Skocz do zawartości
Cödename

Alan Wake -Oficjalny Temat

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Tutaj już jakieś różnice widać, wiadomo, że rozdziałka tekstur podbita, pewnie coś z oświetleniem też zrobione, mogliby jakiś gameplay pokazać

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Pavel87 napisał:

Tutaj już jakieś różnice widać, wiadomo, że rozdziałka tekstur podbita, pewnie coś z oświetleniem też zrobione, mogliby jakiś gameplay pokazać

No... trochę naciągnięte, bo porównują 2k/4k ze sztucznie rozciągniętym materiałem typu 720p ;) - i dlatego "widać" różnice w samej ostrości.
Oczywiście nie tylko, ale... taniutkie ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

No... trochę naciągnięte, bo porównują 2k/4k ze sztucznie rozciągniętym materiałem typu 720p ;) - i dlatego "widać" różnice w samej ostrości.
Oczywiście nie tylko, ale... taniutkie ;)

W sumie też prawda, ale jak ktoś nigdy nie grał to pewnie będzie to dla niego jakieś kryterium czy kupić czy nie, w sensie ten filmik chociażby. Ja czekam na jakiś normalny gameplay ;) bardzo lubię Alana Wake'a i mimo wszystko korci żeby kupić i ograć to "delikatne" odświeżenie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten remaster to wyglada na jakas duza premiere ze nawet dedykowane stery dostal 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no porównali Alana z 360 do Series X jpd :D Który marketingowiec na to wpadł, robią z ludzi debili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co mieli porównywać niby innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

A co mieli porównywać niby innego?

Do wersji PC np.? Przecież wiadomo że x360 to bardzo stara konsola i wszystko będzie wyglądać lepiej teraz. Gdyby zrobili remake na silniku Control to na pewno bym kupił a tak to mogą mnie pocałować w d... 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie celują głównie w rynek konsolowy i dlatego takie porównanie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Pavel87 napisał:

Czy ja wiem, czy jakoś specjalnie podbita. Tutaj wersja stara, ale z PC:

73b9f928ca93.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam nadziej, że daliście juz palkę w dol do materialu na YT, cienkie to niemiłosiernie, w4k na kompie stara wersja wygląda jak ta nowa z xbox x, gdyby dali side by side comparison z materiałem z 4k ze starej wersji to juz nie byłoby takie wow 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, ODIN85 napisał:

Pewnie celują głównie w rynek konsolowy i dlatego takie porównanie.

Ten Remaster powstał z myślą o wydaniu tej gry na PlayStation bo do tej pory można było to ograć tylko na XBOX'ach oraz PC.

f043ff7d45928fe01a14d5bda440-jpeg

c4433d2c4a4cb529e65da723c20e-jpeg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szefie !!!

Co ?

Nie uwierzysz, już nie musimy robić nigdy nowej gry, wariaci co generacje kupują te same gry :E

!!!($$$)!!!

Ching Ching Fresh Prince GIF - Ching Ching Fresh Prince Will Smith -  Discover & Share GIFs

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co robic nową zupę jak mozna dolać wody do starej ,i tez zjedzą🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, kadajo napisał:

Szefie !!!

Co ?

Nie uwierzysz, już nie musimy robić nigdy nowej gry, wariaci co generacje kupują te same gry :E

!!!($$$)!!!

No i masz Diablo 2 po 21 latach 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Diablo 2 chociaż różnice jakieś są :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie rozumiem o co ten bol dupy, to jest remaster wersji z 2010r na X360 i na XSX roznica jest kolosalna a  to, ze na pc cos zawsze lepiej wygladalo to oczywiste ale patrzac na marketing widac, ze gra byla w glownym zamysle robiona na konsole. Gra zrobiona tanim kosztem?? Jak kazdy remaster :rotfl: Rynek sie nie kreci wokol PC tylko, jak ktos gra na konsoli to  wersje na PC co najwyzej widzial na YT. A jak ktos gral na PC to po prostu remaster oleje szczegolnie majac go za frytki na Epic.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Nie rozumiem o co ten bol dupy, to jest remaster wersji z 2010r na X360 i na XSX roznica jest kolosalna a  to, ze na pc cos zawsze lepiej wygladalo to oczywiste ale patrzac na marketing widac, ze gra byla w glownym zamysle robiona na konsole. Gra zrobiona tanim kosztem?? Jak kazdy remaster :rotfl: Rynek sie nie kreci wokol PC tylko, jak ktos gra na konsoli to  wersje na PC co najwyzej widzial na YT. A jak ktos gral na PC to po prostu remaster oleje szczegolnie majac go za frytki na Epic.

Dokładnie w tym konkretnym przypadku dla posiadaczy PlayStation grających na konsoli to może być zupełnie nowa gra, za czasów PS3 tytuł ten był dostępny ekskluzywnie najpierw tylko na X360 i w późniejszym czasie na PC. Wystarczy policzyć ile posiadaczy ma PS4 110 mln + 10 mln z PS5 czyli dosyć spory rynek zbytu. Porównanie z wersji konsolowej pokazują z X360 bo zwyczajnie tej gry nie było na PlayStation 3 więc nie ma co pokazać a aktualnie XSX dorównuje szybkością niezłym PC więc nic dziwnego że wybrali najszybszą konsolę. Zapowiedź Remastera na pokazie SONY też nie była przypadkowo to był w końcu duży EX z XBOX 360 który wreszcie trafi na PS4 oraz PS5. Sam Alan Wake wygląd do dzisiaj dobrze na PC dzięki wyższej rozdzielczości więc nic dziwnego że tutaj Remaster nie wypada już tak okazale. Na konsolach przejście z 720p na 4K to jest przepaść. Powinni na STEAM dawać ten Remaster za free dla posiadaczy oryginału podobnie jak zrobili przy Mafia 2 i nie byłoby problemu.

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydają na Epica to gratisa nie będzie😪

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, azgan napisał:

Dokładnie w tym konkretnym przypadku dla posiadaczy PlayStation grających na konsoli to może być zupełnie nowa gra, za czasów PS3 tytuł ten był dostępny ekskluzywnie najpierw tylko na X360 i w późniejszym czasie na PC. Wystarczy policzyć ile posiadaczy ma PS4 110 mln + 10 mln z PS5 czyli dosyć spory rynek zbytu. Porównanie z wersji konsolowej pokazują z X360 bo zwyczajnie tej gry nie było na PlayStation 3 więc nie ma co pokazać a aktualnie XSX dorównuje szybkością niezłym PC więc nic dziwnego że wybrali najszybszą konsolę. Zapowiedź Remastera na pokazie SONY też nie była przypadkowo to był w końcu duży EX z XBOX 360 który wreszcie trafi na PS4 oraz PS5. Sam Alan Wake wygląd do dzisiaj dobrze na PC dzięki wyższej rozdzielczości więc nic dziwnego że tutaj Remaster nie wypada już tak okazale. Na konsolach przejście z 720p na 4K to jest przepaść. Powinni na STEAM dawać ten Remaster za free dla posiadaczy oryginału podobnie jak zrobili przy Mafia 2 i nie byłoby problemu.

Dlatego najwiekszy bol dupy maja pctowcy, ktorzy i tak tego nie kupia :lol2:

Bardzo dobrze wyjasniles wszystko ale jak widac nie kazzdy jest na tyle rozgraniety, zeby to zrozumiec :thumb:

Oni olali rynek PC przy tej grze, gdyby to byl glowny target to wysilki bylyby wieksze, a nie oszukujmy sie po 11latach zrobic wieksze WOW malym kosztem jest na wersji kosnolowej z X360 co zreszta uczynili ;) 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze by było zrobić porównanie tego gameplay'u z tym co obecnie można uzyskać grając na PC...Pewnie dużych różnic nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem fenomenu tej gry. Biegamy jak idioci po lesie z latarką. W miasteczku to jesteśmy w porywach 10 minut. Walczymy z koparkami :) Lepszy klimat mam jak schodzę do piwnicy. Grałem na premierę i próbowałem jeszcze raz jakieś 2 lata temu. Nie da się:) 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, bazyl74 napisał:

Nie rozumiem fenomenu tej gry. Biegamy jak idioci po lesie z latarką. W miasteczku to jesteśmy w porywach 10 minut. Walczymy z koparkami :) Lepszy klimat mam jak schodzę do piwnicy. Grałem na premierę i próbowałem jeszcze raz jakieś 2 lata temu. Nie da się:) 

Wracaj do Fify, czy innego Valoranta.:szczerbaty::lol2:

• Like 3
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Pavel87 napisał:

Dobrze by było zrobić porównanie tego gameplay'u z tym co obecnie można uzyskać grając na PC...Pewnie dużych różnic nie będzie

I pewnie dlatego to porównują do X360 :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Pavel87 napisał:

Jak grałem w to ~2 lata temu w 4k to gra ogólnie miała jeden zasadniczy problem. Textury jednak w oryginale to już trochę mocniej się zestarzały.

Z tego co widzę, to bardzo poprawili ten remaster w kwestii textur. I to nie to, że je tylko podrasowali, bardzo dużo dali nowych/zmienionych tekstur w lepszej jakości. Nowe modele przedmiotów. Non stop można to zauważyć w tym 7 minutowym gameplayu.

Nawet kartki wiszące na tablicach dali całkowicie nowe. Inna lampka w końcu nie jest kwadratowa, lepsze textury na ścianach, te drewna układane na paletach nowe textury itd. masa jest tego. 2 screeny z youtuba zrobiłem dla porównania.

ZTwTAfB.png

3x4vQqu.png

Jak ktoś chce to można sobie porównać na stop klatkach z starą wersją na tym filmiku niżej jest oryginał na PC w 4k

od 30:22 leci to samo co w tym 7 minutowym filmiku z remastera

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi