Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mekk

GA-MA78G-DS3H - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam GA-MA78G-DS3H + AMD x2 4450e + box i jade spokojnie na 11(zmienione z 11.5)x255 = 2,8 GHz Pamięci geila na 667 i CL 4 nie bawiłem się jeszcze pamięciami :) temp max w stresie to 55/56 stopni. :) napięcia standardowe wyżej na boxie nei próbowałem zapuściłem próbke 16 M i program w evereście bo nei miałęm cegos innego i stabilnie :) mi ten giguś się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym Gigabyte C'n'Q sam się wyłącza, gdy przestawimy CPU Clock Ratio z Auto na wartość ręczną, nawet standardową dla danego CPU (np: dla Phenoma 9500 jest to x11).

Co do słabej szyny HTT, to osiągnąłem na razie na mnożniku x10 szynę 260MHz, na x9 niemalże 300MHz. Ale max zegar na tej płycie to 2,6GHz~2,66GHz. Oczywiście to dla Phenoma 9500.

 

 

Edit:

teraz to nawet po resecie CMOS system albo się nie uruchamia (BSOD z odesłaniem do ACPI.sys), albo zawiesza się w 3D. Coraz mniej podoba mi się ta płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięciami się nie bawiłem (Easy Tune 5 od Gigabyte pokauje pamięci jako 849) chwilowo mimo iż kiedyś miałem je na 940 i pewnie było by więcej :)

 

Temeratura ;55-58 C bez dodatkowych wentyaltorów które oodpiąłem na boxie więc myśle że temperatury dobre :)

 

15 min i 0 błedów myśle ze jest ok. Co do uruchamiania kompa też miałem takie problemy zaktualizowałem biosa do F4 i naraize wszystko chodzi bez zarzutu.

 

bd986f9a1d4f6cb5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz do kolekcji błędów Gigabyte'a:

System łapie BSOD już na etapie wstępnego ładowania, gdy ustawimy mnożnik NB (CPU) na x8, x9, Auto. Pracuje jedynie na mnożniku x7.

To samo tyczy się mnożnika HT-Link. Jedynie x7 przy pracy ze standardową częstotliwością szyny HTT oraz x5, gdy podkręcam szynę HTT.

Błąd występuje w biosie F4.

Także Patrioty LLK 800MHz nie chcą pracować z nominalnym dzielnikiem (x4,00), ale z x3,33.

 

Edit:

Ewidentny błąd biosu F4. Po trudach ( nie mogłem uruchomić Q-Flash, gdy miałem dwie kości pamięci w dual) związanych z wgraniem biosu F3 i puszczeniu kości w single (sloty 2 i 4), na razie Prime95 (wersja 25,6) pracuje w teście Blend bez problemu.

HTT=230MHz,

CPU Clock Ratio = Auto

C'n'Q = Enabled

HT-Link=1,4GHz

Memory Controler Freq = x7

Memory Clock = Manual / x4,00 (920MHz)

DDR2 Voltage Control = +0,300V

 

Wiatrak SystemFAN (podpięta 120mm, by chłodziła pasywnego Gigabyte 8600GT) kontrolowany przez bios - działa na 1100RPM z 1650RPM, czyli jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój giguś leci do serwisu. gdy włoże ram do 1 gnaizda podpisanego DDR2_1 to wiatraki się włączaja iiii tyle lipa nic wiecej się nie dzieje. Gdy dam dual to vista się wiesza po chwili. Czasami gdy właczam komputer to wiatraki sie właczały i nic sie nei działo.

 

 

Fajna płyta tylko troche problemów zaczeła mi robić bios to F4.

 

W tym momencie żałuje że nie wziąłem ASUSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też chyba pójdzie na serwis. Dam im całą platformę, niech sprawdzą co i jak, bo ja nie mam już do tego siły. Asus M3A-H/HDMI padł przy próbie uruchomienia sieciówki, ten Gigabyte łapie zwiechy nie wiadomo jak i skąd. To nienormalne, by po ClearCMOS system łapał "zawieszanie się", albo BSOD. By móc pracować, jadę na jednej kości (sic!). Ale kości przetestowane Memtest nie wykazywały dotąd błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak wyglada iu Was sprawa z dzwiekiem na gigabyte?

 

bo slucham sobie na sluchawkach i normalnie caly czas szumy i traski , jakby jakosc byla 64kb

 

zainstalowalem sterowniki i sie zastanawiam w czym tkwi problem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Microsoft UAA zainstalowałeś? Jest to poprawka dla HD Audio. Niestety nie można jej pobrać jako samodzielnego dodatku. Jest w pakietach ze sterownikami.

Poza tym, która wersja sterowników? Ja użyłem R.2.03. Poza tym sprawdź, czy nie masz przekombinowane z Front/Rear Panel..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Microsoft UAA zainstalowałeś? Jest to poprawka dla HD Audio. Niestety nie można jej pobrać jako samodzielnego dodatku. Jest w pakietach ze sterownikami.

Poza tym, która wersja sterowników? Ja użyłem R.2.03. Poza tym sprawdź, czy nie masz przekombinowane z Front/Rear Panel..

 

sciaglem sterowniki i juz jest lepiej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GIGABYTE GA-MA78G-DS3H/AMD ATHLON 64 X2 5000+NXC-100Al PENTAGAM FREEZONE/PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2x1024 CL4 EP LLK/HiS HD2600XT SILENCE/

Seagate500G ST3500320AS 32MB/LG GH20LS15/ASUS TA-982/IBOX ATX 400W SFAN/LG L226WTQ-PF/PENTAGRAM horNET Wi-Fi USB

Widzę po sig-u, że mamy identyczne pamięci. Masz z nimi problem w konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę po sig-u, że mamy identyczne pamięci. Masz z nimi problem w konfiguracji?

zadnych problemow;)

jak je zainstalowalem w kompie tak siedza sobie;) nie bawilem sie w podkrecanie , nie mam czasu narazie na to,

 

 

co do sygnatury to chce ja zmienic w ustawieniach, ale zmiana nie dziala;/ dalej po staremu jest;/

post-147976-1221392506_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wiecie narazie zamiast GA-MA78G-DS3H mam mniejszego brata bo GA-MA78GM-S2H podrecanie tak samo ale jednak co ATX to ATX coś trzeszczy gdy nie ma żadnej muzyki ale pokombinuje :)

 

 

Edit: poprawięłm bo miało być GA-MA78GM-S2H a nie GA-MA78G-S2H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wiecie narazie zamiast GA-MA78G-DS3H mam mniejszego brata bo GA-MA78G-S2H podrecanie tak samo ale jednak co ATX to ATX coś trzeszczy gdy nie ma żadnej muzyki ale pokombinuje :)

W panelu Realtek ( chodzi o program do zarządzania audio obok zegara w Windows) wyłącz te wyjścia/wejścia, które odpowiadają za ten panel (przedni lub tylni), którego nie używasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko jasne: trójkąt Gigabyte GA-MA78G-DS3H - Phenom 9500 i Patrioty LLK 800MHz 2x1GB tworzą całkiem niezgrabny zespół.

Tydzień męczenia się nad ustawieniem stabilnej konfiguracji - nie tylko po o/c, ale także na standardowych taktowaniach. I nic. Już podejrzewałem uszkodzony RAM, ale przejście z powrotem na Asus M2A-VM nie wskazało tego - system stabilny nie tylko na standardowym taktowaniu, ale także po o/c (patrz sig). I żeby nie było:

Na obu platformach był postawiony w taki sam sposób system:

XP SP3 + FrameWork 3.0, Catalyst 8,7 jako stery do chipsetów, Realtek WDM R2.03 jako stery do audio, Forceware 177.92 international jako stery do grafiki.

Jeszcze zobaczę, czy może inny egzemplarz gigabyte'a będzie się lepiej sprawował. Inaczej zwrot kasy.

I jeszcze jedno: Coś mi się zdaje, że następna konfiguracja będzie oparta (po raz pierwszy) na platformie Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podobnie jak moi przedmowcy rowniez posiadam GA-MA78G-DS3H F4 podobnie jak i oni mam z nia rowniez problemy :) wszystko dziala co prawda stabilnie ale tak jak u Alejajca moje temperatury procesora (athlon 64 3500+) wziete sa z kosmosu... zaraz po starcie kompa w biosie 55 w trakcie pisania tej wiadomosci 72 w programie monitorujacym (przy czym dioda w tym samym programie wskazuje 30) probowalem juz flashowac biosa wymieniac paste sprawdzac czy aby na pewno nic tam mi sie nie grzeje ale cooler zimny.. pisalem do pomocy technicznej zasugerowali zebym sprobowal z innym procesorem ;) no coz nie mam dwoch :) napisali rowniez ze wine ponosic moze wadliwy czujnik temp i wydaje mi sie to najbardziej prawdopodobna przyczyna.. plyta pojedzie wiec najpewniej do serwisu..

a moze ktos z was mial podobny problem i udalo mu sie go w jakis sposob rozwiazac??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do Asus M2A-VM i o dziwo temp też wróciły do siebie - w idle (wg SpeedFan) 37~40oC, w pełnym stresie ( wszystkie 4 rdzenie obciążone obliczeniami) 60oC. Ustawienia w sig.

Co do Gigabyte'a to nie jest wina wersji biosu, bowiem i F3 i F4 tak samo raportują temperatury. 93oC na chipsecie (w tym i innym wątku była mowa o zmianie pasty pod radiatorem), podczas gdy radiator nawet z włączoną i podkręconą integrą ( u mnie HD 3200 poszła na 910MHz) jest co najwyżej średnio ciepły. CPU w idle ( bios/ Speedfan / Everest / HWMonitor) pokazuje 50~60oC, zaś w stresie do 90oC. Ale potrafiła także przekroczyć 108oC, co wiązało się z wyłączeniem komputera (czujka płyty odcinała zasilanie).

 

Edit:

mekk

- plastikowy backplate smilies/smile.gif

U mnie pentagram HP-100 ALCu Lite wygiął całą płytę na około 5 mm. A nie jest to zbyt wyszukane albo masywne chłodzenie CPU. Ewidentnie powinni zastosować metalowy backplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W panelu Realtek ( chodzi o program do zarządzania audio obok zegara w Windows) wyłącz te wyjścia/wejścia, które odpowiadają za ten panel (przedni lub tylni), którego nie używasz.

 

Zieniałem mam wrażenie że coś sie na przednim panelu sypnęło :)

 

 

Co do oc to na GA-MA78G-DS3H czy na GA-MA78GM-S2H mam stabilne 2,8 GHz 2,9 startuje i chodzi ale nei przeprowadzałem testów. W moim przypadku chyba te Geile nei chca dobrze wspołpracowac bo ząłożyłem Goodrama od siostry i wszystko jest ok. Pewnie sprzedam te Geile bo na płycie sisostry czyli Gigabyte GA-M61SME-S2 chodzą bez zarzutu a ona 2x1 GB raczej nei potrzebuje i kupie sprawdzone goodramy.

 

Co do OC to myśle że największa role odgrywaja tu pamieci bo mój procek(4450e) kręci sie jak głupi :P tylko narazie na boxie :P)

 

Moim zdaniem Ga-MA78G-DS3H jest bardzo dobrą płyta i mam zamair do neij wrócić bo na tej która mam obecnie zaktualizowałem bios do F5c(bo cos jej tam niepasował z biosem wcześniej-> nigdy jeszcze cos takiego mi się nie przytrafiło czy na ECS czy ASUSIE czy nawet innym GIGABYTE nie robilem tego pierwszy raz :P) i już nie wstała tylko piszczy ze problem z grafiką lub monitorem(grafika integra a monitor dobry) dałem znajomemu do zabawy na wylutowanie i programator zobaczyzmy co z tego wyjdzie. Jednak dual bios potrzebny a DS3H go ma i porównujac ATX a mATX wole ATX jednak jest wiecej miejsca :P

 

 

co ciekawe GA-MA78G-DS3H ma teoretycznie w 3D MArk 2006 1500 pkt a GA-MA78GM-S2H(rev 1.1) ma 2000??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem Ga-MA78G-DS3H jest bardzo dobrą płyta i mam zamair do neij wrócić bo na tej która mam obecnie zaktualizowałem bios do F5c(bo cos jej tam niepasował z biosem wcześniej-> nigdy jeszcze cos takiego mi się nie przytrafiło czy na ECS czy ASUSIE czy nawet innym GIGABYTE nie robilem tego pierwszy raz :P ) i już nie wstała tylko piszczy ze problem z grafiką lub monitorem(grafika integra a monitor dobry) dałem znajomemu do zabawy na wylutowanie i programator zobaczyzmy co z tego wyjdzie. Jednak dual bios potrzebny a DS3H go ma i porównujac ATX a mATX wole ATX jednak jest wiecej miejsca :P

 

 

co ciekawe GA-MA78G-DS3H ma teoretycznie w 3D MArk 2006 1500 pkt a GA-MA78GM-S2H(rev 1.1) ma 2000??

 

F5c widać był wadliwy bo w tej chwili go nie ma.... :hmm:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...?ProductID=2800

 

GA-MA78GM-S2H - wynik nadmuchany bo pewnie na ustawieniach podkręconych (...)

[ podobnie: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=388026 ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kupilem ta plyte i szczerze mowiac szlag mnie trafia ze przy kazdym resecie kompa musze wylaczac go z pradu (dodatkowo jak stal dluzej wylaczony, to musze ta czynnosc powtarzac ze 3 razy zanim sie komp odpali). malo tego, z dwoma kostkami ram nie jestem w stanie nawet wejsc do biosu (zawiesza sie komp, musze wyciagnac jedna kosc i wtedy wszystko gra).

 

czy moze mnie ktos oswiecic gdzie znajde 'epp mode' w biosie ? podobno to moze pomoc, ale za cholere nie moge tego znalezc. wchodze do biosu, wciskam ctrl+f1 po czym okno biosu tak jak by mignelo, ale nic ponad to sie nie dzieje. nie widze zadnych dodatkowych ustawien/opcji, nie tylko w m.i.t, ale takze w pozostalej czesci biosu.

 

bios mam w wersji f4, pamiec to geil cl 4 800 mhz (dwie kosci po 1giga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam swoją DS3H :) -> ponownie

 

Mam wrażenie ze to wina tych geili :) Mam w domu jeszcze Goodrama co prawda tylko 1x1GB ale chodzi mi na wszystkich gniazdach a geile tylko na 2 i 4 a gdy obie załoze to komp czasami wstaje a czami pokaże tylko boot screena czy jak tam i tyle nawet do biosu nie wejde. Musze widać je sprzedać i kupić GoodRamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moze mnie ktos oswiecic gdzie znajde 'epp mode' w biosie ? podobno to moze pomoc, ale za cholere nie moge tego znalezc. wchodze do biosu, wciskam ctrl+f1 po czym okno biosu tak jak by mignelo, ale nic ponad to sie nie dzieje. nie widze zadnych dodatkowych ustawien/opcji, nie tylko w m.i.t, ale takze w pozostalej czesci biosu.

 

bios mam w wersji f4, pamiec to geil cl 4 800 mhz (dwie kosci po 1giga).

 

 

{może piernik ma coś do wiatraka :E }

strona 45 instrukcji...

Integrated Peripherals >>

Parallel Port Mode

Selects an operating mode for the onboard parallel (LPT) port. Options are: SPP (Standard Parallel

Port)(default), EPP (Enhanced Parallel Port), ECP (Extended Capabilities Port), ECP+EPP.

ECP Mode Use DMA

Selects DMA channel for the LPT port in ECP mode. This item is configurable only if Parallel Port

Mode is set to ECP or ECP+EPP mode. Options are: 3 (default), 1.

 

... płyta nie lubi Geil-i... pewnie Patriotów też nie za bardzo [ocenne jest na kogo zwalic odpowiedzialnosc > ja winię producenta pamięci :) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
{może piernik ma coś do wiatraka :E }

strona 45 instrukcji...

Integrated Peripherals >>

Parallel Port Mode

Selects an operating mode for the onboard parallel (LPT) port. Options are: SPP (Standard Parallel

Port)(default), EPP (Enhanced Parallel Port), ECP (Extended Capabilities Port), ECP+EPP.

ECP Mode Use DMA

Selects DMA channel for the LPT port in ECP mode. This item is configurable only if Parallel Port

Mode is set to ECP or ECP+EPP mode. Options are: 3 (default), 1.

 

... płyta nie lubi Geil-i... pewnie Patriotów też nie za bardzo [ocenne jest na kogo zwalic odpowiedzialnosc > ja winię producenta pamięci :) ]

 

jestes pewien ze to o to epp chodzi ? to wczesniej tez widzialem, ale to jest serial port czyli ni jak sie ma do ramu. i ta opcja jest widoczna w podstawowym meniu (czyli przed wcisnieciem ctrl+f1).

w kazdym badz razie przetestowalem rozne ustawienia na tym i bez zadnej poprawy ;(

 

zastanawiam sie czy jest sens oddac ta plyte i wziac jakas inna, czy tez moze lepiej poczekac na nowy bios ktory to naprawi.... w sumie nie mam zastrzezen co do tej plyty gdyby nie ten maly, a jednak tak bardzo wnerwiajacy bug ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co musze sprzedać moje Geile??? :(

 

Edit:

 

Chyba znalazłem odpowiedź i rozwiazanie problemów z ramami. gdy komp sie włączy zmiencie w biosie pamięc z 800MHz na 667MHz. Ja zmieniłe potem załozyłem pamięć do pierwszego gniazda (tam nigdy nie czytało pamięci i komp nei wstawał a co dopeiro stlot 1 i 2 w dualu ) i komp wstał normalnie załozylem na DDR2_2 druga kość i chodzi :)

 

zobaczcie może u was też pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...