjemny dźwięk. Jest to podstawa do reklamacji?

niestety NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem jest, i wykłóć się najwyżej o to! Te samsungi maja to do siebie że albo zajebiście działają od nowości albo się sypią zaraz po podłączeniu... z twoim jest już coś nie tak, więc jak nie pójdziesz z nim teraz, to na 80% wkrótce i tak się wysypie... lepiej na nim nic nie trzymaj, a poza tym do iluś dni od zakupu w SKLEPIE masz prawo wymienić na nowy... jak kupiłem nagrywarkę dvd, mylnie sądziłem że jest uszkodzona, na drugi dzień pojechałem do sklepu to od ręki mi wymienili, na nową... nie czekaj, jedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 10 dni, o ile kupiło się przez internet.

 

Trochę ten spadek niepokoi, ale wątpię żeby uznali to na gwarancji. Pójdź porozmawiaj, może uznają.

Jak wszystko stabilnie działa, to chyba nie ma problemu. Obserwuj czy nic się nie pogarsza i możesz zrobić kopie ważnych danych na dalszej części dysku (2, 3 partycja).

Jeżeli chodzi o głośność, możesz poeksperymentować z AAM. W wersji HDTune pro. (30 dniowy) jest możliwość kontrolowania tego. Tylko im ciszej tym wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Dzisiaj kurier przywiózł mi Samsunga F1 640GB. Podłączyłem go (oprócz niego mam jeszcze dwa dyski z podpisu) i komp zaczął strasznie mulić przy wykrywaniu napędów. Po 2minutach wykrył wszystkie zainstalowane urządzenia poprawnie, ale zamiast załadować system poprosił o włożenie płyty systemowej :hmm: Kilkanaście minut zabawy w biosie nic nie dało, przestawiałem bootowanie dysków, kontroler SATA na AHCI itd. i ciągle to samo. W końcu (nie nie, nie udało mi się uruchomić dysku, gorzej :E --->) Samsung zaczął wydawać głośne dźwięki (jakby ruch głowicy po talerzu), terkot, stukanie itp. Od tej pory system nie widzi dysku i załącza się normalnie :P Dysk hałasuje tak, gdy wejdzie na obroty, nie od początku. Podejrzewam, że nie pozostaje mi nic innego jak gwarancja, ale wolałem tutaj napisać. Ktoś miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odświerze temat a nie chce zakładać nowego. Mam ten dysk, dziś kupilem i troche dziwi mnie jego wydajność

samsungng9.th.jpgthpix.gif

Płyta to DFI Infinity SLI M2 jak widac wynik troche niski, co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upload2world_15717.jpg

U mnie wyglada to wlasnie tak. Co do glosnosci - mialem chwile wczesniej mlodszego braciszka (wersje 320GB) i zamkniety w SQD byl nieslyszalny, a obecny (rowniez w sqd) podczas intensywniejszych seekow jest niestety dosyc slyszaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat. Dzisiaj kurier przywiózł mi Samsunga F1 640GB. Podłączyłem go (oprócz niego mam jeszcze dwa dyski z podpisu) i komp zaczął strasznie mulić przy wykrywaniu napędów. Po 2minutach wykrył wszystkie zainstalowane urządzenia poprawnie, ale zamiast załadować system poprosił o włożenie płyty systemowej :hmm: Kilkanaście minut zabawy w biosie nic nie dało, przestawiałem bootowanie dysków, kontroler SATA na AHCI itd. i ciągle to samo. W końcu (nie nie, nie udało mi się uruchomić dysku, gorzej :E --->) Samsung zaczął wydawać głośne dźwięki (jakby ruch głowicy po talerzu), terkot, stukanie itp. Od tej pory system nie widzi dysku i załącza się normalnie :P Dysk hałasuje tak, gdy wejdzie na obroty, nie od początku. Podejrzewam, że nie pozostaje mi nic innego jak gwarancja, ale wolałem tutaj napisać. Ktoś miał podobny problem ?

Może to tylko moje wrażenie, ale swego czasu miałem w chacie kilka kompów na raz i testowałem to i owo. Wnioski z użytkowania dysków twardych mam takie, że Seagata NIGDY nie należy łączyć z dyskami innych firm, bo system okrutnie muli z byle przyczyny, a transfer między dyskami jest zawsze żenujący. Moim prywatnym zdaniem te sukinkoty grzebią coś w sofcie dysków tak by nie działały z innymi.

Co do szajsunga to mogę tylko napisać tyle, że padły mi w rekordowym tempie ich 2 dyski twarde i 2 napędy DVD. Dzięki bogu mam dobre układy ze sprzedawcą i wymienił mi je jakoś na sprzęt innej firmy. Ja już się ich sprzętem nie bawię (tak samo jak zabawkami od LeGówno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Mam ten sam problem, tylko chyba bardziej powazny ale tez z Samungiem SpinPoint :E

 

zapraszam do obczajenia problemu u mnie bo ja juz wysiadam nie wiem co jest grane :E

 

http://forum.pclab.pl/t401735.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój samsung który kupiłem w sobote zakończyl żywot. Super poprostu super. Chciaem otwrzyc film i wywalił komunikat, że wideo uszkodzone, potem zrestartowałem kompa i komunikat, że ststus dysku bad, pleasa backup data itp :mad2:

hdtuneerrorscansamsunghen7.th.pngthpix.gif

Dalej nie było sensu go skanować

 

hdtunehealthsamsunghd64te9.th.pngthpix.gif

 

p1140612bi4.th.jpgthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mój samsung który kupiłem w sobote zakończyl żywot. Super poprostu super. Chciaem otwrzyc film i wywalił komunikat, że wideo uszkodzone, potem zrestartowałem kompa i komunikat, że ststus dysku bad, pleasa backup data itp :mad2:

hdtuneerrorscansamsunghen7.th.pngthpix.gif

Dalej nie było sensu go skanować

 

hdtunehealthsamsunghd64te9.th.pngthpix.gif

 

p1140612bi4.th.jpgthpix.gif

 

Moj samsung f1 640 kupiony wczoraj ma transfer podobny do twojego to jest ok 76 mb/s i dosc duze spaki. Ciekawe czy czeka mnie to samo..... Narazie nic waznego na niego nie bede wrzucal. Btw Pecetowiec jaki miales firmware ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nawet nie wiem jaki tam byl firmware. Dysk wczoraj poszedł do serwisu. Trafiła mi sie wadliwa sztuka, ponieważ już od początku przy kopiowaniu na niego system zacinał sie. Wczoraj gdy jeszcze działał, podczas ściagania na niego pliku, przeglądarka zawiesiła sie, po restarcie już wszystkie dane, razem z partycjami poszly sie wiadomo... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam screeny. Dobrze by bylo z kims porownac kto ma dysk z tym samym firmware

hdtachfh6.jpg

 

hdtunezf0.jpg

 

Btw czy w hd tune slupki read nie powinny byc wieksze od write ?? Dodam jescze ze moj drugi dysk z podpisy osiagal ok 85 mb/s wiec nie jest to chyba wina slabego kontrolera na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw czy w hd tune slupki read nie powinny byc wieksze od write ?? Dodam jescze ze moj drugi dysk z podpisy osiagal ok 85 mb/s wiec nie jest to chyba wina slabego kontrolera na plycie.

 

Firmware mam takie samo, pisze na screenie z POSTa. Co do słupków to program ten jakoś tak dziwnie testuje, że slupki z szybkością zapisu są szybsze niż odczytu, a powino być odwrotnie. Natomiast Atto disc benchmark pokazuje już dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem co jest nie tak. Dziwny jest tez ten wzrost transferu w okolicach 100gb , wynosi on na oko 110mb/s .Boli mnie troche ze wydajnosciowo f1 jest slabszy od mojego seagata chociaz nieznacznie. Jedynym plusem jest nizszy random acces w porownaniu z moim seagatem.

. Jednak pytam sie gdzie jest te wychwalane 90mb/s i wiecej :hmm::mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos co oznacza ta pozycja zaznaczona na czerwono ?

to jakis blad dysku ktorym trzeba sie martwic czy nie

 

wtfffffffffpx5.th.jpgthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo masz po dysku, kto miał problem z samsungiem, to zawsze B8 na czerwono.... możesz już drogę do serwisu wytyczyć na mapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki.

Co z innymi modelami tez sie tak psuja czy to dotyczy glownie 640-tek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...