Skocz do zawartości
Cödename

Alan Wake -Oficjalny Temat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ruszyłem tą część i American Nightmare, ale się odbiłem, dostałem kiedyś kody na steam w CDA, to spróbowałem, nie moje klimaty niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 15:06, Pavel87 napisał:

Pewnie tylko podbili rozdziałkę, narzucili jakieś dodatkowe filtry i tyle, taki remaster :)

Już stara wersja bez problemu pracuje w 4K, a pewnie i wyżej (osobiście sprawdziłem jedynie 3840x2160).

Swoją drogą użyteczne przełączniki, działające z pierwszą częścią (sprawdzone z wersją z EpicGames):

By zmniejszyć czułość myszki np. do 1/4 (jak już jesteśmy na najniższej czułości w menu gry, a chcemy jeszcze niższej), trzeba do skrótu gry dopisać: -sensscale=0.25
By język był polski, w skrócie musi być dopisane: -locale=pl
By wyłączyć akcelerację myszy, trzeba dodać: -directaiming
By wyłączyć motionblur, należy dodać: -noblur

Przykładowo robimy sobie skrót z dopisanymi przełącznikami, który wygląda analogicznie do:
C:\AlanWake\alanwake.exe -locale=pl -sensscale=0.25 -directaiming -noblur

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 23:10, Zas napisał:

Fajnie, że w tym remasterze popsuli kolory, a mam wrażenie, że nawet i tekstury, bo ostrość to nie wszystko :E (ot, choćby to biurko, przy którym siedzi Alan, z tego filmiku porównawczego)

Na mój gust wszystko z biurkiem w nowej wersji OK ... kolorystycznie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszedłem całej gry ale Pamiętam że mi się podobała, denerwowało mnie że każda walka z przeciwnikiem wyglądała tak samo, dobrze pamiętam? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alan Wake Remastered – minimalne wymagania sprzętowe na PC

  1. Procesor: Intel Core i5-3340 lub analogiczny AMD
  2. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 960 z 2 GB pamięci lub analogiczna karta AMD
  3. Pamięć RAM: 8 GB
  4. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Alan Wake Remastered – zalecane wymagania sprzętowe na PC

  1. Procesor: Intel Core i7-3770 lub analogiczny AMD
  2. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060 z 4 GB pamięci lub analogiczna karta AMD
  3. Pamięć RAM: 16 GB
  4. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Pavel87 napisał:

https://www.purepc.pl/alan-wake-remastered-otrzymal-dedykowane-sterowniki-nvidia-geforce-game-ready-pierwsze-wyniki-wydajnosci-z-dlss

Co oni tam wrzucili, że 3080ti w 4k z DLSS nie trzyma sztywnych 300 fps? :D Chyba, że to blokada silnika...

Tak to jest, jak nie chce ci się inwestować za dużo kasy w silnik gry i bierzesz oryginalny z 2010 roku i na chama doklejasz do niego rejtrejsingi i inne.:szczerbaty:

Na 3080Ti ten pseudoremaster powinien zasuwać nie w 300, a w 3000 fpsów.:szczerbaty:

No, ale to Epic, więc ten tego....:pistols::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLSS, serio ? Ta gra powinna latać w 4k na RTX 3060 w 300 klatkach :E

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

 

Tutaj już jakieś różnice widać, wiadomo, że rozdziałka tekstur podbita, pewnie coś z oświetleniem też zrobione, mogliby jakiś gameplay pokazać

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pavel87 napisał:

Tutaj już jakieś różnice widać, wiadomo, że rozdziałka tekstur podbita, pewnie coś z oświetleniem też zrobione, mogliby jakiś gameplay pokazać

No... trochę naciągnięte, bo porównują 2k/4k ze sztucznie rozciągniętym materiałem typu 720p ;) - i dlatego "widać" różnice w samej ostrości.
Oczywiście nie tylko, ale... taniutkie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

No... trochę naciągnięte, bo porównują 2k/4k ze sztucznie rozciągniętym materiałem typu 720p ;) - i dlatego "widać" różnice w samej ostrości.
Oczywiście nie tylko, ale... taniutkie ;)

W sumie też prawda, ale jak ktoś nigdy nie grał to pewnie będzie to dla niego jakieś kryterium czy kupić czy nie, w sensie ten filmik chociażby. Ja czekam na jakiś normalny gameplay ;) bardzo lubię Alana Wake'a i mimo wszystko korci żeby kupić i ograć to "delikatne" odświeżenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten remaster to wyglada na jakas duza premiere ze nawet dedykowane stery dostal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no porównali Alana z 360 do Series X jpd :D Który marketingowiec na to wpadł, robią z ludzi debili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

A co mieli porównywać niby innego?

Do wersji PC np.? Przecież wiadomo że x360 to bardzo stara konsola i wszystko będzie wyglądać lepiej teraz. Gdyby zrobili remake na silniku Control to na pewno bym kupił a tak to mogą mnie pocałować w d... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pavel87 napisał:

Tutaj już jakieś różnice widać, wiadomo, że rozdziałka tekstur podbita, pewnie coś z oświetleniem też zrobione, mogliby jakiś gameplay pokazać

Czy ja wiem, czy jakoś specjalnie podbita. Tutaj wersja stara, ale z PC:

73b9f928ca93.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ODIN85 napisał:

Pewnie celują głównie w rynek konsolowy i dlatego takie porównanie.

Ten Remaster powstał z myślą o wydaniu tej gry na PlayStation bo do tej pory można było to ograć tylko na XBOX'ach oraz PC.

f043ff7d45928fe01a14d5bda440-jpeg

c4433d2c4a4cb529e65da723c20e-jpeg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szefie !!!

Co ?

Nie uwierzysz, już nie musimy robić nigdy nowej gry, wariaci co generacje kupują te same gry :E

!!!($$$)!!!

Ching Ching Fresh Prince GIF - Ching Ching Fresh Prince Will Smith -  Discover & Share GIFs

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kadajo napisał:

Szefie !!!

Co ?

Nie uwierzysz, już nie musimy robić nigdy nowej gry, wariaci co generacje kupują te same gry :E

!!!($$$)!!!

 

No i masz Diablo 2 po 21 latach ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Diablo 2 chociaż różnice jakieś są :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co ten bol dupy, to jest remaster wersji z 2010r na X360 i na XSX roznica jest kolosalna a  to, ze na pc cos zawsze lepiej wygladalo to oczywiste ale patrzac na marketing widac, ze gra byla w glownym zamysle robiona na konsole. Gra zrobiona tanim kosztem?? Jak kazdy remaster :rotfl: Rynek sie nie kreci wokol PC tylko, jak ktos gra na konsoli to  wersje na PC co najwyzej widzial na YT. A jak ktos gral na PC to po prostu remaster oleje szczegolnie majac go za frytki na Epic.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Nie rozumiem o co ten bol dupy, to jest remaster wersji z 2010r na X360 i na XSX roznica jest kolosalna a  to, ze na pc cos zawsze lepiej wygladalo to oczywiste ale patrzac na marketing widac, ze gra byla w glownym zamysle robiona na konsole. Gra zrobiona tanim kosztem?? Jak kazdy remaster :rotfl: Rynek sie nie kreci wokol PC tylko, jak ktos gra na konsoli to  wersje na PC co najwyzej widzial na YT. A jak ktos gral na PC to po prostu remaster oleje szczegolnie majac go za frytki na Epic.

Dokładnie w tym konkretnym przypadku dla posiadaczy PlayStation grających na konsoli to może być zupełnie nowa gra, za czasów PS3 tytuł ten był dostępny ekskluzywnie najpierw tylko na X360 i w późniejszym czasie na PC. Wystarczy policzyć ile posiadaczy ma PS4 110 mln + 10 mln z PS5 czyli dosyć spory rynek zbytu. Porównanie z wersji konsolowej pokazują z X360 bo zwyczajnie tej gry nie było na PlayStation 3 więc nie ma co pokazać a aktualnie XSX dorównuje szybkością niezłym PC więc nic dziwnego że wybrali najszybszą konsolę. Zapowiedź Remastera na pokazie SONY też nie była przypadkowo to był w końcu duży EX z XBOX 360 który wreszcie trafi na PS4 oraz PS5. Sam Alan Wake wygląd do dzisiaj dobrze na PC dzięki wyższej rozdzielczości więc nic dziwnego że tutaj Remaster nie wypada już tak okazale. Na konsolach przejście z 720p na 4K to jest przepaść. Powinni na STEAM dawać ten Remaster za free dla posiadaczy oryginału podobnie jak zrobili przy Mafia 2 i nie byłoby problemu.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
    • Miałem Asusa GTX 660 w wersji OC, która była niestabilna na domyślnych ustawieniach. Całe szczęście można było modyfikować bios za pomocą zmiany w tablicy napięć.
    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...