Skocz do zawartości
Pulpit

Osy

Rekomendowane odpowiedzi

Już mnie to zaczyna irytować, szósta osa odeszła w zaświaty, okno zamknięte. Jak się pozbyć tego ustrojstwa, nie sądze żeby gdzieś było gniazdo :hmm: Mam dość brzęczenia nad uchem i przerwach w graniu, bo muszę zabić kolejną osę :mad2: Jakieś sprawdzone sposoby?

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tosterem je tosterem!

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nawidzę tego brzęku. Tylko proszę Pulpit, powiedz, że słyszałeś tylko brzęk w powietrzu a nie przy oknie, podłodze, innym przedmiocie :cold:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj gniazda, jak ich tyle u ciebie jest to w okolicy gniazdo jest! :). Wez jakiś aerozol podpal i płomieniami na gniazdo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj gniazda, jak ich tyle u ciebie jest to w okolicy gniazdo jest! :). Wez jakiś aerozol podpal i płomieniami na gniazdo :)

Mnie jeszcze nic nie użądliło i jak widzę coś latającego i brzęczącego to mnie ciarki teges brrrr :cold:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w tym roku jest ich wyjątkowo dużo, ciesz się jednak, że sa to "tylko" osy, a nie szerszenie :cold: Te skurczybyki to dopiero są wielkie, do takiego już bym się nie odważył podejść, ose to tam jeszcze spokojnie kapciem mogę zabić. :P

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,...442504.html?i=2

 

3,5 cm, dobrze, że nie ma u Nas tego gatunku, które osiągają rozmiary 5,5 cm :o

Btw. raz nawet oglądałem na National Geographic jak szerszeń walczył z modliszką i odgryzł jej głowę. :o

 

:cold:

Edytowane przez stefi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie że wystarczy urzadlenie 5 szerszeni i zgon :/:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście właśnie w tym roku nie ma ich tyle co bodajże w 2004rtym czy 3cim (w ten sam rok kiedy wyszedł CoD 1, kiedy to było ? :E). Wtedy zanotowano największą plagę os od 10 lat

Wiecie że wystarczy urzadlenie 5 szerszeni i zgon :/:E

Na szczęście nie. Potrzeba przynajmniej 20paru użadleń szerszenia, czy nawet więcej :> Polecam Wikipedię :P Mimo wszystko boję się tego jak ognia :cold: brrrr

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno zabiłem szerszenia packą na muchy(:E).

Edytowane przez Steryd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ostro :P:P bylo kapciem rzucić :E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie 2 minuty temu mnie użądliła jedna. Posypalem kciuka wapnem i trzymam w wodzie z sodą. Może nie zapuchnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kilka os to nie problem. U mnie pod dachem się zadomowiły i mają tam gniazdo. Dość duzo ich tam lata. Pewnie dlatego że z tamtej strony najwiecej słońca jest i dość tam przygrzewa, i jeszcze pod blaszanym dachem. Kiedyś psiknąłem tam dezodorantem (do dziurki gdzie sie zlatują) to wyleciało ich w p*zdu :E

Tyle że jak jest gorąco to i tak mało kto chodzi po balkonie (koło balkonu właśnie w dachu gniado), także jeszcze nikogo nic nie zjadło, a wieczorem już ich tak dużo nie ma tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko opalałem xD Coś bzyczy a ja prawię drzemam, no to hyc (myślałem, że to mucha) i coś ukuło, patrzę swoimi niebieskimi oczyma, a tu żądło wbite. Lepiej mieszkać w mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie osy straciły już dwa gniazda, jedno w zimie, gdy spały ( muahaha :E ), a drugie zagnieździły się pod styropianem - też straciły. Sposób z aerozolem i ogniem jest na prawdę skuteczny.

Także pszczoły nie mają już gniazda, które se zrobiły pod dachem - bezczele jedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że skuteczny ten sposób z aerozolem, sam go podałem :E :E Sam tak 3 gniazda spaliłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osami się będziesz przejmował

ja już zabiłem 2 szerszenie w tym tygodniu :hmm:

ale cholerstwo jest wytrzymałe, jeden dostał 2 razy zwiniętym lipcowym numerem PCWK i nadal żył :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale cholerstwo jest wytrzymałe, jeden dostał 2 razy zwiniętym lipcowym numerem PCWK i nadal żył :E

Ja bym się bał zbeszcześcić tak czasopismo :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się bał zbeszcześcić tak czasopismo :E.

nic innego nie miałem pod ręką :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście właśnie w tym roku nie ma ich tyle co bodajże w 2004rtym czy 3cim (w ten sam rok kiedy wyszedł CoD 1, kiedy to było ? :E). Wtedy zanotowano największą plagę os od 10 lat

 

Na szczęście nie. Potrzeba przynajmniej 20paru użadleń szerszenia, czy nawet więcej :> Polecam Wikipedię :P Mimo wszystko boję się tego jak ognia :cold: brrrr

 

Jak sie jest uczulonym to po jednym mozna kwiatki wachac od spodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic innego nie miałem pod ręką :(

A rękę? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...